Jump to content

Kürtler tam olarak ne istiyor?

Recommended Posts

• İleti 365
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kürtçe istiyorlar,kürtçe yazılmış onbinlerce bilim kitaplarını okuyamıyorlarmış..

Ya şunu söyleyen İsrailli, İngiliz, Alman veya Amerikalı olsa, tartışacağım ama.

Bunu Türk'ün yapması harbiden komik oluyor ya...

Ağrıspor-Karsspor maçında Ağrılılar, 'Sosyete Ağrı, Kıro Kıro Kars' diye slogan atıyorlarmış ya, aynı hesap..

Sitelerde Paylaş

bildiklerinizi (bildiğiniz bişey varsa tabi) kürtçe eserlerden kürtçe ders veren öğretmenlerden mi öğrendiniz ?

Emin misin türkçe yazılmış onbinlerce bilim kitabı,edebiyat eseri olmadığına ?

"Boşuna dememişler arkadaş etme eşşeklen muhabbet küstürürsün silme cam kırığyla kestirirsin" :lol:

Kürtçe konuşma yasağı mı var ? Neymiş resmi yazışmalar kürtçe olacakmış,sivastaki devlet memuru ne anlıcak kürtçe dilekçeden ?

İngilizce öğrenmeyi bırakıp kürtçe mi öğrensin millet.

Etme eşşeklen muhabbet hikayesi yine.

tarihinde aslan15 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Asimile olmazlarsa ne katliam biter, ne berdel, nede diğer işler.

Bizi asimile etmek için yüzyıllardır uğraşıyorsunuz. Boşuna heveslenmeyin, biz asimile olmayız. Neden illa bizi asimile etme

gereği duyuyorsunuz? Kendi pisliğinizin açığa çıkmasından mı korkuyorsunuz? Nedir derdiniz?

Sitelerde Paylaş
Kürtçe istiyorlar,kürtçe yazılmış onbinlerce bilim kitaplarını okuyamıyorlarmış..

tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan çıkar?

kitap yazmak için bir dilin serpimesi bir dilin serpilmesi için serbestçe kullanılması lazımdır

her türlü yöntemle bu dilin serpilmesini engelleyin sonra çıkın

"kürtçe yazılmış onbinlerce bilim kitaplarını okuyamıyorlarmış" diye

dalga geçin

olacak iş mi?

kitap yazmayı bırak kürtçe kaset çıkaramıyorlardı...

Sitelerde Paylaş
bildiklerinizi (bildiğiniz bişey varsa tabi) kürtçe eserlerden kürtçe ders veren öğretmenlerden mi öğrendiniz ?

"Boşuna dememişler arkadaş etme eşşeklen muhabbet küstürürsün silme cam kırığyla kestirirsin" :lol:

Kürtçe konuşma yasağı mı var ? Neymiş resmi yazışmalar kürtçe olacakmış,sivastaki devlet memuru ne anlıcak kürtçe dilekçeden ?

Sen git abin gelsin çocuk, yada ağa babalarını çağır. Sekizinci sınıf propaganda tadında bayat söylemlerden gına geldi artık, hatta hepsini ezberledim ki senden bile iyi ırkçılık yaparım, üstüne el değmemiş göz nuru komplolar üretirim:)

Sitelerde Paylaş

Bir halkin 70 yil dilini yasaklayacaksin,sonra da kalkip edebiyat eserilerinin olamdigini/yetersizligini soyleyerek alay edeceksin.

Bak ne demis adam ;

"İnsanlar aptal olarak yaşayabilirler; ama aptal olarak ölemezler." YOUNG

ölmeden toparla kendini zira sen bu iddiayi curutecek gibi duruyorsun.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Türkiyenin en iyi üniversitelerinin eğitim dili ingilizce, acaba neden?

Ve ben bir tane bile türkçe kaynak göremedim acaba o neden?

Tartışmış olmak için tartışılıyor burada,

sevmiyor olabilirsiniz ama bizimle yaşamaya mecbursunuz, bizim sizinle yaşamaya mecbur olmamız gibi.

Şimdi bir kaç sivri akıllı eminim ya sev ya terket muhabbetlerine girecektir, çok duyduk bunları. zahmet olmasın tekrar...

Sitelerde Paylaş
Türkiyenin en iyi üniversitelerinin eğitim dili ingilizce, acaba neden?

Ve ben bir tane bile türkçe kaynak göremedim acaba o neden?

Tartışmış olmak için tartışılıyor burada,

sevmiyor olabilirsiniz ama bizimle yaşamaya mecbursunuz, bizim sizinle yaşamaya mecbur olmamız gibi.

Şimdi bir kaç sivri akıllı eminim ya sev ya terket muhabbetlerine girecektir, çok duyduk bunları. zahmet olmasın tekrar...

Cok guzel bir cumle bu :

SEVMIYOR OLABILIRSINIZ AMA BIZIMLE YASAMAYA MECBURSUNUZ,BIZIM SIZINLE YASAMAYA MECBUR OLMAMIZ GIBI.

Ben buyuk harflerle yazdim ki belki bazilari iyi gormuyordur.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

o değilde kürtçülere ( pkk'lılar ) biri olumsuz yanıt verince hemen ırkçılık ile suçlanıyor.kemalistler ırkçı, ülkücüler ırkçı, muhafazkarlar ırkçı, o kadar ırkçıyızki 1000 senedir bu topraklarda bütün etnik kökenleri barındırıyoruz. ulan ne ırkçı adamlarmışız be. ne kadar ırkçı varmış türkiyede'de haberimiz yokmuş. YÜCE ALLAH'IM CC Sen bilirsin doğrusunu, herkes ırkçı olmuşda haberimiz yok. o kadar ırkçıyızki memlekette 1 tane etnik köken bırakmamışız.

bu kürtçüler ( pkk'lılar ) ırkçı görmemiş'de, neyse en sonunda onuda görecekler zaten, millete ırkçı sıfatını yakıştıra yakıştıra. en sonunda ırkçı yapacaklar milleti, ama normaldir meclisteki hain'lerde aynı. ülkede ırkçılığı hortlattılar. bakalım bu işin sonu ne olacak.

tarihinde SuNGuR tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
oyle bi konuki; adina ne dersek diyelim en ust duzeye kadat MILLET olarak baslica sorunumuz!

Daha burada yazisamiyoruz!

Nasil karsi karsiya gelip, derdimizi anlaticaz bilemiyorum!!

Bence BU tarz konulari tartismakdan ziyade, NASIL birbirimizi kirmadan AYNI DILI kulanabilirizin ustunde durmaliyiz!

Zira, arkasi gelmeyen bos kufurler ve sloganlar konusulacaktir..

Konu nun basinda bunu soylemistim!

ve hakli ciktim..

gerek yok bu tarz basliklara!

Sitelerde Paylaş
o değilde kürtçülere ( pkk'lılar ) biri olumsuz yanıt verince hemen ırkçılık ile suçlanıyor.kemalistler ırkçı, ülkücüler ırkçı, muhafazkarlar ırkçı, o kadar ırkçıyızki 1000 senedir bu topraklarda bütün etnik kökenleri barındırıyoruz. ulan ne ırkçı adamlarmışız be. ne kadar ırkçı varmış türkiyede'de haberimiz yokmuş. YÜCE ALLAH'IM CC Sen bilirsin doğrusunu, herkes ırkçı olmuşda haberimiz yok. o kadar ırkçıyızki memlekette 1 tane etnik köken bırakmamışız.

bu kürtçüler ( pkk'lılar ) ırkçı görmemiş'de, neyse en sonunda onuda görecekler zaten, millete ırkçı sıfatını yakıştıra yakıştıra. en sonunda ırkçı yapacaklar milleti, ama normaldir meclisteki hain'lerde aynı. ülkede ırkçılığı hortlattılar. bakalım bu işin sonu ne olacak.

Aşkolsun,

Herkese Irkçı denmez, o kadar da değil, bazıları en azından ''iyi'' kürtleri seviyor. Bu tiplere sosyal-şöven demeyi daha doğru buluyorum ben. Sosyal şövenliğin en somut hali, ''devlet ve onun bekasını'' ''millet-halk'' olgusuyla özdeşleştiren bir düşünce tarzıdır. Bu düşünce paradigmasının özü ''otomatik'' düşünce tarzıdır, bunların ileriki aşamalarında ''birey'' olgusu tamamen devreden çıkar; hatta, toplum da araçsallaşır. Ağızlarından ''millet ve halk'' düşmese de aslolan yalnızca ''devlet''tir. Devleti tamamen fetişleştiren bu tipler devletin ne olduğunu, nasıl bir kurumsal ve tüzel yapılanma olduğu/olması gerektiği pek sorgulanmaz. Sorun da buradan kaynaklanır zaten, devlet-birey ilişkisinin sorunun esasını teşkil ettiğini görmelisiniz artık...

Sitelerde Paylaş
ve gene aynı gereksız sahsıyetlerden ve gene gereksız cumleler

kendıne solcu dıyen adam asımıle agzı ıle konusuyor

bırde bu solcusu turk solcusu bunu dıyor dusunun mıllıyetcı fasıstı ne dıyor

oo kekom gelmis :)

Duydum zindana atmislar sizi!

Direnmis,konusmamissiniz, dusmanin yuzune KAN tukurmussunuz!

helal olsun ,benim kekolarima! :lol:

Sitelerde Paylaş
abı orda karıstır barıstır vardı ugurda banlanmıstı :D :D

Bir bizeden,bir onlardan, evet haklisin kekom!

12 eylul cuntasi gibi aynen..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...