Jump to content

Türkiye'de Türk var mı?

Recommended Posts

Söylediklerin baştan aşağı ırkçılık kokuyor , onu diyorum birader.

ben de diyorum ki anlayan anlar birader sen kafanı yorma anlayamıyorsan ben ırkçı değilim güven yeter...

keşke mülakatı da geçseydi

üzüldüm hayalini gerekleştiremediği için

sen sanıyor musun ki bu ülkede sırf türk olduğu için herkese torpil geçilir?

sanmam ama

türk olmadığı için çelme yiyenin varolduğunu sanmaktan ziyade biliyormuşum demek ki...

kürt erin olsun kürt şehidin olsun kürt subayın olmasın

olmaz böyle iş! üstelik kimisi ismet inönü örneğini verirler kürtmüş-müş bak engel yohkimiş eee ondan sonra? varmı tsk da kürt?

ırkçılığı ben yapmıyorum bunu anlatmak istiyorum...

tarihinde iyicocuk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 197
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

çok safı az safı vardır

mesela ingiliz diyince aklınıza nasıl bir figür geliyor? veya fransız veya alman?

türk diyince aklınıza ne geliyor? peki o aklınızda canlanan türk figürü gerçekten türk ırkının özelliklerini taşıyor mu? hayır...

peki kürt diyince aklınıza nasıl bir figür geliyor? o figür gerçek kürt ırkının özelliklerine sahip mi? evet...

Doğal asimilasyon iyidir doğal asimilasyonu teşfik edelim.Yaşasın halkların sevgililiği.Az birşey sabredin dünyada saf ırk dan bahseden kalmayacak.

Sitelerde Paylaş
Irkçı olup , olmaman beni ingilendirmez.

Şurada yazdıkların o kapıya çıkıyor. Saf ırk , beyaz ırk vs.

Anladın mı?

Irkçı değilsen , ırkçı gibi yazmada , anlayalım.

kafanı çalıştır hocam kafanı...

ırkçı demek belirli bir ırkı diğer ırklarla kıyaslayarak o ırkın üstün olduğu görüşünü savunan adam demek

ben kimsenin üstün olduğunu savunmadım sen ne vıdı vıdı yapıyorsun yahu?

Sitelerde Paylaş
kafanı çalıştır hocam kafanı...

ırkçı demek belirli bir ırkı diğer ırklarla kıyaslayarak o ırkın üstün olduğu görüşünü savunan adam demek

ben kimsenin üstün olduğunu savunmadım sen ne vıdı vıdı yapıyorsun yahu?

Uslubunu düzeltirsen sevinirim.

Irkının üstün olduğunu savunanlar sadece ırkcı değildir.

Saf ırk , beyaz ırk , sarı ırk , siyah ırk diye zırvalayanlarda o katagoridedir bilmem anlatabildim mi?

Sitelerde Paylaş
getir o zaman akademik belgeni görelim

Aşağıda ki linkler Kürtlerin Ermeniler,Gürcüler,Türkler ve Yahudilerle olan genetik yakınlığını ve Kürtlerin dünyada ki diğer tüm ırklar gibi mozaik yapısını gösterir.Irkçılığın son bulması dileğiyle.

Genetic origins of the Kurds -

.springerlink.com/content

israeli-kurdish-friendship-league.blogspot.com/2008/07/genetic-bonds-between-kurds-and-jews.html

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10335882

http://www.bioone.org/doi/abs/10.1353/hub....ournalCode=hbio

Sitelerde Paylaş
Uslubunu düzeltirsen sevinirim.

Irkının üstün olduğunu savunanlar sadece ırkcı değildir.

Saf ırk , beyaz ırk , sarı ırk , siyah ırk diye zırvalayanlarda o katagoridedir bilmem anlatabildim mi?

senin böyle bi katagori anlayışın var herhal ama bu mutlak bir doğru mu? değil

o yüzden çok da fifi...

Sitelerde Paylaş
Aşağıda ki linkler Kürtlerin Ermeniler,Gürcüler,Türkler ve Yahudilerle olan genetik yakınlığını ve Kürtlerin dünyada ki diğer tüm ırklar gibi mozaik yapısını gösterir.Irkçılığın son bulması dileğiyle.

Genetic origins of the Kurds -

.springerlink.com/content

israeli-kurdish-friendship-league.blogspot.com/2008/07/genetic-bonds-between-kurds-and-jews.html

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10335882

http://www.bioone.org/doi/abs/10.1353/hub....ournalCode=hbio

haklı olabilir

daha önce bir arkadaşımızın da dediği gibi 100% saf ırk zaten yoktur illa ki çeşitlilik söz konusudur

ama az ama çok

benin anlatmak istediğim bu değildi ya neyse...

yine anlayan anlar diye umut ediyorum!

Sitelerde Paylaş

bizim lafımız faşolaraydı

onlar haricinde herkes üstümüze atladı yahu :D

güleyim mi ağlayayım mı şaşırdım...

çok ayıp ettim aaa olur mu ama?

bu tepkileri forumdaki gerçek faşolara da vermeniz dileğimi sizlere iletmek istiyorum ey forum ahalisi...

türkiyede az türk olduğunu savunduğum için bazılarınızın tepkisini çektim biliyorum

bu da sizin bu konuya verdiğiniz önemi göstermiyor mu?

ben mi ırk'a önem veriyorum

tamam kardeşim tamam kızmayın karışık gen filan yok saf kan türksünüz :D bravo sizlere!

bir de ırkçı olan benmişim

tövbe estaaaafirullaaaaaaah :p

Sitelerde Paylaş
bizim lafımız faşolaraydı

onlar haricinde herkes üstümüze atladı yahu :D

güleyim mi ağlayayım mı şaşırdım...

çok ayıp ettim aaa olur mu ama?

bu tepkileri forumdaki gerçek faşolara da vermeniz dileğimi sizlere iletmek istiyorum ey forum ahalisi...

Söylenen doğrular kadar nasıl söylendiği ve o doğruların içinde yanlışların gizlenip gizlenmediği de önemli.Türklerin saf olmadığını söylerken Kürtlerin saf olduğu gibi desteksiz ve uydurma bir iddiayla ortaya çıkarsan bu forumda ki insanlardan elbette tepki görürsün.Merak etme ırkçılara da aynı tepkiyi gösteriyoruz.

Sitelerde Paylaş
Söylenen doğrular kadar nasıl söylendiği ve o doğruların içinde yanlışların gizlenip gizlenmediği de önemli.Türklerin saf olmadığını söylerken Kürtlerin saf olduğu gibi desteksiz ve uydurma bir iddiayla ortaya çıkarsan bu forumda ki insanlardan elbette tepki görürsün.Merak etme ırkçılara da aynı tepkiyi gösteriyoruz.

ben hâlâ kürtlerin saf olduğunu düşünüyorum

bu düşüncemide onların yüzyıllardır dağlarla çevrili bir coğrafyada feodal bir hayat sürmesine bağlıyorum

bu benim düşüncem siz katılırsınız katılmazsınız saygı duyarım

iran meselesi dikkatimi çekti kürtlerin konuştuğu dil zaten farsçadan türemiş bir dildir elbette kürtlerin kökeni irandır

bu türklerin orta asyadan gelmesi gibi bir şey oluyor...

ben kürtlerin irandan geldiğini ve saf olduğunu ancak bunun bir üstünlük yaratmadığını defalarca belirtmeme rağmen ırkçılıkla suçlandım ya ona yanıyorum hâlâ.

mustafa kemal türklerin orta asyadan geldiğini söylerken leninin bile türk olduğunu iddia aden tarih kitapları yazdırırken ve ırkını çalışkandır zekidir falancadır filancadır diye överken ırkçı olmuyor değil mi? (mustafa kemal ile bir derdim yok bence onun iyi özellikleri her türlü eksikliğinin üstesinden gelir bunu da belirteyim)

kafanızı karıştırdıysam özür dilerim forum ahalisi ben ettim siz etmeyin

tövbe yareppim tövbe yahu sadece biraz düşündüreyim dedim :D

Sitelerde Paylaş

bu düşüncemide onların yüzyıllardır dağlarla çevrili bir coğrafyada feodal bir hayat sürmesine bağlıyorum

iran meselesi dikkatimi çekti kürtlerin konuştuğu dil zaten farsçadan türemiş bir dildir elbette kürtlerin kökeni irandır

ben kürtlerin irandan geldiğini ve saf olduğunu ancak bunun bir üstünlük yaratmadığını defalarca belirtmeme rağmen ırkçılıkla suçlandım ya ona yanıyorum hâlâ.

mustafa kemal türklerin orta asyadan geldiğini söylerken leninin bile türk olduğunu iddia aden tarih kitapları yazdırırken ve ırkını çalışkandır zekidir falancadır filancadır diye överken ırkçı olmuyor değil mi? (mustafa kemal ile bir derdim yok bence onun iyi özellikleri her türlü eksikliğinin üstesinden gelir bunu da belirteyim)

Pes be kardeşim,onca link verdik, biliminsanları Kürtlerin Ermeniler,Araplar,Yahudiler,Kafkas halkları,Ermeniler vb. birçok halkla akraba olduğunu ispatlamasına rağmen hala Kürtlerin saf olduğuna inanıyorsun,maden bilimi takmıyorsun,Türklerle ilgili sonuçlara nasıl inanıyorsun?Üstelik Kürtlerin İrandan geldiği falan yok,bir yerden gelmiş değiller,akraba olmaları oradan geldiklerini göstermez.Genetik araştırma sonuçlarını takmıyorsan burada onları veri alıp başlıkta açma.

Sitelerde Paylaş
Ben sizleri çözemedim.

Türkler ırkcılık yapınca faşo , senin şu an yaptığın nedir?

Kürt ırkcılığı yapmakta ırkcılıktır.

Aynen, katılıyorum bunlar ayrıca özgürlük, demokrasi gibi kelimeleri de kendi emellerine alet etmeye bayılırlar...

ha bir şey daha var ırkçılıktan laf açılmışken bahsetmeden edemeyeceğim

ben yunan adalarını gören bir şehirde doğdum büyüdüm

orta okulda bir arkadaşım vardı ailesi diyarbakırdan gelmişlerdi

çocuk gayet başarılı bir öğrenciydi akıllıydı sportmendi

ama şivesi vardı

çocuğun hayali askeri liseydi

hazırlandı

atladı zıpladı

bütün sınavları geçti

mülakatı geçemedi sizce neden?

ırkçılık mı yok canıııııııııııııım...

Askeri liseye girecek olan bir öğrencinin sınavı vermesi, mülakatı geçmesi, güvenlik soruşturmasının temiz olarak gelmesi şarttır. Sence neden alınmadı acaba bu arkadaşın? Tohumunda bişi mi var acaba?

Evet kürtler saftır ama hepsi saf değil akıllıdır, aynı senin şuan rolden role girerek Kürtçülük yapman gibidir...

Sitelerde Paylaş
Sallamak serbes tabi.

Hadi sana soru !!!!

Kürt nedir.

Zaza nedir.

Tarihleri boyunca devlet kuramamış kursa da başaramamış; ama Türklerle yaşayarak adaletin, cesaretin, mertliğin ne olduğunu öğrenmiş topluluklardır.

Sitelerde Paylaş
Peki sana bir soru...

Türk nedir? Ne demektir?

Atatürk'üm ne demiş? Yıldırımlardır, kasırgalardır Dünya'yı aydınlatan Güneş'tir...

Aslında sen de ne olduğunu biliyorsun; ama hani bir umut soruyorsun. Git araştır Dünya'nın Türkler hakkındaki yorumlarını bir de şunu araştır; zaza ve kürtler hakkındaki yorumları gel paylaşalım...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...