Jump to content

Samimi bir soru..

Recommended Posts

Şu ya da bu tutum doğru olanıdır diye hazır bir reçete yok bence. Balıkçı asalak, girişimci de başarı için her yolu mubah gören bir ahlaksız olmadığı sürece, her ikisi de bireysel kararlardır ve saygı gösterilmelidir.

Girişimci, daha önceki girişimlerinden elde ettiği imkanlarla o göldeki tüm balıkları tutup balıkçıların aç kalmasına sebep oluyor ve kendi balığını bedavadan tutabilecek herkese balıkları parayla satmaya başlıyorsa, o girşimcinin ahlaklı olabilmesi zaten mümkün değil ki sevgili Deicide.

Ben balıkçı olur ve girşimcinin ''kazayla'' göle düşüp boğulmasını sağlardım. :)

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Girişimci, daha önceki girişimlerinden elde ettiği imkanlarla o göldeki tüm balıkları tutup balıkçıların aç kalmasına sebep oluyor ve kendi balığını bedavadan tutabilecek herkese balıkları parayla satmaya başlıyorsa, o girşimcinin ahlaklı olabilmesi zaten mümkün değil ki sevgili Deicide.

Ben balıkçı olur ve girşimcinin ''kazayla'' göle düşüp boğulmasını sağlardım. :)

Yukarıda ahlaksız değilse dedim..

Peki sen neden hep negatif taraftan bakıyorsun Freddie?! Herhangi bir girişimci ahlaksız olmak zorunda mıdır? Girişimci bir balıkçı böyle yapmak zorunda mıdır? Bulunduğu ülkede yeni iş olanakları açılmasına, binlerce kişinin iş sahibi olmasına, yeni icatlar ve üretim teknikleriyle daha ucuz ve daha çok üretim gerçekleştirerek milyonlarca kişinin eskiden sadece zenginlerin ulaşabildiği ürünlere ucuz ve bol olarak sahip olabilmesini sağlayan, ülkesinin kalkınmasına hizmet eden bir girişimci olamaz mı?!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...