Jump to content

Kürtler tam olarak ne istiyor?

Recommended Posts

• İleti 365
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Emperyalist desteği varken DTP & PKK ikilisine destek verilmez.. Bölücülük yapıyorlar sadece..

Bir yandan hak verebiliyorum Kürtlere ama Emperyalistlerin işine geldiğini düşünerek vazgeçiyorum..

Anadilde Eğitim, TV kanalı illa isteniyorsa sağlansın.. Fakat bölünmesine karşıyım..

Çözümsüz denklem gibi duruyor.. Zor.. Daha çok can acıtır bu olay..

Sana katılıyorum DTP ninde hataları var.Avrupa ile fazla ilişkiye girmek hata dır.AB Türkiye de barışı sağlamak istemez.Şahsen ben Avrupa ya güvenmiyorum.

Ne yapılması gerekiyorsa o bu topraklarda mutabakatla olmalı dışardaki güçler olaya dahil edilmemeli.

Sitelerde Paylaş

MHP’lilerden dayak yemek dağlara çıkmak ve devlete karşı silahlı mücadele vermeye sağlam bir gerekçe olabilir mi?

Bulgaristan'da Türkçe eğitim ve Türkçe konuşma yasaklanmıştı, hatta zorla isim değiştirme, mezarlıkların talan edilmesi, köylerin, çocukların isimlerinin zorla değiştirilmesi, sünnetin yasaklanması. Zor yoluyla Hristiyan yapılmaya çalışılmış. Tüm bunlara karşın oradaki ‘azınlık Türkler’ silahlı bir örgüt kurup dağa çıktılar mı?

tarihinde sonus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İşin özü yine ekonomiktir.Kürt işadamları zenginler vs kısımları geçelim onlar doğudaki Kürt halkını temsil etmiyor ,en azından gidip inşaatlara ,fabrikalara bakıp asgari ücreti bile zor alan ancak memleketlerinden kilometrelerce batıya gelenleri görüp ,ekomoik sıkıntılarınının tavan olduğunu anlamak zor değil.Kürt halkının ekonomik refah düzeyi istediklerini varsayabilriz.Ancak varsayarız çünkü bu PKK ve yandaşlarının ne istediklerini anlamamız olanaksız çünkü onlarda bilmiyor.

İşin özü sadece bir şeye bağlanamaz ama Bir Kürt Türkiye'de zengin olabiliyorsa baya bir çarklara girmesi gerekir yoksa kafasına bir kurşun sıkarlar ki geçmişte yaşanmış bir şeydir...Ortada bir sorun var Kürtler diyor ki biz Demokratik bir ülkede kendi dilimizi ,kendi kültürümüzü dayatmalar olmadan yaşabilmek istiyoruz ama sizin karın ağrınız başka diyip saldırıya uğruyorlar...Uydurmaca tv'ler kuruyorsunuz. Uydurmaca Kürtçe dil kursları kurup önünde sivil polis bekletiyorsunuz sonra gelmiş zaten hakları var onların karın ağrısı başka gibi sacma sapan laflar aklı sıra bütün olayı çözüyorsunuz...

Sitelerde Paylaş
MHP’lilerden dayak yemek dağlara çıkmak ve devlete karşı silahlı mücadele vermeye sağlam bir gerekçe olabilir mi?

Bulgaristan'da Türkçe eğitim ve Türkçe konuşma yasaklanmıştı, hatta zorla isim değiştirme, mezarlıkların talan edilmesi, köylerin, çocukların isimlerinin zorla değiştirilmesi, sünnetin yasaklanması. Zor yoluyla Hristiyan yapılmaya çalışılmış. Tüm bunlara karşın oradaki ‘azınlık Türkler’ silahlı bir örgüt kurup dağa mı çıktılar mı?

sadece mhp mı mhpnın aldıgı oya bak sonra akpnın aldıgı oya bak neden bazılarının daglarda oldugunu anla

Sitelerde Paylaş
sadece mhp mı mhpnın aldıgı oya bak sonra akpnın aldıgı oya bak neden bazılarının daglarda oldugunu anla

Bunun konuyla ne ilgisi var? MHP'lilerden dayak yiyen dağa mı çıksın diyorsun? Özgürlükten ne kastettiğini açıkça yazmaktan kaçınmak DTP'lere has bir özellik değilmiş demek ki:-)

Sitelerde Paylaş

Evet gerçekten bu DTP PKK ne istiyorlar?Bağımzı Kürdistan mı? Hadi ordan bunun olmayacağını ilk kuruldukları günde biliyorlardı.Bi ara apo itini salın dediler eh oda zaten anlatmaya yetti bize amaçlarını.Aslında amaçsızlıklarını anladık. Birileri tarafından gidin karıştırın bakalım siz Tükiye'yi diyerek Kürt halkının da duygunusu sömürerek (yok polis kürt çocuk dövdü yok kürtçe konuştu diye öldü bilmem ne) eblehçe tavırlarla dağlarda insanın mağradan yeni yeni çıkmaya başladığı zamanlara dönen bi grup olduklarını gördük amaçları da yok haklarıda...

Sitelerde Paylaş
İşte bu bilinçli emperyalist söylem.

Çakallar akılları sıra Türkmen sehirlerini kekolara , saka Türklerinide rum gösterecek.

Arkadaşım yeterınce tarıh bılgım var bıldıklerın sende kalsın.Bırak şimdi mevzuyu kaynatmayı sadede gel.Kürt olmak kürdıstanı kurmayı gerektırır mı ondan bahset.Anladın sen ne demek istediğimi fazla söze gerek yok.

Sitelerde Paylaş
İşin özü yine ekonomiktir.Kürt işadamları zenginler vs kısımları geçelim onlar doğudaki Kürt halkını temsil etmiyor ,en azından gidip inşaatlara ,fabrikalara bakıp asgari ücreti bile zor alan ancak memleketlerinden kilometrelerce batıya gelenleri görüp ,ekomoik sıkıntılarınının tavan olduğunu anlamak zor değil.Kürt halkının ekonomik refah düzeyi istediklerini varsayabilriz.Ancak varsayarız çünkü bu PKK ve yandaşlarının ne istediklerini anlamamız olanaksız çünkü onlarda bilmiyor.

Ekonomik değildir, çünkü sadece fakir Kürtler yok, fakir Türkler, fakir Çerkes ve Boşnaklar da var. Fakir olan tüm azınlıklar dağa çıkıp devlete meydan okumuyorsa burada Kürtlerle ilgili özel bir durum var demektir.

Sitelerde Paylaş
Ekonomik değildir, çünkü sadece fakir Kürtler yok, fakir Türkler, fakir Çerkes ve Boşnaklar da var. Fakir olan tüm azınlıklar dağa çıkıp devlete meydan okumuyorsa burada Kürtlerle ilgili özel bir durum var demektir.

Buda Kürtler ne istiyor konusundan bahsettim bölücü grupların ne yapmak istediğimi diğer msjda yazdım zaten.Sadce Kürtler fakirdir demiyorum ama halk olarak fakir olan onlardır bunu yadsıyamayız.

Sitelerde Paylaş
Ortada bir sorun var Kürtler diyor ki biz Demokratik bir ülkede kendi dilimizi ,kendi kültürümüzü dayatmalar olmadan yaşabilmek istiyoruz ama sizin karın ağrınız başka diyip saldırıya uğruyorlar...Uydurmaca tv'ler kuruyorsunuz. Uydurmaca Kürtçe dil kursları kurup önünde sivil polis bekletiyorsunuz sonra gelmiş zaten hakları var onların karın ağrısı başka gibi sacma sapan laflar aklı sıra bütün olayı çözüyorsunuz...

Akşama kadar TV'lerde Kürt kültürü pompalanıyor dense yanlış olmaz sanırım; Kürt kültürünü özel televizyonlar açıldığından bu yana çokça özümsedik sayılır:-) Kürtçe dil konusunda haklısın, daha ileri adımlar atılmalı. Ama tüm bunlar Kürtleri silahlı mücadeleye sokacak kadar olağanüstü istekler gibi gözükmüyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...