Jump to content

Kürtler tam olarak ne istiyor?

Recommended Posts

sen gıt musluman topla kendıne .

yazdıkların bombos .

Sen o kadar dolu dolu yazıyorsun ki , okuyanlar iki kütüphane dolusu kitap okumuş kadar aydınlanıyorlar !

Hatta senin yazdıklarından etkilenen bu , kafası fena halde karışık felsefe müptelalarından bazıları önce ''ben de artık Hıristiyan oldum '' diye başlık açıyorlar , daha sonra da ''Tanrı yoktur'' diyebiliyorlar .

Al Kürtçüyü , vur çakma entele !

Ne demişler ; iki çıplak bir hamama yakışır .

Sitelerde Paylaş
  • İleti 365
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen o kadar dolu dolu yazıyorsun ki , okuyanlar iki kütüphane dolusu kitap okumuş kadar aydınlanıyorlar !

Hatta senin yazdıklarından etkilenen bu , kafası fena halde karışık felsefe müptelalarından bazıları önce ''ben de artık Hıristiyan oldum '' diye başlık açıyorlar , daha sonra da ''Tanrı yoktur'' diyebiliyorlar .

Ben Seyit Rıza'dan etkilenmişim ha :))

Ben hiçbir zaman entelektüel olduğum iddiasında bulunmadım, gerçek entelektüelleri okudukça, ne kadar zayıf olduğumu görüyorum. Ama milliyetçilik müptelası dingiller, akademik dünyada ciddiye alınmıyor ve alınmayacak asla, merak etme.

Kafan da çalışmadığı için, hiçbir zaman felsefe müptelası olamayacaksın, o yüzden kafaya takma bu tarz şeyleri.

Küt kafalı olmayı beceremediğim için, inatla aynı şeyi savunma derdinde değilim maalesef.

Uyuşturucu konusunda yazdığın şeyleri okudukça, hala gülüyorum. Karşıdakinin ne dediğini anlamayı dene, sana bir tavsiye vereyim :)

Hadi evladım, ciddiye alınacak adam değilsin.

Sitelerde Paylaş

Ben Seyit Rıza'dan etkilenmişim ha :))

O , işin esprisiydi , gülmekte haklısın !

Ben hiçbir zaman entelektüel olduğum iddiasında bulunmadım,

Entelektüel değilsin ki zaten ; sadece herşeye çıkıntılık yapan , aykırılığı meziyet zanneden bir çakma entelsin . ( Dikkat ; entelektüel başkadır , entel başka ... )

gerçek entelektüelleri okudukça, ne kadar zayıf olduğumu görüyorum.

Sahte tevazun gözlerimi yaşarttı sayın entelcik !

Ama milliyetçilik müptelası dingiller, akademik dünyada ciddiye alınmıyor ve alınmayacak asla, merak etme.

Dingil diye kime denilir biliyor musun ?

Önce ''ben hıristiyan oldum'' diye başlık açar , aradan iki hafta geçince de bir başka başlıkta ''Tanrı yoktur'' diye yorum yazar .

Tıpkı senin gibi ...

( İspatlamamı ister misin ? )

İşte , dingil böylelerine denilir .

Asıl işte böyleleri hiç kaale alınmaz .

Sen ve akademik dünya ...

Git işine ; ne zamandır bir türlü dengeyi kuramamış felsefe manyakları akademiden bahseder oldu .

Bir uyarı sana ; ben Pante kadar sabırlı değilimdir , bilesin , çakma entel !

Kafan da çalışmadığı için, hiçbir zaman felsefe müptelası olamayacaksın, o yüzden kafaya takma bu tarz şeyleri.

Felsefe ...

Birinin ak dediğine , diğerinin kara dediği felsefe ...

Sana hayırlı yolculuklar , dikkat et psikolojin bozulmasın , hala daha bozulacak yerin kaldıysa tabii .

Senin kafanın aslında birşeye çalıştığı falan yok . Sitede dikkat çekmeye çalışan zavallı bir ruh hastasısın ve bunu kendin de biliyorsun . Hakaret değil bu , hasta olduğuna eminim . Piyasa senin gibilerle dolu ...

Uyuşturucu konusunda yazdığın şeyleri okudukça, hala gülüyorum. Karşıdakinin ne dediğini anlamayı dene, sana bir tavsiye vereyim :)

Sen karşındakinin ne dediğini anlamaya çalıştın mı ?

Yok .

Niye ?

Kerameti kendinden menkul , kibrinden dübürünü görmeyen kibirli bir zavallısın da ondan .

Sen dedin ki :

- Uyuşturucu serbest olsun ve devlet eliyle insanlara ulaştırılsın ...

Ben ne dedim :

- Bir insan dahi sırf bu sebeple ölürse , bunun ahlaki , vicdani sorumluluğunu kim üstlenecek ; sen mi ?

Hadi evladım, ciddiye alınacak adam değilsin.

Ben senin evladın felan değilim , kendini ne sanıyorsun kibirli küstah herif , terbiyeni takın .

Ben de seni çok ciddiye aldığım için yazmıyorum zaten bunları .

Sitelerde Paylaş

KEKO seyit!

Sendeki cevheri bak! Yakup Hewalda gordu..

Adami Uygarlik Manifestonla etkilemeyi basarmissin, HEWALIM.

Ben hep derim zaten, benim kekom cok kulturlu adamdir diye! :D

-Yakup yoldas senin yazilarini okuduktan sonra, SIKI bir DTP li olur artik!

Aksamlari araba vs, yakmaga baslar! ( umarim yakalanmaz, zira oyarlar -ki yakalasalar :lol: ))

Newrozda ates ustunden atlar.

Halay zamani leylim,leylim mendili alir ! Zulme karsi TILI LILI cekerek, halay basi olur! :lol::lol:

Ya keko SEYIT, senin yazilarindaki derinligin onemini kavrayanlarin hali budur iste!

Sitelerde Paylaş
KEKO seyit!

Sendeki cevheri bak! Yakup Hewalda gordu..

Adami Uygarlik Manifestonla etkilemeyi basarmissin, HEWALIM.

Ben hep derim zaten, benim kekom cok kulturlu adamdir diye! :D

-Yakup yoldas senin yazilarini okuduktan sonra, SIKI bir DTP li olur artik!

Aksamlari araba vs, yakmaga baslar! ( umarim yakalanmaz, zira oyarlar -ki yakalasalar :lol: ))

Newrozda ates ustunden atlar.

Halay zamani leylim,leylim mendili alir ! Zulme karsi TILI LILI cekerek, halay basi olur! :lol::lol:

Ya keko SEYIT, senin yazilarindaki derinligin onemini kavrayanlarin hali budur iste!

Sorma Ege , çok etkileniyorum Seyit'in yorumlarından , bildiğin gibi değil , uyku artık haram bana !

O kadar ciddiye alıyorum ki , iki çıplak bir hamama yakışır felsefesinden hareketle Seyit ile Roquentin'i aynı hamama layık görüyorum ! ( Felsefe yapmak birilerinin tapulu malı mı ; biraz da ben yapayım ?! )

Artık keseyi Seyit mi Roquentin'e atar , yoksa Roquentin mi Seyit'e bilemem ama , birbirlerine pek yakıştıkları su götürmez bir gerçek !

Bizim entelimiz böyledir genelde ; aşağılık komplekslidir , çıkıntıdır , aka kara demeyi meziyet zanneder , eh az biraz da hafif kaçıktır ve dönüp dolaşacağı yer Kürtçü dükkanıdır . ( Dikkat ; Kürkçü dükkanı demedim , Kürtçü Dükkanı dedim . )

Akşamları araba ateşe vermek , Newroz'da ateş yakıp üstünden sıçramak , halay zamanı mendili alıp leylim ley diye zulme karşı tılı lılı çekip halay başı olmak da yakışsa yakışsa ona yaraşır . Senin tabirinle Keko Seyit'in yazılarındaki derinliği de kavrasa kavrasa ancak o kavrar !

Çünkü o enteldir , tipik defolu Türk enteli ...

Niceleri gibi ...

Entelektüele kurban olsun .

Sitelerde Paylaş
ınandırıcı gelıp gelmemesı umrumda bıle degıl

artı sen gıt musluman topla kendıne yazdıkların bombos

Ah ulen seyit:

Bence birşeylerin umurunda olması gerekiyor ki, ben kardeşlikten ve barıştan yana bir insanım diyebilmelisin herşeyden önce.

Ona umurumda değil, berikine hadi koçum tarzı yazılar yazınca ve üstüne de barıştan yana yazılar yazınca inandırıcı gelmiyor ne yapalım.

Hala bazı yerlerde ne kadar hakim bizi anlamayanlar bizden değüldürrrrrrrrrr mantığı!!!

Birde her zaman derim bu forumda, iş bana etiket yapıştırmaya gelmişse sözün bittiği yerdir, sende ordasın he gurban :lol::lol::lol:

Sitelerde Paylaş

yakup eskı nıkın ne

bu arada neden cozum sunmak yerıne saldırmayı denıyorsunuz

o kadarmı acız ınsanlarsınız

Sitelerde Paylaş
Ah ulen seyit:

Bence birşeylerin umurunda olması gerekiyor ki, ben kardeşlikten ve barıştan yana bir insanım diyebilmelisin herşeyden önce.

Ona umurumda değil, berikine hadi koçum tarzı yazılar yazınca ve üstüne de barıştan yana yazılar yazınca inandırıcı gelmiyor ne yapalım.

Hala bazı yerlerde ne kadar hakim bizi anlamayanlar bizden değüldürrrrrrrrrr mantığı!!!

Birde her zaman derim bu forumda, iş bana etiket yapıştırmaya gelmişse sözün bittiği yerdir, sende ordasın he gurban :lol::lol::lol:

cozum sunmak yerıne cozum onerılerının onemını tıkamaya calısırsanız ne onemsıyecem

ya anladık guvenlık guclerı kurt ve kızıl gordumu saldırıyor sıze ne oluyor her kurt baslıgının ıcıne edıyorsunuz bana saldıracagınıza cozum onerılerı sununda sızın o engın bılgılerınızden faydalanalım

Sitelerde Paylaş
cozum sunmak yerıne cozum onerılerının onemını tıkamaya calısırsanız ne onemsıyecem

ya anladık guvenlık guclerı kurt ve kızıl gordumu saldırıyor sıze ne oluyor her kurt baslıgının ıcıne edıyorsunuz bana saldıracagınıza cozum onerılerı sununda sızın o engın bılgılerınızden faydalanalım

Barış ! için 20 öneri başlığına yazdım engin bilgilerimi, oku bak, inan senin de gözlerin dolacak ve ağlamamak için kendini zor tutacaksın...

Sitelerde Paylaş
Halkların kaderini tayin hakkı :)

Kaderini Allah tayin eder zaten :lol:

Şaka bir yana, benim daha ütopik bir fikrim var hayata geçermi ileride bilmiyorum.

Ben bütün sınırların kaldırılmasından yanayım ve böyle bir sosyal yapıda yaşamak isteyen biriyim.

Ama görüyorum ki, insan sınırları kaldırıp barışçıl bir şekilde yaşamak yerine, sınırları artırıp daha farklı yaşamayı tercih ediyor.

O zaman birileri halkların kaderi, birileri biz mazlumuz vs söylemlerini niye ederler onu da anlamış değilim...

Lenin'in kültür ihtilali'ni okumanı

Peki...

aglamamak ıcın kendımı zor tuttum

Belli oluyor, birazdan ordayım.

Ağlattığım gibi güldürmeyi de bilirim... :lol:

Sitelerde Paylaş

bazı gerizekalı ahmak kürtçüler. görünüyorki herkesi boş ve saçma konuşmakla ithame diyor oysaki bu gerzek hiç bir bok bilmeyen çözüm sunmak yerine durduk yere insanları eleştirişrken hakaret edip saldıran. ve sonrada utanmadan. ona cevap yazanlara kendisine saldırmakla suçlayan gerizekalılar. önce saldır sonra karşılıgını alınca, yav konu hakkında yazsanıza. neden bana saldırıyorsunuz derler.

bu gerizekalılar insanalra durduk yere hakaret ederler eleştiriken saldırırlar. sonra karşılıgını alınca bana nedne saldırıyon yav konu hakkında yorum yazsana derler. işte bunlar kendini betimleyememiş ahmaklardır. düşünmekten aciz bu kişiler. ne ırkçılıgın nede kürtçülüğün anlamaını bilmedikleri gibi. utanmadan gülme smileyleri koyarak. küçük aklı sıra bir bok bildiğini sanırlar. ve utanamdan önüne gelen karşıt fikirliye sen bilmiyorsun sen boş konuşuyorsun derler. herşey ortada.

oysaki bu insanlar hiçbir bok bilmediği için cahilliğini kurtarmak için, böyle polimlere girer. herkesle kavga ederler. herkesi boş konuşmakla suçlarlar. ve kendisinden 1 tane elle tutulur gözle görülür birşey göremeyiz. çünkü bilgi seviyesi yüzde 0.1 leri zorlar.

önce yap saldırıyı bas hakareti, sonra karşılıgını alınca yav nedne bana saldırıyorsun konuya yorum yapsanıza der. işte bu kadar utanmaz ve düşünmekten aciz yaratıklardır bunlar aynı meclisteki dtpli ve dağdaki pkklı gerizekalılar gibi. bunlara anladıgı dilden konuşmak gerek.

buda aynı pkk ve Türk ordusu meselesidir. saldır saldır. karşılıgını alınca kem de küm de. sonra millet kendilerine düşman olunca biz barış istiyoz barış barış, hay ....yim böyle barışı. evet bir barış olacak. barı9ş ancak pkk ve yandaşları meclisteki dtpli ve pkk'lı şerefsizler geberince barış olacak.

Sitelerde Paylaş
bu kadar sey yazdın ama hemen hemen butun cumlelerın aynı kapıya cıkıyor

bu arada o gerızekalılar okadar basarılıysa gerızekalı degıldırler :D:D:D

işte yine aynı şey bende bundan bahsediyorum işte.

o gerizekalılar başarılı değil olamazda, başarılı olsaydı 8500000 senedir bir devlet kurarlardı. ama bu cümleyide anlayacak kapasite lazım. cümlelerim gerizekalılara, ulaşmış anlaşılan

gerizekalılar, karşıt fikirdeki herkesi bilmemekle, boş konuşmakla suçlaycagınıza suçlarkende durduk yere hakaret edeceğinize, elle tutulur birşey ekleyinde okuyalım. copy paste falan yapında cahilliğinizi kurtarın. yok bu gerizekalılıga devam ederseniz. alıcagınız cevap böyle olur. eee isteyene hakettiğini vereceksin.

Sitelerde Paylaş

dogrudur aynen senın dedıgın gıbıdır ama bırsey dıyecegım farklı cumleler kurarak aynı seylerı soylemekten sıkılmadın mı

hatta senın abılerın babalarında yıllardır aynı cumlelerı kuruyor hep bırılerını gerı olarak goruyor bu en buyuk gerılık degıl mı

neyse cozumun varsa yaz yoksa neyse kafana gore takıl

Sitelerde Paylaş
Kürt ayrımı askerde yapılıyor.

Kürt ayrımı otobüste yapılıyor.

Kürt ayrımı okulda yapılıyor.

Kürt ayrımı sokakta futbol oynayan çocuğa yapılıyor.

Kürt ayrımı iş arayan babaya yapılıyor.

...

Türk olmak değil ama,

Kürt olmak bazı yerlerde neredeyse suçtur.

Yasalar önünde herkes eşittir,

Ama toplumsal hayat sadece yasalarla yürümüyor.

Bence Kürtlerin ne istediği gayet açık...

Kendi ülkelerini kurup kendi dilleriyle ayrım yapılmaksızın yaşamak istiyorlar.

Mesajıma eklemeler yapmak istiyorum.

Zaten konuda kişisel mesajlaşmalarınız sayesinde bir çeşit chat ortamına dönmüş.

Bunu hep yapıyorsunuz.

Bugün Kürtler silahlı yada silahsız verdikleri uzun mücadeleler ile ulusal kimliklerini sergileyebilme hakları konusunda uzun aşamalar kaydetmiştir. Bu haklar zorla alınmıştır, başımızdaki bazı milliyetci geçinen ırkçılara kalsaydı bugün ne Kürtce kalırdı, ne Kürt.

Yıllarca uygulanan zalim baskılar ile kültüründen vazgeçilmeye çalışılan bir topluluk teslim olmadı.

Yani mesele orta asyadan gelen vahşilerin torunları olduğu masalına uymak istememeleri.

Ve bu meseleyi kan davasına çevirenler ise ırkçılardır. Kürt sorunun çözümü Türklerin elindedir. En azından bir zamanlar öyleydi.

Anadolu bu devletin değil, üzerinde yaşayan insanlarındır.

Devletler geçer gider, toprak üzerinde yaşayan insanlar devam eder...

Bunu kimse unutmamalı.

Türklerde artık bunu kabullenmeli ve birlikte yaşayabilmemiz için uygun koşulları yaratmalıyız.

tarihinde IslandsofGalite tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...