Jump to content

Kürtler tam olarak ne istiyor?

Recommended Posts

PKK sempatizanlarının/yandaşlarının, DTP vekillerinin ve dahası bir çok Kürt vatandaşın sık sık dile getirdiği 'Türkiye Cuhmuriyeti'nde özgür değiliz, ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyoruz, özgürlük istiyoruz' diye yineledikleri sözü tartışmaya açmak istiyorum. Kürtlerin özgürlükten anladığı nedir? Hangi gerekçelerle Türkler kadar özgür olmadıklarını düşünüyorlar? Anlamakta zorluk çektiğim bazı husular var; örneğin herhangi bir Kürt vatandaşı, Kürt olduğu için devlet kurumundan atılmış mıdır? Kürt ayrımı nerede, nasıl yapılıyor da ikinci sınıf oldukları düşünülüyor?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 365
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

PKK sempatizanlarının/yandaşlarının, DTP vekillerinin ve dahası bir çok Kürt vatandaşın sık sık dile getirdiği 'Türkiye Cuhmuriyeti'nde özgür değiliz, ikinci sınıf vatandaş muamelesi görüyoruz, özgürlük istiyoruz' diye yineledikleri sözü tartışmaya açmak istiyorum. Kürtlerin özgürlükten anladığı nedir? Hangi gerekçelerle Türkler kadar özgür olmadıklarını düşünüyorlar? Anlamakta zorluk çektiğim bazı husular var; örneğin herhangi bir Kürt vatandaşı, Kürt olduğu için devlet kurumundan atılmış mıdır? Kürt ayrımı nerede, nasıl yapılıyor da ikinci sınıf oldukları düşünülüyor?

Kürtler tam olarak ne istiyor demeyelım de ona PKK tam olarak ne istiyor asıl mesele bu olmalı.Her kürt PKK sempatızanı değildir bu önemli.PKK nın tek istediği kürdıstanı kurmak tek derdı bu.Ben kürt kardeşlerımızın ayrım gördüğüne şahit olmadım bu vatanda.

Sitelerde Paylaş

Cok merak ediyorsaniz ISMAIL BESIKCI hoca nin yazilarini takip ediniz!!

Kendisi TURK Sosyalogtur!!

Ondan baska iyi bir kaynak bulunamaz!!

Sitelerde Paylaş

kenank,

Her Kürt PKK'lıdır demiyorum zaten, 'bir çok Kürt vatandaşın' diyorum. Kürtlere bu ülkede resmi bir ayrımcılık yapılmadığı konusunda seninle aynı düşüncedeyim. Hatta ekonomik anlamda kayrıldıklarını düşünüyorum:-)

Sitelerde Paylaş
kenank,

Her Kürt PKK'lıdır demiyorum zaten, 'bir çok Kürt vatandaşın' diyorum. Kürtlere bu ülkede resmi bir ayrımcılık yapılmadığı konusunda seninle aynı düşüncedeyim. Hatta ekonomik anlamda kayrıldıklarını düşünüyorum:-)

O kadar kürt işadamı var ayrımcılık olsa bu ülkede söz sahıbı olabılırlermıydı ? Bana göre türk - kürt kardeştir bunun aksını düşünen zıyandadır.

Sitelerde Paylaş

oyle bi konuki; adina ne dersek diyelim en ust duzeye kadat MILLET olarak baslica sorunumuz!

Daha burada yazisamiyoruz!

Nasil karsi karsiya gelip, derdimizi anlaticaz bilemiyorum!!

Bence BU tarz konulari tartismakdan ziyade, NASIL birbirimizi kirmadan AYNI DILI kulanabilirizin ustunde durmaliyiz!

Zira, arkasi gelmeyen bos kufurler ve sloganlar konusulacaktir..

Sitelerde Paylaş

Bizler burada ne yazarsak yazalim,

ne kufur edersek edelim,

ne kadar bagirirsak bagiralim,

inaninki ,hic bir seyi degistirmiyecektir!

Ne milliyetciler kazanicak nede yurtsever devrimciler!

sadece birbirimize gun isigi gormemis hakaretler edicez!

ve aksamda BEBEK gibi uyuyacaz!!

Sitelerde Paylaş
Bizler burada ne yazarsak yazalim,

ne kufur edersek edelim,

ne kadar bagirirsak bagiralim,

inaninki ,hic bir seyi degistirmiyecektir!

Ne milliyetciler kazanicak nede yurtsever devrimciler!

sadece birbirimize gun isigi gormemis hakaretler edicez!

ve aksamda BEBEK gibi uyuyacaz!!

hele bebege bak bebek gormesek yıyecegız :D:D

Sitelerde Paylaş
O kadar kürt işadamı var ayrımcılık olsa bu ülkede söz sahıbı olabılırlermıydı ? Bana göre türk - kürt kardeştir bunun aksını düşünen zıyandadır.

Evet, sorun da burada zaten. Kürt vatandaşları medeni haklar açısından herhangi bir ayrıma maruz kalmış değiller ancak uygulamada hatalar olduğu doğrudur. Fakat bu hataların Kürtlere güdülen garezden kaynaklandığını düşünmüyorum.

Fakir olan Türk ve Kürt aynı pozisyondadır, zengin Kürt ve Türk de öyle, bir söz vardır: Adalet örümcek ağına benzer, küçük sinekler (küçük Kürtler ve küçük Türkler) takılır, büyük sinekler (büyük Türkler ve büyük Kürtler) deler geçer :-). Bildiğim kadarıyla Ceylan Holding'in sahibi Kürt kökenli, Koç, Sabancı, Doğuş vs gibi holdingler de Türk kökenli. Kürt işadamlarının sayısının Türklere göre az olması oransal duruma işaret eder. Fırsat eşitliği her iki kesim için de aynı, bu durumda kim bir Kürt'ün 1 adım geriden başladığını söyleyebilir?

tarihinde sonus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...