Jump to content

TÜRKAN SAYLAN ÖLDÜ

Recommended Posts

• İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bende az önce aldım haberi ve çok üzüldüm.

Biliyorum her zaman her yerde bir hayvan olacaktır.Evrimi yarıda kalmış yarı insan yarı hayvanlar.

Ama şunu da biliyorum:nice Türkan Saylan'lar da göreceğiz.Türkan Saylan bunu vermek istedi.Elinden geldiğince,ulaşabildiği kadarıyla aydınlattı bizleri de.Biz onun ve nicelerinin ışığında iyi şeyler yapacağız eminim.

Umutlarımızı geleceğe çevirdikçe aydınlanacağız.

tarihinde IFeelGood tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hiçbir çıkar amacı gütmeden onlarca cüzzamlı çocuk için çırpınmıştır. Binlerce öğrenciye yardım etmiştir. Hayatının son günlerinide ergenekon saçmalığı ile lekelemişlerdir. Soruyorum müslümanlar; allahınızın böyle birini yakmasını içinize nasıl sindiriyorsunuz ? Haydi hep bir ağızdan söyleyin şimdi kafirler için yaşasın cehennem !

tarihinde SusieQ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hiçbir çıkar amacı gütmeden onlarca cüzzamlı çocuk için çırpınmıştır. Binlerce öğrenciye yardım etmiştir. Hayatının son günlerinide ergenekon saçmalığı ile lekelemişlerdir. Soruyorum müslümanlar; allahınızın böyle birini yakmasını içinize nasıl sindiriyorsunuz ? Haydi hep bir ağızdan söyleyin şimdi kafirler için yaşasın cehennem !

onlar allahın sadist bir manyak olduğunu asla kabul etmez

etseler de itiraf edemezler

Sitelerde Paylaş

şu an zincirlikuyu morgunda bulunan Türkan Saylan yarın yani 19 mayısta 13.30 da lütfü kırdara getirelecek arkadaşlar.. sade bir tören, 1 saat sürecek.. sonrasında kortejle teşvikiye caminde ikindi namazının ardından zincirlikuyuya defnedilecek.. lütfü kırdarda buluşmak ümidiyle.. törenin siyasi boyutunun olmadığı, sadece halk sevgisine dayalı olduğu belirtilen hususlar arasında..

Sitelerde Paylaş
şov mov değil, iyiki geberdin türkan nene.

darısı obur faşistlerin başına.

bu sabah iyi haberide bu forumdan aldım.

Oha!..

''Ne darbe ne şerirat'' demesi mi ''faşistlik'', yoksa çağdaş yaşamı desteklemesi mi?

Sen faşizmin ne olduğunu biliyor musun? Bence hiç bilmiyorsun. Kendini ''anti-faşist'' olarak tanımlamışsın. Türkan hanım, AKP de cisimleşen gericiliğe ve tarikatlara karşı mücadele ediyordu, sosyalizme karşı değil. T. Saylan'ı faşistlikle suçladığına göre, AKP ve tarikatlar demokrasi simgesi sana göre öyle mi? Git kafanı soğuk suya sok, içkilisin belliki.

Faşizmin temel özelliklerinden biri ataerkilliktir. Kız çocukları okusun ve kendilerini ezdirmesin diye uğraşan, demokrat olduğu her hareketinden belli olan, şeriata karşı çıktığı kadar darbeye de karşı çıkan, burs verirken Kürt çocuklarını dışlamadığı için dinci basın tarafından ''PKK'lılıkla'' bile suçlanmış yaşlı bir kadını faşistlikle suçlayıp ölümüne sevinen bir yaratık sosyalist olamaz! Hatta sen en genel tarifle ''zeki biri'' bile sayılmazsın.

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Oha!..

''Ne darbe ne şerirat'' demesi mi ''faşistlik'', yoksa çağdaş yaşamı desteklemesi mi?

Sen faşizmin ne olduğunu biliyor musun? Bence hiç bilmiyorsun. Kendini ''anti-faşist'' olarak tanımlamışsın. Türkan hanım, AKP de cisimleşen gericiliğe ve tarikatlara karşı mücadele ediyordu, sosyalizme karşı değil. T. Saylan'ı faşistlikle suçladığına göre, AKP ve tarikatlar demokrasi simgesi sana göre öyle mi? Git kafanı soğuk suya sok, içkilisin belliki.

Faşizmin temel özelliklerinden biri ataerkilliktir. Kız çocukları okusun ve kendilerini ezdirmesin diye uğraşan, demokrat olduğu her hareketinden belli olan, şeriata karşı çıktığı kadar darbeye de karşı çıkan, burs verirken Kürt çocuklarını dışlamadığı için dinci basın tarafından ''PKK'lılıkla'' bile suçlanmış yaşlı bir kadını faşistlikle suçlayıp ölümüne sevinen bir yaratık sosyalist olamaz! Hatta sen en genel tarifle ''zeki biri'' bile sayılmazsın.

Seçilmiş bir hükümetin tek ordusu darbe yapmaya kalktığında, hükümetin geriye kendini savunmak için hiçbir aracı kalmıyorsa; üstelik, talihli (!) bir ulusal-uluslararası konjonktürün üzerine oturan darbeciler, 'darbe yapalım mı, yapmayalım mı?' diye referanduma gitmek yerine, işkenceleri tercih ediyorsa, kimse 'ne darbe ne şeriat' diyerek sorumluluktan kaçamaz. Seçilmiş hükümet, durdurulabilir ve bir ölçüde denetlenebilir; bu, askeri iktidar için söz konusu bile olamaz.

Bir şeriat tehlikesi olduğu yanılgısı, ÖDP'ye sirayet ettikten sonra, o 'Aydınlık için 1 dakika karanlık' eylemlerinin nasıl darbeye malzeme yapıldığını gördük. Adamlar kimsenin onayını beklemezken ve tek ihtiyaçları, topluma pompaladıkları korkunun doğruluğunun, en geniş çevrelerce kabullenilmesiyken, kimse 'ne darbe, ne şeriat' diyerek, 'ben tarafsızım' geyiklerine girmesin.

Hayır, kendine solcu diyenler, türbanla sınıfsal ve sosyoekonomik denklemin nasıl örtüştüğü üzerine tek yorum yapmıyorlar ya, hayret ediyorum.

Neden devlet dairelerinde türbanlı hizmetliler var da, türbanlı avukatlar olmasına şiddetle karşı çıkılıyor? Bir düşünün derim.

tarihinde Roquentin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Roqentin bahsettiğin ''aydınlık için 1 dakika karanlık'' eylemi susurluk açısından yapılmış ama bu durum devlet tarafından aynen senin söyledigin gibi darbe çığırtkanlığına dönüşmüş ve susurluğun üstü örtülmüştür....Bilin bakalım bu darbe şakşakçılarına o dönem kim destek vermiş...

Sitelerde Paylaş
Bir şeriat tehlikesi olduğu yanılgısı, ÖDP'ye sirayet ettikten sonra, o 'Aydınlık için 1 dakika karanlık' eylemlerinin nasıl darbeye malzeme yapıldığını gördük. Adamlar kimsenin onayını beklemezken ve tek ihtiyaçları, topluma pompaladıkları korkunun doğruluğunun, en geniş çevrelerce kabullenilmesiyken, kimse 'ne darbe, ne şeriat' diyerek, 'ben tarafsızım' geyiklerine girmesin.

Ne ilgisi var darbeye malzeme ile?

Oh ne ala! Darbe yapılır sonra diye hiç tepki konmasın, hiç protesto yapılmasın.

Saçmalamışsınız.

Derin devletin, kontrgerillanın üstünü örtme çabaları elbette protesto edilecekti.

Aslında şimdi de istiyor benzer bir eylem, Ergenekon davasını hizaya sokmak için.

Sitelerde Paylaş
''aydınlık için 1 dakika karanlık''

way be ne günlerdir onlar ha :D

ya bu arada bende cenazelerde bu kadar insanların kendini yırtmasını anlamlandıramazdım yaw

bende hiç ağlayamadım müslümanken bile

aslında ikiyüzlü insanları görürdümde yinede bende mi sakatlık diye düşünürdüm :D

Sitelerde Paylaş

Darbe yapmayı düşünen birileri istismar edebilir diye hiçbir eylemsellikte bulunamayacak mıyız yani? ''1 dakika karanlık aylemi'', mitiglere katılım, Taksim'e çıkmak, işçi muhalefeti v.s. hepsini ''darbecilerin ekmeğine yağ sürebilir'' diye mahkum mu edeceğiz? E o zaman devrimi nasıl yapacağız? Hatta bırak devrimi, hiçbir muhalif hareket bile yapılamaz hale gelir. Yazından bu sonuç çıkıyor, fakında mısın Roq? Bu mantığın, her türlü muhalif eylemi ''darbecilik-ergenekonculuk'' diye yaftalayan dinci-liberal medyanın cinliklerini yansıtıyor.

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...