Jump to content

Barış için 20 kolay öneri

Recommended Posts

• İleti 90
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

belden aşağı olduğunu düşünmüyorum sen kürt toplumunun temsilcisi olamassın

seni o kategoriye sokmuyorum.full demokrasi sırf senin değil türk tük toplumunun özlemidir

ülkemizde sistemden ızdırap çeken tüm kitlelere darbe vuruyorsunuz bu tavırlarınızla

silah bomba vs anlamayan insanlar sizden tiksinyor

demokrasi ve özgürlük herkese lazım bir tek kürtlere değil

bu beni çileden çıkaryor şımarık çocuklar gibi davranmayın

halkı unutuyorsunuz buda bize koyuyor.

Sitelerde Paylaş
belden aşağı olduğunu düşünmüyorum sen kürt toplumunun temsilcisi olamassın

seni o kategoriye sokmuyorum.full demokrasi sırf senin değil türk tük toplumunun özlemidir

ülkemizde sistemden ızdırap çeken tüm kitlelere darbe vuruyorsunuz bu tavırlarınızla

silah bomba vs anlamayan insanlar sizden tiksinyor

demokrasi ve özgürlük herkese lazım bir tek kürtlere değil

bu beni çileden çıkaryor şımarık çocuklar gibi davranmayın

halkı unutuyorsunuz buda bize koyuyor.

ama nedense bunu dıle getıren cok az turk var

demokrası oylece oturularak kazanılan bırsey degıldır

Sitelerde Paylaş

Peki bu şartlar sağlanırsa ayrılıklarında daha fazla körükleneceğinin farkındamısın ?

Amacımız ayrılığa yada farklılıklarımızı ortaya çıkartıcı taleplerden oluşuyorsa kabul görmesini hayal dehi etme.

Bakınız ABD dünyadaki en büyük ulus devlet yapısı, yönetim biçimini baz almıyorum. Vatandaşları Aynı dili konuşuyor, bu dil ile eğitim alıp bu dil ile hizmet alıyor.

Kimse "benim kökenim apaçi ulan benle apaçi dili konuşun" , "bana apaçi dili ile hizmet edin, tv açın".

İşin özüne gelirseniz bu çatı altında barış içinde yaşamak için ayrılıkçı hareketleri körüklemekten vazgeçmeliyiz.

Farklılıkları ve ayrılıkları da günümüzde hangi güçlerin körüklediği, gazladığı ortadadır.

Anadili kürtçe olan, dünyaya bu dil ile gelen vatandaşlarımızı beraber eğitelim. Bü ülkenin ortak dilini benimsetelim bayrağının rengini tanıtalım.

Örneğin kürtçe kursu olabilir, ama kürt dili ile bir ilk okul olamaz.

Siz verin benzini ordan, bizde çakmak, yakar yakar bakarız, bu benzin acaba ne zaman yanmaktan vaz ceçecek diye.

Sitelerde Paylaş

dogrudur ama bu 30 yıllık mucadele var yıl yıl ay ay gun gun saat saat dk dk sanıye sanıye ...

Konuş Seyit konuş ; en az o , Güneydoğu'da yarım saat içerisinde 47 kişinin kanına girmekten çekinmeyen insanlıktan uzaklaşmış kanlılar kadar kanlı ve de vahşi PKK'yı öv , konuş !

İcabında solun arkasına gizlenip solculuk oyna , nasıl olsa inanacak birileri bulunur !

Durma , aksi düşüncedekilere faşo de , uyanıksın ya , onlara ırkçı de ; sindir onları , kendi ırkçılığını ve de faşoluğunu adeta gizlercesine , bu sitedeki solculuk ayağına yatan nice sahtekar solcu yoldaşlarının yaptığı gibi .

Türkiye'de , Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşa ama , Türkiye ve Türk düşmanlığı yap ; hayrını gör !

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne resmen kin kus , pislik PKK'yla şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri'ni adeta katille polisi eş tutar gibi eş tut !

Ama bazen de işte böyle açık seçik bölücülük yap ; pervasızca , utanmazca , ar damarı çatlamışçasına ...

Sonra da sen ve senin gibilerle barış çubuğu tüttürsün insanlar , hatta ''yaşasın halkların kardeşliği'' diye de nara atsın !

Olur !

Buldun bir site ve yine buldun bir tas çorba , iç bakalım hergün onu sabah akşam .

Buralarda harcanıyorsun resmen , layık olduğun yer ekran gerisinde böylesi ''sanal Kürt mücahitliği'' yapmak olmamalıydı , çünkü sen daha iyi yerlere layıksın !

Tarihin ve önemlisi de hayatın , arsız , şımarık , üretmek nedir bilmeyen ve hala daha baba parası yiyen haybeci , bir file önce kanat takıp sonra da uçurmaya kalkışacak kadar hayalperest , BU SİTEDE DE GÖRDÜĞÜMÜZ ÜZERE üç beş kitap okuyup da dünya alemi de her türlü telkine oldukça açık ahmak zannederek hababam debabam çıkıntılık yapmayı marifet sanan entel dantel mukallidi züppelere gerçekte nasıl bir tuzak kurduğundan habersiz yaşayan nice akıllı geçinen dallamaların layık oldukları yere kavuştuğu gibi ...

Yakalandığında , uçakta , can korkusuyla ''ben Türkleri aslında çok severim , benim anam da Türk'tü'' diyen ödlek numunesi sözde liderlerin peşinden giden ödlekleri reelde de çok tanıdık ; hepsi de aynı ayarsız ve dahi sakat tornadan çıkma defolu seri üretim malı adeta .

Defolu mal , mesela gömlek , işportada satılır ve fiyatı çok düşüktür ; alanı , iki gün giyer , daha ilk yıkamada foyası meydana çıktığından kaçınılmaz son gerçekleşir :

Çöpe atılmak ...

Nicelerinin atıldığı gibi ...

Çöpteki mala cila değil , ne atarsan at , tutmaz .

Çürümüş malı kimse almaz .

Başka kapıya anam babam , başka kapıya !

Bu kapıya senin gibi niceleri geldi .

Bir sen misin defolu mal pazarlamacısı ?

Defolu mal pazarlamacısı işportacılardan bıktık .

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Konuş Seyit konuş ; en az o , Güneydoğu'da yarım saat içerisinde 47 kişinin kanına girmekten çekinmeyen insanlıktan uzaklaşmış kanlılar kadar kanlı ve de vahşi PKK'yı öv , konuş !

İcabında solun arkasına gizlenip solculuk oyna , nasıl olsa inanacak birileri bulunur !

Durma , aksi düşüncedekilere faşo de , uyanıksın ya , onlara ırkçı de ; sindir onları , kendi ırkçılığını ve de faşoluğunu adeta gizlercesine , bu sitedeki solculuk ayağına yatan nice sahtekar solcu yoldaşlarının yaptığı gibi .

Türkiye'de , Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşa ama , Türkiye ve Türk düşmanlığı yap ; hayrını gör !

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne resmen kin kus , pislik PKK'yla şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri'ni adeta katille polisi eş tutar gibi eş tut !

Ama bazen de işte böyle açık seçik bölücülük yap ; pervasızca , utanmazca , ar damarı çatlamışçasına ...

Sonra da sen ve senin gibilerle barış çubuğu tüttürsün insanlar , hatta ''yaşasın halkların kardeşliği'' diye de nara atsın !

Olur !

Buldun bir site ve yine buldun bir tas çorba , iç bakalım hergün onu sabah akşam .

Buralarda harcanıyorsun resmen , layık olduğun yer ekran gerisinde böylesi ''sanal Kürt mücahitliği'' yapmak olmamalıydı , çünkü sen daha iyi yerlere layıksın !

Tarihin ve önemlisi de hayatın , arsız , şımarık , üretmek nedir bilmeyen ve hala daha baba parası yiyen haybeci , bir file önce kanat takıp sonra da uçurmaya kalkışacak kadar hayalperest , BU SİTEDE DE GÖRDÜĞÜMÜZ ÜZERE üç beş kitap okuyup da dünya alemi de her türlü telkine oldukça açık ahmak zannederek hababam debabam çıkıntılık yapmayı marifet sanan entel dantel mukallidi züppelere gerçekte nasıl bir tuzak kurduğundan habersiz yaşayan nice akıllı geçinen dallamaların layık oldukları yere kavuştuğu gibi ...

Yakalandığında , uçakta , can korkusuyla ''ben Türkleri aslında çok severim , benim anam da Türk'tü'' diyen ödlek numunesi sözde liderlerin peşinden giden ödlekleri reelde de çok tanıdık ; hepsi de aynı ayarsız ve dahi sakat tornadan çıkma defolu seri üretim malı adeta .

Defolu mal , mesela gömlek , işportada satılır ve fiyatı çok düşüktür ; alanı , iki gün giyer , daha ilk yıkamada foyası meydana çıktığından kaçınılmaz son gerçekleşir :

Çöpe atılmak ...

Nicelerinin atıldığı gibi ...

Çöpteki mala cila değil , ne atarsan at , tutmaz .

Çürümüş malı kimse almaz .

Başka kapıya anam babam , başka kapıya !

Bu kapıya senin gibi niceleri geldi .

Bir sen misin defolu mal pazarlamacısı ?

Defolu mal pazarlamacısı işportacılardan bıktık .

Siz de Tayyip Erdoğan karizması (aynı hava) var yeni farkettim.

Bu iyi birşey.

Sitelerde Paylaş
elıme gecenlerı soyleyeyım mı

o zamanlar bu halkı red edıyordunuz sımdı kabullendınız

o zamanlar dılını red edıyordunuz sımdı tw actınız

arkadasım savas olmadan once yanı 1978 oncesınde cozseydınız sorunu neden caozmedınız o donemde pkk de yok tu ama sız egolarınızı tatmın etmekle ugrasıyordunuz o donemde

30 yıllık mücadele diye birilerinin gazıyla savaş başlat, sonra o savaşı durdurmak için barış ayağına yat birde öneriler sun, ne güzel istanbul anasını satayım....

Bu ülkede yaşadığınız sürece bu ülkenin kanunları hepimiz için eşit ve geçerlidir.

Senin etnik kökeninin başka birşey olması bu gerçeği asla ve asla değiştirmez.

Bu ülkede sizden başka etnik kökene sahip insan yok mu, başka diller konuşan insanlar yok mu?

Senin yaşın küçüktür belki pek bilmezsin ama 78'e kadar kimse kimsenin dilinden de rahatsız değildi, etnik kökeninden de, başka bişeyinden de. O zaman sağ-sol diye kardeşi kardeşe kırdıran bir oyunun tam göbeğindeydik!!!

Ama niyeyse birden ben çok iyi hatırlıyorum asala bıçakla kesilir gibi bitirildi ve arkasından pkk başladı.

Bu tuzağa siz geldiniz ama acısını 30 yılda 30 binden fazla masum canıyla ödedi...

Elbet pkk de bıçakla kesilir gibi bitecer birgün, ben buna yürekten inanıyorum, hemde en kısa zamanda.

Ama beni en çok düşündüren ve üzen, alternatifi hazır bunun, ona ne yapılacak bilmiyorum.

Yani sen ve sen gibiler yüzünden yine canlar yanacak, yine kanlar akacak.

Bu savaşı başlatan tarafta olupda barıştan söz etmek de ne demek diye sormadan edemiyorum.

Ve çok ilginçtirki savaş lafını da sizler kullanıyorsunuz...

Gözünüzü açın artık, incirlik gibi bir yerde nükleer silah tutuluyor, niye, bunları düşünün.

Nato adı altında senin ülkene birileri mühimmatı yığmış ama bunun ucunun birgün sana dönüp dönmeyeceğinden bile emin değilsen, birlik olup güçleneceğin yerde, küçük olup kolay lokma olalım demek hiç doğru değil, hiç düzgün değil, hiç mi hiç erdemlice değil.

Yıllarca öğretmenler öldürüldü güneydoğuda.

Niye, millet okuyup uyanmasın.

Bugün pkk nın istediğini hepimiz biliyoruz. Kendi dili kültürü ayağına bizden toprak istiyor. Kim dayatıyor bunu, batıya yalakalık yapan, orda çıkan savaşta kullanılan silahı satan oranın kendi toprak ağası.

Feodalitenin devamı için de bu kadar hevesli olunmaz ki?

Gücünüzü kendi toprak ağalarınıza gösterip, onlardan üreten olarak haklarınızı haklı sebeplerinizle alabilseydiniz, icraatlarınız bu yönde olsa idi, ben bile inanırdım size haksızlık yapıldığına.

Ama maalesef, o kadar masum değilsiniz ve bizi de masum bırakmadınız....

BİZ; SEN-BEN-O HEPİMİZ TÜRKİYE'LİYİZ, BUNU KABUL ETMENİN ZAMANI GELDİ DE GEÇİYOR...

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
30 yıllık mücadele diye birilerinin gazıyla savaş başlat, sonra o savaşı durdurmak için barış ayağına yat birde öneriler sun, ne güzel istanbul anasını satayım....

Bu ülkede yaşadığınız sürece bu ülkenin kanunları hepimiz için eşit ve geçerlidir.

Senin etnik kökeninin başka birşey olması bu gerçeği asla ve asla değiştirmez.

Bu ülkede sizden başka etnik kökene sahip insan yok mu, başka diller konuşan insanlar yok mu?

Senin yaşın küçüktür belki pek bilmezsin ama 78'e kadar kimse kimsenin dilinden de rahatsız değildi, etnik kökeninden de, başka bişeyinden de. O zaman sağ-sol diye kardeşi kardeşe kırdıran bir oyunun tam göbeğindeydik!!!

Ama niyeyse birden ben çok iyi hatırlıyorum asala bıçakla kesilir gibi bitirildi ve arkasından pkk başladı.

Bu tuzağa siz geldiniz ama acısını 30 yılda 30 binden fazla masum canıyla ödedi...

Elbet pkk de bıçakla kesilir gibi bitecer birgün, ben buna yürekten inanıyorum, hemde en kısa zamanda.

Ama beni en çok düşündüren ve üzen, alternatifi hazır bunun, ona ne yapılacak bilmiyorum.

Yani sen ve sen gibiler yüzünden yine canlar yanacak, yine kanlar akacak.

Bu savaşı başlatan tarafta olupda barıştan söz etmek de ne demek diye sormadan edemiyorum.

Ve çok ilginçtirki savaş lafını da sizler kullanıyorsunuz...

Gözünüzü açın artık, incirlik gibi bir yerde nükleer silah tutuluyor, niye, bunları düşünün.

Nato adı altında senin ülkene birileri mühimmatı yığmış ama bunun ucunun birgün sana dönüp dönmeyeceğinden bile emin değilsen, birlik olup güçleneceğin yerde, küçük olup kolay lokma olalım demek hiç doğru değil, hiç düzgün değil, hiç mi hiç erdemlice değil.

Yıllarca öğretmenler öldürüldü güneydoğuda.

Niye, millet okuyup uyanmasın.

Bugün pkk nın istediğini hepimiz biliyoruz. Kendi dili kültürü ayağına bizden toprak istiyor. Kim dayatıyor bunu, batıya yalakalık yapan, orda çıkan savaşta kullanılan silahı satan oranın kendi toprak ağası.

Feodalitenin devamı için de bu kadar hevesli olunmaz ki?

Gücünüzü kendi toprak ağalarınıza gösterip, onlardan üreten olarak haklarınızı haklı sebeplerinizle alabilseydiniz, icraatlarınız bu yönde olsa idi, ben bile inanırdım size haksızlık yapıldığına.

Ama maalesef, o kadar masum değilsiniz ve bizi de masum bırakmadınız....

BİZ; SEN-BEN-O HEPİMİZ TÜRKİYE'LİYİZ, BUNU KABUL ETMENİN ZAMANI GELDİ DE GEÇİYOR...

bende dıyorum bu ulkenın kabunları herkesı ıcın esıt degıldır

buna seyıt rıza kısa bır ornektır

benım etnık kokenımı yasaklayan kurallar kanunlar gucler varsa ben o kanunları tanımam

bızden basska etnık koken var dogrudur ama cok azdırlar

eger sen benım etnık kokenımı turkluk kımlıgı altında asımıle etmeye calısırsan ısyanların olması normaldır

kaldıkı 78 oncesını konustun ve o zaman sorun yoktu dedın

sorun yoktuysa seyıt rıza nıye ısyan ettı seyh saıd nıye ısyan ettı ve bu ısyanlar nıye var sorun yoksa bunlar ne oluyor

ısyanlar varsa sorun vardır

ve bu sorun gıtgıde buyuyor

bu savası kım baslattı komık olma 78 opncesı kurt ıllerındekı baskıyı bılmeden sorun yok deme ve savası baslatan sızsınız demeye kalkma

dıyarbakır cezaevı (korku evı)ne bak ogren kım baslattı bu savası

evet ogretmenler olduruldu dogrudur kımın oldurdugu ortadadır

bosuna kasmayın o konuda kendınızı pkk feodal yapıya karsıdır hatta ılk feodal yapıya saldırılarda bulunmustur

devlet desteklıdır feodal yapı ornek urfa

Sitelerde Paylaş
İşte o öneriler:

- Başbakan DTP lideri Türk ile görüşsün. (E tabi görüşsün o da milletvekili)

- Kürtçe yer isimleri iade edilsin.( O bölgenin halkı oylasın bunu)

- Yasaklı ekim alanları tarıma açılsın.( konuyu bilmiyorum dolayısı ile yorum yok)

- Cezaevlerindeki görüşte Kürtçe yasağı kalksın. ( kalksın tabii)

- Korucu alımı durdurulsun. ( Bu konuyu bilmekle beraber yüzeysel bilgim var, yorum yok)

- Kürt basını üzerindeki baskılar kalksın. ( Ayrımcı bir biçimde varsa böyle bir baskı kalksın tabi, tüm basına aynı şekilde davranılsın)

- Üniversitelerde Kürt Enstitüleri kurulsun. ( Türk enstitüleri var mı?)

- Üniversitelerde seçmeli Kürtçe dersi konulması( Değil seçmeli gerekirse kürt dili ve edebiyatı diye bir bölüm de olsun)

- TRT Şeş’e yasal güvence getirilsin. ( TRT Şeş kapatılsın, isteyen herkes istediği dilde kanal kursun)

- Seçimde Kürtçe siyasi propaganda yasağı kalksın. ( Düşünmek lazım )

- Kürtçe vaaz serbest kalsın. ( Bu kısmı istek değil dilek vaaz ortadan kalksın)

- Öcalan’ın cezaevi koşulları iyileştirilsin. ( nasıl yani diğer mahkumlardan kötü olan kısımlarını söyle de bilelim sonra ona göre konuşalım)

- Devlet tiyatrolarında Kürtçe oyun sergilensin. ( TRT şeş için ne düşünüyorsam aynısı geçerli)

- Arıcıların güvenlik gerekçesiyle yer değiştirilmesinin engellenmesi durdurulsun( bu konu ne hiç bilmiyorum)

- Dağlardaki ‘milliyetçi sloganlar’ silinsin. ( Hakkaten silinsin böyle şeyler)

- Bölgeye Kürtçe bilen personel atansın. ( Öyle ayrımcılık olmaz)

- 12 Eylül döneminde Diyarbakır Cezaevi’ndeki işkenceler için devlet özür dilesin.( İşkencelerin hepsi için özür dilensin/ niye sadece Diyarbakır)

- Operasyonlarda ölen PKK’lıların cenazeleri ailelerine verilsin. ( Üsttekilere rağmen halen silahlı mücadele gereği varsa sktiret gitsin)

- Operasyonlara ara verilmesi, PKK’nın da mayınlı tuzaklar kurmaktan ve saldırılardan vazgeçmesi.( Üsttekilere rağmen halen silahlı mücadele gereği varsa sktiret gitsin)

- Bölgedeki mayınların temizlenmesine hız verilmesi.( Üsttekilere rağmen halen silahlı mücadele gereği varsa sktiret gitsin)

- Terör ve Terörle Mücadele’den doğan zararların karşılanması hakkındaki kanuna başvuru süresi uzatılsın. ( süreyi ve kanunu net bilmiyorum, yorum yok)

Sitelerde Paylaş

Seyit,

Gördüğüm kadarıyla yaşın benim yaşımın yarısı, biz de birşeyler yaşadık ve gördük, bunu kabullen.

Ben diyorum ki, bizleri parçalamak isteyenler bizim içimizdekiler değil, dışımızdakiler.

Ben uzun yıllardır seninle aynı topraklarda yaşamaktan rahatsızlık duymuyorum, sen de aslında duymuyorsun ama bizi karşı karşıya getirenler yüzünden bu durumdayız, bunu görmeni istiyorum.

Kimse kimseyi asimile etmeye çalışmıyor, diğer etnik kökenler azınlıkta demen hiçbir şeyi değiştirmez. Bir lazın böyle bir kaygısı yok ve hiç olmadı da.

Ama devletin ve insanların içinde böyle bir ayırım, kayırmacılık yok mu, elbet var ve bunun bir sürü boyutu var. Öncelikle bunlardan kendimizi arındırmamız gerek..

Sana her anlatılanı ve her okuğudunu gerçek bellemişsin ki, bu çok yanlış. İlkokulda bize öğretilen osmanlı imparatorluğu ile ben gurur duyardım, çünkü o şekilde dayatılan bir sistemimiz vardı. Gerçi hala öyle ama öyle olmadığını da hepimiz gördük. Gerçeklerden yana tavır almak hepimizin boynunun borcudur.

Cezaevlerinde şunlar bunlar yapıldı diyorsun, güzel kardeşim adı üstünde cezaevi, ne bekliyorsun ki başka. Halkının büyük bölümünün eğitimsiz ve cahil olduğunu bildiğimiz bir ülkenin yöneticilerinden süpermenlik beklemek abesle iştigal diyorum başka da birşey demiyorum. Gördün mü ne kadar gerçekçiyim...

Sen bu sınırlar içinde sınırlarını koruyarak,her türlü tahrike kapılmadan, bu ülkeye sahip çıkar bir ruhla, hiçbir ayırım yapmadan insanları bağrına bas, kucakla. O zaman devlet sana dayatırsa bazı şeyleri, sende önce ben atlayım o devletin üstüne...

Evet uzlaşmak zorundayız, anlaşmak zorundayız, daha fazla canlar yanmasın derdimiz ve daha fazla yem olmayalım başkalarına.

Bunun yollarını arayalım hep beraber ama bu senin önerdiklerin uzlaşma değil, dayatmadır.

Dayatmadan hoşlanmayan zihniyetin başka bir dayatma ile karşıya çıkması da hiz düzgün bir duruş değildir...

Geçmişte aynı şeyleri aleviler-sünniler arasında yaşadık...

Daha madımak bile unutulmadı ki unutulmasın da...

Biz bu ülkede tekiz, bütünüz, hepimiz Türkiyeliyiz, bunu kabul etmedikten sonra kediye yem olan kuştan bir farkımız yoktur...

Selamlar...

Sitelerde Paylaş
hocam barış ve huzur adına 1 şıkta ben ekliyim.

apo iti idam edilsin.

:good:

Apo asılırsa barış mı gelecek zannediyorsun? Duruma bakışının ne kadar sığ olduğunu göstermek dısında baska bir şey yapmadıgın anlasılıyor...

Sitelerde Paylaş
Seyit,

Gördüğüm kadarıyla yaşın benim yaşımın yarısı, biz de birşeyler yaşadık ve gördük, bunu kabullen.

Ben diyorum ki, bizleri parçalamak isteyenler bizim içimizdekiler değil, dışımızdakiler.

Ben uzun yıllardır seninle aynı topraklarda yaşamaktan rahatsızlık duymuyorum, sen de aslında duymuyorsun ama bizi karşı karşıya getirenler yüzünden bu durumdayız, bunu görmeni istiyorum.

Kimse kimseyi asimile etmeye çalışmıyor, diğer etnik kökenler azınlıkta demen hiçbir şeyi değiştirmez. Bir lazın böyle bir kaygısı yok ve hiç olmadı da.

Ama devletin ve insanların içinde böyle bir ayırım, kayırmacılık yok mu, elbet var ve bunun bir sürü boyutu var. Öncelikle bunlardan kendimizi arındırmamız gerek..

Sana her anlatılanı ve her okuğudunu gerçek bellemişsin ki, bu çok yanlış. İlkokulda bize öğretilen osmanlı imparatorluğu ile ben gurur duyardım, çünkü o şekilde dayatılan bir sistemimiz vardı. Gerçi hala öyle ama öyle olmadığını da hepimiz gördük. Gerçeklerden yana tavır almak hepimizin boynunun borcudur.

Cezaevlerinde şunlar bunlar yapıldı diyorsun, güzel kardeşim adı üstünde cezaevi, ne bekliyorsun ki başka. Halkının büyük bölümünün eğitimsiz ve cahil olduğunu bildiğimiz bir ülkenin yöneticilerinden süpermenlik beklemek abesle iştigal diyorum başka da birşey demiyorum. Gördün mü ne kadar gerçekçiyim...

Sen bu sınırlar içinde sınırlarını koruyarak,her türlü tahrike kapılmadan, bu ülkeye sahip çıkar bir ruhla, hiçbir ayırım yapmadan insanları bağrına bas, kucakla. O zaman devlet sana dayatırsa bazı şeyleri, sende önce ben atlayım o devletin üstüne...

Evet uzlaşmak zorundayız, anlaşmak zorundayız, daha fazla canlar yanmasın derdimiz ve daha fazla yem olmayalım başkalarına.

Bunun yollarını arayalım hep beraber ama bu senin önerdiklerin uzlaşma değil, dayatmadır.

Dayatmadan hoşlanmayan zihniyetin başka bir dayatma ile karşıya çıkması da hiz düzgün bir duruş değildir...

Geçmişte aynı şeyleri aleviler-sünniler arasında yaşadık...

Daha madımak bile unutulmadı ki unutulmasın da...

Biz bu ülkede tekiz, bütünüz, hepimiz Türkiyeliyiz, bunu kabul etmedikten sonra kediye yem olan kuştan bir farkımız yoktur...

Selamlar...

ya zaten kurt halkı bolunmeden yana degıl eger tam anlamıyla bolunmeden yana olsaydık 90larda bunu yapardık halk ıstemedı bolunmeyı

ama hepımız turkıyelıyız sozunu turkıyede cok az ınsan soyluyor bılıyormusun dedıklerı soz hepımız turkuz

ama hala dıyorsun kı kımse kımseyı asımıle etmeye calısmıyor

ya daha kac yıldır kurtlerın varlıgı kabul edıldı bu ulkede

ısmaıl besıkcı kurt var dedı kac yıl yattı basına neler geldı bır bak ıstersen

bende bılıyorum bu savas kımlere yarıyor ve bundan bende rahatsızlık duyuyorum fakat turkler ıcınde katlıyamcı ınsanlar basa getırırsenız kusura bakmayın pkk hıc bır zaman bıtmez

tayyıptı kadında cocukta olsa geregen yapılacaktır dıyen bu soz savasta soylenmez

ısraıle sız oldurmeyı ıyı bılırsınız dıyen adamın sozune bak

sonra bır denız baykal var offff kürtler sankı babasının dusmanı

devlet bahcelı hakkında konusmam yersız

ve bu uc adamın aldıgı toplam oya bak benım korkularımı anlarsın

Sitelerde Paylaş
ya zaten kurt halkı bolunmeden yana degıl eger tam anlamıyla bolunmeden yana olsaydık 90larda bunu yapardık halk ıstemedı bolunmeyı

ama hepımız turkıyelıyız sozunu turkıyede cok az ınsan soyluyor bılıyormusun dedıklerı soz hepımız turkuz

ama hala dıyorsun kı kımse kımseyı asımıle etmeye calısmıyor

ya daha kac yıldır kurtlerın varlıgı kabul edıldı bu ulkede

ısmaıl besıkcı kurt var dedı kac yıl yattı basına neler geldı bır bak ıstersen

bende bılıyorum bu savas kımlere yarıyor ve bundan bende rahatsızlık duyuyorum fakat turkler ıcınde katlıyamcı ınsanlar basa getırırsenız kusura bakmayın pkk hıc bır zaman bıtmez

tayyıptı kadında cocukta olsa geregen yapılacaktır dıyen bu soz savasta soylenmez

ısraıle sız oldurmeyı ıyı bılırsınız dıyen adamın sozune bak

sonra bır denız baykal var offff kürtler sankı babasının dusmanı

devlet bahcelı hakkında konusmam yersız

ve bu uc adamın aldıgı toplam oya bak benım korkularımı anlarsın

GÜzel kardeşim, çoğunu anlamışsın yazdıklarımın ama yine bir kısmını anlamamışsın.

Ben her zaman şunu savundum, siz sokakta her zaman kendi dilinizi konuştunuz, lazlarda konuştu.

Ama birileri sizi yumuşak buldu, sizin üzerinden başladı oyununu oynamaya.

Türkiye Cumhuriyeti devletinde yaşadığın sürece, bu devletinde resmi dili Türkçe olduğu sürece kürtçe eğitim isteriz demek ne kadar mantıklı, bunun farkındamısın. Bölücülük burdan başlıyor işte...

Sen liderleri boş ver, benim dediklerimi yap, yani halklar hep beraber bunları yapsın bak bakalım o saydığın liderlerin esamesi kalıyor mu?

Üstelik onların şu an içinde bulundukları siyasal oluşumlarda da bir sürü kürt kökenli milletvekili var, geçmişte de vardı. Bunları niye yazmıyorsun...

Bizim bizden başka dostumuz yok, bunu anlayın artık.

Biz kimiz?

Kendine Türkiyeli diyen herkes...

Sitelerde Paylaş
Devlet halkıyla pazarlığa oturmaz..antikafirin dediği gibi,itaat için ne gerekiyorsa yapılıyor ve yapılıcaktır

antı senın bıraz dusunmenı ısteyecegım

devlet kımdır neden olusur ne ıcın vardır

devlet halkıyla konusmazsa kımınle konusacak

yoksa kurt sorununu kurtsuz mu cozmeye kalkacaksınız gene

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...