Jump to content

Cennetle ilgili bir kac soru?

Recommended Posts

Kuranda cennet tanimi cok kisa geciliyor. Memeleri yeni tomurcuklanmis, siyah gozlu huriler, irmaklar akan bahceler ve hurma var. Bunlari biliyoruz.

Ama hala aydinlanmasi gereken cok onemli bazi hususlar ve sorular var. Iste bunlardan bir kaci:

Hic mavi gozlu huri yok gibi gorunuyor? Neden kurandaki hurilerin hepsi siyah gozlu?

Cennete huriler kara carsafla mi yoksa ciplak mi dolasiyorlar?

Bu huriler dunyada olen kadinlar mi yoksa allahin yarattigi baska bir tur mu? Ciftlesmeye engel olacak bir durum olup olmadigini merak ediyorum da ondan sordum.

Cennette zinanin cezasi var mi ? Birisi karisi ile beraber cennete giderse hala huri kontenjanindan yararlanabiliyor mu? Karisi bu ise ne diyor? Dir dir orada da devam ediyor mu?

Homoseksuel olupta ben huri istemiyorum diyenlerin hurileri kime gidiyor (yani artan huriler)? :D

Baska birinin hurisine yan bakinca kavga cikiyor mu? Kim ayiriyor.

Bana verilen hurilerden memnun kalmazsam geri iade edebiliyor muyum? Geri iade edilen huriler bunalima girer mi? Girerlerse cennete psikiyatrist var mi?

Huri dovmek serbest mi? Dunyada kariyi dovmek serbest oldugu icin, obur tarafta da bir huriyi sinirlenip doversem filan bir cezasi var mi diye merak ettim.

Cennette karsima daha once dunyadan taniyipta gicik oldugum biri cikarsa ve onu doversem bunu cezasi var mi?

Cennete birini bogarak oldursem, oldurdugum kisi tekrar sirat koprusunden gecmek zorunda mi?

Cennette hava sicakligi kac derece? Hep cehennemin hava raporu veriliyor, cennetle ilgili bilgi yok.

Cennette yagmur yagar mi? Ben isteyince mi yagar? Ben yagmur istersem ama yanimdaki adam istemezse bir tek benim kafama mi yagar? Yanimda ki adamin ustune yagmur damlasi sicrar mi? Elimi onun omzuna koyup aniden ceksem bir damla filan da olsa onun omzuna dusmez mi?

Ulasim isi nasil hallediliyor? Teleport mumkun mu?

Cennete hala buyuk abdest yapiliyor mu? Bunu kaldiracak alt yapi var mi? Yoksa dogayi mi kullaniyoruz?

Futbol maci seyredebiliyor muyuz? Stadyum var mi? Lig var mi? Cennette de FB, GS, BJK filan var mi? Bu takimlarda olmus oyuncular mi oynuyor?

T Henry filan gibi iyi futbolcular cehenneme giderse cennet liginin kalitesi dusmez mi? Cehennemden oyuncu transferi yapilabilir mi? Yani en azindan gelsin macini yapsin sonra tekrar cehenneme donsun diyorum.

Mactan sonra obur takimin taraftarlarini (dogal olarak) dovmek istedigimizde bir sorun cikiyor mu? Polis var mi?

Sitelerde Paylaş

Tûr Sûresinin 19,20 . Ayetinde

Onlara, “Dünya’da yapmakta olduklarınızın karşılığında, sıra sıra dizilmiş koltuklara dayanarak afiyetle yiyin için” denir. Biz, onlara, iri gözlü güzel hurileri eş olarak vermişizdir.

E erkekler bizim eşimiz olmadığına göre cennette, bize nuri yok mu? yoksa ben cehenneme gideyim daha iyi :lol:

Sitelerde Paylaş

sorularla islamiyet sitesinde cennetele ilgili bazı bilgiler okuyun ve gülün:

Dünya hayatındayken evlenemeden âhiret âlemine göçen iman etmiş erkek ve kadınlar, Cennette evlendirilecek ve orada evlenmemiş kimse kalmayacaktır.

Kâfirlerin ölen çocukları da Cennete gidecek, fakat, hizmetçi olarak istihdam edileceklerdir

Cennete giden kadınların eşleri şayet cehenneme gitmişse bu kadınlar cennetlik erkeklerden birisiyle evlenebilecekler. Cennette kadınlar için bunun dışında bir eş olmayacak.

Cennetin yüksek insanları kendi eşlerinden ve hurilerinden başkalarına şehvetle bakmayacaklar. Bu his onlardan alınacaktır. Bu dünyada bir erkek kız kardeşine veya annesine fıtraten şehevani his duymadığı gibi cennetted ejkendilerine ait olmayan kadınlara şehvet duymayacaktır

Tûr Sûresi 24. âyetinde “Etraflarında, sedeflerinde saklı inciler gibi tertemiz gılmanlar dolaşır”. Sözlükte “çocuk, bıyığı yeni terlemiş genç, hizmetçi” anlamına gelen gulâm kelimesinin çoğulu olan gılman, anlaşıldığı kadarıyla, Allah’ın (c.c) mü’min kulları için özel yarattığı ve vazifesi sadece hizmetkârlık olan Cennet gençleridir. Onlar cennet ehline yiyecekler ve içecekler sunarlar ve bu vazifeyi görmekten mutluluk duyarlar.

Bu laflardan anladığım kadarıyla, insana bir rahat yüzü yok, bu dünyada olmasa öbür tarafta zorla evlendirecekler seni. erkekler cennette hurilerle sevişirken, kadınlar yalnızca yiyecek, içeçek hizmeti alabilecek. hem eş hem huri olması , dünyadaki erkeğin hem eş hem de cariyelerinin olmasının ahiret versiyonu. özetle bunlara inanan aptaldır. başka ne diyeyim.

Sitelerde Paylaş
Kuran'ın içeriği incelendiğinde, cennette erkeklere sunulacak huri'ler, dünyada yaşamış kadınlardan yeniden oluşturulacaktır.

Vakıa

35 Biz onları (hurileri) yepyeni bir yaratılışta yarattık.

36, 37, 38 Onları ahiret mutluluğuna erenler için, hep bir yaşta eşlerini çok seven gösterişli bakireler yaptık.

39, 40 Bunların bir çoğu önceki ümmetlerden, bir çoğu da sonrakilerdendir.

Bir çoğu önceki ümmetlerden, bir çoğu da sonraki ümmetlerden denilmesi durumu açıklamaktadır. Ümmet denildiğine göre, inanırlardan söz edilmektedir. İnanır kadınlara cennette verilecek ödül, cennetlik erkeklere huri olmaktır..

Is iyice karisik desene.

anladigim kadari ile kadinlarin fiziksel yapisinda bir degisiklik oluyor. Yani "gosterisli" ve "bakire" hale geliyorlar.

Bu durumda erkegin orada karisini tanimama ihtimali var.

Ayrica biraz haksiz bir durum. Kadinlarin hepsi oraya fistik gibi gidecek buna karsi erkekler oldugu gibi.. Bizim ne eksigimiz var. Bizi neden gosterisli hale getirmiyor?

Sitelerde Paylaş

Amazonta ahirette senin için cehennemden ziyade en büyük azap erkeksiz olmak olacak:))bu dünyanın keyfini çıkar git afrikaya kadınların üstün olduğu kabileler vardır istediğin kadar al erkek haremi kur kendine:))

Sitelerde Paylaş

Sen edepsiz iletiler yazanı uyar bende onlara cevap yazmıyım birilerine küfür etmek için gelmiyorum buraya önce küfür eden hep o denyolar

Yok biz ateist olduğumuz için doğuştan hakaret etme hakkımız var diyosan aynı hak bizde gerçekten var dahada aşırı gitme hakkımızda var.

Biri kalkıp en kutsal değerlerimize hakaret ediyosa bende ateizme hakaret ederim bundan doğal ne var yok burada sadece islama küfür edilir diyosan atacaksın müslümanları.

Sitelerde Paylaş
Sen edepsiz iletiler yazanı uyar bende onlara cevap yazmıyım birilerine küfür etmek için gelmiyorum buraya önce küfür eden hep o denyolar

Yok biz ateist olduğumuz için doğuştan hakaret etme hakkımız var diyosan aynı hak bizde gerçekten var dahada aşırı gitme hakkımızda var.

Biri kalkıp en kutsal değerlerimize hakaret ediyosa bende ateizme hakaret ederim bundan doğal ne var yok burada sadece islama küfür edilir diyosan atacaksın müslümanları.

senin kutsalini kafana vura vura sevsinler e mi!!!!!

Sitelerde Paylaş

Raporlama yapsan nolacak kimi kime şikayet ediyosun burda küfür ettiği için atılan ateist varmı adam yazacak ağzına geleni söyleyecek ben bişey demeyecem rapor edecem sende prosedürleri uygulayana kadar 5 saat geçicek millet okuduktan sonra sileceksin bizde bakacaz.

Ama biz küfür edince bir dakka sonra unaaah dikat eeet,sizi iyi tanıyorum.

Git bi islami foruma islami herhangi bi yere küfür hakaret vs vs kim söylerse söylesin hemen atılır aksini söyleyen varmı,müslüman bana ateist olduğum için hakaret etti atılmadı diyen.

Sitelerde Paylaş
Şüphesiz Allah’a karşı gelmekten sakınanlar cennetlerde, ırmak başlarındadırlar. (Kamer 54)
Cennetle ilgili birde böyle bir ayet var. Bu ayeti görünce aklıma Alaska boz ayıları geliyor. Yılın belirli bir döneminde, Alaska'da boz ayılar somon avı için yerlerini alıyorlar. Güçlü olanlar ırmağın en güzel yerlerinde yerini alıyor. Diğerleri daha arka planda kalıyor. Sonuçta o kadar çok somon akını oluyorki aynen cennete dönüşüyor. Sonuçta tüm boz ayılar tıka basa karnını doyuruyor. 'Allah'a karşı gelmekten sakınanlar' tümcesi yerine 'Pençeleri daha güçlü olanlar' tümcesi gelince aynen kuranın işaret ettiği durum gerçekleşiyor. Çok güzel bir belgesel, tavsiye ederim.
Belkide buda kuranın bir mucizesidir. Denizlerin birleşmemesinden, daha isabetli bir ayet gibi geldi bana. Mekanınız cennet olsun.
Sitelerde Paylaş
Pante, bu link bir hazine. Cok tesekkurler. Sen mi yazdin? Derhal incelemeye basliyorum.

Teşekkürler Redfinity.

100'ü aşkın başlıktan sadece birkaç tanesi alıntı.

Diğerlerinin tümü araştırma. Kitaplardan, internetten, forumlardan derlenmiş çalışmalar.

Sitelerde Paylaş
Tûr Sûresinin 19,20 . Ayetinde

Onlara, “Dünya’da yapmakta olduklarınızın karşılığında, sıra sıra dizilmiş koltuklara dayanarak afiyetle yiyin için” denir. Biz, onlara, iri gözlü güzel hurileri eş olarak vermişizdir.

E erkekler bizim eşimiz olmadığına göre cennette, bize nuri yok mu? yoksa ben cehenneme gideyim daha iyi :lol:

amazonta sen üzülme sana da birşeyler var :) bak neler var.

31. Şüphesiz takva sahipleri için de başarı ödülü vardır.

32. Bahçeler,bağlar,

33. Göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar,

Yaşıt kızlar işine yaramazsa bana ver diyeceğim ama ne sen ne de ben oraya gidemeyeceğimize göre mesele yok :)

Sitelerde Paylaş

vettt

Erkeklere Gilmanlar ve HURILER

Kadinlarada bizim HAMSI prof,yahusuhlu Yasar Öztürk Nüriler.

Habu lazut ,karadenizlilerun VIYAGRASIDUR.

Haoni yeyenler,yerlerinde Turamayuler.

Sosyete imami hemserum dazlak Nüri vaaz ederken, sosyete hanumlardan ahhhhhh ahhh deyenleri cok görmisum.

Dedemede Erzincanli kadinlardan,ahhhhhhh hoca efendi,senin kimin agzi guranli eli tesbühlü,sirti cübbeli bir gocamiz olamadi diyenler az deyildi.

Dedemde hemen karsilih veriyordu.He he,cok togri söyleyursunuz der, dibinde oturan hanimlarin baslarini oksardi.Zampik imami muazzam.

Eeeeeeeeee Liderlerine cekmisler,coh görülmez.

Armut elma agacinin deyil,armut agacinin dibine düser.

Bir insana kirk gün deli dersen 41 inci günü deli olurmus:-)))))

Kur,anda ayatlarin cogu ASK,U SEVDADAN bahsettiginden müsülerde viyagra tesiri yapiyor,ondan sonra kücük bas büyük basi istedigi tarafa cekiyor.

Eyer kücük bas büyük basi cekip istediyi tarafa götürürde bir kaza cikarirsa Pakistanda bunun cezasi yok.Ama kadin sokakta gülerse nerdeyse zina kadar cezasi var.

Biliyorsunuzki ,laik ve demokratlarda kadinlara birsey yaparsa erkekler, nerdeyse herzaman suclu erkeklerdir.Istersede kadinin isteyi ile olsun.Erkek eline ,diline, BELINE sahap olma zorundadir.

Müsülerde bu tersidir,erkekler kadini zorla bülem sey etse,suclu kadindir.

Seksi yürümüstür,

Kivirtmistir,

Galcalarini oynatmistir.

Yalniz gözlerini degül ,burnunuda göstermüsdür.

Carsafi memelerinin üstüne oturtup tombul goca memelerini adamin gözüne sohar kimi yapmistir,

Öksürmüstür,

Saga sola bahmistir(El Cezayirde kadinlara atlarin gözlerine tahilan gulahlihlar tahiliyor)Bu saga sola bahmasini engellemek icin.

anniyacaginiz müsülerde erkek ne yaparsa yapsin hep hahlidir.

Yaniya müsülerde erkeyin ipi yohdur.

Layihlardada gadin ipsizdir yaniya HÜRDÜR.

Sunun ortasini bir türlü bulameyoz:-))))))

Eeeeeee ,bir ülkenin birkesim okullarinda ögretilenler,öteki kesim okullarda yalanlanirsa olacagi budur.

Tüm dünya baska dünyalar ararken ,götünün altindaki petroldan dahi habari olamayan 1500 yil önceki Cöl Fellahin fikirlerine saplanip kalmislar ,bunlari sahaplananlardan simdiki islam aleminden daha aydin bir alem olamaz.

Tip derki sagligina dikkat eden uzun yasar.

CÖlün Yamuh fellahida ,derkine,

El-Ilahin verdiyi ömürden fazla kimse uzun yasayamaz.

Fellahi muazzamaya desenki bir hintli 40 yil yasarken,bir Isvicreli 80 yil yasiyor.Bunun nedeni nedir dedinmi ya kafir der,yada ana avrat söyer.

Bizden kesilen vergilerle bu CÖL kafali okullara milyarlari sessiz sedasiz bayiliyoruz.

Tüm dünyanin kostugu istikametin 180 derece tersine dört nala kosmaktadirlar.

Herkes ilme,

Müslümanlar cehalete .

ESKI OSMANLILARDA SIYASI INTIHARA KOSTULAR,

YENI OSMANLILARDA SIYASI INTIHARA KOSUYORLAR.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...