Jump to content

Kürtler tam olarak ne istiyor?

Recommended Posts

• İleti 365
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

kımlerle konusuyoruz adamlar sırf kurtlugu red edıldıgı ıcın daga cıkmıs hala yok yok onlar kurt degıl dıyor :D :D :D

Dağdakilerin hiçbiri Kürtlüğü reddedildiği için falan dağda değildir.Onlara dağda olmaları gerektiği söylenmektedir bir takım etkenler tarafından lütfen atmayalım..

Sitelerde Paylaş
arkadasım cumleyı sen tamamla dıyorum

bak canım akp secımlerde 15 mılyon oy aldı haydı dıyelım bunun 6 mılyonu kurtlere karsı ıyı nıyetlı kı 6 mılyon da degıl

mhp 4 mılyon oy aldı

chp 9 mılyon oy aldı bunun ıcınde hadı tas catlarsa 4 mılyon ınsan kurtlere karsı ıyı nıyetlı

surdan 17 mılyon ınsan kurtlere karsı olumsuz oldugu ortaya cıkıyor bunlarda sadece oy kullananlar arasında dusun durumu sen

bu kadar cok ınsanın kurtlere olumsuz baktıgı bır yerde neden bunlar boyle davranıyor dıye aglamayın bosuna

bu rakamlarda sadece benım abartmam yoksa daha cogalır sevmeyen sayısı

Hesapladığın bu kütlenin neden Kürtleri sevmediğini düşündün mü hiç? Bu nefreti veya sevgisizliği sadece önyargı ile açıklamak doğru mu sence? Eğer İstanbul'daysan sokağa çıkıp, Kürtlerin sevilmediğini düşündüğün ilçelerde kendi çapında bir anket düzenle (özellikle Şişli, Kadıköy, Beşiktaş gibi elit semtlerde). Onlara Kürtleri seviyor musunuz, sevmiyorsanız neden sevmiyorsunuz türünden sorular sor. Alacağın cevapları kendin de tahmin edebilirsin. Sıradan vatandaş Kürtleri bölücü olarak görüyor. Sıradan vatandaşın genelleme yapması -temelde yanlış olsa bile- doğaldır.

Kürtler gerek DTP, gerekse başka bir organizasyon çatısı altında çıkıp samimi biçimde 'bölünme değil, şu şu hakları istiyoruz' demeliler. Özellikle DTP'nin İngiltere'de Bölük Türkiye'yi simgeleyen Kürdistan haritasının önünde konuşması gibi kışkırtıcı hareketler yapması Türk milletini çileden çıkarmakta. Bu halk bu tavırlardan sonra DTP'yi samimi bulmamakta haklı değil mi sence?

DTP etnik parti olduğunu gizlemiyor. DTP sadece Kürt partisi izlenimini veriyor, MHP'den hiç bir farkı yok. DTP samimi olsa Türkler de oy verir, hatta dil ve diğer haklar için bu halk yardım bile eder. Ama samimiyet arıyor Türkler.

Sitelerde Paylaş
Akşama kadar TV'lerde Kürt kültürü pompalanıyor dense yanlış olmaz sanırım; Kürt kültürünü özel televizyonlar açıldığından bu yana çokça özümsedik sayılır:-) Kürtçe dil konusunda haklısın, daha ileri adımlar atılmalı. Ama tüm bunlar Kürtleri silahlı mücadeleye sokacak kadar olağanüstü istekler gibi gözükmüyor.

roman , rum ermeni kültürü pompalanıyor,

Kürtlerle proplemim yok olmasda , silahla hicbirsey olmas ancak Türk Kürt ve Müslüman düsmanlarini sevinnirler , seviniyorlarda yazik.

Sitelerde Paylaş
Sonus, DTP'nin bölünme istediği filan yok. Hatta genel bir önyargıyı daha yıkayım, birkaç senedir PKK dahi bölünme talebini dillendirmiyor. En son Hasan Cemal-Karayılan röportajını okudun mu?

amerika kucağından indirinçe kıçı yanmış kediye döndü.başka kucakta yok , ne yapsın

Sitelerde Paylaş
Niye maskenin Sosyalizm-komünizm olduğunu söyleyemiyorsun.Solu siz bok etmedinizmi zaten bu ülkede.Zaten iplerinizi tutanların size devlet kurma derdi olsa sizi dinci yapardı.

Paranoyaklık milliyetçi-ırkçıların ortak özelliği bravo...Ben Bağımsız bir Kürdistan yerine Sosyalist Türkiye diyenlerdenim ama Kürt halkı buna karar verecektir...Ben Kürt hareketi içersindeki ırkçı, liberal bütün yaklasımların karşısındayım...Sosyalist olmayan bir Kürdistan talabani ve barzaninin ve emperyalistlerin eline gececegini düşünüyorum....Nasıl ki Türkiye'nin Emperyalistlerin elinde olması gibi....Sizler ne anlarsınız Sol hareketten birde kalkmış gelmiş sol hareket degerlendirmesi yapıyorsun sana hoşt uleyn derler anlatabildin mi ?

Sitelerde Paylaş
amerika kucağından indirinçe kıçı yanmış kediye döndü.başka kucakta yok , ne yapsın

Birkaç yıl derken, Amerika Irak'a girmezden evvelini kastediyorum. Zaten ABD'nin PKK'yı tamamen silmesi şurada anca 1-2 yıllık mevzu ki, ABD Irak'a girdikten sonra bile bir süre PKK destekçisi olmaya devam etmiştir.

Sitelerde Paylaş
Paranoyaklık milliyetçi-ırkçıların ortak özelliği bravo...Ben Bağımsız bir Kürdistan yerine Sosyalist Türkiye diyenlerdenim ama Kürt halkı buna karar verecektir...

Okuduğun 2 tane UKKTH ile bana ahkam kesme.

..Sizler ne anlarsınız Sol hareketten birde kalkmış gelmiş sol hareket degerlendirmesi yapıyorsun sana hoşt uleyn derler anlatabildin mi ?

Sol neymiş ki. !!!!!

Wall-sreet bankacılarının parasıyla yapılan devrimdenmi bahsediyorsun.

Yoksa ısmarlama yazılmış yahudi ezoterizminin felsefi platforma aktarılmış halinden.

Sen git liselerde yap söylemini.

Sitelerde Paylaş

Hiç olmazsa onlar indi siz hale kucaklarında zıplıyorsunuz..

Bir kerede fikrini beyan etsen ancak boş boş geçiştirme yazıları yazarak olmaz bu işler...

tarihinde minton tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Birkaç yıl derken, Amerika Irak'a girmezden evvelini kastediyorum. Zaten ABD'nin PKK'yı tamamen silmesi şurada anca 1-2 yıllık mevzu ki, ABD Irak'a girdikten sonra bile bir süre PKK destekçisi olmaya devam etmiştir.

pkk bölgede hem rusyanın hemde amerikanın kartıdır.fakat uluslar arası arenada enerji paylaşımları yapılınca bunlarda çöp oldu.bu işler 1800 den beri devam ediyor yeni bir şey değil.

Sitelerde Paylaş
Sosyalist olmayan bir Kürdistan talabani ve barzaninin ve emperyalistlerin eline gececegini düşünüyorum....

Bu yüzden çok tehlikeli Kürtler için..

Gelen sistemin Emperyalistlere hizmet etmesi demek kendilerininde sefalet içinde yaşaması demek..

Yani kurdukları Kürdistan bile popolarında patlayabilir..

Emperyalizm'in desteklediği DTP ve PKK bu yüzden desteklenmemelidir..

Emperyalizmden destek alan bir Sosyalist Devlet gösterin bana mümkünse?

Önemli olan burda bu işin DTP ve PKK ile yapılamayacağıdır..

Bu görülmeden boşuna kan akar.. Boşuna insanlar ölür..

Sitelerde Paylaş
Sonus, DTP'nin bölünme istediği filan yok. Hatta genel bir önyargıyı daha yıkayım, birkaç senedir PKK dahi bölünme talebini dillendirmiyor. En son Hasan Cemal-Karayılan röportajını okudun mu?

DTP kısa vadede bölünme istemiyor, biliyorum:-) Uzun vadede önce demokratik özerklik, ardından federatif yapı ve nihayetinde bağımsız devlet. Hadi bunları yanlış algı veya önyargı diye geçiştirelim, peki DTP neden kışkırtıcı konuşmalar yapıyor? Özellikle Kürdistan'ın ayrık gösterildiği haritanın önünde konuşmaları, bazı vekillerinin -hiç de sıradan olmayan bir eda ile- 'Diyarbakır Kuzey Kürdistan'ın başkenti olacaktır' demeleri samimi olmadıklarını gösteriyor. Zaten parti teşkilatında yakînen görüştüğüm DTP'li arkadaşlar var. Onlar niyetlerini gizlemiyorlar, barış ve kardeşlik tamam ama, önce demokratik özerklik, daha sonra federal yapı ve son noktada bir Devlet.

PKK röportajını okudum, röportajdaki PKK bana takati kalmamış adamın kaderine razı olmasını anımsattı. PKK, zaten TSK içindeki eski ABD ve İsrail yanlısı -ergenekon da denebilir- illegal oluşumların kurduğu miadı dolmuş bir yapıdır ve muhtemelen ABD ve İsrail'in tasfiye kararına boyun eğecektir, ağabeyi, kurucusu, üstadı ergenekon gibi:-)

Sitelerde Paylaş

Gelen sistemin Emperyalistlere hizmet etmesi demek kendilerininde sefalet içinde yaşaması demek..

-Sana hitaben yazmıyorum bunu, yanlış anlama-:

Yav bağımsız Kürdistan ham hayal, PKK da bunun farkında. Kürdistan kurulduğu zaman komşuları kim olacak? İran, Suriye, Türkiye, Irak. Hepsi düşman bu ülkeye, hepsiyle kanlı bıçaklı!

Bu ülkeler sınırlarını kapasa açlıktan ölür Kürdistan Kürtleri. Aklınız iyi mi sizin?

Korkmayın Kürdistan geyiğinden o kadar :)

Sitelerde Paylaş

Pkk içersinde sosyalist bir kanat var ama şu anda liberallerin kontrolünde...Sosyalizmden uzaklaşan -ki açıkcası bunu görüyorum- Kürt hareketi elbette Emperyalizme yanaşacaktır...Ama şu anda köşeye şıkışmış durumdalar ve sosyalist olan kanat liberallerin politikalarını suclamaktadırlar...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...