Jump to content

Ateistler Ve Anlamsız Öfkeleri

Recommended Posts

madde sen sanırım allahın insanların kararlarına müdahele etmediğini düşünüyorsun.

ibrahim 4 "(Allah'ın emirlerini) onlara iyice açıklasın diye her peygamberi yalnız kendi kavminin diliyle gönderdik. Artık Allah dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir. Çünkü O, güç ve hikmet sahibidir"

peki buna ne diyorsun bak dilediğini saptırıyormuş. bak kuran mucizelerini de çürüttüm diğer başlıkta :P gel sen deist ol başlangıç olarak deistlerin tanrısı dünyaya müdahele etmiyormuş yakışır sana :).

Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

MaDDe,

Kader, ozgur irade filan gibi konularda verdigin ogretmen/ogrenci ornegi bize yuzlerce defa verildi. Yeni bir sey soylemiyorsun yani.

Sorulan soruyu da anlamadigini goruyorum.

Aslinda kader konusunda bir cok soru var ama bir ornek olarak "Neden IMTIHAN" basligina bir bak istersen.

Sitelerde Paylaş

Evvettt

Sevgili Madde,

Kendi yazinla kendinizi tuzaga düsürüyorsunuz.

Benim hakkimi ,hesap günü olmasa,kim alacak diyorsun.

Senin Muhammette bir yerde öyle diyorda,ötedede bakin ne söylüyor.

Bu yazacagim sözü söylediginde Muhammet daha yasiyordu:

Cehenneme baktimda cehennemde daha cok kadinlarin oldugunu gördüm.

Muhammed,karisi Aysenin geride konaklama yerinde kaldigini,orda neden kaldigini,orda ne yaptigini,hatta ordu kalkip bir ileri konaklama yerine gidip konana kadar karisindan habari olamayan süphelendigi karisiyla uzun zaman konusmadigindan Aysenin madem benimle konusmiyorsun ben babamin evine gidiyorum deyip Ayse baba evine gider.

Peki karisinin suclu olup olmadigini bile bilemeyen bir adam,

daha ahret olmamis,mahkeme kurulup insanlar yargilanmamislar,cennet cehennemde olusturulmadan Bay Muhammet cehennemde nasil suclu kadinlari görebiliyor? Coh coh coh komiksiniz valla.

Biraz düsünen insan,sizin inandiginiza inanmak bir yana ,size günaydin bile demez.Derse eyer PUTPERESTLIK bulasir sizden valleeeeeeeeee.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
....

Unutmayın , 27 i aylık bebeğe tecavüz eden o şerefsizleri yaratanda bu toplumdur ! BU iğrenç yozlaşmış , şerefsizleşmiş toplumdur.Bu hayvanlarıda biz yarattık! ....

Evet, kısaca bu toplum hiçbir zaman bu kadar yozlaşmış, şerefsiz ve dindar olmamıştı.

Bu ülke 55 yıldır Allah yolunda yozlaştırılıyor. Toplumu yozlaştıran Kuran'dır, İslam dininin küçük çocukları seks objesi yapan sapık kafasıdır.

post-43-1203836420_thumb.jpg

.

Sitelerde Paylaş
Tanrı bu kötü , şerefsizleri ortadan kaldırasın diye seni beni yarattı !

Tanrı bu kötülükler bitsin diye sana sorgulaman için akıl verdi !

Ey pierrelotti

Bak sana akıl veriyorum.Bu şerefsizler böyle böyle yapıyor.Git ve elinden geldiğince düzeltmeye bak.Ve inan sen düzeltmeye başladıkça Beni yanında bulacaksın.

O şerefsizleri kim yarattı,spagetti canavarı olmasın? Ula madem allahın bu kadar gücü var,yaratmasını biliyorda defolu üretim hatalarınıda kendi neden düzeltemiyor. İşimiz gücümüz kalmadı da onun saçmalıkları ilemi uğraşacağız?

Sitelerde Paylaş

cevap:1 öğretmen referanstır.allah referans değil allah sondur.öğretmen ile allahı kıyaslama

cevap 2:indirdiği kitabında ateistlere yaşam hakkı ve hoşgörü bile tanımıyor...kafirleri öldürün cihad edin ee ben ölürsem size göre doğru yolun nasıl seçmiş olacağım?

cevap 3: senin hakkını arayış içerisinde olmanın nedeni zekandır..yani sen akıllı bir varlık olduğun için yok olmayı kabullenemiyorsun.o dediğin düzen ilk oluştuğunda yoktu.rasgele atom altı parçacıkar atomları....öylesürüp gitti yani zart diye hiç birşey mukemmeleşmedi milyarlarca yıldan bahsediyoruz...ilk canlılığın oluşumunu ele alalım ilk dnayı sentezleyen proteinin oluşma olaslığı 1/10^21 dir..çok düşük yani.ama bu protein bir seferde oluşmuyor molekuller sana sayısız seçenek sunuyor.şöyleki: o olasılık 1/10^21 dir ama sen 10^21 farklı deneme yaparsan kesinlikle o proteinin elde edersin...sayısız molekull var maddelerde ve sayısız seçenekler.

ben ateistim ama ekmeğimi paylaşırım insanları hayvanları bitkileri seviyorum.yalan söylemem hırsızlık yapmam kalp kırmamaya özen gösteririm.param olursa fakirlere yaşlılara yardım ederim gönül alırım yani..yani ahlaklı olmak için bir doğaüstü varlığa ihtiyacım yok.asıl size ne demeli çoğunuz cehennem korkusundan yapmıyorsunuz ki bunları.bu ahlak sayılmazki?

ayrıca hz muhammt hakkında burada senin tepki gösterdiğin şeylerin olmadığını nasıl gara?nti edersin.bir sürü hadis kaynakları belirtiliyor kafadan uydurulma şeyler değil .muhammetin iyi ozelliklerinin olması onun amacının sadece insanların duygularını ele geçirerek dinine yöneltmesi olamazmı?

Sitelerde Paylaş
Forumun her bölümünü , her topiğini bir bir gezdim.Topic lere verilen cevapların % 90 kadarını okudum.Ve gördüğüm şeyler karşısında , bilimi kaynak gösteren ateizm ve savunucularının ne kadar basit temele oturtulmuş düşünceleri oldugunu gördüm.

Kırılan varsa affola.

İslamın sağlam ve komplike temelleri: :rolleyes:

Allah'ın kanıtı Kur'an

Kur'an'ın kanıtı Muhammed

Muhammed'in kanıtı Kur'an

Kur'an'ın kanıtı Muhammed

Muhammed'in kanıtı Allah...

Sitelerde Paylaş

Hayatında kaç kere darulacezeye gidip yaşlıları ziyaret ettin !

Hayatında kaç kere fakir doyurdun !

Hayatında kaç kere bir hastayı ziyaret ettin [tanımadıgın] !

Hayatında kaç kere bayramlarda çocuklara oyuncak alıp dağıttın !

Hayatında kaç kere ayakkabası olmayan çocukları görüp ağladın !

Unutma , herşeyi ALLAH yapsın , insanlıgı ALLAH kurtarsın , kurtarmıyor işte yok TANRI demekle eline elimize ellerine hiç bir şey geçmez.Neden bir şeyler yapmayı denemiyorsun ?

tanrı hayatında kackere bunları yapmıs

Sitelerde Paylaş

madde, forumu gezerken islamı savunanların da ne kadar hakaret ettiğini görmüş olman lazım, ama bunu burada belirtmemekle zaten sen objektif olmamışsın

allahı öğretmenle karşılaştırmışsın. işte bana saçma gelen de bu zaten. allah niye öğretmen gibi davranıyor? ilahi bir varlıkken neden insani özelliklere sahip? imtihanı insanlar yapar, allah niye yapıyor? sizin bahsettiğiniz allah insan gibi davranıyor, imtihan ediyor, davranışına göre ödül veriyor ya da ceza veriyor. sonra insaları yaratıyor ve hiç karışmadan tv izler gibi izliyor. bana bütün bunlar mantıksız geliyor. allah ego sorunu yaşayan insanlar gibi kendisine tapınılmasını, kendisine ibadet etmesini istiyor, sanki bunları yaparsak kendini daha güçlü hissedecek. bana göre allahın sisteminin devlet sisteminden farkı yok.

sen kendin demişsin, hakkımı yiyenlerden kim hesap soracak diye? işte insanları inanırken rahatlatan nokta bu. çünkü adaletin yerini bulmasını istiyorlar. cennet ve cehennem de dünyada sağlanamayan adaletin yerini bulmasını ölümden sonra sağlayacak araç. aslında bunların hepsi insanların psikolojilerini rahatlatan araçlar. çok açık bir şekilde görülüyor. hep "olması gerekir" diye konuşuyorsunuz. adalet olması gerekir, ceza olması gerekir, bu düzen kendi kendine olamaz, birinin yaratması gerekir. yani inancınız aslında beyniniz bunların olması gerektiğini söylediği için var. aksi bilinmeyen olacak. bilinmediğini düşünmek yerine "olması gereken"e inanmayı tercih ediyorsunuz. "olması gerekir" i kim belirliyor? insanlar.

tarihinde amazonta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Herkes kafasına göre birşeyler anlıyor zaten.. İslam 1 tane , Allah 1 , Kitap 1 .. ama anlayış 1000 tane ( mezhepler , tarikatlar , cemaatler , kişisel bakışlar ) .. Allah mı anlatamamış yoksa insanlar mı anlayamamış , anlamak mümkün değil..

sanırım sen anlayamamışsın

Sitelerde Paylaş
O şerefsizleri kim yarattı,spagetti canavarı olmasın? Ula madem allahın bu kadar gücü var,yaratmasını biliyorda defolu üretim hatalarınıda kendi neden düzeltemiyor. İşimiz gücümüz kalmadı da onun saçmalıkları ilemi uğraşacağız?

herkes iyi olsa kötünün ne anlamı kalacak

Sitelerde Paylaş

5 Kişinin mantıklı açıklamalarıyla anlattığı şeyi anlamak istemeyen insanlar karşısında ben anlamsız(!) bir öfkeye kapılıyorum. Sorulan sorularımıza toplama kelimelerle, anlamsız laf kalabalığıyla cevap veren insanlar karşısında anlamsız (!)bir öfkeye kapılıyorum.

Tanrın neden bir sınav yapma gereği duydu?

Kendi seçimlerimizi yapıyor ve bunun sonuçlarını yaşıyorsak bunuda tanrın yazmadı mı?

Benim bu yanıtı vereceğimi bilmiyor muydu? Ne yazdığımı ben yazınca mı gördü? Bizi izliyorsa sadece öyle olmalı.

Artık kabul etmen gerekiyor inandığınız ve ona yakıştırdığınız şey ile ters düşüyorsun herşeyi bilmekle kalmıyor herşeyi o yarattı. (sizin ifadenizle)

Oysa senin bahsettiğin tanrı başka birinin onun için yarattığı kulları izliyor ve neler olduğuna bakıyor gibi.

Sonuç = 0

Kendi içinde çelişen allah tezi kale alınmamalı.

Sitelerde Paylaş

"Allah katında zaman kavramı yoktur.Şu anda ATATÜRK doğar , Şu anda ölür , şu anda İstanbul fethedilir , Şu anda ateizm fikri doğar , şu anda ben bu yazıyı yazarım , şu an da ben ölürüm.Kısaca her olay şu anda yaşanır."

Hac 47

(Resulüm!) Onlar senden azabın çabuk gelmesini istiyorlar. Allah vadinden asla dönmez. Muhakkak ki, Rabbinin nezdinde bir gün sizin saymakta olduklarınızdan bin yıl gibidir.

Peki bu ne?

örneklerin hiç alakalı değil...

"Aslında bunu anlamanın çok ama çok basit bir yolu var.Bir öğretmen düşünün ki , sınav yapmadanda hangi öğrencinin geçip hangi öğrencinin kalacağını bilir , ama o bile sınav yapar.Bunu hepiniz anlamışsınızdır.Daha fazla uzatmak istemiyorum bu soruyu."

Öğretmen bilemez sadece tahmin edebilir,sen Al-lah'ının tahmin ettiğini mi söylüyorsun?

Elinize 28 tane bilye [misket ] alın ve bunu fırlatın ne kadar düzenle dizilir ? Ve biri bana milyonlarca yıldır sürüp giden bu muhteşem sistemin nasıl bir koruyucu olmadan ayakta kalabildiğini açıklasın ?

Misketleri fırlattığın yere bir düz çizgi kazırsan ve etrafına da yeterli meyil verirsen o zaman misketler o çizgi boyunca dizilecektir...sen burada evrime çatıyorsun ama evrim olayların tesadüfen olması derken,sebepsizdir demez...tesadüfün manasına bakmanı tavsiye ederim...tesadüf:. Yalnız ihtimallere bağlı olduğu düşünülen olayların kesin olmayan, değişebilen sebebi: "

tarihinde gercekisim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yani allah sadist olduğu için illa kafaya takmış, cehenneme atmak için defolu mallar mı üretiyor diyorsun ?

ne dersem gene bi şey diyeceksiniz saçma sapan

Hz Muhammed ebu cehil in evine onu ikna etmek için her gün gitmiştir.

ama ben malesef O nun kadar sabırlı değilim sustum

Sitelerde Paylaş
(dinsavar @ Feb 24 2008, 06:57 PM)

Yani allah sadist olduğu için illa kafaya takmış, cehenneme atmak için defolu mallar mı üretiyor diyorsun ?

ne dersem gene bi şey diyeceksiniz saçma sapan

Hz Muhammed ebu cehil in evine onu ikna etmek için her gün gitmiştir.

ama ben malesef O nun kadar sabırlı değilim sustum

Arkadaşım senin yazıların üzerine bunları soruyoruz. Saçma sapan diye kaçamak yapma. Sen demedin mi

herkes iyi olsa kötünün ne anlamı kalacak

Bende sana gayet haklı olarak soruyorum. Allahın kötüleri yaratmasının mantığı nedir?

benim aklıma

Yani allah sadist olduğu için illa kafaya takmış, cehenneme atmak için defolu mallar mı üretiyor?
Bu geliyor. başka bir açıklaması varsa sen söylede bilelim. tarihinde dinsavar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...