Jump to content

KEDİ AĞAÇTAN NASIL İNDİRİLİR?

Recommended Posts

• İleti 55
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bunun vahşetle ilgisi yok beyefendi.

Aynı kedi, başka bir zaman bir daha ağaca çıktığında

belki onu kurtaracak biri bulunmayacaktır. Günlerce

orada aç kalıp acı çekerek ölme riskini de ortadan

kaldırmış oluyorum. Geçici çözümler dah büyük sorunları doğurabilir

Daha ileriyi görmek lazım. B)

Sitelerde Paylaş
Kediden çok korkarım ben.

Ağaçta bile olsa yaklaşamam yakınına üzerime atlayacak diye.

Ama yine de başka biri varsa orda kediyi gösterip "yardım et lan şu kediye" fln diyebilirim.

Ahahah..Allah tependen baksın emi Macc :crazy:

Kedi bu yav puma mı?

Sitelerde Paylaş
Niye ağaçtan indirmeye çalışıyoruz ki?Kediler hep ağaca çıkmaz mı zaten?Nasıl çıktıysa öyle ineeeer.. :acute:
Çıkmak inmekten daha kolaydır. Bu insan içinde geçerli.. tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Çıkmak inmekten daha kolaydır. Bu insan içinde geçerli..

O zaman benim izleyeceğim yol şudur;

O sırada yanımda her kim varsa dönüp ona yavru köpek bakışımla bakarım ve masum ve ağlamaklı bir şekilde dudağımı

titretirim. :sorry: Sonra indirme çalışmaları esnasında uzaktan sevinçli bir şekilde gaz veririm. :)

Sitelerde Paylaş
İnsanların korkuları ile böyle acımasızca dalga geçtiğinize göre hem kereviz seviyor hem de Gazi Antep halk oyunlarından hoşlanmıyor olmalısınız.

Acımasızca dalga geçmek mi?? :blink: Macc valla kusura bakma bu konuda bu kadar hassas olabileceğini düşünmemiştim yani..

Bu arada kereviz seviyorum ve Gazi Antep halk oyunlarından hoşlanmıyorum. :D

Sitelerde Paylaş

1) Bir kedi için ağaca tırmanıp da düşme riskini göze almak akıllıca değil. Ayrıca tırmanırken alttakiler popomuzu izleyecektir.

2) Merdivenden de düşebiriz, bu da akıllıca değil. Alttakiler gene popomuzu izleyecek. Kediyi kurtaralım derken kendimizi kaybetmeyelim.

3) ''Pisi pisi'' lafının kediler için bir anlamı olduğunu düşünmüyorum, gereksiz bir çaba.

4) Bir de dişi kedi mi arayacağız? Bulup getirdiğimizde ağaçtakinin bize p..venk muamelesi yapmayacağı ne malum?

5) İtfaiye çalışanlarını alt tarafı bir kedi için ararsak, küfrü basıp suratımıza kapatırlar. Burası Türkiye, Avrupa değil. Havaya girmeyin.

Kedi oraya nasıl çıktıysa o şekilde iner, geri gidemiyor mu bu hayvan? Bence yürüyüp gitmek gerekir. Ama gerçekten de çaresiz durumdaysa, ağacı biraz sallayıp düşürmek veya taş atmak yöntemleri denenebilir. Çünkü bunlar dört ayak üstüne düştükleri için birşey olmuyor. Yeterki atlamaya cesaret etsin. Küçük bir süt alıp gözünün önüne koyarız, atlamak için cesareti gelir. Cesaret edemiyorsa düşürmek lazım. :)

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bunun vahşetle ilgisi yok beyefendi.

Aynı kedi, başka bir zaman bir daha ağaca çıktığında

belki onu kurtaracak biri bulunmayacaktır. Günlerce

orada aç kalıp acı çekerek ölme riskini de ortadan

kaldırmış oluyorum. Geçici çözümler dah büyük sorunları doğurabilir

Daha ileriyi görmek lazım. B)

bu aplamız olaya en gerçekçi şekilde yaklaşmış.

ilerde daha büyük acılar çekmesi olasılığına karşı

kedinin işini orda bitirmek daha doğru.

:)

Sitelerde Paylaş
Prof.Özcan Köknel, " Çatışan Değerlerimiz " adlı kitabında şöyle bir örnek vermiş:

Soru: " Erkek kedi bir ağaca çıkmış ve inmek bilmiyor. Kediyi o ağaçtan indirmek için ne yaparsınız? "

19. yüzyılda bir Çinli, Avrupa'da dolaşırken bir meydanda toplanmış kalabalığı görünce yaklaşıp içlerinden birine nedenini sormuş. Adam 'Biraz sonra bir suçlu idam edilecek. Onu görmek için' deyince, Çinli idam etmenin ne demek olduğunu sormuş. 'Ceza, demiş adam, bir suç işledi ve öldürülerek cezalandırılacak.'

Çinli o zaman 'Birini cezalandırmak için öldürmek ne kadar yanlış bir şey' demiş, 'nasıl olsa bir gün kendiliğinden ölmeyecek mi?'

..........................................

Benim yanıtım da buna paralel olacak:

Evinizi fareler basıp her şeyi kemirmeye başlamadılarsa, kediye şimdilik ihtiyacınız yok demektir. Nasıl olsa karnı acıkınca aşağıya iner. Keyfinize bakın. İşi akarına bırakın. Onu da fazla merak etmeyin, hiçbir bir şey olmaz; dokuz canlıdır o.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...