Jump to content

UNUTMAK TÜKENMEKTİR !

Recommended Posts

• İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Roq ukalası gitmiş birde çeviri yapmış..:)

ben adama kullandığı orjinal kaynağı soruyorum yani gösterdiği alıntı kitap elinde mi? Marx to Engels olan? kim yazmış? nerede yazmış? yayın evi nedir?

neyse bunlar bir yana Marx'ı ırkçılıkla suçlamak en adi anti-marksistlerin bile aklına gelmeyecek bir fantezidir..

ben Marksist-Leninist ana kaynaklarda hiç bir şekilde ırkçı-anti-semitik ya da oryantalist ifadeler görmedim..tam tersi şeyleri zamanı geldiğinde yazacağım..

ama bu arkadaşlar hele bir içlerini döksünler şarjörlerini boşaltsınlar ondan sonra..

ekonomik krizlerde sıklıklar olan şeyler vardır :)

1-) Ufo haberleri

2-) Dini- milliyetçi ajitasyonlar

3- Mutlaka ama mutlaka tarihe mal olmuş bir devrimci hakkında spekülatif haberler

Marx'ın özel hayatını da yakında gündeme getirirler eminim..nasıl zampara olduğunu filan..:)

Sitelerde Paylaş

Faith seninki din haline gelmiş, gerçekliği inkar etme noktasına gelmişsin, yazık gerçekten.

Sitelerde Paylaş
Faith seninki din haline gelmiş, gerçekliği inkar etme noktasına gelmişsin, yazık gerçekten.

Ya Astur, şu muabbet sıktı artık ya...Ne dini kardeşim, biz günde 5 vakit domalıp marksizm mi uluyoruz?

Marksizm elbette eleştirilir, çokta sağlam eleştiriler güzel tartışmalar vardır bunları ilgiyle izleriz ancak Marx'ın anti-semitik olduğu veya ırkçı olduğu tezleri hemen üstüne atlanacak cinsten değildirler..

Madem sorrgulayıcı insanlarız bunu da sorgularız zira Marksizm dediğimiz şey ırkçılıkla hem teoride hem de fiilayatta taban tabana zıtken..

Benim okuduğum Marksist kaynaklar tamamen aksi yönde hem de tam bu konu üzerine..

İşin diğer boyutu Marx dediğimiz adamın esasında nasıl birisi olduğu benim umrumda bile değildir...yok efendim engelsin parasını yermiş, karısını aldatırmış vs vs...Beni ve marksistleri ilgilendiren şeyler değildir adamın eserleri önemli olandır..

Marx kendisini kaybedip Lasalle'ye böyle şeyler yazmış olabilir mi? olabilir pekala ama bana makul görünmüyor..kaynakları sorguladığımızda sağlamlığı şüpheli henüz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...