Jump to content

Kürtler tam olarak ne istiyor?

Recommended Posts

Evet, sorun da burada zaten. Kürt vatandaşları medeni haklar açısından herhangi bir ayrıma maruz kalmış değiller ancak uygulamada hatalar olduğu doğrudur. Fakat bu hataların Kürtlere güdülen garezden kaynaklandığını düşünmüyorum.

Fakir olan Türk ve Kürt aynı pozisyondadır, zengin Kürt ve Türk de öyle:-). Bildiğim kadarıyla Ceylan Holding'in sahibi Kürt kökenli, Koç, Sabancı, Doğuş vs gibi holdingler de Türk kökenli. Kürt işadamlarının sayısının Türklere göre az olması oransal duruma işaret eder. Fırsat eşitliği her iki kesim için de aynı, bu durumda kim bir Kürt'ün 1 adım geriden başladığını söyleyebilir?

sorun zaten ekonomık degıl kı turkıyenın batısıda dogusuda ekonomık sorunlar yasıyor sorunun ekonomık oldugu koca yalandır

Sitelerde Paylaş
  • İleti 365
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben söyleyeyim Kürtler tam demokratik tam bağımsız barışçıl uygar bir Türkiye istiyor.Tüm dertleri bu

Töre diye evlatlarını öldüren,kız çocuklarını okula yollamak yerine başlık parasına satan kürtler mi istiyor bunu?

Objektif olalım lütfen

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bunu isteyen Kürtlerin Türklere yardım etmesi gerekiyor.

hangı turklere yardım etmemız gerekır pompalı ıle saldırana mı yoksa kurtce konustugu ıcın dayak atan turkleremı ,

yada ahmet kaya tsortu yuzunden dayak atan turkleremı yardım edelım

veya mhplılere mı yardım edelım chplılere mı kıme yardım akplılere mı

valla cok az bır turk var acı ama gercek cok az

Sitelerde Paylaş
Ben söyleyeyim Kürtler tam demokratik tam bağımsız barışçıl uygar bir Türkiye istiyor.Tüm dertleri bu

Ben söyleyeyim Kürtler tam demokratik yolarla Türkiyeyi bölmek ve bati bağımlisi barışçıl uysal bir Türkiye istiyor.Tüm dertleri bu

simdi oldu :fool:

-------------------------------------------

isimlerini Kürtce alfabe ile yazmak istiyorlar , olcak isimi--

Sitelerde Paylaş
supersın onyargıya bak

eee ne edeceksın senden beklenen yorumda buydu

Kürt kimliğine sahip olmanın Türkiye'de olumsuz görülen birşey oluğunu kabul ediyorrum ancak kürtlerinde demokrasi aşığı özgürlük savaşçıları olmadıklarını kabul edelim değil mi?

Sitelerde Paylaş
hangı turklere yardım etmemız gerekır pompalı ıle saldırana mı yoksa kurtce konustugu ıcın dayak atan turkleremı ,

Şu saydıklarınızı yapan zıhnıyet türk halkının % 10 unu bile teşkil etmez.Hadi diyelım kı teşkil etti bunun için mi çıkılıyor dağlara ? Bunun için mi sarılınıyor sılahlara ?

Sitelerde Paylaş
Töre diye evlatlarını öldüren,kız çocuklarını okula yollamak yerine başlık parasına satan kürtler mi istiyor bunu?

Objektif olalım lütfen

Bu olaylar sadece Kürtlerde yaşanmıyor.Sadece % 23 Kürtler arasında vuku buluyor.Türkiye yarı feodal bir ülkedir.Türküyle Kürdüyle yarı feodaldir.

Evet objektif olmamız lazım.İç Anadoluda , İç Egede , Karadenizde durum farklımı ki .Türkiyenin hangi şehrinde okuma yazma oranı % 93 bunuda göz önüne almamız gerekir.

Sitelerde Paylaş
Kürt kimliğine sahip olmanın Türkiye'de olumsuz görülen birşey oluğunu kabul ediyorrum ancak kürtlerinde demokrasi aşığı özgürlük savaşçıları olmadıklarını kabul edelim değil mi?

valla o kadarkı tarafsızsın saskınlık ıcındeyım

karadenızde hıc yok mu bu tur

egede yok mu akdenızde yokmu

hatta kusura bakma karadenızde daha fazla

Sitelerde Paylaş

Özel olaylardan yola çıkarak genelleme yapmamak gerektiğini düşünüyorum. Ülkücüleri, Kürtçe konuştuğu için dayak atan Türkleri bütün Türkler tasvip etmiyor zaten. Onlara sorsanız benzer şeyleri sıralayacaklardır; 'Kürtler şöyle, böyle' türünden. O yüzden burada açıklığa kavuşturulması gereken şey, özgür değilizden ne kastedildiğidir. Ne DTP bu konuda doğru bir açıklama yaptı ne de herhangi bir Kürt düşünür bu pratikteki özgürlük yokluğunu açıklayabildi. Özellikle DTP bu konuda kaçak güreşiyor, gerçek niyetini bir türlü açıklamıyor. Halbuki onları dinlemek ve dertleri neyse anlamak isteyen bir sürü insan var.

Sitelerde Paylaş

Emperyalist desteği varken DTP & PKK ikilisine destek verilmez.. Bölücülük yapıyorlar sadece..

Bir yandan hak verebiliyorum Kürtlere ama Emperyalistlerin işine geldiğini düşünerek vazgeçiyorum..

Anadilde Eğitim, TV kanalı illa isteniyorsa sağlansın.. Fakat bölünmesine karşıyım..

Çözümsüz denklem gibi duruyor.. Zor.. Daha çok can acıtır bu olay..

Sitelerde Paylaş
Ben söyleyeyim Kürtler tam demokratik yolarla Türkiyeyi bölmek ve bati bağımlisi barışçıl uysal bir Türkiye istiyor.Tüm dertleri bu

simdi oldu :fool:

-------------------------------------------

isimlerini Kürtce alfabe ile yazmak istiyorlar , olcak isimi--

Neden bütün hainler tam demokratlık isterler..?? Bence işin sırrı orada..

Ne kadar demokrat da olsanız hala demokrat değilsinizdir..Bu gidişle Türkiye bölünene kadar da tam demokrat olamayacağız.. :lol:<_<

Sitelerde Paylaş
Şu saydıklarınızı yapan zıhnıyet türk halkının % 10 unu bile teşkil etmez.Hadi diyelım kı teşkil etti bunun için mi çıkılıyor dağlara ? Bunun için mi sarılınıyor sılahlara ?

Valla kardeş dedim ya Tam Bağımsız Türkiye için dağlara çıkılıyor.Kürtlerin dağa çıkışında birinci derecede Deniz Gezmiş suçludur.Yani bu olaylar politik.Türkiye daha bağımsız daha demokratik olmadığı müddetçe bu olayların önü alınamaz.

Sitelerde Paylaş
Bu olaylar sadece Kürtlerde yaşanmıyor.Sadece % 23 Kürtler arasında vuku buluyor.Türkiye yarı feodal bir ülkedir.Türküyle Kürdüyle yarı feodaldir.

Evet objektif olmamız lazım.İç Anadoluda , İç Egede , Karadenizde durum farklımı ki .Türkiyenin hangi şehrinde okuma yazma oranı % 93 bunuda göz önüne almamız gerekir.

Bu tip olayların sadece kürtlerde yaşandığını biliyorum,türkler öz evlatlarını ne olursa olsun kolay kolay öldürmezler,başlık parası uygulaması uzun süre önce kalkmıştır ve kan davası gibi töreler de anadolu yaşayan türklerde görülmeyen garip adetlerdir.

Sitelerde Paylaş

İşin özü yine ekonomiktir.Kürt işadamları zenginler vs kısımları geçelim onlar doğudaki Kürt halkını temsil etmiyor ,en azından gidip inşaatlara ,fabrikalara bakıp asgari ücreti bile zor alan ancak memleketlerinden kilometrelerce batıya gelenleri görüp ,ekomoik sıkıntılarınının tavan olduğunu anlamak zor değil.Kürt halkının ekonomik refah düzeyi istediklerini varsayabilriz.Ancak varsayarız çünkü bu PKK ve yandaşlarının ne istediklerini anlamamız olanaksız çünkü onlarda bilmiyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...