Jump to content

Barış için 20 kolay öneri

Recommended Posts

Sıkıldık artık sizin PKK propagandanızdan.

Öyle sinsice yazıyorsunuz ki, PKK'yı adeta devletin karşısında bir muhatap gibi gösteriyor, legalize ediyorsunuz.

PKK kanlı, pis bir terör örgütüdür. Bu forumda Kürt ya da Türk, ırkçılık, ayrımcılık yapmak yasaktır.

Çok güveniyorsanız PKK'ya, gidip dağa çıkarsınız kardeşim.

Burada o terör örgütünü tartışmaya dahi açmaya teşebbüs etmeyiniz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 90
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

"Yokolmaya yüz tutmuş bir halkı vareden"

Çocuk mu kandırıyorsun?

Kim inanır buna?

Senin gibi örgüt propagandası yapma amacı içinde olanlar.

Tam bir pazarlamacı ağzı.

Asırlardır yokolmamış da son 25 yıl içinde mi yok edilecekti?

Bırakın bu saçmalıkları..

PKK, sorunun dışında tutulduğunda kabul etmese ne yazar?

O zaman silahı bırakmaz.

Bırakırsa sence iyi mi olacak?

Hani bu parti, bu örgüt devrimciydi ve devrim için silahlı mücadele yolunu seçmişti.

Şimdi devrimden vaz mı geçiyor?

Parlamenter yolu mu zorlayacak devrim için?

Pante kardes,sen ve senin gibiler surecin cok gerisinde kaliyorsunuz.Resmen dokuluyorsunuz,biktik sizleri yerlerden toplamaktan.Boyle giderse surec sizlerin uzerinden gececek.Toparlanmanizi tavsiye ediyorum,aksi tektirde tarih denilen sahneden kara dusunceler olarak anilacaksiniz.

Cocuk falan kandirmak isteyen yok.

Kimse inansin diye bir gayretimiz de yok,sadece sorunun obsektif kosullarini sunmaya calistim.

Pazarlamaci agizlarini cok iyi biliriz;vatan millet sakarya edebiyatindan GINA geldi.Fosil olmussunuz haberiniz yok.

Artik gercekleri soyleyenleri PKK li ilan etmekten de vazgecin.Turk edebiyatini buyuk katkilar sunmus,romanlari 36 dile cevrilmis Yasar Kemal'i bile boluculukle mahkemelerde surundurdunuz,sizde hic utanma yok mu.

Farkindamisin bilmiyorum ama kimse sizlerin soylediklerini ciddiye almiyor artik.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Evet o kürt kökenliler senin için mescliste değil, ama benim için de değil, bunu da gör olur mu?

Türk kökenliler sizin içinmi meclisteydi benim için mi? Başkasına görülmesi gereken noktaları işaret ederken sizde bazı şeyleri görseniz...

Sitelerde Paylaş

Seyitciiim geldim baktım konuya,bana cevap yazmamışsın henüz.

Yazma zaten,sıkılıyorum ben uzun tartışınca,bi daha cevap yazmak zorunda kalmayın.

Ok mi?

Şimdi sen Kürtleri ben de Türkleri temsilen sarılıp barışalım halkların kardeşliği adına.

Bu mesele kapansın.

Sitelerde Paylaş

bence barış çabalarının ilk adımı olarak apo idam edilmeli..

bu,barışa büyük bir katkı sağlayacaktır...

:hi:

Yazma zaten,sıkılıyorum ben uzun tartışınca,bi daha cevap yazmak zorunda kalmayın.

Ok mi?

Şimdi sen Kürtleri ben de Türkleri temsilen sarılıp barışalım halkların kardeşliği adına.

Bu mesele kapansın.

seyit gibilere uzaktanda olsa verilen afyonun etkisi görülüyor

bunlar kandırılmış gençler..

oysa seyit dağa çıksın,pkk lılar arasında 1 gün bile yaşayamaz..çünkü bunlar çok pislik adamlar..

seyit için uzaktan davulun sesi çok hoş gelir..

tarihinde antilaik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

BAşka bir yerde değilde böyle bir forumda ne diye böyle bir başlık açarsın seyidim... Milleti deşarj ettirmek mi istiyorsun... Bir gram düşünce üretmeyen ancak sağa sola etiket yapıştırmayı marifet bilen, kusmaktan öte bir şey bilmeyen insanlarla neyi tartışıyorsun dostum...

Sitelerde Paylaş
İşte o öneriler:

- Başbakan DTP lideri Türk ile görüşsün.

- Kürtçe yer isimleri iade edilsin.

- Yasaklı ekim alanları tarıma açılsın.

- Cezaevlerindeki görüşte Kürtçe yasağı kalksın.

- Üniversitelerde Kürt Enstitüleri kurulsun.

- Üniversitelerde seçmeli Kürtçe dersi konulması

- TRT Şeş’e yasal güvence getirilsin.

- Seçimde Kürtçe siyasi propaganda yasağı kalksın.

- Kürtçe vaaz serbest kalsın.

- Devlet tiyatrolarında Kürtçe oyun sergilensin.

- Arıcıların güvenlik gerekçesiyle yer değiştirilmesinin engellenmesi durdurulsun

- 12 Eylül döneminde Diyarbakır Cezaevi’ndeki işkenceler için devlet özür dilesin.

- Operasyonlarda ölen PKK’lıların cenazeleri ailelerine verilsin.

- Bölgedeki mayınların temizlenmesine hız verilmesi.

- Terör ve Terörle Mücadele’den doğan zararların karşılanması hakkındaki kanuna başvuru süresi uzatılsın.

bunlar kabül edilebilecek şeyler..

ama diğerleri asla kabül edilemez..

biz apo asılsın diyoruz,adamda aponun cezaevi şartları iyileştirilsin diyor..

apoyu öpüyolarmı cezaevinde...

iyileştirme derken neyi kastediyorsun?

yanına eğlenmesi için 3-5 tane güzel hatunmu verilsin.?

bunumu kastediyorsun...

tarihinde antilaik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bunlar kabül edilebilecek şeyler..

ama diğerleri asla kabül edilemez..

biz apo asılsın diyoruz,adamda aponun cezaevi şartları iyileştirilsin diyor..

apoyu öpüyolarmı cezaevinde...

iyileştirme derken neyi kastediyorsun?

yanına eğlenmesi için 3-5 tane güzel hatunmu verilsin.?

bunumu kastediyorsun...

Elbete yanına güzel hatunlar verilsin istiyordur.Aponun hapis şartlarını değil türkiye bütün dünya biliyor.Adam 5 yıldızlı otelde barınıyor neredeyse.Eksiği kadın ..

Sitelerde Paylaş
Elbete yanına güzel hatunlar verilsin istiyordur.Aponun hapis şartlarını değil türkiye bütün dünya biliyor.Adam 5 yıldızlı otelde barınıyor neredeyse.Eksiği kadın ..

lanet olsun ki bir apoyu bile asamıyoruz...

lanet olsun böyle işe..

Sitelerde Paylaş
Pante kardes,sen ve senin gibiler surecin cok gerisinde kaliyorsunuz.Resmen dokuluyorsunuz,biktik sizleri yerlerden toplamaktan.Boyle giderse surec sizlerin uzerinden gececek.Toparlanmanizi tavsiye ediyorum,aksi tektirde tarih denilen sahneden kara dusunceler olarak anilacaksiniz.

Cocuk falan kandirmak isteyen yok.

Kimse inansin diye bir gayretimiz de yok,sadece sorunun obsektif kosullarini sunmaya calistim.

Pazarlamaci agizlarini cok iyi biliriz;vatan millet sakarya edebiyatindan GINA geldi.Fosil olmussunuz haberiniz yok.

Artik gercekleri soyleyenleri PKK li ilan etmekten de vazgecin.Turk edebiyatini buyuk katkilar sunmus,romanlari 36 dile cevrilmis Yasar Kemal'i bile boluculukle mahkemelerde surundurdunuz,sizde hic utanma yok mu.

Farkindamisin bilmiyorum ama kimse sizlerin soylediklerini ciddiye almiyor artik.

Tabi canım, siz sürecin içindesiniz, ilerisindesiniz.

Roj tv seyrederek, DTP'ye takılarak duyduklarınızla sanıyorsunuz ki süreç lehimize.

Halkın arasına bir girin de alın dersinizi.

Terör örgütünün başlarından Karayılan bile "DTP ile olmazsa akil adamlarla" demişken, bu PKK yanlıları PKK olmadan olmaz diyebilecek kadar saçmalıyorlar.

Soruma yanıt verin, kıvırmayın.

Bu PKK size göre gerçekten sol ise, devrim amaçlıyorsa şimdi ne oldu da vazgeçiyor?

Yoksa Kandil'den sepetlenme yakın olduğu için mi, böyle bir oyuna kalkışıyorlar?

Yoksa "Devlete hizmete hazırım" demiş olan liderlerinin mahpus ortamının biraz daha iyileştirilmesi için mi?

Sitelerde Paylaş
Sıkıldık artık sizin PKK propagandanızdan.

Öyle sinsice yazıyorsunuz ki, PKK'yı adeta devletin karşısında bir muhatap gibi gösteriyor, legalize ediyorsunuz.

PKK kanlı, pis bir terör örgütüdür. Bu forumda Kürt ya da Türk, ırkçılık, ayrımcılık yapmak yasaktır.

Çok güveniyorsanız PKK'ya, gidip dağa çıkarsınız kardeşim.

Burada o terör örgütünü tartışmaya dahi açmaya teşebbüs etmeyiniz.

propaganda yok ıkı tarafta hatalı demek propaganda olmuyor barıs ıcın caba harcamak sılahlar sussun dıye yazı yazmak propaganda olmuyor

burda kımse ırkcılık yapmadı ırkcılıgın kaynagına bak ne olduguna bak gel

ulkede bır sorun varsa bunu tartısmaya acmalıyız

sorunu gormeyerek sorunlar yok olmuyor

hala sınır otesı oparasyonlar devam edıyor bu demektırkı hala olumler olacaktır

her ıkı taraf ıcın kan akmamasını ıstemek propanaganda degıldır

Ok mi?

Bu mesele kapansın.

ya canım kısa bırsey yazmıstım ama fark edılmedı sanırım

ya zaten bız dusman degılız kı barısalım halk dusman degıl bırbırıne ıkı taraftanda halkı bırbırıne dusurmeye calısanlar var

yasasın halkların SEVGİLİLİGİ bıtırelım barı

tarihinde seyit_rıza tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Tabi canım, siz sürecin içindesiniz, ilerisindesiniz.

Roj tv seyrederek, DTP'ye takılarak duyduklarınızla sanıyorsunuz ki süreç lehimize.

Halkın arasına bir girin de alın dersinizi.

Terör örgütünün başlarından Karayılan bile "DTP ile olmazsa akil adamlarla" demişken, bu PKK yanlıları PKK olmadan olmaz diyebilecek kadar saçmalıyorlar.

Soruma yanıt verin, kıvırmayın.

Bu PKK size göre gerçekten sol ise, devrim amaçlıyorsa şimdi ne oldu da vazgeçiyor?

Yoksa Kandil'den sepetlenme yakın olduğu için mi, böyle bir oyuna kalkışıyorlar?

Yoksa "Devlete hizmete hazırım" demiş olan liderlerinin mahpus ortamının biraz daha iyileştirilmesi için mi?

Sevgili PANTE,

Karayilanin 'akil adamlar' diye tabir ettigi kesim arabulucu fonksiyonu acidan onerilmistir.

Kimdir bu akil adamlar ??

Kamuoyunun icerisinde belli bir aristokrat yonu olan, konu ile alakadar kislerdir!

Peki dtp ile olmadi farz edelim!

Akil adamlar sadece taraflar arasinda ARABULUCULUK , yapmaga cabaliyacaklardir!

Akil adamlarin kendisi bi taraf olamaz ,zaten!

Bir sekilde PKK ile gorusmese dahi PKK nin istekleri ve sartlari ''paravan'' bir sekilde DEVLET yetkililerine aktarilacaktir.

Akil adamlar paravan olarak istekleri ve sartlari belli bir incelik ile iletebilirler, bu konuyu boyle kavramak lazim diye dusunuyorum.

Halkin arasina girmekten kastini tam anliyamadim!

Ama ulkemizin G.DOGU kesminde yasayan halkin arasina girdiginde, bir sey fark ediliyor artik!

Kendini TURK gormeyen bir halk var!! Kendi anadilinin TURKCE degil ama KURTCE oldugunu soyleyen bir HALK var!! PKK nin mitinglerine milyon duzeyde katilim gosteren bir HALK var!!

Ama ulkemizin diger kesimlerindede tersi bir tutumda soz konusu!!

Tamamen bunlari red eden ve her kesi TURK sayan vs, vs, bir HALKDA vardir..

PKK nin solculuguna gelince!

Hla kendisini sol olarak tabir eden bir yapida oldugunu belirtmektedir!

Manavra yaptigi bolgede HALKIN sosyalist bir egilimi oldugu tabir edilmektedir !

Kendisine SOLUM diyen bir cok parti ve orgutte mevcuttur ama kimin sosyalist oldugu hep turkiyede oturtulmamis bir konudur!!

Bu detayi bolca olan farkli bir meseledir..

Kandilden SEPETLENMEYE gelince!!

Cok uzaklara gitmiyecegim, gecen YASAR BUYUKANIT pasanin katildigi programda sorulan soru uzerine;

Soru:: Turk ordusu KANDILE gidip, PKK yi bitirebilirmi PASAM ??

Cevap:: Cok ZOR! cok cok ZOR!

Diye bir yanit vemistir, KANDILE en buyuk operasyon yapan 9 AY onceki GENEL KURMAY BASKANIMIZ!!!

saygilar

Sitelerde Paylaş
seyit rıza...

sizin isteklerinizi anca bu vatanı satan godoşlar kabül eder....

anladınmı?

benım yazımda bırsey yoktukı nıye raporlandı ne kufur ne daha farklı bırsey

evet secımlerı kazanıpta turkıye halklarına ıhanet etmıyen bır partı gosterebılırmısınız hepsı satmıstır bunda ne var

Sitelerde Paylaş
Karayilanin 'akil adamlar' diye tabir ettigi kesim arabulucu fonksiyonu acidan onerilmistir.

Kimdir bu akil adamlar ??

Kamuoyunun icerisinde belli bir aristokrat yonu olan, konu ile alakadar kislerdir!

Peki dtp ile olmadi farz edelim!

Akil adamlar sadece taraflar arasinda ARABULUCULUK , yapmaga cabaliyacaklardir!

Kastedilen arabuluculuk ya da aracılık değil sevgili Ege.

Akil adam; deneyimi, bilgisi, objektifliği ve güvenilirliği ile halkın gözünde saygınlığı olan demektir.

Bunların hükümete götürecekleri tavsiye ve önerilerdir kastedilen.

Halkin arasina girmekten kastini tam anliyamadim!

Benim gibi düşünenlerin süreçin gerisinde kaldığını iddia edene halkın arasına girmesini söyledim.

Ben ki bu 20 önerinin dahi yetmeyeceği görüşündeyim. Kendi görüşlerimi İstanbul'da, Ankara'da, Kırşehir'de, Rize'de, Balıkesir'de dile getirecek olsam kovalarlar beni terörist diye.

Öyleyse ben süreçin gerisinde falan değilim. Güneydoğu ise tek başına Türkiye değil.

Kandilden SEPETLENMEYE gelince!!

Kandil'den sepetlenmeden kastım, ABD ve Kuzey Irak yönetiminin tavrıdır, ordu değil.

Gelinen süreç de bu gelişmenin sonucudur. ABD isteğidir. PKK'nın tasfiyesi hedeflenmektedir.

Sitelerde Paylaş
Kandil'den sepetlenmeden kastım, ABD ve Kuzey Irak yönetiminin tavrıdır, ordu değil.

Gelinen süreç de bu gelişmenin sonucudur. ABD isteğidir. PKK'nın tasfiyesi hedeflenmektedir.

PKK yi tasfiye etmek degilde, PKK nin icindeki RADIKALLERI temizlemek olabilir!

Zira buda olmustur!

Pkk nin icinde, DEMOKRATIK CUMHURIYET gibi vs, tezleri kabullenmeyenler,bu gibi kavramlarin Somurgeciler ile uzlasmak oldugunu soyliyenlerin ,PKK icerisinde bir sekilde imha edilmistir!!

PKK nin ne kadar cok KADROSU var ise,bir o kdarda KUSKUNLER ordusu bulunmaktadir, orgutun arkasinda!

ORTA DOGUDA, AVRUPADA,TURKIYEDE binlerce pkk kuskunleri mevcuttur, zira bunlarin hepsi hareketin cekirdek kadrosundan gelen kisilerdir!!

-Kuzey IRAK yonetimi nin en son yapacagi hamle PKK nin silahsizlanmasi olabilir,kanimca!

Zira pkk yi milimilize etmek ister TALABANI/ BARZANI ama pkk nin bitmesini asla istemezler..

saygilar

Sitelerde Paylaş
- Öcalan’ın cezaevi koşulları iyileştirilsin.

İmralı adasında ki koşulların kötü olduğunu kim çıkardı?

Ayrıca bu kişi bir çok askerin ölümünden sorumlu.Sallandırılmadığına dua etsin..

gerki kalan şartlar içinde

Türkiyenin toprak bütünlüğünü bölmeyinde ne b...k yerseniz yeyin..

Sitelerde Paylaş
ya canım kısa bırsey yazmıstım ama fark edılmedı sanırım

ya zaten bız dusman degılız kı barısalım halk dusman degıl bırbırıne ıkı taraftanda halkı bırbırıne dusurmeye calısanlar var

yasasın halkların SEVGİLİLİGİ bıtırelım barı

len seyit, kıza yazmak için başka vesile bulamadın mı? :)

halkların kardeşliğinden girip halkların sevgililiğinden çıkmayı nasıl başardın?

böyle hassas bir meseleyi başka meselelere alet etmek oldu mu şimdi?

kendisi delügannıdır biraz, ona göre. :)

PKK yi tasfiye etmek degilde, PKK nin icindeki RADIKALLERI temizlemek olabilir!

bağımsız ve sosyalist kürdistanı savunanlar radikal de

özerklik isteyenler ılımlı mı sayılmalı?

Sitelerde Paylaş
len seyit, kıza yazmak için başka vesile bulamadın mı? :)

halkların kardeşliğinden girip halkların sevgililiğinden çıkmayı nasıl başardın?

böyle hassas bir meseleyi başka meselelere alet etmek oldu mu şimdi?

kendisi delügannıdır biraz, ona göre. :)

abı ben tanımam kımseyı sıtede kım kız kım erkek bılmem :D zaten yazılarımdan az cok bellı bu :D

onunda kız oldugunu bılmıyordum

bu arada ben kardeslıkten oteye gecmısım sevgılılık daha ıyı degıl mı :D :D

tarihinde seyit_rıza tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bağımsız ve sosyalist kürdistanı savunanlar radikal de

özerklik isteyenler ılımlı mı sayılmalı?

KURDISTANI kafasina koyan her kurt bireyi icin OZERKLIK! Kendi topraklarinda taviz vermek ,demektir!!

Bunu ne kadar anlarsin, bilemiyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...