Jump to content

Vicdani Ret Hakkı

Recommended Posts

Mutluluk hedef değildir.Tersine kudret duygusu hedeftir.İnsanın ve insanlığın içinde müthiş bir güç kendini deşarj etmek , yaratmak istemektedir.O, hiçbir zaman mutluluk hedefi olmayan patlamaların kesintisiz zinciridir./Nice

Niçe'den sana ekmek çıkmaz, sevgili bilge :)

Nietzsche'nin ettiği anarşizan lafları, anti-milliyetçi yorumlarını filan buraya getirmeyeyim şimdi :)

Son dönem Nietzsche üzerine en beğenilen yorumlar, Gilles Deleuze ve Foucault'nun yorumları; ki onlar da solcu ziyadesiyle :)

Ayrıca bu lafa katılıyorum ama vicdani red hareketinin de yanındayım. Hatta total reddi ahlaki buluyorum, ama pratikte uygulamaya kalkmam :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 193
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Niçe'den sana ekmek çıkmaz, sevgili bilge :)

Nietzsche'nin ettiği anarşizan lafları, anti-milliyetçi yorumlarını filan buraya getirmeyeyim şimdi :)

Son dönem Nietzsche üzerine en beğenilen yorumlar, Gilles Deleuze ve Foucault'nun yorumları; ki onlar da solcu ziyadesiyle :)

Ayrıca bu lafa katılıyorum ama vicdani red hareketinin de yanındayım. Hatta total reddi ahlaki buluyorum, ama pratikte uygulamaya kalkmam :)

Aynı fikirdeyiz... :D Kaçabilecegim kadar kaçarım yakalanırsam yok abi ben vicdani redçiyim demem gider yaparım askerliği.. :lol:

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

vicdani rette hak tanınmaması kesinlikle Türkiye Cumhuriyeti'ne yakışır bir şey değildir.Coğrafi konumumuz Zorunlu askerliğe meydan verebilir ama bu Coğrafi konumdan değil Siyasi gücümüzden kaynaklanmaktadır.Halkımızın cahilliği had safhada olduğundan sürekli komşularla kötü ilişkilere girmek siyasi gücede yansırsa zorunlu askerlik kaçınılmaz olur.

Ayrıca ülkemizde Zorunlu Askerlik coğrafi konumu bahanesi ile yapılmaktadır yani tamamen duygusaldır.

Ülkemizin çağdaşlaşma ve gelişme yolunda ileri ki yıllarda kesinlikle Profesyonel Askerlik gelecektir,gelmelidir.

Ne demişler binlerce koyunla savaşa gideceğime 100 kurtla savaşa giderim.

Yani sen ülkedeki her insanı savaş olabilir bahanesi ile askere almaya çalışıyorsun ama bu sadece ölen asker sayının artmasını sağlar.Tarihte amatör askerlerle savaş yapan ülkeler kendinden çok çok düşük sayıda askeri ordulara mağlup olmuştur bunun nedeni az sayıda olmasına rağmen profesyonelliğinin daha fazla olmasıdır.

Askeri Kurum ne kadar fazla asker o kadar iyi mantığıyla bakmakta,Ama bu tamamen yanıltmacadan başka bir şey değildir,Gerçekten bir savaş çıksa hüsrana uğrayacağımız kesindir.

Sitelerde Paylaş

Eşcinsel olanları ispat etmeleri şartıyla askere almıyorlarmış.

Eşcinsel olmayıpta biraz hafif olanlar olabilir onlar nolucak,Savaş karşıtları ne olucak.Yani öbür yanağını çeviriciler,Gerçekten saçmalık,Sanki 70 milyonda aynı düşünceye sahip.

Sitelerde Paylaş

Mevcut askere alma sistemini modern ve doğru bulmamaktayım.

Şimdi birde üniversite mezunlarının kısa dönem hakları kaldırılıp yedek subaylık kaldırılacak söylentileri dolanıyor.Asker sayısını şişirecek olan bu projeye de karşıyım.

Profosyonel askerlik ve gönüllü askerlik daha doğrusu.Askerlik psikolojisini kaldırabilecek gerçek askerler orduda olmalı.Ot yolacak geri hizmete verilecek hamallar değil.Devlet beleş iş gücü mahiyetinde askerlik konusunu sömürmektedir.Vatan hizmeti illaki kışlada olacak diye bir kural yok.

Vicdani ret hakkı İnsan hakları çerçevesinde bireylere tanınmış bir haktır Türkiye ve birçok ülke bu hakkı kullandırtmayarak insan hakları ihlali yapmakta ve bu sebeple AİHM'de yargılanmakta oara cezasına çarptırılmaktadır.

Vicdani ret hakkına evet diyorum.

Selamlar.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Erdoğan'ın oğlu asker oluyor

Başbakan'ın oğlu Bilal Erdoğan, vatani görevini bedelli olarak yapacak.

29 Haziran 2009 / 17:14

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın vatani görevini bedelli olarak yapmak için Burdur Er Eğitim Alayı'na teslim olacağı öğrenildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın vatani görevini yapmak için 3 Temmuz'a kadar Burdur 58. Piyade Eğitim Alayı'na teslim olacağı bildirildi.

Haberin duyulmasının ardından gazeteciler eğitim alayı önünde nöbete başladı. Gazeteciler Bilal Erdoğan'ın birliğe girişini görüntülemek için alay önünde beklerken alaydan çıkan yetkililer ise kendilerinin Erdoğan'ın ne zaman teslim olacağıyla ilgili bilgilerinin olmadığını söylediler.

Sitelerde Paylaş
Yaw bu genel kurmay bedelli askerlik yok dememiş miydi? Bu ne ayak arkadaşlar?

Albatross yurtdışında 3 yıl çalışan ve bu çalışmasını belgeleyenler dövizli askerlik yapar.Genelkurmay başkanının bahsettiği Türkiye'de yaşayan çalışan veya kaçak vs durumuna düşmüşler için çıkarılması istenen yasa ile ilgili.

Adam 60 yaşına gelsede alacak illaki askere.Böyle tabulaştırılmış saçma sapan askerlik sisteminin sonu gelmeli ve profosyonel askerlik çalışmaları hızlandırılmalı.

Vicdani rettin yolu böyle açılır.Türkiye vicdani retti düzenlemek ve yasalaştırmak zorunda bu konuda taahhütleri var.

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...