Jump to content

ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

Recommended Posts

• İleti 185
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ek bilgi:

1-Zeyneb Muhammedin sadece halasının kızı değil,diğer taraftanda akrabası,yani Abdülmuttalib'in torunudur.Katmerli ensest yani.

2-Daha Muhammed Zeydi Zeynebe istediğinde babası Cahş karşı çıkarken hem Zeydin köleliğini bahane göstermiş,hemde Zeynebi Muhammed gibi soylu biriyle evlendirmek istediğini belirtmiştir.Yani Muhammed -Zeynep evliliği daha öncede gündeme gelmiştir.

3-Zeynep gerçekten güzel bir kadındır,güzelliğiyle övünmeyi de sever.(Muhammed boşuna Allahı araya koymamış yani)

Sitelerde Paylaş
çakırcalı yorumunu raporladım..

senin gibi ahlaksız biriyle uğraşamicam..

zaten ateistlerin huyudur.Sıkıştıkları yerde çirkeflik yaparlar...

Din adı altında sübyancılığı, ensesti savunup duruyor, sonra da karşı çıkana ahlaksız diyorsunuz. Sen beni, ahlaksızlıkla itham edemezsin, çünkü ahlaksızlık senin dinin imanın olmuş. Raporlamadan önce demleyip suyunu içseydin...

Sitelerde Paylaş
2-Daha Muhammed Zeydi Zeynebe istediğinde babası Cahş karşı çıkarken hem Zeydin köleliğini bahane göstermiş,hemde Zeynebi Muhammed gibi soylu biriyle evlendirmek istediğini belirtmiştir.Yani Muhammed -Zeynep evliliği daha öncede gündeme gelmiştir.

ne yazıyor burda...

zeynebin babası kızını peygambere vermek istemiş,fakat peygamber bunu kabül etmeyip zeynebi zeydle evlendirmek istemiştir..

ahzap 36 nın işaret ettiği nokta budur...

bu ateistlere büyük bir darbedir....

Sitelerde Paylaş
cevap bekliyorum, dansözlük beklemiyorum. Zeyd'le Zeynep'i evlendiren bizzat Hz. Muhammed'dir. Önce gel inat etme ve bunu kabul et.

bunu zaten kabul ediyorum.

benimkisi kıvırma mı?

benimkisi dürüstlük ve objektiflik.

benim döt korkum yok ki.

doğruya doğru yanlışa yanlış demesini bilirim ben.

taberin rivayeti olayı anlaşılır kılıyor.

ancak bu rivayeti güvenilir bulmayan alimler de sayıca az değil.

ben de bunu göz önüne alarak illa budur demedim.

ama bu olayı izah etmek için bu rivayet yeterli.

diğer aksaklıklara cevap verbilmişsiniz gibi meseleyi buraya dayarım dersen ben de olasılık dahilindeki bu olayı senin önüne sürerim.

taşlar da şak diye oturur.

olaya bütün halinde bakmayı öğrenmelisiniz.

Sitelerde Paylaş
bre cahil...

peygamberin öz kızı olup olmadığını daha bilmiyorsun..senlemi uğraşıcaz...hadi be..

adam örnek vermiş andavallı,

var ya da yok mu demiş?

ya harbiden sizin zeka seviyeniz bu kadar yerlerdeyken size laf anlatan bizlerde hata.

Sitelerde Paylaş
ne yazıyor burda...

zeynebin babası kızını peygambere vermek istemiş,fakat peygamber bunu kabül etmeyip zeynebi zeydle evlendirmek istemiştir..

ahzap 36 nın işaret ettiği nokta budur...

bu ateistlere büyük bir darbedir....

nah darbedir, bu bizim itirazlarımızın hangisi çürürütür?

illa ki faraziyeler üzerinden konuşursak onun uygunsuz vaziyette gören muhammed niyeti sonradan bozmuş olabilir.

olaya bütün halinde bakmaktan acizsiniz.

size önce düşünmeyi öğretmeli.

ayet neden yetmiyor bu geleneği kaldırmaya diyoruz.

müslümanlar salaklar mı diyoruz uygulama olmadan bunu anlayacak.

onca meselenin cevabı kuranda yokken bu mu kaldı diyoruz hem ayet hem uygulama ile kaldırılacak diyoruz.

milyonda bir rastlanacak bir olay için ayet indirmenin mantığı ne diyoruz.

kaç kişi duydunuz üvey gelini ile evlenmek isteyen?

hadi ayet indirdin de bu milyonda bir olacak olay için ne demeye zorla uygulama yaptırıyorsun peygambere diyoruz.

sizse gidip istese zeydle evleneceğine ilk kendi evlenirdi diyorsunuz.

siz düşünmeyi bilmiyorsunuz, buyrun müslüğman kalın.

ama burada yazıp da rezil etneyin kendinizi.

Sitelerde Paylaş
evet evlenmek isteseydi baştan evlenirdi...

daha bunu göremeyecek kadar körleşmişsiniz..

peygamber bunu Allah ın emriyle yaptı..

tamam, bunlar ellerinden öper.

olaya bütün halinde bakmaktan acizsiniz.

size önce düşünmeyi öğretmeli.

ayet neden yetmiyor bu geleneği kaldırmaya diyoruz.

müslümanlar salaklar mı diyoruz uygulama olmadan bunu anlayacak.

onca meselenin cevabı kuranda yokken bu mu kaldı diyoruz hem ayet hem uygulama ile kaldırılacak diyoruz.

milyonda bir rastlanacak bir olay için ayet indirmenin mantığı ne diyoruz.

kaç kişi duydunuz üvey gelini ile evlenmek isteyen?

hadi ayet indirdin de bu milyonda bir olacak olay için ne demeye zorla uygulama yaptırıyorsun peygambere diyoruz.

sen koskoca evereni yarat, sözüm ona kadiri mutlak ol

kıçı kırık bir arap geleneğini-ki son derece zararsız ve masum bir gelenek bu-

kaldırmak için onca takla at.

sizin gibileri gördükçe yazasım gelmiyor,

sırf bu yüzden on iletimden dokuzu geyik.

durduk yere ashabımı bozmak zor geliyor artık.

Sitelerde Paylaş
murteddçim be, bu evliliğin sebeplerinden bir tanesi de Zeynep'in kırılan onurunu kurtarmak olamaz mı? Niye hiç bu açıdan bakmıyorsun.

bu gerekçeyi ben de duydum.

ama komik bile değil.

ilk boşanan kadın o mudur?

zeyneptir zaten zeydi beğenmeyip hor gören.

hor gördüğü kişiyle boşanmak zeynepin istediği birşeydir zaten.

aslında onuru kırılan zeyddir.

pek ala zeynep dengi gördüğü bir sürü kişiyle evlenebilirdi.

bu iş muhammede kalmamıştı.

bu arada müslümanlar durumu kurtarayım derken bi gedik daha açarlar.

zeynep muhammede layık ahlakta bir kadındır derler.

öte yandan zeynebin insanları küçük gören bir insan olup da

nasıl ahlak abidesi olduğunu açıklayamazlar.

gerçek bir müminenin hem de peygamberin uygun gördüğü birini hor görmesi ne demek

el üstünde tutması gerektir.

malum, islamda takvadan başka bir ölçü yoktur insanın değerini yükselten.

yanlış mıyım?

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu bunlar, ahlaksızlığı din, sübyancılığı ensesti ibadet edinmişler, şimdi de kalkıp buna karşı çıkanları dinsizlikle, ahlaksızlıkla, namussuzlukla, ana bacı bilmemekle, mumsöndü yapmakla suçluyor, diri diri yakıyorlar.

Bahai'nin "Dahleden dinimize bari müselman olsa" sözünü söyleyeceğim de, içinde müselman geçmesi, midemi bulandırıyor.

İslamiyet, ahlaksızlığın dinleşmiş hali işte.

Sitelerde Paylaş

bu müslümanları anlayamıyorum işlerine gelmeyince muhammedin her türlü pisliği allahın emri oluyor.Cübbeliali söylesene ben-i kureyza katliamıda allahın emrimiydi?ordaki erkeklerin canlı canlı ateşe atılması veya kılıçtan geçirilmesi yada kadınların cariye yapılıp çocukların köle olarak satılması ha?

Sitelerde Paylaş
bu müslümanları anlayamıyorum işlerine gelmeyince muhammedin her türlü pisliği allahın emri oluyor.Cübbeliali söylesene ben-i kureyza katliamıda allahın emrimiydi?ordaki erkeklerin canlı canlı ateşe atılması veya kılıçtan geçirilmesi yada kadınların cariye yapılıp çocukların köle olarak satılması ha?

Seninle anlaşma imzalayacaz ama sen beni arkamdan vuracaksın. Düşmanımla işbirliği yapıp da beni ve ailemi yok etmek isteyeceksin ve ben seni affedecem öyle mi?

Sitelerde Paylaş
hangi dinde kendini havaya uçurarak masum insanların ölümüne yolaçıp cennette 72 tane taş gibi bakireye kavuşmak var söylesene cübbeli?

Benim ülkemi petrol uğruna gelip işgal edeceksin. Anamı, bacımı becereceksin ve ben bombayı belime bağlayıp Amerikan askerini havaya uçurunca, hangi dinde var bu??? Diye beni suçlayacaksın. İnşaallah birgün coniler seni de..... görürüm o zaman ben seni...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...