Jump to content

KEDİ AĞAÇTAN NASIL İNDİRİLİR?

Recommended Posts

Prof.Özcan Köknel, " Çatışan Değerlerimiz " adlı kitabında şöyle bir örnek vermiş:

Soru: " Erkek kedi bir ağaca çıkmış ve inmek bilmiyor. Kediyi o ağaçtan indirmek için ne yaparsınız? "

Şıklar :

1) Ağaca Tırmanırsınız.

2) Merdiven dayayıp tırmanırsınız.

3) "Gel pisipisi" diye seslenirsiniz

4) Dişi bir kedi getirirsiniz.

5) İtfaiyeyi çağırırsınız.

Değerlendirme:

1) Ağaca tırmandıysanız; cesur ve girişkensiniz. İyi bir "satış temsilcisi" olursunuz.

2) Ağaca merdiven dayadıysanız; hedefe hangi yöntemle ulaşacağınızı planlayabiliyorsunuz. İyi bir "halkla ilişkiler müdürü" olursunuz.

3) "Gel pisipisi" diye seslendiyseniz, saflık derecesinde iyimsersiniz. Ne yaparsanız, yapın, sakın kendi işinizi kurmayın.

4) Dişi bir kedi getirdiyseniz; kendi işinizi kurup çok başarılı ve ünlü olabilirsiniz.

5) İtfaiye gibi kurtarıcı görevlileri aradıysanız; sorumluluğu başkalarına atmayı beceren "iyi bir üst düzey yönetici" olursunuz.

Bu alıntıya ek yapanlar olmuş:

6) Ağacı kesersiniz, böylece başka kedilerin çıkmasını da engellemiş olursunuz: Sizden mükemmel bir " kamu yöneticisi " olur.

7) "Bana ne" deyip yolunuza devam edersiniz. Sizden çok iyi bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olur.

8) Kendiniz dişi kedi kılığına girip ağacın altında cilve yaparsınız. Magazin medyası peşinizi bırakmaz, şöhret olursunuz.

9) Kediyi silahla vurursunuz ve ağaçtan düşer. Amaç kediyi ağaçtan indirmek değil miydi? Sizden çok iyi bir darbeci paşa olur.

10) Yüksekçe bir yere çıkıp çevrede biriken topluluğa kedileri ne kadar sevdiğinizi anlatırsınız. Sizden çok iyi CHP başkanı olur.

11) Kediye bağırıp çağırıp hakaret, tehdit ederek indirmeye kalkarsanız sizden çok iyi AKP genel başkanı olur.

Evet arkadaşlar,

Ben kendi cevabımı veriyorum, bakalım ben neymişim?

Aslında tek cevabım yok, önce gel pisi pisi derdim, baktım inmiyor, inmesi için onun ilgisini çekecek bir yöntem geliştirirdim.

Bu durumda ben ne oluyormuşum?

Öncelikle saflık derecesinde iyimser oluyormuşum, ki zaten öyleyim :lol:

Ama olumsuz şıklardan birini yapmam ilgisini çekmek anlamında, dişi kedi yerine muhtemelen ciğer gösterir ve o yöne doğru çekerdim onu sanırım...

Sevgiler...

Selamlar...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 55
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ağaca tırmanamıyorum :( o yüzden muhtemelen dikkatini çekmeye çalışıp maymuncuk olurdum.. gel pisi pisi diyeceğimde aşikar demeye gerek duymuyorum... son çare gibi itfaiyeyi çağırmak.. ama ağaçta kalan kedi sayısı o kadar da çok değil yaf.. benim kedim bile sokakta yaşamadığı halde.. iki debelenip iki miyavlayıp kendi indi.. bol patinajla.. ama itiraf etmeliyim ki bi daha tırmanmadı.. :D çok korkmuş garibim demek..

edit: kızım hemcinsinden korktuğu için kedi getirirsem hiç inmez aşağı.. tanımıyor kendi cinsini.. :( diğerlerinin umrunda bile olmadığı halde, uzaktan geçen her kediye kıfflıyo, yaklaşma bana :) kendini ilk aynada gördüğünde de çok korkmuştu ayna karşısında kucağıma alıp alıştırma yapmıştım.. o gün bugündür ayna güzeli kesildi başıma..

tarihinde Cigdem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

o değilde benim en tilt olduğum; yeni park etmiş otomobillerin içine giren kedilere uyuz oluyorum.. arabanın içinden miyavlama sesi geliyor.. haydi araç sahibini bul bulabilirsen.. gel kızım gel kızım.. ben öyle dedikça daha çok miyavlıyor.. birader sıcaksa sıcaksa sıcak girme işte içeri..

Sitelerde Paylaş

Kedinin kimin olduğu ağacağın kimin olduğuna göre değişir

Kedide ağaçta benimse çıkar alırım

Kedi benim , ağaç benim değilse dayak yeme ihtimaline karşı önce ağaç sahibinden izin alır sonra çıkar alırım.Ağaç sahibi izin vermezse onu ağaca çıkarırım artık kediyi nasıl indirir o kediyle onun arasında

Ağaç benim kedi benim değilse , taşı bi kodummu kafasına

Kedide ağaçta benim değilse banane ya başka işimmi yok

Sitelerde Paylaş
Kedide ağaçta benim değilse banane ya başka işimmi yok

Aynen. Tabi kedinin sahibi kedimi ağaçtan indirirsen para veririm falan derse o başka :D

Sitelerde Paylaş

Konu kedi değil de köpek olsaymış harika olurmuş; çünkü kedilerden nefret ederim hiç sevemedim o hayvanları. Ağaçtan indirmek için de eğer gerçekten inmesi gerekiyorsa bir taş atar, inmesini beklerdim inincede önce sever sonra da hafif döverdim :aggressive: .

Sitelerde Paylaş
1/ Ağaca tırmanarak kediyi kurtarmaya çalışana ben cesur ve girişken demem, aptal derim. Çünkü kediyi kurtarmak için ağaca çıktığınızda kedi sizden kaçacak daha yükseklere çıkacaktır. Siz de daha yükseklere çıkayım derken aşağı düşer bir yerinizi kırabilirsiniz. Velevki kediyi yakaladınız, kucağınıza almaya kalktınız, kedi daha da korkacağından sizi hırpalar, sağınızı solunuzu çizerek canınızı acıtır ve kediyle beraber aşağı düşebilirsiniz. Hem kediyi tutarken aşağı nasıl ineceksiniz? Sizi de birilerinin indirmesi için aşağıya miyavlayacakmısınız?

2/ Ağaca merdivenle çıkmak, 1 maddedeki aptallığı ortadan kaldırmaz.

3/ Gel pisi pisi demek, hiç bir şey yapmadan seyretmekten daha ehvendir. Kesinlikle ağaca çıkarak kediyi kurtarmaya kalkmaktan daha akıllıcadır. Kedi gelir veya gelmez ama en azından hiç bir şey yapmamış da olmazsınız..

4/ Dişi kedi getirmek de bir başka aptallıktır. Çünkü kedileri diğer kedinin cinsiyetini insanlar gibi uzaktan anlayamazlar. Anlamak için koklamaları lazımdır. Koklamak için de yakınlarında olmaları gerekir.

5/ İşte en akıllıca çözüm.... Deneyimli ve teçhizatlı insanlardan yardım istemek işin en doğrusudur.

Hehe, senden iyi bir üst düzey yönetici oluyormuş ki zaten öylesin sevgili Oğuz,

Admin yazıyor da nickinin yanında :lol::lol::lol:

Sitelerde Paylaş

5/ İşte en akıllıca çözüm.... Deneyimli ve teçhizatlı insanlardan yardım istemek işin en doğrusudur.

Varsay o kedi Carmen Elektra'nın ne yapacan tam teçhizatlı komandolarımı çağıracan.Dedik ya kedinin ve ağacın sahibine göre durum değişir.

Sitelerde Paylaş
4/ Dişi kedi getirmek de bir başka aptallıktır. Çünkü kedileri diğer kedinin cinsiyetini insanlar gibi uzaktan anlayamazlar. Anlamak için koklamaları lazımdır. Koklamak için de yakınlarında olmaları gerekir.

disi kediyide agaca atmali , sonra acikirlar agactan inerler belki yuva filan kurarlar

Sitelerde Paylaş
Varsay o kedi Carmen Elektra'nın ne yapacan tam teçhizatlı komandolarımı çağıracan.Dedik ya kedinin ve ağacın sahibine göre durum değişir.

Öyle bir durumda severek yardımcı olurum ben de :)

marcos işi biliyor :)

Sitelerde Paylaş
1/ Ağaca tırmanarak kediyi kurtarmaya çalışana ben cesur ve girişken demem, aptal derim. Çünkü kediyi kurtarmak için ağaca çıktığınızda kedi sizden kaçacak daha yükseklere çıkacaktır. Siz de daha yükseklere çıkayım derken aşağı düşer bir yerinizi kırabilirsiniz. Velevki kediyi yakaladınız, kucağınıza almaya kalktınız, kedi daha da korkacağından sizi hırpalar, sağınızı solunuzu çizerek canınızı acıtır ve kediyle beraber aşağı düşebilirsiniz. Hem kediyi tutarken aşağı nasıl ineceksiniz? Sizi de birilerinin indirmesi için aşağıya mı miyavlayacaksınız?

2/ Ağaca merdivenle çıkmak, 1 maddedeki aptallığı ortadan kaldırmaz.

3/ Gel pisi pisi demek, hiç bir şey yapmadan seyretmekten daha ehvendir. Kesinlikle ağaca çıkarak kediyi kurtarmaya kalkmaktan daha akıllıcadır. Kedi gelir veya gelmez ama en azından hiç bir şey yapmamış da olmazsınız..

adam kediler üzerine bir ton çalışma yapmış, deneyim sahibi, onu dinlemek en akıllıcası.

smile ister misin, gerek yok anladımm mı dersin?

Sitelerde Paylaş
Carmen Elektra bildiğim kadarıyla diri ve atletik bir kız. Ağaca naıl çıktıysa aynen o şekilde iner... Sen yeter ki aşağıdan "gel pisi pisi" demeyi iyi bil...

ama carmen değilki ağaçtaki carmenin kedisi.. :blink:

tercüme olarak: hani marcos demişti ya kedi başkasının bana ne. onun akabinde de espri mahiyetinde carmeninse seve seve dedi :blink: ben mi yanlış şeyettim ki.. :blink:

Sitelerde Paylaş
Burada haklısın. Kedileri iyi tanımam bir yana, bir yıldır evde kedi var. Kardeşimin kedisi... Tam 17 yaşında, edepsiz ve çenesi düşük bir dişi kedi... Ne istiyorsa alan, sen istemesen de istediğini yaptıran bir edepsiz... Düşman başına...

hatta mahalledeki kedilerin davranışlarını falan da gözlemliyordun.

sürü halinde neler yapıyorlar falan.

emeklilikde insan meşgale arıyor herhalde.

smileye gerek yok bence ama koy dersen koyarım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...