Jump to content

Evrim var diyen müslümanlar

Recommended Posts

Bu arada evrim ıspatlansın ben dinden çıkarım diyorsun...Evrim ıspatlandı evladım,en azından adem-havva olayının masal olduğu ispatlandı.Sen şimdiden çıksan iyi edersin.Bir zamanlarda dünyanın evrenin mekkezi olduğuna inanılıyordu ama Kopernikus bunun böyle olmadığını ispatlayınca Batı dünyası aydınlandı.

samimi dindarların derdi bu değil bence. Evrim olsun, ama adem&havva olsun, Allah var olsun, din olsun, o zaman evrimden rahatsız olmazlar.

sizin de derdiniz bu demek ki. Önemli olan evrim değil, din'in çürütülmesi mi?

adem&havva olayının hiç yaşanmamış uydurma bir masal olduğu ise kanıtlanamaz. Nasıl algılandığına bağlı çünkü.

tarihinde templet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Xislam

Neden 30000 yıl öncesine ait uygarlık işaretleri yok? Milyonlarca yılda angut gibi yaşayan homo bilmemne neden M.Ö 5000'den itibaren uygarlaşmaya başlıyor. Biraz mantıklı düşünelim.

Nereden cikariyorsun 30000 yıl öncesine ait uygarlık işaretleri olmadigini.

Internette 30000 yil onceki uygarliklarla ilgili binlerce kaynak var.

Adamlar 30000 yil oncesi uygarliklarin "sanat" calsimalari uzerine kitaplar yazmislar. Gelsiguzel 3 link veriyorum (Google'da civilization 30000 years kelimelerini kullandim, 250000 link cikti). Kendin ararsan cok daha fazla da bulabilirsin.

http://english.peopledaily.com.cn/200606/2...624_277018.html

http://www.stonepages.com/news/archives/001938.html

http://search.barnesandnoble.com/booksearc...4847894&z=y

dindar20, bu baslikta gosterdigin caresizlige uzuldum. Diger muslumanlarin senden kopuyor olmasinin seni ne kadar tedirgin ettigi ortada. Neden evrime bu kadar karsi ciktigini anlamiyorum. Kuran "evrim yoktur" demiyor ki. Sen bana herhangi bir ayet ver ben ondan evrim teorisini en ince detaylarina kadar cikartiyim senin icin. Bunu yapmak yerine bilim'le catisirsan hem kendi inancin hem de dinin zarar gorur. Anla artik.

Sitelerde Paylaş

Allahçıların en belirgin özelliği, her şeyi kendi inançları doğrultusunda yorumlamak değil mi? O halde deyin ki; Evrim, allahın canlılığı yaratmak için başlattığı bir sebeptir falan filan diye sündürün işte. Söyleyin harun yahya denen üçkağıtçıya uydursun bi kılıf. Sizde rahatlayın bizde. Böylece ASIL MESELEYİ tartışalım artık: kitabınızdaki tutarsızlıklar, peygamberinizin mal mülk ve sübyan sevdasını, allahınızın biz insancıklarla nasıl dalga geçtiğini vs vs.. Ha bide unutmadan tuvalete sağ ayaklamı girilir sol ayaklamı, bunuda çözmemiz lazım, zira önemli bir mes-ele..

Sitelerde Paylaş

Sunu her zaman savunurum, evrimin en büyük kaniti zamanimizda hala irz düsmani muhammed gibi düsünen Homo sapienslerin kendini gösterip burda dini savunmalari. Dinci insanlar bu yazim sizedir, dininiz önümüzdeki 100 yil icinde cürütülmeye mahkumdur, cünkü kutsal dediginiz tuvalet kagidi kadar degeri olmayan kitabinizin icindeki masallarin bir anlami, bir degeri kalmamistir, uyanin artik!!!

Sitelerde Paylaş

Evrim kanıtlanmış değil; birileri tarafından başka dayanakları olmadığından Maymun Soyundan geldiklerini kabul etmek pahasına kanıksadıkları bir şeydir... Kendi kendilerini aldattıkları ve aldandıkları bir masaldır..

Bir başka başlıkta demiştim;

Öncelikle olaya tamamen yanlış noktadan giriyorsunuz.. Dayanağınız çürük.. Sizin anladığınız manada bir evrim olmamakla birlikte; imtihan sırrı gereği evrilmeyen birşeyde yoktur.. Arkasına sığındığınız evrim teorisi hiç bir şekilde Bir yaradıcının yokluğuna delil ve dayanak olamaz..

Madem bu alemde herşey Allah'ın Kanunlarına tabi olarak hikmet perdesi arkasında oluyor; Elbet sizin anladığınız manada bir evrimde o Kanunların bir parçası olmuş olabilir.. Bu noktada iddia ettiğiniz şeyoler asla bir dayanak noktası değildir.. Asla bu kainatın ezeli olduğunu ispat etmez, Asla bu kainatın bir yaradıcısı olmadığını ispat etmez ve Asla Ama Asla Bir ahiretin; Bir Ceza ve Mükafatın olmadığını ispat etmez...

İşin komik yanı bazı insanların insaniyet onurunu ayaklar altına almak pahasına ve inkarlarına başka dayanak bulamadıklarından Maymun soyundan geldiklerini kabul ve tastik etmeleridir...

Ama evrimsiz birşeyin olmadığı meselesi ise; Bu Kainatta 6 büyük kanun tezahür etmektedir.. Bunlardan birisi Değişim kanunudur ve sabit olan hiç birşey yoktur.. Canlı yada cansız herşey bu kanuna tabi olarak değişir.. Bu noktada evrimi değişim ve başkalaşım olarak kabul edersek doğrudur.. Ama bu başkalaşım türlerin başkalaşımı değil; Fertlerin başkalaşımıdır.. Her cins kendi türünün özlliklerini korur.. O Nevden gelen her canlı kendi nevinin özelliklerine ve hayat şartlarına uyumlu bir gelişim ve değişim süreci izler...

Siz hiç Maymun doğuran birisini gördünüz mü.. Yada İnsan doğruan bir maymun gördünüz mü.... ?

Kaldı ki görseniz bile bu yine bir delil yada ispat değildir...

Ölüm Ölmediği; Kabir Kapısı Kapanmadığı yada Arkasında ne olduğu ispat edilmediği sürece İmansızlığın hiç bir dayanağı yoktur... Sadece ZAN ve Hakikati görememenin basiretsizliği .. Başka hiç bir sebeb yok... Sürekli arkasına sığındığınız ilim bu noktada acizdir..

Zaman herşeyin ilacı.. Bekleyin hep birlikte göreceğiz.. Gelmekte olan geliyor; kimsenin durdurmaya gücü yetmez...

Sitelerde Paylaş

>>> Siz hiç Maymun doğuran birisini gördünüz mü.. Yada İnsan doğruan bir maymun gördünüz mü.... ?

Sizinde boyuna anlamadığınız şey bu. Eğer bir insan maymun doğrurursa, işte o zaman evrim teorisi yerlere yıkılır, tuzla buz olur.

Mesele, sizin evrim teorisi nedir bilmeyişinizden kaynaklanır. Yaratılışçıların işi gücü bırakıp evrimle uğraşmalarının sebebi, sizin evrimi bilmiyor olmanızdır. Böylece, kendi zırvalıkları, tartışıma noktasına hiç gelmez. Size "ahanda evrim teorisi bunu söylüyor" derler, sonra güya onu çürütürler. Sizde böyle boş boş, evrim teorisi çürüdü, etti sanır sayıklarsınız..

Yaratılışçıların evrimle uyğraşması abesle iştigaldir. Onların yerinde olsam, aslı silis olan çamurdan, nasıl aslı karbon olan insan çıkmıştır, buna bir kılıf bulmaya çalışırdım.

Sitelerde Paylaş
>>> Siz hiç Maymun doğuran birisini gördünüz mü.. Yada İnsan doğruan bir maymun gördünüz mü.... ?

Sizinde boyuna anlamadığınız şey bu. Eğer bir insan maymun doğrurursa, işte o zaman evrim teorisi yerlere yıkılır, tuzla buz olur.

Gunun cevabi seciyorum bunu....

Sitelerde Paylaş

Sizin anlamadığınız da şu;

Sırtınızı dayadığınız Evrim asla bir Yaradıcının olmadığına kanıt olamaz.... herşeyden önce bu adı üstünde bir teoridir.. İspatlanmış ve bütün bilim dünyasınca kabul edilmiş birşey değildir..

Bilim Sabit ve Mutlak değildir.. Bilim asla SON Nokta yada İlk Nokta değildir.. Bilim bu dünyada tezahür eden değişmez kanunların keşşfadır .. İlk insan ne ise; Şimdikide odur.. İlk At nasılsa, şimdikide öyledir; İlk kiraz nasılsa, şimdikide öyledir..

Hem göremediğiniz bir Rahmaniyet hakikati de şu ki....

Burun yokken kokular vardı; Göz yokken renkler vardı.. Dil yokken tatlar vardı.. Bu ve bunun gibi bir silsilenin zorunlu neticesi İnsandır.. Ve bu kainat ilk anından itibaren İnsan için hazırlanmış.. Bilen ve bildiğini bildiren birisi tarafından...

Sitelerde Paylaş
Siz hiç Maymun doğuran birisini gördünüz mü.. Yada İnsan doğruan bir maymun gördünüz mü.... ?

Aptallığın bu kadar olur...!

Hayatında laboratuar görmemiş adam evrimi çürütecek...!

Vay anam vayy....!

* * *

Sırtınızı dayadığınız Evrim asla bir Yaradıcının olmadığına kanıt olamaz.... herşeyden önce bu adı üstünde bir teoridir.. İspatlanmış ve bütün bilim dünyasınca kabul edilmiş birşey değildir..

Bak hâlâ konuşuyor...!

bilimselyc3b6ntemxi8.jpg

Sitelerde Paylaş
Sizin anlamadığınız da şu;

Bilim Sabit ve Mutlak değildir.. Bilim asla SON Nokta yada İlk Nokta değildir.. Bilim bu dünyada tezahür eden değişmez kanunların keşşfadır .. İlk insan ne ise; Şimdikide odur.. İlk At nasılsa, şimdikide öyledir; İlk kiraz nasılsa, şimdikide öyledir..

Hem göremediğiniz bir Rahmaniyet hakikati de şu ki....

Burun yokken kokular vardı; Göz yokken renkler vardı.. Dil yokken tatlar vardı.. Bu ve bunun gibi bir silsilenin zorunlu neticesi İnsandır.. Ve bu kainat ilk anından itibaren İnsan için hazırlanmış.. Bilen ve bildiğini bildiren birisi tarafından...

Dogru, olamaz..O yuzden de evrimi kabul etmenizde bir sakinca olmamasi lazim sizin acinizdan.

Teorinin anlamini bilmiyorsun. Vikipedi'den:

Kuram veya teori, sistemli bir biçimde düzenlenmiş birçok olayı açıklayan ve bir bilime temel olan kurallar, yasalar bütünüdür.

Kuram kavramlaştırmaya yönelik olarak, değişkenler arasındaki ilişkiyi basit ve anlaşılır bir biçimde ifade etmek amacıyla birleştirilimiş tanımlar, örgütlendirilmiş gözlemler, koşullar ve ilkeler bütünüdür.

Bilimde kullanıldığı anlamıyla kuram, çok sayıda doğal gözlemi birbirine bağlayan bir gerçekler ve açıklamalar bütünüdür. Bir tahmin veya hipotez değildir. Kuantum kuramı, Görelilik kuramı, Evrim kuramı gibi birçok kuram, günümüz bilim çevrelerinde yaygın olarak kabul gören, az sayıda prensiple çok sayıda gözlemi birleştiren ve açıklayan kavramlar ve açıklamalar bütünüdür. Şu an deneme aşamasında olan, ve bir gün yeteri kadar denendiklerinde kanun konumuna yükselecek olan tahminler değildir.

Bu kainat insan icin gereginden fazla buyuk..

tarihinde redfinity tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben Evrimi kabul etmenizde bir mahsur görmüyorum.. Ve bu noktada size karşı çıkmamın sebebi kesinlikle dinsel değil; yakın zamanda Bilimin bunu kesin bir ifade ile red edeceğine eminim..

Evrim sadece Allah'ı bulamayan yada Ona inanmamakta ısrar eden çevrelerin tutunduğu hayali bir daldır..

Sitelerde Paylaş
Ben Evrimi kabul etmenizde bir mahsur görmüyorum.. Ve bu noktada size karşı çıkmamın sebebi kesinlikle dinsel değil; yakın zamanda Bilimin bunu kesin bir ifade ile red edeceğine eminim..

Konuştukça batıyorsun...!

Sudan karaya geçişte en önemli kayıp halka bulundu: Gogonasus

Evrimin en önemli kayıp halkası bulundu

Evrimin halkaları birbirine ekleniyor

İnsanın köklerinin tarihi yeniden oluşuyor

Sitelerde Paylaş
Selamun aleyküm kardeşlerim,

Bazı ateistler bana mesaj atıyorlar. Evrimi müslümanlar bile kabul etmeye başladı. Sende kabul etsen iyi olur. İslamı başka türlü kurtaramazsın diye. Yada Kuran'ın çağımıza uyması lazım diye. Ben böyle saçmalaıkları asla kabul etmem. Her şeye gücü yeten Allah'ımın insanı yaratmak içian asla evrime ihtiyacı yoktur. Bunu asla kabul etmem. Ateistlerin, çöplükteki yerini almış evrimi canla başla savunmasını anlayabilirim. Ama Allah inancı taşıyan kimselerin, ateistlerin absürdlüklerinin peşinden gitmesini asla kabul edemem. Buyurun, hangi hangi ayetler evrime işaret ediyor yazın. Eğer yazmıyorsanız, evrim saçmalığını müslümanlara yedirmeye çalışmayın. En azından Pasteur'un cansızdan canlı oluşmaz diyerek abiyogenezi tarihin tozlu sayfaları arasına attığını görün. Lanet olası ateistlerin ve evrimcilerin eline koz vermeyin. Kuran'da kutup ayılarının nasıl doğum yapacağıda yazmaz. Evrimin aleyhine bir ayet yok deyip, sanki evrim varmış gibi, ateistlerin keyiflenmesine vesile olmayın.

Yani delikanlı olun. Ben iddia ediyorum. EVRİM BİR MASALDIR. ve ispatlandığı an ben dinden çıkarım. Masalları sanki gerçekımiş gibi sunmayın. Kuran evrenseldir ve yapılan bir icat doğruysa Kuran'da vardır. Yanlışsa, Kuran'da yoktur.

evrim var nedir bu evrim? insanın zaman içerisinde olgunlaşması bebeklikten itibaren büyümesi evrim olarak kabul edilebilir ama ateistelerin savunduğu evrim kabul edilemez... öyleki insanın düşüncelerinin negatifken pozitife pozitifken negatife her ikisinde iken negatif ve pozitif hal arasında yer alması yani kararsız kalmasını bile evrim olarak kabul ederim...

zaten evrimde bir teori olduğu gibi kesin olmayan bir durumdan ibarettir...

aslında gerçekçi bakarsak tanrının varlığı ile yokluğu gibi birşeydir evrim ama bazı insanlar vardırki tanrı varlığı enerjisini kendilerinde büyük ölçüde hissederler ve bu yüzden tanrıya inanır ve onu koşulsuz kabul eder. (kendim allahın varlığı koşulsuz kabul eden biri olarak kuran ayetlerini yorumlayanların ise ayetler üzerindeki yorumlarda erkek egemenliğini ön plana çıkaran mealcilerin ise sadece ve sadece din tüccarı olduğunu düşünenlerdenim örnek yaşar nuri öztürk gibi din tüccarları)

tarihinde efkan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu insanlar cehaletlerini sergilemek için neden bu kadar uğraşıyorlar anlamış değilim. bilmiyorsan yorum yapma da milleti kendine güldürme.

tarihinde amazonta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sizinki teoriden ibaret ama bizimkisi yaşamın kendisinden ibaret çünkü nereye baksam hangi yana kafamı çevirsem nefes alışverişimin bile evrim teorisinin bahsettiği kadar basit olmadığını aksine bunu yapanın olsa olsa bir yaratıcı tarafından yapılacağını anlıyorum...

ismi üstünde TEORİ

Sitelerde Paylaş

Yaptigim arastirmalar sonucunda buldugum bir tek gercegi sizinle paylasacam.

Beyninin evrimi, surungen beyni ile baslar ve kademe kademe evrime ugrayip gunumuz beyni durumuna gelir, yani muhakeme etme, karar verme, empati ile yaklasim gibi . Fakat ilginctir dindarlarin beyinleri hala surungen beyni formunda kalmistir, her hangi bir gelismede yok. Gozlemlerim imanli kisilerin beyin evrimleri tamamen durmustur. Allah onlara kolaylik versin. :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...