Jump to content

iddia ediyorum

Recommended Posts

Kuranı ezbere bilmiyorum ama hangi cümlenin insandan olduğunu hangisininde ayet olduğunu anlarım.Bunun nedenini bilen varmı ben söyliyim Kuran Allahın kelamı.

Birincisi Allah'ın kim olduğunu bana açıklaman gerekir.

Nedir? özellikleri nedir? Nasıl birşeydir?

Ve saydığın özelliklerdeki varlığın o sözleri yazdığına beni kesin ikna etmen gerekir.

Eğer bana, kur'an da yazan örneklerle Allah'ın özelilklerini açıklarsan durum şöyle olur;

Ben: Allah kimdir?

Sen: Deki; O tektir, doğmamış doğrulmamıştır.

Ben: Peki güzel.. Nerden biliyorsun gördün mü?

Sen: Hayır görmedim fakat kur'an da yazıyor.

Ben: Peki, Kur'an ı Allah'ın yazdığını nereden biliyorsun?

Sen: Kur'an söylüyor.

Hacı'nın bahsettiği gibi sen daha işi en başından yok etmişsin.

Önyargılarını kaldırman gerekecek.

Şimdi otur 25 defa bu ayeti oku.

Cennette en güzel köşeyi verecekler sana.

33/53. Ey iman edenler! Siz zamanini gözetlemeksizin, bir yemege davet edilmedikçe, Peygamber'in evlerine girmeyin. Ancak davet edildiginiz vakit girin. Yemegi yediginizde hemen dagilin, sohbete dalmayin. Çünkü bu hareketiniz Peygamber'i üzmekte, fakat o (size bunu söylemekten) utanmaktadir. Ama Allah, hakki söylemekten çekinmez. Peygamber'in hanimlarindan bir sey istediginiz zaman perde arkasindan isteyin. Bu, hem sizin kalpleriniz, hem de onlarin kalpleri için daha temiz bir davranistir. Sizin Allah'in Resûlünü üzmeniz ve kendisinden sonra onun hanimlarini nikâhlamaniz asla caiz olamaz. Çünkü bu, Allah katinda büyük (bir günah) tir.
Sitelerde Paylaş
Ayrıca hacı ilk okumada anladım 'kendileriyle diğerleri' işte sen insan olduğun için diğerleri dersin.

Pante hemen anladı ama...

Pante'nin senden daha iyi akıl okuduğunu veya sağduyu ve anlayışa sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Aslında bir ayetin Kur'an'da olup olmadığını anlamak o kadar zor değil.

Arama motorlarının bir çoğu ile bu mümkün..

Madem böyle bir yeteneği var..

Acaba UNAH bunun nasıl bildiğinin sırrını bizlerle paylaşmak ister mi?

HACI

Sitelerde Paylaş

Birisi çıkıp " Ben peygamberim. Bana bir melek sözleri tamamen Allah'a ait olan bir kitabı vahyediyor. Ben de o kitabı size naklediyorum." demiş olsa..

Gerçektan de kitabı incelediğimizde hitabedenin Allah olduğu bir düzenleme içerdiğini görsek..

Kitap, başkalarını konuştururken "De ki", "Dedi ki" şeklinde yazılmış olsa.

Bu durumda bu kitabın Allah sözü olup olmadığını nasıl anlayabiliriz.

Bunu anlayabilmemiz için, kitapta hitap hatası bulmamız, yazarı insansa eğer bu insanın bir gafını yakalamamız gerekir.

Şimdi Kur'an'ı bu yöntemle incelediğimizde şu gafları yakalarız:

1- Fatiha suresi, insanlara değil Allah'a hitaptır, bir duadır. Allah'ın insanlara gönderdiği değil, insanların Allah'a gönderdiği sözler olabilir ancak. Varan-1

2- Hud-2 ayetinde "Kul" yani "De ki" sözcüğü unutularak gaf yapılmıştır. Varan-2

Allah'dan başkasına kulluk etmeyin. Ben size O'nun tarafından müjde vermek ve uyarmak için gönderilmiş gerçek bir peygamberim.

(Meallerde parantez içinde yazılan "De ki" ler düzeltmedir ve kur'an'da yoktur.)

3- Zariyat-50 ayetinde de "De ki" sözü unutulmuştur. Varan-3

O halde Allah'a kaçın, ben size O'nun tarafından görevlendirilmiş apaçık bir uyarıcıyım.

4- Tevbe-30'da "Allah onları kahretsin" diyen Allah olamaz. Ayette "de ki" de yoktur.

Varan-4

Yahudiler, "Uzeyir Allah'ın oğlu" dediler, Hıristiyanlar da "Mesih Allah'ın oğlu", dediler. Bu onların kendi ağızlarıyla uydurdukları sözlerdir. Daha önce inkâra sapmış olanların sözlerine benzetiyorlar. Allah onları kahretsin, nasıl da saptırıyorlar!

5- En'am-114 ayetinde de "De ki" unutulmuştur. Varan-5

"Allah size Kitap'ı açık açık indirmişken O'ndan başka bir hakem mi isteyeyim?"

6- Bakara-97 de "De ki" eki yanlış kullanılmıştır. Olmamalıydı. Varan-6

De ki, "Cebrail'e düşman olan kimse Allah'a düşmandır", çünkü O, Kuran'ı Allah'ın izniyle kendinden öncekini tasdik ederek, yol gösterici ve inananlara müjdeci olarak senin kalbine indirmiştir.

Öyleyse, Kur'an'ı Allah yazmış olamaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...