Jump to content

Türk Müslümanlar Yüzde Yüz inanmaz...

Recommended Posts

İslam'ın Türklere çok uygun olmadığı bu forumda çoğu kez vurgulanmıştır. Hiç kimsenin itiraz edemeyeceği bazı gerçekleri bir kez daha düşünelim. Az ötede sonsuz hayat var. Her şeyi var eden Yüce bir yaratıcıya inanıyorsunuz. Dünyadaki kısacık yaşamda Allah sizden bazı şeyler istemiştir. Ben şahsen yüzde yüz Allah'a inansaydım dediklerini harfiyen yapardım. Ama gelin görün ki Türk müslümanı Allah'a çok rahat karşı gelebiliyor:

1- Türk insanı Allah haram dediği halde içki içer.

2- Türk kadınının yüzde yetmişi Allah ört dediği halde başını açar.

3- Türk insanı parayı bulunca hacca gitmez (o en son yapılacak iştir) direkt ev ya da araba alır.

4- Türk insanı farz olduğu halde 5 vakit namaz yerine cumadan cumaya takılır.

5- Türk insanı söz konusu Rus ise harama direkt uçkur çözer.

Bu örnekler çoğaltılabilir. Evet çünkü biz Türküz ve Allah da dese bazı şeyler bize terstir. Sorduğum müslümanlar nefisti Allah bağışlardı gibi saçmalamarla konuyu geçiştirmeye çalıştılar. Ama gerçek şu ki içlerinde bir yerlerde İNSAN'ın doğal güdüleri onlara sürekli buranın bir son olduğunu ve hayatı yaşamak gerektiğini söyler...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 68
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

İslamın saçmalık olduğunu beynimizde bir yerler söylüyor demek ki.Ama insanlar korktukları için değil kendilerini huzurlu hissdebilmek için inanmaya çalışıyorlar.E bu kadar çok kişinin inanmadığı doğru olamaz değil mi?

tarihinde Infidel tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İslamın saçmalık olduğunu beynimizde bir yerler söylüyor demek ki.Ama insanlar korktukları için değil kendilerini huzurlu hissdebilmek için inanmaya çalışıyorlar.E bu kadar çok kişinin inanmadığı doğru olamaz değil mi?

İslam herkeste samimiyetin tavan yapacağı şekilde uygulanırsa sen o zaman Nizam gör ...

Sitelerde Paylaş

>>>1- Türk insanı Allah haram dediği halde içki içer.

Allah asla içki haram dememiştir. Ulema, molla ve hadislerdeki sanal peygamber haram demiş olabilir. Ama Türkler içlerine işlemiş Bektaşi geleneği sayesinde içkiye karşı yumuşaktır.

>>>2- Türk kadınının yüzde yetmişi Allah ört dediği halde başını açar.

Allah "başını" ört de dememiştir. Türk geleneğinde başını sıkı kapatmak zaten yoktur. Osmanlının din ulemasının buyurduğı şehir hayatı dışında.

>>>3- Türk insanı parayı bulunca hacca gitmez (o en son yapılacak iştir) direkt ev ya da araba alır.

Yunus Emre, "ararsan mevlayı, gönlünde ara" demiş bir kere. Hac farz ama bir kere yapılacak, bunu da erteliyorlar. Hatim indirmiş dedem Suudi uygulamalardan (yumuşak söyledim; Suudilerden) nefret ettiği için hacca gitmez. (5 vakit de kılmaz ya)

>>>4- Türk insanı farz olduğu halde 5 vakit namaz yerine cumadan cumaya takılır.

5 vakit namaz da farz değildir. Sünni 5 vakit yerine aslındaki gibi ikişer rekat üç vakit olduğu bilinseydi, Türklerin çoğunun kılacağına eminim.

>>>5- Türk insanı söz konusu Rus ise harama direkt uçkur çözer.

error

ek:

Allah'ın haram dediği domuz eti vardır ki, kendine müslüman diyen Türkler asla ağzına sürmez. Müslüman Türklerin ne kadar müslüman olduğunun ölçüsü işte asıl budur: %100.

tarihinde puppetularz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

puppetularz

Senin haberin var mı ki, alkolü yasaklayan bizzat muhammed?

Haberin var mı ki, Yunus Emre ve onun gibi kişiler tasavvufi düşünceyi benimsemiş, müslüman değil. Ve müslüman kabul edilmiyor bir çok otorite tarafından.

Ve haberin var mı ki haccın gereklerinden; şeytan taşlamaktır zarttır zurttur, peygamber zamanından beri tüm müslümanlar yanlış mı biliyor bunları?

Ve türk erkeklerinin domuz eti yememesinin tek sebebi sağda solda domuz eti bulamamaları, domuz etinin kafa yapmaması, hiç olmadı onca günah işledik bari domuz yemeyelim düşüncesi?

Onca farzı yok saydın domuz eti yemedin diye yüzdeyüz müslüman mı oluyorsun hahahah bırak yahu. Hadi bizi yedin allahı yiyemessin allah yemez bunları.

Sitelerde Paylaş
İslam'ın Türklere çok uygun olmadığı bu forumda çoğu kez vurgulanmıştır. Hiç kimsenin itiraz edemeyeceği bazı gerçekleri bir kez daha düşünelim. Az ötede sonsuz hayat var. Her şeyi var eden Yüce bir yaratıcıya inanıyorsunuz. Dünyadaki kısacık yaşamda Allah sizden bazı şeyler istemiştir. Ben şahsen yüzde yüz Allah'a inansaydım dediklerini harfiyen yapardım. Ama gelin görün ki Türk müslümanı Allah'a çok rahat karşı gelebiliyor:

3- Türk insanı parayı bulunca hacca gitmez (o en son yapılacak iştir) direkt ev ya da araba alır.

Bu örnekler çoğaltılabilir. Evet çünkü biz Türküz ve Allah da dese bazı şeyler bize terstir. Sorduğum müslümanlar nefisti Allah bağışlardı gibi saçmalamarla konuyu geçiştirmeye çalıştılar. Ama gerçek şu ki içlerinde bir yerlerde İNSAN'ın doğal güdüleri onlara sürekli buranın bir son olduğunu ve hayatı yaşamak gerektiğini söyler...

sapık arap daha fazla uçkur çözer zaten

ne de olsa dinin özü

müzlümanlık ama gerçek anlamda müslümanlık ne rezil şey

ama bizim dokumuza uymuyor evet

çünkü bu din arabın dini

ne yazıkki en eğitimli olanımız bile islamı araplar yanlış anlıyor deyip çıkıyor işin içinden

el kesme ilkel değil mi diyorum

o zaman öyleymiş diyorlar

demekki o döneme ait bir olay bu din diyorum

töbe haşa dıyorlar

bunları diyen eğitimli aklıbaşında insanlar

Sitelerde Paylaş

bız farklı ulkedemı yasıyoruz

Sitelerde Paylaş

Böyle birşeyi söyleyerek sen sadece müslümanları hedef alıyorsun. Siz de diyebilirsiniz "ben müslümanım" diye ama bu söylediğiniz havanda su dövmekten ibaret olur. Ben sizin dediklerinizin hiçbirini yapmayan milleti Türk bir müslümanım...

Ha ayrıca siz de Türk değil misiniz? Boşa kürek çekmişsiniz yazık...

Sitelerde Paylaş
Haberin var mı ki, Yunus Emre ve onun gibi kişiler tasavvufi düşünceyi benimsemiş, müslüman değil. Ve müslüman kabul edilmiyor bir çok otorite tarafından.

Kimse kimsenin müslüman olup olmadığı gibi bir karar verme yetkisine sahip değildir. Tasavvuf ise İslâm'ı anlama sanatıdır. Lütfen sıkmadan konuşalım...

Sitelerde Paylaş

Tasavvuf, ya da ona benzer herhangi bir "öz"ünü bulma felsefesi, hiçbir dinle doğrudan bağlantılı değildir. Dünyanın bir çok yerinde görülür bu tür hayat felsefeleri; ve genel olarak dünyevi olaylardan el etek çekerek kendini soyutlamak, uyuşturmaktır.

Çok zorlarsan adı müslüman olabilir belki, ama o adamların gittiği yol da yanlış olsa bile saçma sapan mitlere inanmaktan bi derece aşağı bir yanlışlık.

Sitelerde Paylaş
Senin haberin var mı ki, alkolü yasaklayan bizzat muhammed?

Yasakladığına dair kesin bir delil getireceksiniz. Tavsiye etmemiş, uyarmış vs. olabilir ama yasaklasaydı Kuran'da niye yok..

>>>Haberin var mı ki, Yunus Emre ve onun gibi kişiler tasavvufi düşünceyi benimsemiş, müslüman değil. Ve müslüman kabul edilmiyor bir çok otorite tarafından.

Otorite...

>>>Ve haberin var mı ki haccın gereklerinden; şeytan taşlamaktır zarttır zurttur, peygamber zamanından beri tüm müslümanlar yanlış mı biliyor bunları?

En büyük şartı Arafat'a çıkmaktır. Şeytan taşlamak gerçekten zart zurttur. Bu Kuran'da emredilen dışındaki ritüellerin sırayla yapılması, haram ayların herhangi bir gününde rahat rahat gidilesi varken birkaç günde yüzbinlerce insanın dar alanlara sıkıştırılması gibileri, aklı başında nispeten serbest müslümanları Hac'dan soğutacak sebepler.

>>>Ve türk erkeklerinin domuz eti yememesinin tek sebebi sağda solda domuz eti bulamamaları, domuz etinin kafa yapmaması, hiç olmadı onca günah işledik bari domuz yemeyelim düşüncesi?

Onca farzı yok saydın domuz eti yemedin diye yüzdeyüz müslüman mı oluyorsun hahahah bırak yahu. Hadi bizi yedin allahı yiyemessin allah yemez bunları.

Dağlar ormanlar domuz kaynıyor. Yani bulunmasına bulunur. Öteki saydığın sebepler de sonuçta müslüman olma amacına hizmet ediyor mu ediyor. Nedense domuz eti Kuran'da kesinlikle yasaktır, diğerleri gibi tartışmalı ve çarpıtmalı değildir.

Sitelerde Paylaş

Evet, haram mıymış, içki(!) (aslında hamr: örtücü) (zaten içki ve benzeri demiş yani kafa yapıcı)

Bu ayetlerden anladıklarım:

hem yararı hem zararı olup zararına çok dikkat etmem gerektiği.

Kaçınmam gerektiği

Şeytan'ın bunu kullanabildiği bu yüzden vazgeçmem gerektiği. ("içme şu zıkkımı, alkolik olma başımıza" der gibi... Anne gibi... Çocuğuna yasak edemiyor ama tavsiye ediyor.)

Üzümden kafa yapıcı madde üretildiği...

ayrıca başka bir ayette sarhoş iken namaza durmamam gerektiği...

fakat, kullananın dinden çıkacağı, cehennemde yanacağı, kafir olacağı yok, "haram kılınmıştır" yok.

Sitelerde Paylaş
Türk insanı esnaf zihniyetlidir,"ya varsa" mantığıyla hareket eder.

+ bilmemkaç

türk insanı ''avantacıdır''. her alanda kısa yoldan köşeyi dönme planı vardır kafasında. o yüzden hiçbir iş yapılması gerektiği gibi değil, göstermelik yapılır bu ülkede. bir çok kişi namuslu şekilde çalışıp kazanıp ev almak yerine, herkesin hak sahibi olduğu kamu arazisini çevirir, gecekondu diker, sonra girer içinde namaz kılar. hem bedavadan ev sahibi olur, hem de cennete gider.

Sitelerde Paylaş
Türk müslümanlar inanmaz değil bilip uygulamazlar

bu islamın suçumu yoksa dini yozlaştıran yobazlarınmı :) ?? burdan islama nasıl saldırırsın..

yok peygamber kanını içirirdi yok efendim şu kadar kız aldı aldıda hz hatice hariç niye kızı yok :)

inanmayın böyle şeylere..

İslam inanış kolaylaştırıcı bir dindir..Komşusu açken kendisi tok olan nasıl bizden değilse, görüpte uyarmayan yalan atanda bizden değildir..

Allah yakacak diyerek din öğretilmez insanlara..Varsa öğrenmek isteyen her sorusunu cvplarım..Kimsede buhari muhari falan demesin allah kitap vermiş yanında mantıkta her şey apacık ve net

tarihinde Kahharulazam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...