Jump to content

Şu meşhur matematik hatası ve nisa suresi :)

Recommended Posts

13 - İşte bütün bu hükümler, Allah'ın koyduğu hükümler ve çizdiği sınırlardır. Kim Allah'a ve Peygamberine itâat ederse Allah onu altlarından ırmaklar akan cennetlere koyar. Onlar, orada ebedî olarak kalacaklardır. İşte büyük kurtuluş budur. (nisa)

İşte verdiğin iki ayetin devamı... Hadi bunuda kıvır...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,3k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Biz bunun tersini söylemiyoruz ki zaten!

Birine bir veriyorsan diğerine üç vermek, 1/3 oranı ile paylaştırmak oluyor. Sen daha birine üç verirsen diğerine bir vermek ne demek onu anlayamıyorsun, nece bilirsen bil.

iyi işte matematiğie vurursan sana burda binbir çeşit çelişki çıkarırım kuranda orada mecazen soylenmış olan bir deyimden sen nasıl matematik hesabı yapıyorsun..

bak bi ayet verdim 200 ünüz bine bedeldir 1000 niniz bilmem kaça bedeldir diye okudunmu anladınmı?

Sitelerde Paylaş

Neresi mecazi kardeşim. Sen bitarafından sallıyorsun mecazi diye. Apaçıktır kuran apaçık!

Birine üç veriyorsan birine bir vereceksinin neresi mecazidir, böyle mecaz mı olur.

tarihinde Kale180 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
mekkede dağın başında kecının kılıcın piyasasını araştırırsın olurmu kardeşim??

Adamlar zemzem suyunun bile kime ait olacağını fal oklarıyla belirlemişken ? işte arapçayı bilmemek böyle cahilliğe sebeb oluyor arada kale

Ha fal okuyla belirlemişsin, ha olmayan Allah'a belirletmişsin, fark ne?... Gözlem ve deneyle bir şeyler bulup sonra onu defalarca sınamışlar ve bir teori ortaya çıkartmışlar gibi konuşup duruyorsun...

Sitelerde Paylaş
mekkede dağın başında kecının kılıcın piyasasını araştırırsın olurmu kardeşim??

Adamlar zemzem suyunun bile kime ait olacağını fal oklarıyla belirlemişken ? işte arapçayı bilmemek böyle cahilliğe sebeb oluyor arada kale

arapça bilmemenin neresi cahillik ki en büyük cahilliği biz talas savaşından sonra yaptık ve arapların dilini,dinini ve cahilliklerini aldık not :ben arapça biliyorum ama ailemden dolayı

Sitelerde Paylaş
13 - İşte bütün bu hükümler, Allah'ın koyduğu hükümler ve çizdiği sınırlardır. Kim Allah'a ve Peygamberine itâat ederse Allah onu altlarından ırmaklar akan cennetlere koyar. Onlar, orada ebedî olarak kalacaklardır. İşte büyük kurtuluş budur. (nisa)

İşte verdiğin iki ayetin devamı... Hadi bunuda kıvır...

Evet bu pay bicmek senın sınırındır demiş allah ? orda sana bana bak yüz üzerinden dağıtırken hata yaparsan yakacammı demiş nıye sıkıyorsun..

Yani deniyorki böyle dururken sen benım uc ver dediğime iki yada 4 verme ne var bunda :) ?

bu ne demek benın adaletimden şaşma gramajmı belirtmiş allah senın surahılıgınmı yapacak orada küt kafalı arkadaşım (samimiyetine güvendim söyledim )

tarihinde Kahharulazam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Neresi mecazi kardeşim. Sen bitarafından sallıyorsun mecazi diye. Apaçıktır kuran apaçık!

Birine üç veriyorsan birine bir vereceksinin neresi mecazidir, böyle mecaz mı olur.

İyi işte arabistana gidersin sorarsın medine ile mekke arası ne kadardır dıye sana 5000 bin deve derler..sende irili ufaklı 5000 bin deveyı kıc kıca koyar ölçersin tamam??

Sitelerde Paylaş
İyi işte arabistana gidersin sorarsın medine ile mekke arası ne kadardır dıye sana 5000 bin deve derler..sende irili ufaklı 5000 bin deveyı kıc kıca koyar ölçersin tamam??

Ben zaten yapılamayacağını söylüyorum. Katıksız embesil olduğunu düşünmeye başlıyorum.

Yapılamayacak birşeyi neden kuran açık açık formülüze ediyor? HEEY???

Ortadaki cümleye aynen cevap ver rica ediyorum.

Sitelerde Paylaş

kahhar arapça bildiğinden eminmisin yada neyi bildiğin hakkında bi bilgin varmı arapların kökü uzundur bunu kabul etmek lazım ve dilleri en anlaşılır dillerden biridir

Sitelerde Paylaş
arapça bilmemenin neresi cahillik ki en büyük cahilliği biz talas savaşından sonra yaptık ve arapların dilini,dinini ve cahilliklerini aldık not :ben arapça biliyorum ama ailemden dolayı

Arapça bilmemek değil bilenden öğrenmemek veya araştırmamak araştırsanız görürdünüz..Yoksa elhamdulıllah turk oglu turkuz hepimiz..

Sitelerde Paylaş

Eğer "ben Allah'ım" diyorsan, deve boyu ile yol ölçmemen gerektiğini, payı, paydayı bileceksin kardeşim...

Sitelerde Paylaş
Ben zaten yapılamayacağını söylüyorum. Katıksız embesil olduğunu düşünmeye başlıyorum.

Yapılamayacak birşeyi neden kuran açık açık formülüze ediyor? HEEY???

Ortadaki cümleye aynen cevap ver rica ediyorum.

Formuluze etmiyor sadece ona belirti yapıyor bu boyle olursa boyle yapmalısın diye orda..anlatamıyorum galiba araplarda adamı bile tarif ederken gözleri 3 deveyi görürdü derler..bu bile bir deyimdir sen gelip develerın mesafesını kafandan sıkarsan boyle olur

Sitelerde Paylaş

Nisa 13 - İşte bütün bu hükümler, Allah'ın koyduğu hükümler ve çizdiği sınırlardır. Kim Allah'a ve Peygamberine itâat ederse Allah onu altlarından ırmaklar akan cennetlere koyar. Onlar, orada ebedî olarak kalacaklardır. İşte büyük kurtuluş budur.

Burda apaçık şekilde Allahın mirasla ilgili çizdiği sınırlar var. Bunu nasıl kıvıracaksın bakalım?

İlaveten bir soru daha? İslamda miras paylaşımı neye göre yapılıyor?

Sitelerde Paylaş
Arapça bilmemek değil bilenden öğrenmemek veya araştırmamak araştırsanız görürdünüz..Yoksa elhamdulıllah turk oglu turkuz hepimiz..

dilim arap ,dinim arap,kutsal kitabım arap,tanrım arap,peygamberlerim arap NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

Sitelerde Paylaş
Formuluze etmiyor sadece ona belirti yapıyor bu boyle olursa boyle yapmalısın diye orda..anlatamıyorum galiba araplarda adamı bile tarif ederken gözleri 3 deveyi görürdü derler..bu bile bir deyimdir sen gelip develerın mesafesını kafandan sıkarsan boyle olur

Nasıl formülize etmiyor yahu?

O zaman hz. Ali neden çıkıp da değişiklik yapıyor böyle hesaplayın bilmemne ekleyin diyor. Sen hz. aliden daha mı iyi biliyorsun?

edit- pardon hz. ömermiş.

Sitelerde Paylaş
Nisa 13 - İşte bütün bu hükümler, Allah'ın koyduğu hükümler ve çizdiği sınırlardır. Kim Allah'a ve Peygamberine itâat ederse Allah onu altlarından ırmaklar akan cennetlere koyar. Onlar, orada ebedî olarak kalacaklardır. İşte büyük kurtuluş budur.

Burda apaçık şekilde Allahın mirasla ilgili çizdiği sınırlar var. Bunu nasıl kıvıracaksın bakalım?

İlaveten bir soru daha? İslamda miras paylaşımı neye göre yapılıyor?

Bak kardeşim sınır demek 6-1 verdiğine 6da 0,9 ver demek değildir anlatabiliyormuyum yoksa inatla anlamamazlıgamı vuruyorsunuz..Orada belirtilen paydalar kavramları belirtmek ıcın verilmiştir..

Farzetki cok zengın bir arap oldu adamın 5 milyon dirhemi var o dirhemleri tek tek oturup sayacakmısın yüzdeye göre yoksa pay kararınca dağıtacakmısın teneke usulü ??

Sitelerde Paylaş
Nasıl formülize etmiyor yahu?

O zaman hz. Ali neden çıkıp da değişiklik yapıyor böyle hesaplayın bilmemne ekleyin diyor. Sen hz. aliden daha mı iyi biliyorsun?

Hz ali yada ömer değişiklik yaptıgını soyleyen kaynak ne kadar doğru sen onu biliyormusun?Kimine görede hz ebubekir hz aliyi kovdu peygamber kızından zorla hurmalık aldı..

Aklın yokmu anlatıyorum size arapçayı..

Hz peygamber hayattayken sahte peygamberler çıkmış ve bu fitneleri yaymış..Halbuki arapçayı bilseniz o aeyette yüzde hesabı yapılmadıgını çok net bileceksiniz..

Sen türkiyede birine fuck u de ağzını burnunu kırarlar halbuki ingilterede kimi zaman lanet olsun kahretsın manalarına gelir..

zormu anlamak yoksa yıne ısınemı gelmedı

tarihinde Kahharulazam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...