Jump to content

Tanrı'da her özellik var mıdır?

Recommended Posts

Tanrı acı çekebiliyor mu? Çekmiyorsa cehennem ateşinin o kadar kötü olduğunu nerden biliyor? Demek ki canı acıyabiliyor. Bu da bir şekilde yenilebileceğini göstermez mi?

Tanrı'da empati var mıdır? Kendisini insanın yerine koyunca inanıp inanmayacağını sorgulamış mıdır?

Eğer biz yanılıyorsak ve sonsuz güç sahibiyse insanlar ona neden güvenir? Bir anda siz müsloları cehenneme atıyorum ve ateistleri cennete alıyorum diyemez mi? Bunu yaparsa ona kim itiraz edebilir?

Sitelerde Paylaş

evet cidden bir gün karar değiştirip müslümanların aptallıklarından bıkıp inanmayanları cennete göndermeye karar verebilir

her şey beklenebilir

özellikle kendini insan yerine koyup empati yapıp yapmadığını ben de merak ederim

yani allah varsa tabii

bence allah varsa bile mükemmel falan değil

imkansızzz..

Sitelerde Paylaş

Tanrının varlığını yokluğunu sorgulamıyoruz, tabii ki yok. Fakat "İslam Allahı" sözkonus olduğunda, onun indirdiği iddia edilen kitaba bakıldığında, sıradan bir insandan hiçbir farkı yok. (Aslında "sıradan insan"la kıyaslanamayacak kadar kötü ve iğrenç bir kişilik sergiler ya hadi neyse).

Allah, tıpkı insanlar gibi kızıp küfür edebilmekte, acıyıp şefkat gösterebilmekte, yalan söyleyip aldatabilmekte, cennet ve ona uygun kullar yaratıp iyilik edebilmekte, cehennem ve onu uygun kullar yaratıp kötülük edebilmekte, tuzak kurup insanları düşürebilmekte, cinsel tepkiler gösterebilmekte, çirkini güzeli ayırabilmekte, küsüp barışabilmekte, bir yere gidip gelebilmekte, amuda kalkıp tombalak atabilmekte, kulaklarını sallayarak fıstikleyebilmektedir. Görüldüğü üzere bir insanın yapabileceği tüm ruhsal ve fiziksel tepkileri sergileyebilmektedir. Dolayısıyla;

Sayın Heteromanyaq, sayın goddess! Müsloların Allahı, son dakika golüyle bütün müsloları cehenneme, antimüsloları da cennete atabilir. :crazy:

Sitelerde Paylaş
Tanrı acı çekebiliyor mu? Çekmiyorsa cehennem ateşinin o kadar kötü olduğunu nerden biliyor? Demek ki canı acıyabiliyor. Bu da bir şekilde yenilebileceğini göstermez mi?

Tanrı'da empati var mıdır? Kendisini insanın yerine koyunca inanıp inanmayacağını sorgulamış mıdır?

Eğer biz yanılıyorsak ve sonsuz güç sahibiyse insanlar ona neden güvenir? Bir anda siz müsloları cehenneme atıyorum ve ateistleri cennete alıyorum diyemez mi? Bunu yaparsa ona kim itiraz edebilir?

Değerli Arkadaşım;

Bizler insanız, bizim bir sınırımız var.Bütün güçlerimiz sınırlıdır.Sınırlı olduğunun en büyük ıspatı ise ÖLÜMDÜR...

şimdi şu noktaya gelmek istiyorum.

Cehennem ateşini yaratan zaten Allah'tır.Bizim inancımıza göre de canlı cansız herşeyi yaratanda Allahtır.Bir yaratıcının canlı yada cansız bir varlığı yaratması ne demektir(?)şudur; YARATTIĞI VARLIĞIN ÖZELLİKLERİNİ BİLİYOR DEMEKTİR.Allahın gücü herşeye yeter ateşi yaratan odur zaten,neden canı yansın ki.BİZİM YAPIMIZI ATEŞTEN ZARAR GÖRECEK ŞEKİLDE YARATMIŞTIR.Bunu bildiği içinde sölüyor çünkü yaratan "O" dur.

Sitelerde Paylaş

Gercektende bu masallara inaniyor musunuz?

Aslinda, insan oglunun allah'a karsi olan gücü sinirli degildir. Onu istedigi an yok edebiliyor. Tabi bunu aklini ve mantigini kullanan yapabilir.

Birde en büyük sacmaligi kendiniz yapmissiniz. Hani insanlar icin öbür dünya, ahiret vardi?

Cehennem'de olsa bütün insanlarin yasayacagindan söz ediyorsunuz, yani insanlar bu dünya icin ölümlü ama diger dünya icin ölmüyor. Sinirli bir yasam demekle sacmalik yapmis olmuyor musunuz?

YARATTIĞI VARLIĞIN ÖZELLİKLERİNİ BİLİYOR DEMEKTİR.

Allah'in özellikleri, veya yarattigi varliklarin özellikleri arabistan ile sinirli olabilir mi?

Eger, allah'in bilgisi, yarattigi varliklar vs. vs. Sadece arabistan/arap kültürü ile sinirli degilse, daha önceleri neden icki, domuz vs. vs. yasaklanmamisti?

Erkekler neden sünnet ediliyordu? Allah'in eksik yaratmis olma ihtimali var midir? Peki, kadinlar... Onlari eksik yaratan allah degil miydi? Kadinlari akilsiz yaratma sebebi nedir?

Ha birde, bir yaratici, yarattigi varliklardan bihaber olabilir mi?

Arabistan harici, ve o caglarda yasayan hayvanlar disinda, hangi hayvanlardan haberdar o tapindiginiz, ugruna ömrünüzü heba ettiginiz allahiniz?

Peki, allahiniz hic ölmeyen bir canlidan haberdar midir? Eger, degilse bilgilensin, yazik.

http://www.nethaber.com/Yasam/88638/Olmeyen-canli-Denizanasi

Peki, söyle birsey sorma geregi duyuyorum kendimde ister istemez; Sizin mantiginiza göre eger, herseyin yaraticisi o ise, sadece yaratmak marifetmis gibi iste benim yarattiklarim, deyip, övünmek fakat hic bir sekilde ilgilenmemek, veya bir kismi ile ilgilenmek ve diger kismini ise bosvermek, hice saymak dogrumudur? Öyleyse sizin allahiniz tüm bu sifatlarin yani sira, bizde bulunan vijdanin, duygunun vs. 100'de 1e bile sahip olamamis. Yazik, cok yazikki böyle bir sözde yaraticiya inanacak kadar acizssiniz!

Sitelerde Paylaş
Gercektende bu masallara inaniyor musunuz?

Aslinda, insan oglunun allah'a karsi olan gücü sinirli degildir. Onu istedigi an yok edebiliyor. Tabi bunu aklini ve mantigini kullanan yapabilir.

Birde en büyük sacmaligi kendiniz yapmissiniz. Hani insanlar icin öbür dünya, ahiret vardi?

Cehennem'de olsa bütün insanlarin yasayacagindan söz ediyorsunuz, yani insanlar bu dünya icin ölümlü ama diger dünya icin ölmüyor. Sinirli bir yasam demekle sacmalik yapmis olmuyor musunuz?

Allah'in özellikleri, veya yarattigi varliklarin özellikleri arabistan ile sinirli olabilir mi?

Eger, allah'in bilgisi, yarattigi varliklar vs. vs. Sadece arabistan/arap kültürü ile sinirli degilse, daha önceleri neden icki, domuz vs. vs. yasaklanmamisti?

Erkekler neden sünnet ediliyordu? Allah'in eksik yaratmis olma ihtimali var midir? Peki, kadinlar... Onlari eksik yaratan allah degil miydi? Kadinlari akilsiz yaratma sebebi nedir?

Ha birde, bir yaratici, yarattigi varliklardan bihaber olabilir mi?

Arabistan harici, ve o caglarda yasayan hayvanlar disinda, hangi hayvanlardan haberdar o tapindiginiz, ugruna ömrünüzü heba ettiginiz allahiniz?

Peki, allahiniz hic ölmeyen bir canlidan haberdar midir? Eger, degilse bilgilensin, yazik.

http://www.nethaber.com/Yasam/88638/Olmeyen-canli-Denizanasi

Peki, söyle birsey sorma geregi duyuyorum kendimde ister istemez; Sizin mantiginiza göre eger, herseyin yaraticisi o ise, sadece yaratmak marifetmis gibi iste benim yarattiklarim, deyip, övünmek fakat hic bir sekilde ilgilenmemek, veya bir kismi ile ilgilenmek ve diger kismini ise bosvermek, hice saymak dogrumudur? Öyleyse sizin allahiniz tüm bu sifatlarin yani sira, bizde bulunan vijdanin, duygunun vs. 100'de 1e bile sahip olamamis. Yazik, cok yazikki böyle bir sözde yaraticiya inanacak kadar acizssiniz!

bu söledikleriniz laftan öteye geçmez...kafanızda teorik olarak Allah inancını yıkabilirsiniz fakat bu sadece teori olarak kalır.Ama bilimsel olarak Allahın var olmadığını ıspatlayamazsınız.

Yaptığınız tek şey mantık yürütmek oda "nefsinize uygun bir şekilde".sizin bu yaptıınız size göre mantıklı.ama bazılarına göre değil.çünkü bu işler görecelidir,biliyosunuz.

bana dillerin nasıl çıktığını söleyemezsiniz....

ilk insanın nasıl var olduğunu söleyemessiniz(bizim inancımıza göre bellidir)

bilim ne derse ona inanırız diyosunuz ama big bang teorisinide içinize sindiremiyosunuz...(nobel fizik ödülü verildiği halde)...

size Allahın varlığını çok kez ıspatlarım ama siz var olmadığını ıspatlayamazsınız...

dersiniz ki; "var olmayan şey ıspatlanmaz"

işte bu yüzden "var olmadığına inandığınız" bir şeyin ıspatını istiyorum sadece...yani bana "YOK" luğu ıspatlayın...

"LAFLA DEĞİL BİLİMSEL OLARAK"

Sitelerde Paylaş

Ateşi yaratan ve ateşteki tesiri yaratan Allahtır. Yaratan elbette yarattığını bilir. Fakat, Allah istemese ateş yakmaz ve acı vermez. İbrahim aleyhisselamı yakmadığı gibi..veya nazik yeşil yaprakların yaz mevsiminin ateş saçan hararetine karşı aylarca yeşil kalıp yanmadığı gibi..

Allah, zaten kimin iman edip etmeyeceğini biliyor..Bu sebeple bu imtihan dünyasını kuruyor. Çünkü, eğer bu imtihan dünyası kurulmasaydı, Allaha iman edip sabreden ve iyi işler yapan bir insan ile en zalim insanlar cennette eşit bulunacaklardı. Bu da Allah'ın sonsuz ve noksansız adalet ve hikmetine zıt olurdu.

Küfür, şirk ve inkar suçları o kadar büyük bir cinayet ki, bu şekilde ölen bir adam affa kabil değil..Çünkü, kafir küfrüyle ve inkarıyla bütün kainatın hukukuna bir nevi tecavüz ediyor. Çünkü, çok yüksek hikmetler ve manalar için yaratılmış bu kainat kitabını hikmetsizlik ve manasızlıkla ittihan ediyor.. Allah'ın bu dünyada çok ehemmiyetli vazifeler ile tavzif edilmiş, muhterem ve mükrrem misafiri ve büyük emaneti omuzuna almış yeryüzünün halifesi olan insanı ise manasız, vazifesiz, başıboş, kıymetsiz olarak görüyor. Küfür ve inkar bunun gibi kainatı ihata eden sonuçları içine aldığı için kafir ebedi olarak cehennemde kalacak. Çünkü, nihayetsiz cinayet, nihayetsiz azabı gerektirir.

Elhasıl, zalimlere ceza vermek ve mazlumların hakkını zalimlerden almak güzel bir sıfattır...Öyle ise, zalimler için yaşasın cehennem diyebiliriz.

Ayrıca, Allah, kendine iman edip, hayatının sırrını anlayıp, yaratılış amacına göre yaşayan insanları cennetine koyacağını ve kafirleri Cehenneme atacağını ezeli kelamında vaad ediyor.

tarihinde ilim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@fsm

Allah denen yaratigin yoklugunu kanitlamak mi? allah ve tanri ayni sey degiller! Bunu o kalin kafaniza sokun artik.

Kafada allah inancini kirmak, okudugunuz seyi anlayip anlamamaniza baglidir.

Evet, mantik yürütmek sizlerin inancina cok ters ve bunu bagimsiz olarak o sacma seye inandiginiz sürece yapamayacaksiniz. Ayrica, sizde mantigin m si olsa zaten bir dininiz olmazdi. Islam dini mantigi kesin olarak kabul etmez. Bunu nasil agziniza aliyorsunuz sasiyorum! Göreceli kelimesi somut objeler üzerinde gecerli bir deyimdir ve bilimsel bir kelimedir, siz ise tamamen soyut bir hic icin kullaniyorsunuz, bu sacma degil mi?

Peki, size adem ve havva olayi üstüne üstelik birde seytan... Bunlari bize mantikli bir sekilde aciklayabilirmisiniz?

Bende diyorumki, allah ve tanri ayni seyler degiller. Gelin isterseniz öncelikle Tanrinin neye benzemesi gerektigini, bilgi vs. Olarak sinirli olma lüxüne sahip olup olmadigini tartisalim ve hep birlikte aydinlanalim.

Ha birde allahinizin neden o cagda ve o cografyanin icersinde tikilip kaldiginida bir zahmet aciklayin.

Ha birde allah diye adlandirdiginiz, Tanri ise öyleyse siz gercekten tanrinin varligini ispat ettiniz? Bunlar cok iddiali sözler, bilimsel olarak allahin yoklugunu simdi su anda sana ispat ediyorum. Bak bakalim allah saginda, solunda, assagida, yukarida görebiliyormusun? Bak bize gercegi söyle yoksa yok de, varsa var. Iste bilimsellik budur. Sana nasil ispat ettim, dimi ama? Simdi sen bize ispat et bakalim.. Ama bilimsel olarak. Bizimki bir teori degildir, sizinki 1400 yildir hala teoriden ileriye gecememistir.

Sitelerde Paylaş

>>bilim ne derse ona inanırız diyosunuz ama big bang teorisinide içinize sindiremiyosunuz...(nobel fizik ödülü verildiği halde) <<

Sen böyle demişsin ama, Bigbang teorisine göre bundan 12 ila 14 milyar yıl önceki bir patlamadan söz ediliyorken, geçen aylarda, bir radyoteleskopla görülebilen en uzak galaksinin 128 milyar ışık yılı uzaklıkta olduğu saptandı

Şimdi , bu patlamada oluşan (Bu galaksiye ait) parçalar , ışık hızıyla bile yayılsa , 14 milyar yılda bu kadar (128 milyar ışık yılı) uzağa gidemez

Bigbang teorisi , özellikle hristiyanların sarıldığı, saçmasapan bir teoridir.

tarihinde umbra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ha birde allah diye adlandirdiginiz, Tanri ise öyleyse siz gercekten tanrinin varligini ispat ettiniz? Bunlar cok iddiali sözler, bilimsel olarak allahin yoklugunu simdi su anda sana ispat ediyorum. Bak bakalim allah saginda, solunda, assagida, yukarida görebiliyormusun? Bak bize gercegi söyle yoksa yok de, varsa var. Iste bilimsellik budur. Sana nasil ispat ettim, dimi ama? Simdi sen bize ispat et bakalim.. Ama bilimsel olarak. Bizimki bir teori degildir, sizinki 1400 yildir hala teoriden ileriye gecememistir.

geçin bu işleri her zaman aynı zırvalıklar her seferinde aynı taktik."hani nerde göremiyorum öleyse yok"vs...

havayıda göremezsin, enerji türlerinide göremezsin ve daha çok şeyler var göremediklerimiz.bunları görmemiş olmamız onların olmadığını ıspatlamaz.

bilim bile insanlardaki bazı enerji türlerinin karşı nesnelere zarar verdiğini ıspatladı.bilimle bile gözle görülmeyen enerji türlerini buldu mesala lazer ışınları.

unutmayalım ki dinimize göre cinler" dumansız ateşten yaratıldı"...

bunlar bile herşey için yeter size...

Sitelerde Paylaş

Evet ortada bir zirva var, ama o kimin zirvasi oldugu tartisilir!

Saydiklarinizin olmadiginin ispatlanamamasinin nedenini cinler'in veya halk deyimiyle 3 harflilerin varligini akla yatkin bir hale getirmeye calisan size mi aciklayacagim? Hadi ordan..

Dininize göre olan seyleri simdi bana saydirtmayin, lütfen terbiyemi bozmama neden olacak, tesvik edecek seyler yazmayin. :)

Sitelerde Paylaş

abı cekebılıyor mu ama acı degıl :D masturu :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...