Jump to content

Kalplerdeki Mühürün Nedeni

Recommended Posts

• İleti 72
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ebu Talib kendi iradesi ile iman etmedi.Kendi iradesi sonucu iman etmediği içinde kalbi mühürlendi.Daha neyi uzatıyosun bunu anlamış değilim.Hz Ali zaten Ebu talib öldüğünde(Ebu Talib babası oluyor) çok ağır sözler söylüyor babası için.

Bostancı, bizim iddialarımızın tümü Kur'an ve hadis kaynaklı.

Mesela, şu senin son cümleni ben yazacak olsam, kesinlikle kaynaksız yazamam.

Yazmaya yüzüm olmaz.

Ali'nin babası için ağır sözlerinin kaynağını biliyorsundur ve yazarsın umarım.

Sitelerde Paylaş
Bakın Yusuf İslam Kuran için ne diyor;

''Kur'an sanki doğrudan bana konuşuyormuş gibiydi. Sanki bedenimden, ruhumdan, düşüncelerimden haberdardı. Adeta durumumu biliyordu. Korkularımın, endişelerimin farkındaydı. Herbir bölümü bitirdiğimde yıllardır cevap aradığım soruları Kur'an'ın çoktan yanıtladığını gördüm. İçinde özellikle hatalar aradım, bulamadım. Sonunda anladım ki asıl hataları olan benim... Kur'an ise mükemmeldir. ''

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yusuf İslamın sizden bir üstünlüğü olduğunu söylemedim.Referans alınması gerektiğinide söylemedim.Ancak aranızdaki büyük farkı söyledim.Sen eline Kuran'ı çelişki aramak için alıyosun,halbuki Yusuf İslam İslamı öğrenmek için eline alıyor.İşte aradaki en büyük fark budur.ben Yusuf İslamı zamanında meşhur bir şarkıcı olduğu için örnek vermedim.Sadece Yusuf İslam okuduğunda bu kadar etkilenirken, senin Kuran saçma sapan bir kitap yorumunun ne kadar tutarsız olduğunu göstermek istedim.

İşte sorun sizin ve Yusuf İslamın Kuranı elinize alırkenki amaçlarınızın farklı oluşları.

sizler ne söylediğinizi bile bilmiyorsunuz! iki mesajınızın arasında bile çelişki dolu,biz de burada sizin gerçekleri görmeniz için çabalıyoruz...:( buna değmezsiniz. :(

tarihinde gercekisim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bostancı, bizim iddialarımızın tümü Kur'an ve hadis kaynaklı.

Mesela, şu senin son cümleni ben yazacak olsam, kesinlikle kaynaksız yazamam.

Yazmaya yüzüm olmaz.

Ali'nin babası için ağır sözlerinin kaynağını biliyorsundur ve yazarsın umarım.

Hangi iddianız Kuran ve Hadis kaynaklı????

Sizin iddialarınız ''saçma sapan teviller'' üzerine kurulu.

Hz Muhammed s.a.v. şöyle yapmak için şu ayeti kendi yazdı,şöyle yapmak için şu sözü uydurdu v.s.

Sitelerde Paylaş
Nerede çelişki gösterilmisin bize?????

Çamur at izi kalsın :))

:) okuman olduğuna göre senin mesajının üstündeki mesajda yaptığım ve senin iki ayrı mesajından alıntı olan yazıların büyük harflerle belitilmiş yerlerine bak..

Birisinde Yusuf İslam'ın sözünü yazmışın " İçinde özellikle hatalar aradım, bulamadım" demiş diyorsun.

Diğer mesajında ise;"Sen eline Kuran'ı çelişki aramak için alıyosun,halbuki Yusuf İslam İslamı öğrenmek için eline alıyor." diyorsun....

Hala göremezsen sana diyecek laf yok :)

Sonra bir de mazlum rolü yapıyorsun,"çamur at izi kalsın"mış,kendinle karıştırdın galiba..

Sitelerde Paylaş
:) okuman olduğuna göre senin mesajının üstündeki mesajda yaptığım ve senin iki ayrı mesajından alıntı olan yazıların büyük harflerle belitilmiş yerlerine bak..

Birisinde Yusuf İslam'ın sözünü yazmışın " İçinde özellikle hatalar aradım, bulamadım" demiş diyorsun.

Diğer mesajında ise;"Sen eline Kuran'ı çelişki aramak için alıyosun,halbuki Yusuf İslam İslamı öğrenmek için eline alıyor." diyorsun....

Hala göremezsen sana diyecek laf yok :)

Sonra bir de mazlum rolü yapıyorsun,"çamur at izi kalsın"mış,kendinle karıştırdın galiba..

Aradaki fark şudur;

Yusuf İslam Kuran'ın Allahın kitabı olup olmadığını anlamak için çelişki-hata aramıştır.

Siz ise eleştirmek ve saldırmak için hata arıyorsunuz Kuran'da.

Aradaki farkı umarım anlamışsınızdır.

Sitelerde Paylaş
Aradaki fark şudur;

Yusuf İslam Kuran'ın Allahın kitabı olup olmadığını anlamak için çelişki-hata aramıştır.

Siz ise eleştirmek ve saldırmak için hata arıyorsunuz Kuran'da.

Aradaki farkı umarım anlamışsınızdır.

Sen ne farkından bahsediyorsun? şuna direkt olarak "çelişkili konuştum,ne dediğimi bilmiyorum" desene!

Buradaki insanlar Kuran'ı emin ol senden daha iyi okumuşlardır ve ben de dahil pek çoğumuz gerçekten Kuran'da ne yazıyor,dinimiz(eskiden tabi müslümanken) nasılmış,daha iyi öğrenelim,daha iyi insan olalım diye okuduk ve sonuç ortada,hiç te iyi birşey değil aksine saçmalıkmış! sen de istersen bir defa da anlayarak okumayı dene,kendi hatanı kabul etmeyi de öğren,yoksa sen hiçbirşey öğrenemezsin.

Sitelerde Paylaş
Sen ne farkından bahsediyorsun? şuna direkt olarak "çelişkili konuştum,ne dediğimi bilmiyorum" desene!

Buradaki insanlar Kuran'ı emin ol senden daha iyi okumuşlardır ve ben de dahil pek çoğumuz gerçekten Kuran'da ne yazıyor,dinimiz(eskiden tabi müslümanken) nasılmış,daha iyi öğrenelim,daha iyi insan olalım diye okuduk ve sonuç ortada,hiç te iyi birşey değil aksine saçmalıkmış! sen de istersen bir defa da anlayarak okumayı dene,kendi hatanı kabul etmeyi de öğren,yoksa sen hiçbirşey öğrenemezsin.

Neden hata yaptığını kabullenemiyosun.Evet tam olarak yazını okumadan atlamışım diyemiyosun.Bu huyun çok kötü ve kompleksli bir davranış yaptığın.Bence kendini geliştirmelisin.Yoksa bu tür bilmiş tavırların ve dayatmacı düşüncelerin seni toplumdan soyutluyabilir.

Konuya gelirsek.Yusuf İslamda Kuranı İslamı öğrenmek için okudu ve aradaığını buldu.

Peki siz neden bulamadınız????Çünkü sizin Kuranı elinize alırkenki amacınız başkaydı.

Gerçi sizin Kuran'dan çoke linize İlha Arselin Kuran aleyhindkei kitapları aldığınızda ortada ya neyse.

Sitelerde Paylaş
Neden hata yaptığını kabullenemiyosun.Evet tam olarak yazını okumadan atlamışım diyemiyosun.Bu huyun çok kötü ve kompleksli bir davranış yaptığın.Bence kendini geliştirmelisin.Yoksa bu tür bilmiş tavırların ve dayatmacı düşüncelerin seni toplumdan soyutluyabilir.

Konuya gelirsek.Yusuf İslamda Kuranı İslamı öğrenmek için okudu ve aradaığını buldu.

Peki siz neden bulamadınız????Çünkü sizin Kuranı elinize alırkenki amacınız başkaydı.

Gerçi sizin Kuran'dan çoke linize İlha Arselin Kuran aleyhindkei kitapları aldığınızda ortada ya neyse.

Ben hata yapmış olsam kabul ederim ve bunu belirtirim.Bu benim yapmadığım şey değil!

Bende kompleks diye birşey yok.

Bilmiş tavır hiç yok.

Yusuf İslam Kuran'ı okurken hata arıyordu ama biz hata da aramıyorduk,sadece Kuran'ı ve dini daha iyi öğrenmek için okuyorduk!

Sen de Yusuf İslam gibi aradığını bulduğuna göre sana birşey anlatmak manasız.Okuduklarını sorgula ya da sorgulama,söylediğini bil ya da bilme...Gerçekler ortada..sen ne dersen de,dünya yine de dönüyor,gerçekler yine de gerçek olmaya devam edecek.

Umarım birgün gerçekleri anlarsın.Kal sağlıcakla.

Sitelerde Paylaş

bostancı kardeş

ateist kardeşlerin çelişki ve hata aramicakları yer yok.yakında yoğurt kara,bardak cam değil kemik,kullandığım bilgisayar pamuk gibi sözler duyarsan hiç şaşırma derim ben:) erzurumda bi tabir var derlerki he ola heeeeee yoğurt kara :))))))))

Sitelerde Paylaş

Ne biliyorsun sen kimin ne amaçla okuduğunu. Bak gerçekisim ne diyor sana:

"ben de dahil pek çoğumuz gerçekten Kuran'da ne yazıyor,dinimiz(eskiden tabi müslümanken) nasılmış,daha iyi öğrenelim,daha iyi insan olalım diye okuduk"

Adam inandığı şeyi öğrenmek için okumuş. Görmüyor musun yazdıklarını. Bunun nesini anlamıyorsun.

Ama inandıklarının savsata olduğunu anlamış çünkü senin gibi beyni örümcek ağlarıyla kaplı değilmiş. Cahil herif!

Sitelerde Paylaş

yusuf islam kadar olamadınız be.adam ingilterede müslümanların az olduğu bi toplumda islamı buldu siz müslüman ülkedesiniz islamı kaybettiniz.böyle bişe yok ya.üzücü bi durum

AHİRETTE SENİ KURTARACAK BİR ESERİN OLMADIĞI TAKTİRDE,FANİ DÜNYADA BIRAKTIĞIN ESERLEREDE KIYMET VERME.

Sitelerde Paylaş

yusuf islam kadar olamadınız be.adam ingilterede müslümanların az olduğu bi toplumda islamı buldu siz müslüman ülkedesiniz islamı kaybettiniz.böyle bişe yok ya.üzücü bi durum

AHİRETTE SENİ KURTARACAK BİR ESERİN OLMADIĞI TAKTİRDE,FANİ DÜNYADA BIRAKTIĞIN ESERLEREDE KIYMET VERME.

Sitelerde Paylaş
Ne biliyorsun sen kimin ne amaçla okuduğunu. Bak gerçekisim ne diyor sana:

"ben de dahil pek çoğumuz gerçekten Kuran'da ne yazıyor,dinimiz(eskiden tabi müslümanken) nasılmış,daha iyi öğrenelim,daha iyi insan olalım diye okuduk"

Adam inandığı şeyi öğrenmek için okumuş. Görmüyor musun yazdıklarını. Bunun nesini anlamıyorsun.

Ama inandıklarının savsata olduğunu anlamış çünkü senin gibi beyni örümcek ağlarıyla kaplı değilmiş. Cahil herif!

''Cahil herif'' Öncelikle bu terbiyesizliğinizi sinirli bir anınızda yazdığınızı varsayarak hoş görüyorum.

Pek çok İslamı seçen kişi Kuran'ı okuduktan sonra İslamı seçtiğini,huzur bulduklarını,aradıklarını bulduklarını v.s. söylemlerde bulunuyor.

Siz ise Kuran'ı okuduğunuzda safsata olarak nitelendiriyorsunuz.

Sizce bu işte bir gariplik yokmu?????O zaman bana buradaki iki ayrı görüş arasındaki farkı söyleyin.

Sitelerde Paylaş

Bak şimdi;

Sen diyorsun ki; Yusuf abimiz islamı öğrenmek için okudu siz çelişki bulmak için okuyorsunuz

Gerçekisim diyor ki; Bende bir zamanlar inanıyordum ve daha iyi anlamak için okudum

Sen diyorsun ki; Ama siz çelişki bulmak için okuyorsunuz

Gerçekisim diyor ki; Ben inandığımı öğrenmek için okudum ama saçmalık olduğunu anladım (yani okumaya başladığında inanıyormuş)

Gerçekisim diyor ki; Hayır benim ilk okumamdaki sebep daha iyi öğrenmek (ancak gerçekleri görmüş)

Bunun üstüne sana daha nedir ki...

Sitelerde Paylaş

evet ateistlerin kalpleri mühürlüdür.ayetlerdede vardır.bazı ateistler bunu bi haksızlık olarak niteler.fakat burda bi incelik vardır.Allah kimsenin kaderine cehennem yazmamış fakat insanlar bunu kendi iradeleriyle belirlemişlerdir.kim şeytanı kendine dost edinirse Allah onun kalbini mühürler gözlerini kör eder bakar kör olurki şuanki ateist arkadaşlarda bunu görüyorum.olmadık çarpıtmalar ve iftiralar hepsinde var.çok güçlü delil sunsak bile inanmayıp çarpıtabiliyolar.öldükten sonra nolucaksınız diyoruz biz yokolucaz diyolar.sizin ahiretiniz riskte diyoruz biz cenneti istemiyoruz yok olmak istiyoruz diyolar.düşünün bi insan yok olmak istiyo böye bi mantık yok ya.

AHİRETTE SENİ KURTARACAK BİR ESERİN OLMADIĞI TAKTİRDE,FANİ DÜNYADA BIRAKTIĞIN ESERLEREDE KIYMET VERME.................

Sitelerde Paylaş
Bak şimdi;

Sen diyorsun ki; Yusuf abimiz islamı öğrenmek için okudu siz çelişki bulmak için okuyorsunuz

Gerçekisim diyor ki; Bende bir zamanlar inanıyordum ve daha iyi anlamak için okudum

Gerçekisim diyor ki; Ben inandığımı öğrenmek için okudum ama saçmalık olduğunu anladım (yani okumaya başladığında inanıyormuş)

Gerçekisim diyor ki; Hayır benim ilk okumamdaki sebep daha iyi öğrenmek (ancak gerçekleri görmüş)

Bunun üstüne sana daha nedir ki...

Bunun üstüne daha ne denir?Onuda ben deyivereyim bari !!!!

Allah'ın soytarıları denir

saglıcakla

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...