Jump to content

Allah İsteseydi !.. Allah İsteseydi ?..

Recommended Posts

Bu öğretmen psikopattır.

Ama örneğimiz yanlış, doğru örnek şu...

Öğretmen bize bilginin tamamını veriyor, bir sürü de kaynak kitap gösteriyor.

Ve çalışan kazanır diyor...

Ama biz sular kesikti bahanesi ile çalışmıyor ve sınavdan kötü not alıyoruz.

Üstüne üstlük kötü notu da kendimize yediremeyip suçumuza yukarıdaki örnekle öğretmeni alet ediyoruz.

Hayır sevgili kardeşim, senin dediğin gibi değil.

Kuran'ın sayısız yerinde Allah, bazı kullarını gözü kör, kulağı sağır, kalbi mühürlü, boynu halkalı yarattığını, bunları da zaten cehennem için yarattığını söyleyip, itiraf ediyor zaten. Yani, tüm hadis kitaplarını ve Kuran'ı hatmetmiş olsa da "Allah tarafından engellenmiş bir kul, hidayete eremez" Yani;

Öğretmen, bazı öğrencilerin dersi dinleyip anlamalarını bir şekilde engellediğini, mesela dersten çıkardığını, ders kitabını, ders notlarını vermediğini, bu bazı öğrencilerin sınıfta kalmasını istediğini itiraf ediyor zaten. Yani, tüm ders kitaplarını okusa da, "öğretmeni tarafından engellenmiş öğrenci, sınıf geçemez".

Bu şartlarda, bazı kulların hidayete ermesini engellemek için gereken her şeyi yapan Allah (bazı öğrencilerin sınıf geçmesini engellemek için gereken her şeyi yapan öğretmen), dahası;

"Allah beni hidayete erdirmediği için iman edemiyor, olguları müslümanlar gibi değerlendiremiyorum diyen kul'a Allah (Öğretmen bana dersi öğretmediği için dersi anlayamıyor, sınıf geçemiyorum diyen öğrenciye öğretmen) "Hayır, siz yalan söylüyorsunuz. Sizden öncekiler de böyle diyorlardı. Elinizde buna dair bir kanıt var mı?" diyorsa, bu Allah (öğretmen) psikopat değil de, nedir?

Not: Hatta gözü kör, kulağı sağır, kalbi mühürlü, boynu halkalı yaratılmış bu kulları, Muhammet'in bile yola getirmesinin mümkün olamayacağını söylüyor Allah. (Ders notları, kitapları ellerinden alınıp derslerden çıkarılmış bu öğrencilere okulun en inek öğrencisinin dahi dersi anlatamayacağından emin bu öğretmen.) Bunu da göz ardı etmeyelim.

tarihinde cakircali tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 156
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Maide/48- "... Allah isteseydi, hepinizi bir tek ümmet yapardı, fakat size verdiği (nimetler) içinde sizi sınamak istedi ..."

En'am/107- "Allah isteseydi, ortak koşmazlardı ..."

Secde/13- Dileseydik, herkese hidayetini verirdik, (herkesi doğru yola iletirdik). Fakat benden "Mutlaka cehennemi, cinlerden ve insanlardan bir kısmıyle tamamen dolduracağım!" kararı çıkmıştır.

Peki, bunları söyleyen Allah'ın, şu ayette;

En'am/148- (Allah'a) ""Ortak koşanlar diyecekler ki: "Allah isteseydi ne biz, ne de babalarımız ortak koşmazdık, hiçbir şeyi de haram yapmazdık". Onlardan önce yalanlayanlar da öyle demişlerdi de nihayet azabımızı tatmışlardı. De ki: "Yanınızda bize çıka(rıp göstereceği)niz bir bilgi (yazılı belge) var mı? Siz sadece zanna uyuyorsunuz ve siz sadece saçmalıyorsunuz"".

deyip, hemen sonraki şu ayette;

En'am/149- ""De ki: "Üstün delil, Allah'ındır. Allah dileseydi, elbette hepinizi doğru yola iletirdi"".

diyor.

Peki, ben aklı başında (?) müslümanlara soruyorum:

1- Allah, herkesi hidayete erdirmek istemiş midir, istememiş midir?

[/color]

celiski yok burda , Allah c.c. ana kuralar yaratmistir oda cennet veya ceheneme gitme imkani , ama Allah isteseydi insanlari hepsini cennete koyardi ,

ama Allah c.c. istiyorki insanlarin istedigi olsun .

Sitelerde Paylaş
Allah Mâlik-el Mülktür, yani mülkün tek sahibidir. Mülkünde her türlü tasarrufta bulunabilir. Dilediğini hidayete, dilediğini şekavete yönlendirir. Bu da O'nun yarattıklarının görevi gereğidir. Her nefs yaratıldığı görevi görmekle mükelleftir. Her yarattığı kulluğunu yerine getirir, kimisi bilerek kimisi bilmeyerek. Sizler de kulluğunuzun görevini yerine getiriyorsunuz. Bu sizin fıtrî yani programınızdaki kulluğunuz. Sizin hidayetinizi dileseydi birşeyi vesile kılardı, ya da direk kalbinize nüfuz eder bir an da iman sahibi olurdunuz...

"Biz Rasûlleri sadece müjdeleyici ve uyarıcılar olarak irsâl ederiz... Hakikat bilgisini inkâr edenler ise, asılsız, temelsiz fikirlerle Hakk`ı örtme mücadelesi veriyorlar! İşaretlerimi ve uyarıldıkları şeyleri eğlence edindiler (ciddiye alıp değerlendirmediler)!" (Kehf/56)

Haaaaaaah!!! Bak ne güzel demişsin. Ben bir ateist olarak ve ateistliğin gereğini yapıp dinin saçmalıklarını ortaya koyarak ve bu yolla insanları dinden çıkararak, aslında Allah'ın bana verdiği görevi yerine getiriyorum. Şu halde, ne kadar teisti dinden çıkarırsam, o kadar görevimi başarıyla yapmış olacam. Ne kadar küfür, o kadar cennet yani, ha? :crazy:

Sitelerde Paylaş
Haaaaaaah!!! Bak ne güzel demişsin. Ben bir ateist olarak ve ateistliğin gereğini yapıp dinin saçmalıklarını ortaya koyarak ve bu yolla insanları dinden çıkararak, aslında Allah'ın bana verdiği görevi yerine getiriyorum. Şu halde, ne kadar teisti dinden çıkarırsam, o kadar görevimi başarıyla yapmış olacam. Ne kadar küfür, o kadar cennet yani, ha? :crazy:

mesela sen .oyle bir yoldasinki Müslüman olman imkansiz , Allah öyle bir yol yaratmiski bu yola giren kisi sonunda kör oluyor (Allah c.c. muhurledi deniyor ya o) insan kendi bu yola giriyor

kalbi gözü muhurlenmis kisiyi(aslinda kendi kendine mühürlüyor) ,ancak Allah kurtara bilir , ne baskasi ne kendi ancak Allah c.c.

Sitelerde Paylaş

senin anladığın kadar basit olsaydı herşey keşke :)

ama senin anlayışının çoooooooooook üstünde kavram ve sırlar barındıran bir mesele bu, anlayışın yetmeyeceği için sen vazifene devam et. Allah'a kulluk etmeyen tek bir nefs mevcut değildir. Unutma ki, şeytanıda Allah yaratmıştır, ki insandaki ortaya çıkmayan bir takım vasıfları ortaya çıkarabilsin diye. Her kötü gördüğün şeyin ardında mutlaka bir hayır vardır ;)

Sitelerde Paylaş

Konuyu sulandırmayın hadi!

Bu Allah, bazı insanların hidayete ermelerini engellediği ve bunu da her fırsatta söylediği halde, "Allah bize hidayet etmedi, etseydi günah işlemezdik" diyen bu insanlara niye "Yalancı!" deyip bu sözlerine delil istiyor? Kendi indirdiği ayetleri delil olarak görmüyor mu?

Sitelerde Paylaş
Konuyu sulandırmayın hadi!

Bu Allah, bazı insanların hidayete ermelerini engellediği ve bunu da her fırsatta söylediği halde, "Allah bize hidayet etmedi, etseydi günah işlemezdik" diyen bu insanlara niye "Yalancı!" deyip bu sözlerine delil istiyor? Kendi indirdiği ayetleri delil olarak görmüyor mu?

Konuyu sulandıran sensin, hatta beynin sulanmışta hakikati görünce dahada bir sulanıyor konu sulandı sanıyorsun :D

Sana cevabı üstte verdim tekrar bir cevap vermek abes olur konuyu sulandırmak olur :D

Sitelerde Paylaş
Konuyu sulandıran sensin, hatta beynin sulanmışta hakikati görünce dahada bir sulanıyor konu sulandı sanıyorsun :D

Sana cevabı üstte verdim tekrar bir cevap vermek abes olur konuyu sulandırmak olur :D

Senin gözün kör, kulağın manisa, beynin dumur olduğu için bu soruya mantıklı bir cevap veremez, verdiğini sanırsın ancak. Daha sorulan bir soruyu anlamaktan acizsiniz. "2x2 kaç eder?" desem, "İnşallah bu kış!" dersiniz.

Cevap verdiğini sanarak kendini kandırmaya devam et sen.

Sitelerde Paylaş
Senin gözün kör, kulağın manisa, beynin dumur olduğu için bu soruya mantıklı bir cevap veremez, verdiğini sanırsın ancak. Daha sorulan bir soruyu anlamaktan acizsiniz. "2x2 kaç eder?" desem, "İnşallah bu kış!" dersiniz.

Cevap verdiğini sanarak kendini kandırmaya devam et sen.

Senin anlayışının çok üstünde olacağını söylediğim için zaten mantığına uyduramaman gayet doğal. Sana görmediğin bir rengi nasıl anlatabilirim ki?

Burda günlerce milletle didişip durursun bir adım ileri gidemezsin. O yüzden kulluk görevini yerine getirdiğini bilmen yeter başarılar dilerim :D

Sitelerde Paylaş
Senin anlayışının çok üstünde olacağını söylediğim için zaten mantığına uyduramaman gayet doğal. Sana görmediğin bir rengi nasıl anlatabilirim ki?

Burda günlerce milletle didişip durursun bir adım ileri gidemezsin. O yüzden kulluk görevini yerine getirdiğini bilmen yeter başarılar dilerim :D

Diyorum ya, sen cevap verdiğini sanıyorsun, aslında cevap vermiyor, beni doğruluyorsun. Cevap olarak yazıdığın, ancak şu anlama gelir:

"Evrendeki herşey Allah'ın tasarrufundadır, sorduğun soruya konu olan şey de onun tasarrufundadır. Yani Allah bir psikopatsa bile, bu onun psikopatlığıdır. Biz, psikopat da olsa ona tapıyoruz. Sorgulamayı bırakıp, küfre devam edin!"

Aferin, siz de sakın sorgulamayın ha! Sadece yalamaya devam edin...

Sitelerde Paylaş
celiski yok burda , Allah c.c. ana kuralar yaratmistir oda cennet veya ceheneme gitme imkani , ama Allah isteseydi insanlari hepsini cennete koyardi ,

ama Allah c.c. istiyorki insanlarin istedigi olsun .

yok, onun derdi tükürdüğünü yalamamak.

insanların ve cinlerin çoğunu cehenneme tıkacağım diye söz çıktı ağızdan bir kere.

Sitelerde Paylaş
Diyorum ya, sen cevap verdiğini sanıyorsun, aslında cevap vermiyor, beni doğruluyorsun. Cevap olarak yazıdığın, ancak şu anlama gelir:

"Evrendeki herşey Allah'ın tasarrufundadır, sorduğun soruya konu olan şey de onun tasarrufundadır. Yani Allah bir psikopatsa bile, bu onun psikopatlığıdır. Biz, psikopat da olsa ona tapıyoruz. Sorgulamayı bırakıp, küfre devam edin!"

Aferin, siz de sakın sorgulamayın ha! Sadece yalamaya devam edin...

Sorgulama diyen olmadıki? Oldu mu? :D

Anlayışını yükseltebiliyorsan sorgula :D

Psikopat dediğin şey insanlara has birşeydir, senin psikopat olmanı O dilemiştir elbette ama bu O'nun öyle olduğunu göstermez, senin psikopat olduğunu gösterir :D

"Biz nebi ve resûllere insanların akılları ölçüsünde anlatmamız emrolundu" cümleside bu sebepledir. Akıl düzeyin malesef orta çağın biraz gerisinde kalmış. O yüzden 1400 küsür yıl öncesinin anlayışına göre anlatım bile senin aklının kavramasına yetmiyor sana daha basit bir şekilde anlatmak icab eder orasıda anaokulu çocuklarına anlatılanlardan farksızdır zaten :D

Sitelerde Paylaş
yok, onun derdi tükürdüğünü yalamamak.

insanların ve cinlerin çoğunu cehenneme tıkacağım diye söz çıktı ağızdan bir kere.

evet elinde kelepçe ve cop ile bekliyor sizi kendisi çevik kuvvetten emekli :D

ah ahhh cehalet ne kötü birşey aman Allah'ım :D

Sitelerde Paylaş
çakırcalı...

sen sorgulamaya devam et...

sübhan yani psikopatlık zalimlik gibi noksan sıfatları olmayan bir allahı buluncaya kadar...

İşte aramızdaki fark da bu. Benim bir yaratıcıya ihtiyacım yok ki, noksanını sübhanını arayayım. Burada sözü edilen, sizin var olduğunu söylediğiniz tanrı.

Sitelerde Paylaş
evet elinde kelepçe ve cop ile bekliyor sizi kendisi çevik kuvvetten emekli :D

ah ahhh cehalet ne kötü birşey aman Allah'ım :D

aynen öyle.

kurandaki tiyatroda şeytanla sidik yarışına diyor.

şeytan ben buna secde etmem diyor,

gerekçesini söylüyor.

ha sittir, in ordan diye kızıyor allah buna.

sonra bunların hepsini azdıracağım diyor şeytan.

allah da ulen sana uyanlarla beraber hepinizi cehenneme tıkacağım diyor.

faşistin önde gideni işte.

sırf şeytanla iddialaştığı için hışımla ağzından söz çıkıyor,

illa bir kısm cin ve insaları yakacak, kaçarı yok.

tükürdüğünü yalamak şanına yakışmaz,

ama şeytanla sidik yarıştırmak yakışır. :angry:

Sitelerde Paylaş

İlk sayfada, Cübbeliali ve kendi inandığı tanrı arasındaki farka parmak basmış Bergüzar Hanım. Cübbeliyi daha geleneksel (sonuçta mezhep, tarikat hepsine üye kendisinin söylediğine göre.) bir müslüman olarak düşünürsek, kuranın allahının böyle bir allah olduğundan şüphe etmemize gerek yok.

----

Şu başlıkta yazanlara, evet aynen öyledir demiyorsanız, (çünkü başlığı bir kez daha okuyun, bu başlıkta allah yoktur demiyor, ya da islamın içinde çelişkiler aramıyor; çelişki allah iyidir tutarlıdır diye diretenlerin söylediklerinde) o zaman şu verilen ayetlerde yazanları, tüm ayetleri bir bütün alarak aksi yönde açıklamanız gerekir.

Yok allah iyidir, kullarının iyiliğini ister, o hiç bir gaddarlık yapmaz diyorsanız; o zaman müslüman olup olmadığınızı sorgulamanız gerek feci şekilde. Çünkü kitabınız açık açık böyle yazıyor.

Bu ayetleri çıkıp da, allah her yerde aklınızı kullanın demiş şeklinde, bu ayetleri yok sayıp başka bir ayeti kanıt olarak sunarsanız,

Ya da bu ayetlerde ya da kuranda yazmadığı halde kendi kafanızdan muhasebe, kurgu yapıp onu bize cevap olarak sunarsanız,

Hem kendinize hem bize hakaret edersiniz.

Bu laflarıma çizgilerden sonrası için paragraf paragraf bütün olarak cevap bekliyorum.

tarihinde Kale180 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
aynen öyle.

kurandaki tiyatroda şeytanla sidik yarışına diyor.

şeytan ben buna secde etmem diyor,

gerekçesini söylüyor.

ha sittir, in ordan diye kızıyor allah buna.

sonra bunların hepsini azdıracağım diyor şeytan.

allah da ulen sana uyanlarla beraber hepinizi cehenneme tıkacağım diyor.

hahahahaha :D:D:D:D

ya varya çok güldürdün beni başka masalların varsa biraz daha anlat güleyim nolur ya :D

gülmek güzel birşey endorfin salgılıyoruz hep beraber :D:D

teknoloji ilerledikçemi cehalet artıyor ben anlayamıyorum ya :D

elinde her türlü imkan var, gir google a arat fizik matematik biyoloji ilimlerini öğren masallarla büyürsen yarın kendi kıyametin geldiğinde şeytanla sidik yarışına katarlar senide :D

Sitelerde Paylaş

Evrazor, böyle pişmiş kelle gibi sırıtıp durdukça seni ciddiye alan pek adam çıkmayacak, söylemedi deme.

Cevap yazacaksan adam gibi açıkla. Git araştır diyip duracaksan her başlıkta yaptığın gibi, deme daha iyi arkadaş.

Bildiğin bir şey varsa açıkla, en olmadı alakalı bir link ver de bilgilenelim.

Dalga mı geçiyorsun yoksa dalganın kendisi sen misin anlayamadık.

Sitelerde Paylaş
Evrazor, böyle pişmiş kelle gibi sırıtıp durdukça seni ciddiye alan pek adam çıkmayacak, söylemedi deme.

Cevap yazacaksan adam gibi açıkla. Git araştır diyip duracaksan her başlıkta yaptığın gibi, deme daha iyi arkadaş.

Bildiğin bir şey varsa açıkla, en olmadı alakalı bir link ver de bilgilenelim.

Dalga mı geçiyorsun yoksa dalganın kendisi sen misin anlayamadık.

Kuantum fiziğine göre dalga ile aramda fark yok :D

Ha siz ciddi olursanız bende olurum, ama böyle anaokulundan kalma masallarla alay eder ifadeler kullanırsanız bu sizin ciddiyetsizliğinizi gösterir zaten. Bende su gibi kalıba göre şekil alırım çaktın mı? ;)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...