Jump to content

Kürtler tam olarak ne istiyor?

Recommended Posts

gel bırde burdan senle tartısırdım bu konuda ama sen yonetıcılık arkasına gızlenıp cevap verıyorsun

Senin canına okurum, beni sinir etme!

Sen değil miydin bana geçen gün durduk yerde "okumuş eşek" diyen? Kim sana ne yaptı?

Sana kim bugüne kadar yöneticiliğine sığınıp da yazı yazdı?

Sen iki kelimeyi bir araya getirip konuşamayan bir adamsın, ne tartışmasından sözediyorsun?

Tartışacakmış!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 365
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İlkokul ve lisede ‘’Kürt müsün? Yapmasana lan’’, ‘’Adama bak Kürt ya’’ vbg.yaklasimlarla icice oldugumdan dolayi dehset icinde büyüdüm diger cocuklar gibi. Bu baskilar kürt cocuklarinda,genclerinde çok olumsuz psikolojik rahatsizliklar yaratmaktadir.

Halbuki bircok Kürt cocugu ilkokul seviyesine gelene dek,kendi anadili ve kültürüyle yetismektedir.Türkce ve Türk kültürünü bilemeyen,uyum saglamakta zorluk ceken cocuklarin,genclerin,insanlarin neler hissettiklerini,duygularini anlayabilmek gereklidir.

Onun için mi polısın önüne bacak kadar çocukları gönderıyosunuz.Nerde kaldı o çocukların psıkolojılerı ???

Sitelerde Paylaş
Kısaca söyleyeyim Sonus, istersen açarım:

Bu ülkede halen, yakınlarıyla görüş günü Kürtçe konuşamayan mahkumlar var. Bu ülkede halen, sadece bir mitingde yanındaki vatandaşa Kürtçe 'su ver' dediği için yargılanan politikacılar var.

Bu ülkede, merkezi idareyi yerel yönetim lehine daraltalım denildiğinde, 'olmaz doğu pkk'nın eline geçer' diyen ve PKK=Kürtler diye düşünen insanlar var.

Bu ülkede, köy yakmaları, sürülmeler, devlet büyüklerinin açık ırkçı beyanatlarına rağmen hala 'devlet hiç yanlış yapmamıştır' diyen faşizan bir parti var ve derin devlet onu kullanıyor.

Kürtçe dilekçe yolladığı için yargılananlar var, Kürtçe şarkı söyledi diye valilik tarafından sahneden indirilenler var. Bir Kürt gencinin, Ahmet Kaya tişörtü giydiği için öldürüldüğü günün ertesi, 'Türk milleti daima teyakkuzda bulunsun' çıkışı yapan TSK var. Pompalı tüfekli vatandaşa sabır dileyen bir başbakan var.

Daha yazabileceğim tonla şey var, inan bana. Kürt politikacı zengin filan olabilir; tıpkı gay politikacı ve zengin olabileceği gibi; ama bu gay haklarının saygı gördüğü ve devletçe yeterli biçimde korunduğu anlamına gelmez. Bir politikacı çıkıp 'ben gayim' desin de, görün bakalım :)

Bu tür münferit veya genelleşmiş olaylar yaşanmıştır, yaşanıyor da, zaten itiraz etmiyorum, edemem:-) Amacım başlıkta da belirttiğim üzere, Kürtlerin tam olarak ne istediğini öğrenmek. Bunun için de Kürtlerin toplum içindeki davranışlarını Türk halkının nasıl algıladığını gözlediğim kadarıyla anlatmak. Örneğin Kürt arkadaşlar genellikle MHP'lilerden zulüm gördüklerini söylüyorlar, ama bunu tam tersi özellikle Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı yerlerde fazlasıyla görülüyor. Türkler kötü ama, Kürtler de ak kaşık değil:-) Diğer uzun yanıtına bakıyorum.

Sitelerde Paylaş
Ee yapsınlar ve ağlasınlar ne var bunda. İnsanlar düşüncelerini söylemesin mi ?

Ee, ben de söylüyorum işte düşüncemi? Söylemeyeyim mi?

Duygu sömürüsü yapıyorsunuz, yalan söylüyor ve çocuklarınızı kullanıyorsunuz diyorum.

Böyle düşündüm o yazıyı okuyunca.

Söylemeyeyim mi?

Ne var bunda?

Siz yazınca oluyor da, ben yazınca neden olmuyor?

Sitelerde Paylaş
Senin canına okurum, beni sinir etme!

Sen değil miydin bana geçen gün durduk yerde "okumuş eşek" diyen? Kim sana ne yaptı?

Sana kim bugüne kadar yöneticiliğine sığınıp da yazı yazdı?

Sen iki kelimeyi bir araya getirip konuşamayan bir adamsın, ne tartışmasından sözediyorsun?

Tartışacakmış!

ah ahh okumus esegı ben ortaya koydum alınmasaydın benım orda sucum yok

yazı stılım bu ve bakıyorumda uzun yazmama gerek yok kısa yazarakta anlatmak ıstedıklerımı anlatabılıyorum

Sitelerde Paylaş
ah ahh okumus esegı ben ortaya koydum alınmasaydın benım orda sucum yok

yazı stılım bu ve bakıyorumda uzun yazmama gerek yok kısa yazarakta anlatmak ıstedıklerımı anlatabılıyorum

Hadi ordan! Sahtekar! Benim soruma cevap verdin. Sen karşında senin gibi biri mi var sanıyorsun?

Senin stilin falan yok. Bir şey anlattığın da yok.

Sitelerde Paylaş

bazen vicdanımın sesini dinleyip kürtlerin de ayrı bir devleti olsa iyi olur diyorum

ama mantıklı düşündüğüm zaman pkknın mikroplukları aklıma geliyor

fedarasyon bir çözüm olamaz çözüm ayrı devletlerdir

çünkü zaten fedarasyonun sonu yine bu olucak

herkes baksın çaresine madem

ayrı devlet olsunlar

bakalım ne kadar uygar olurlar :crazy:

Sitelerde Paylaş
Ee, ben de söylüyorum işte düşüncemi? Söylemeyeyim mi?

Duygu sömürüsü yapıyorsunuz, yalan söylüyor ve çocuklarınızı kullanıyorsunuz diyorum.

Böyle düşündüm o yazıyı okuyunca.

Söylemeyeyim mi?

Ne var bunda?

Siz yazınca oluyor da, ben yazınca neden olmuyor?

senın kım oldugunu bılmıyorum ama sanırım alevı kokenlı kemalıstsın dersımde bır kactane gormustum cumlelerın onlara benzıyor umarım yanılıyorumdur

sen nerden bılıyorsun cocukların kullanıldıgını

haber bultenlerınde gene cocuklar suruldu denıyor

ya hıc dusundunmu o cocugu polıslere tas atmasına ıten sebep ne

eglencesıne mı elınde sılah olan guvenlık guclerıne tasla karsılık verıyorlar

Sitelerde Paylaş
Bu tür münferit veya genelleşmiş olaylar yaşanmıştır, yaşanıyor da, zaten itiraz etmiyorum, edemem:-) Amacım başlıkta da belirttiğim üzere, Kürtlerin tam olarak ne istediğini öğrenmek. Bunun için de Kürtlerin toplum içindeki davranışlarını Türk halkının nasıl algıladığını gözlediğim kadarıyla anlatmak. Örneğin Kürt arkadaşlar genellikle MHP'lilerden zulüm gördüklerini söylüyorlar, ama bunu tam tersi özellikle Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı yerlerde fazlasıyla görülüyor. Türkler kötü ama, Kürtler de ak kaşık değil:-) Diğer uzun yanıtına bakıyorum.

Burası olmamış.Kürtlerde tarihsel koşullar nedeni ile milleyitçilik gelişmemiştir.Ha dincilik desen katılırım.Dersim coğrafyası hariç Kürtlerin yoğun yaşadığı yerlerde bir ateist rahat edemez bu doğru.Ama kimseye sen Türksün diye ayrım yapmazlar.Daha doğrusu Kürt illerinde adama milliyetini bile sormazlar.

Sitelerde Paylaş

Başbakan'ın pompalı tüfekli vatandaşa sabır dilemesi 'münferit' değil, Ertuğrul Günay'ın 'Türk-Kürt aşkını anlatan filmi' 'Bu aralar terör olayları var, Türkiye bu konuda hassas, nolamaz' diye geri çevirip, festivale yollamaması da münferit bir olay değil.

Medyada pompalanan milliyetçilikten tut, TRT yöneticilerinin PKK bayrağını simgeliyor diye, yanyana duran biber-domates-limona müdahale etmesi, veya TRT'nin Ahmet Türk'ün Meclis'teki Kürtçe konuşmasını kesmesi münferit olay filan değil. Hemen hergün DTP hedef gösteriliyor TV'de, DTP yöneticilerine suikast yapılmasını savunan yerel bir gazetecinin ifadesi, 'fikir hürriyeti' kapsamında değerlendirildi yargı tarafından, ama Noam Chomsky'i bile yargılayacak kadar 'fikir hürriyeti'ne saygılı bir yargımız olduğunu unutmamak lazım tabii :)

Daha, polise taş attığı için yargılanan ufacık çocuklardan, sebepsiz yere polis şiddetine maruz kalan Kürt gençlerinin haklarını yargıda aradığında, başlarına bela aldığından filan bahsetmedim bile. Kimse 'bu olaylar münferittir' filan demesin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...