Jump to content

Ay'ın ortasından geçen bir çizgi var mı?

Recommended Posts

hatta aydan yarık bölgesinden alınan taşlara yapılan deneylerde yarığın 1400 yıllık olduğu anlaşılmıştır..

Evet şimdi arkadaşların kafası karışmasın

ay zaten önceden yaratılmadı mı nasıl 1400 yıllık taş oluyor demesinler.

Ay yarıldığı zaman kırıntıları uzay boşluğuna dağıldı bu yüzden tam birleşmesi için araya dolgu gerekiyordu.

Allah baba da sağolsun oraya "yapış" dedi hemen yoktan yeni taşlar var edildi ve birleşti.

Hala inanmaz mısınız?

Sitelerde Paylaş

Neden başkaları bu mucizeyi görmemişmiş :)

NEDEN HERKES GÖRMEDİ?

Ay Mucizesinin herkes tarafından görülmesi, Cenab-ı Hak tarafından dünyada murad edilen "imtihan sırrı"na ters düşecek ve ister istemez bütün insanların imana gelmesine yol açacak­tı. Bu yüzden Ay'ın iki parçaya ayrılma­sı, insanların uykuda veya evinde oldu­ğu bir zamanda ani ve kısa süreli olarak gerçekleşti. Ay'ın hergün farklı saatler­de dogması ve farklı menzillerde bulun­masının yanısıra, o asırda gökyüzünü sürekli inceleyen âlimler de yok denecek kadar azdı. Aynı zamanda bazı ül­keler sis ve bulut gibi engellerden, bazıları da saat farkından dolayı Ay'ı göremiyordu. Meselâ bu mucizenin gerçek­leştiği saatte İngiltere ve İspanya'da gü­neş yeni batıyor, Çin ve Japonya'da sa­bah oluyor, Amerika'da ise gündüz sa­atleri yaşanıyordu. (3) Ay'ın görülmesi için yeterli olan şartlar, Arap yarımada­sının dışında en iyi Hindistan'da ger­çekleşmiş ve Dhar şehri kralı Raja Bjoh ve raiyeti tarafından bütün teferruatıyla takîp edilmişti.(4) Chamai Nehri kıyı­sındaki sarayının balkonundan Ay'ın ikiye ayrıldığını gören kral, önce dünya­nın sonunun geldiğini zannederek bü­yük bir korkuya kapılmış, daha sonra da bunun Arabistan'da zuhur ettiğini duyduğu Peygamber'in bir mucizesi olabileceğini tahmin ederek vezirini Mekke'ye göndermişti. Raja'nın veziri Efendimizle (S.A.V.) görüşme şerefine erişmiş ve Şakk-ı Kamer O'nun muci­zesi olduğunu anlayarak İslâmiyeti seç­mişti.

BAŞKALARI DA GÖRMÜŞTÜ

Şakk'i Kamer Mucizesi, sadece Raja ve saraydakiler tarafından görülmemiş. Hindistan halkı tarafından da seyredilmişti. Mucizenin gerçekleştiği tarih, da­ha sonra bir başlangıç yılı olarak kabul edildi ve bazı eserler üzerine işlendi. Hatta bu ülkede ele geçirilen bir hey­kelde: ''Ay'ın ikiye yarıldığı senede ya­pılmıştır" ifadesi bulunuyordu. Bu du­rum bazı müfessirler tarafından sıkça nakledilmiş ve çok önemli bir delil ola­rak gösterilmiştir. (6)

3- Bediüzzaman: Sözler, s.SSSb

4-5- The Muslini Digest, Vol.34, Nos: 3-4, p.35.

6-Ömer Nasûhi Bilmen: Muvazzaf-ı İlm-1 Ke­lâm, S.baskı, İst-1959, 8.161 İsmail Tekin: Inşikâku'l-Kamer, Ank.1970, s.17.

bak bak, yalanlara bak,kaynaklara bak.

palavracı soytarılar.

ne arlanmaz adamlarsınız be.

müslümanın kaynağı başka yalancı müslümnalr.

hayatının yalan olmuş be.

verilen linkte neil armstrongun da durumu farkettiği falan anlatılıyor.

bir ara müslüman da olmuştu kendisi. :lol:

meraklısına...

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte inanç denen saçmalık budur: Peygamberimiz Ay'ı ikiye böldü, inan kardeşim... (Bunun devamı da var: Bir parçası Hira dağının sağına, ... - Neyse onu şimdi karıştırmayalım)

Tabii sadece böyle söylemek şimdilerde yetmiyor, hangi devirdeyiz? Araya bir iki 'şahitli ispatlı' delil fışkırtmak fena olmaz. Hindistan kralıyla veziri falan. Yoksa kimse yemeyecek.

Ayıya hakaret etme niyetim olmaksızın (ne de olsa 'bir ayı gibi' yaşıyor, kimseyi kandırmıyor, kimseyi aldatmıyor), bu dalavereci Müslümanlara şöyle desek nasıl olur acaba:

'Ay'a baktım seni gördüm, sana baktım ayı gördüm.'

Sitelerde Paylaş

Arap yarımada­sının dışında en iyi Hindistan'da ger­çekleşmiş ve Dhar şehri kralı Raja Bjoh ve raiyeti tarafından bütün teferruatıyla takîp edilmişti.

Raja Bjoh diye google'da aradığınızda aynı hikayeyi anlatan sayfalar dolusu islami site çıkıyor, ama gerçek anlamda bir bilgi yok.

Herhalde doğrusu Raja Bhoj, ya da Bhoja ki o da 1010-1060 yılları arasında yaşamış.

http://en.wikipedia.org/wiki/Raja_Bhoj

Gerçekten, tam bir mucize. Ayın yarıldığını 400 yıl sonra yaşayan adam bile görmüş, helal olsun.

Yanlışım varsa islamcı arkadaşlar düzeltsinler ki doğruyu öğrenelim.

Saygılar.

Sitelerde Paylaş

Yukarıda verdiğim linkten adamın hayatını okudum biraz da, değil müslüman olmak, neredeyse ömrünü müslümanlarla savaşarak geçirmiş :)

Sallamak olur da bu kadar mı olur be kardeşim. Bunun okuyan bir müslümanın hiç mi yüzü kızarmaz?

Sitelerde Paylaş
Yukarıda verdiğim linkten adamın hayatını okudum biraz da, değil müslüman olmak, neredeyse ömrünü müslümanlarla savaşarak geçirmiş :)

Sallamak olur da bu kadar mı olur be kardeşim. Bunun okuyan bir müslümanın hiç mi yüzü kızarmaz?

işleri bu, referrans gösterdikleri kaynakların yarısı hayali kişilikler. :)

tarihinde murteddd tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ayın bölündüğüne inanmak yada inanmamak beni daha iyi bir yapar mı yapmaz mı ben ona bakarım...

beni daha iyi daha dürüst yapacak her bilgiyi alırım...

yoksa beni ilgilendirmez...

Olmayan bir şeye doğru demek mi seni daha dürüst yapıyor, hadi dürüst yapmasın peki ayın bölünmesine inanmanın seni nasıl daha iyi yaptığını gösterir misin?

Sitelerde Paylaş
Olmayan bir şeye doğru demek mi seni daha dürüst yapıyor, hadi dürüst yapmasın peki ayın bölünmesine inanmanın seni nasıl daha iyi yaptığını gösterir misin?

ayın bölündüğüne yada bölünmediğine inanmak beni daha iyi bir insan yapmaz...

yaptığım iyi davranışlar beni iyi yapar sadece...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...