Jump to content

sozde hersey kuranda varmıs

Recommended Posts

Şimdi cidden soruyorum, gerçekten.. Bakın bir düşünün lütfen sadece 10 saniye istiyorum sizden;

hayal edin,,, şuanda yani 2008 yılının şubat ayındayız ve ben elime bir kağıt kalem alıyorum,

hayal ediyor musunuz? devam ediyorum,

kağıt kalemi elime almıştım ve şimdide balkona çıkıyorum,

çok ciddiyim hala,, dalga geçmiyorum,

balkondan gökyüzüne bakıyorum ve gördüklerimi -sadece gördüklerimi- yazıyorum,

"göğün ortasında ışık saçarak yol alan bir kapalı kutu ki etraflarını sarıyor (insanların)" diye yazıyorum,

şimdi yıl 3008, hayal edin, insanlar içine girdikleri, elbiseye benzeyen ve vücudu saran araçlarla gökyüzünde uçarak yolculuk yapıyorlar,

gözünüzde canlandırın,

şimdi adamın biri benim yazdığım kağıda bakıp diyorki: "vay be, o tarihte bile bizim şu bindiğimiz bodyfly araçlarını tasfir etmiş"

karşısındaki de diyor ki; "lan manyak, herif havada bi uçak görmüş onu yazmış"

şimdi soruyorum size ben o bodyfly denen araçların bir gün yapılacağını bilerek mi yazmıştım o satırları yoksa gördüğüm şey sadece bir F-16 mıydı..

ama 3008 yılında işine gelen herkes benim o yazdıklarımdan neler çıkarır neler

işte şuan burada yaşananların özeti size. ben muhammed gibi etrafımda gördüğüm ne varsa yazdım ama sizler bunlardan binbir türlü hayali öngörüler çıkarttınız. muhammed gaz lambasını anlattı siz elektrik dediniz, güneşe baktı anlattı siz neler neler çıkarttınız. birde üstüne üstlük bitkilerde de erkeklik dişilik vardır gibi saçmalıklardan medet umdunuz, cinsiyet değiştiren balıkları görmediniz bile (halbuki akvaryumcular bile bunu bilir) vs. vs. vs. vs.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

..........

Muhammed gaz lambasını anlattı siz elektrik dediniz, güneşe baktı anlattı siz neler neler çıkarttınız.

Rasyonel, anlatımından ötürü seni tebrik ediyorum.

Gerçektende olaylar bu şekilde işliyor.

Yazılar o kadar yumuşak yazılmış ki nereye çekersen geliyor.

Fakat orada anlatılanın gaz lambası olduğunu anlamamak aptallıktır.

"Ampülün icadını kur'andan çaldılar" demekde salaklıktır.

Saygılar.

Sitelerde Paylaş

kuran daha dünyanın yuvarlak olduğunu bile söyleyemiyor neden dersiniz? muhammed ve adamları o zamanlar dünyanın yuvarlak olduğundan bi haberdi dünyayı koç boynuzunda falan sanıyorlardı kuranıda o zamanki dünya görüşlerine göre yazmışlar aradan bu kadar zaman geçtikten sonra komik duruyor biraz.

Sitelerde Paylaş
Hani kuran apaçık anlaşılabilir bir şekilde indirilmişti :unsure: Nedemek uzmanların işi ! Kuranda hiç bir şey yok, asıl bir görüp yorumluyoruz,yorumlarkende sizin gibi tarikatçı zihniyetlere gerek görmüyoruz :angry:

Etrafımızdaki her şey apaçık ama herkez birikimi ve ihtisasına göre farklı farklı görüyor yani değerlendiriyor değil mi? Ama netice itibari ile herşey herkeze kabiliyetince açık.

Sitelerde Paylaş

Bu konuda yaşanmış bir misal: Yine aynı tarzda birisi itiraz kabilinden bir hocaya demişki: heerşey Kur'an'da vard iyorsunuz. Peki bir ekmeğin nasıl yağılacağı nasıl vardır kuran da diye sormuş? Hoca da bir teklefonla bir fırını arayıp ekmeğin nasıl yapılacağını öğrenmiş ve aldığı cevabı adama aktarmış. Adam başlamış gülmeye :

-Hocam ben kuran'dan istemiştim cevabı siz ise fırıncıdan aldığınız cevabı bana aktardınız. Hoca taşı gediğine koyacaktır ve der ki:

-Kur'an der ki: “Eğer bilmiyorsanız zikir (Kur’an) ehline sorunuz.” (Nahl 43 ).[/böylelikle yüce Allah bize eşyaya dair bilginin anahtarının o işin zikir ehline yani o işi bilenlerine sormak gerektiğini öğretmiştir.size]

Sitelerde Paylaş
kuranı kerimde herşeyin apaçık yazıldığını unutmayalım....

bilmecelerle kafamızı patlatacağımıza herşeyi okuyup akıl etseydik daha iyi olmazmıydı??

Sende şunu unutma ki kuranı kerimi kurtaranlar parantez içinde olumlu açıklamalar yapanlardır parantezleri kaldırırsan neyin ne olduğunu anlarsın ayrıca at gözlüklerinide çıkarmayı unutma.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...