Jump to content

Şu meşhur matematik hatası ve nisa suresi :)

Recommended Posts

Antiateistin verdiği örneklemelerde, ''Verilen oranların birbirlerine oranlarında kayıp olmuyor'' :)

Ama konunun bununla hiçbir ilgisi olduğunu göremiyor bizim andaval..

100 liranın paylaşımında Aliye 1/2 oran verildiyse, Ali bu paradan 50 lira almak zorunda!!

Çünkü 100 lirayı dağıtan babanın vaadi, Alinin paranın yarısını alması..

Peki eğer daha fazla veya daha az alırsa; Babanın, ''Ali paranın yarısını alacak'' dediği vaadi yerine gelir mi??

Hayır!!

Anti'nin bunlara cevabı yine aynı olacak..

''Hala anlayamadı mı bizim ateistler'' ''Bu kadarını beklemiyordum'' vs vs..

Konu hep bu sözlerle dolu.. Ama soruların hiçbirine cevap yok nedense :)

Bu da durumu çok güzel özetliyor..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,3k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Antiateist,

Soru oranlarla çarparak çok güzel çözülüyor. Para da artıyor. Senin derdin para artmaması. Konuyu geçtim, Kur'an'ı geçtim diyorsun ama yine bütün olmayan oranlardan bütün çıkartmaya çalışıyorsun. Yani ya yalan söylüyorsun, ya da yalan söylediğinin farkında değilsin. Düşünceleri bloke ediyorsun bir şekilde.

Senin zihin bozukluklarını göstermek zalimce gelmeye başladı bana. Resmen bu halini görünce kötü hissediyorum. Fakat belki bir düzelme umudun vardır.

Bak yine o bastırılmış zeka pırıltısı, yüzeye çıkmaya çalışıyor.

Lütfen yaz.

Soruyu anlamadı müslüman arkadaşlar gördüğünüz gibi.

44 sayfa bu mallarla uğraştım.

Ulan avatardaki senmisin yoksa :lol:

Bilinç altı önce parayı verilen oranlarla paylaştıramadığı için parayı arttırdığını,

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtop...mp;#entry382231

Şimdi de müslüman arkadaşların soruyu anlamadığını söyledi.

Oralarda bir yerlerde düşünebilen bastırılmış bir birey var yani.

Madem avliye başlıklı konunun altında konu avliye değil, neden avliye yapıyorsunuz muhterem?

Madem ateistler anlamıyor, aynı hesabı biz yapınca neden şarlatan oluyoruz?

İşte burada,

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtop...mp;#entry382958

Yaptığınızı gayet güzel anlıyorum, aynısını da yapıyorum.

Her neyse hakaretlerinize alttan almaya devam.

Sitelerde Paylaş

Bakın, son verdiği örneklerin hepsinde oranların toplamı 1 yapıyor ve 1 kişiyi öldürüyor.. Kaç defa böyle yapmamasını, bu konunun Kuran'daki ''Oranların toplamının 1'i geçtiği'' ile ilgili olmadığını söylememize rağmen, devam etti..

Diyor ki, ''Ali Ayşeden 2 kat daha fazla alacaktı ve bu oldu''

120 liradan, Ali 10 lira alsın.. Ayşede 5 lira alsın.. Eee yine, Ali Ayşenin 2 katı kadar aldı.. Ama oldu mu?? Olmadı!

Yani oranların birbirilerine olan oranları tutunca, yaptığı işlemi doğru sanıyor..

Soruda Ali 1/2, yani toplam paranın yarısını alacaktı..

Sonuçta kaç para aldı?? 80 lira..

80, 120'nin yarıısımıdır?? Hayır!

Demek ki yaptığın yanlış!!

Senin sorunun, Para kalmayacak diye bir kural olmamasına rağmen tüm parayı paylaştırman..

Biz diyoruz ki, oranların toplamı 1 olmuyor (Mustafa parayı almadan öldürdükten sonra).. Sen tüm parayı paylaştırıyorsun..

Bir ilk okul sorusunu çözemeyecek kadar bilgisiz ve cahilsin :)

Ali: 1/2 Ayşe: 1/4 Mustafa: 1/4 idi. Miras 120ytl.

Mustafa ölmüştü.

Ali:1/2 ve Ayşe: 1/4 kaldı.

Kesirlerin toplamı bir bütünü sağlamıyor. O halde bütünü kesirlere sağlayacaz ve "adil" bir şekilde paylaşım yapacaz.

x/2 + x/4 = 120

3x/4 = 120 x= 160

Bu durumda Ali: 80 Ayşe:40 lira alıyor.

Ali Ayşeden 2 kat daha fazla alacaktı ve bu oldu.

Soru böyle çözülüyor.

tarihinde sangre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ben kaç defa diyecem.

Kuran beni ilgilendirmiyor.

Ben soru soruyorum.

25 sayfa önce aynısını sordum anlamadınız.

Tekrar sorma vakti geldi.

Bu sefer ilginiz artsın diye süsledim soruyu.

ne sanıyosun sen burayı.. önce bir sürü saçmaladın.. hala soru soruyorsun.. ateist arkadaşlara bir soruymuş, sen önce yaptığın pisliği temizle şarlatan herif... bu adamı daha fazla ciddiye almak kesinlikle hatadır, adamın ne mal olduğu ortada...

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar, bu herif kendi rezilliğini örtmek için böyle çirkeflik yapıyor..

ulan antiateist, diyelim ki 100 lira para var; 100 liradan, ali 1/5, ayşe 1/4, mehmet 1/4, fatma 1/6 alacak... adamın vasiyeti bu.. ali'nin alacağı para 1/5 diyor adam.. şimdi sen geliyorsun mehmet öldü diyorsun; ve kafana göre yeniden dağıtıyorsun parayı.. biz de diyoruz ki mehmetin ölmesi önemli değil, gebersin mehmet, önemli olan Ali'nin vasiyete uygun olarak 100 liranın 1/5ini alması, yoksa ölen adamın kemikleri sızlayacak..

sen mehmeti öldürdükten sonra ali'nin aldığı para 1/5ten fazla oluyor, ali en az 1/4 alıyor, oranların ağzına zıçıyorsun yani.. peki bu durumda vasiyet yerini buluyor mu?? hayır bulmuyor, senin götünden uydurarak yaptığın paylaştırma yüzünden adamın kemikleri sızlıyor, ahrette elim yakanda olcak diyor...

ölen adam benim için ali 5. derecede önemli biri diyor, ama sen naaptın ali'ye 4. ve hatta 3. dereceden biri gibi muamele yaptın.. yani vasiyete aykırı hareket ediyorsun.. sonra da gelmişsin "adaletli olsun diye, para kalmasın diye böyle yaptım" diyorsun, halbu ki vasiyeti veren adamın adalet falan umrunda değil, adam ali'ye 5te 1 vereceksin diyor, vermezsen ebeni diyor... yani senin yapman gereken adaletli davranmak değil, hukuka göre davranmaktır, adamın vasiyeti 1/5 diyorsa, sen hukuka uyup böyle yapacaksın...

bunları sen de görüyorsun, ama bir kere laf ağzından çıktığı için geri dönmem diyorsun, yani sırf döt olduğunu kabul etmemek için böyle kıvırıyorsun.. sonra da millet matematik bilmiyor diyorsun.. halbu ki sen matematik bilmediğin gibi hukuk da bilmiyorsun.. 1/5 yerine 1/4 veriyorsun ve hukukun da a.q.yorsun... sen düşün gerisini, vasiyeti veren adamın elelri yakanda olcak, ona göre.. benden söyemesi...

tarihinde Faramir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bu arada 50. sayfa hayırlı olsun.

Haladır jetonların düşmesini bekliyorum.

Bu topickten ayrılacağımı düşünen yanılıyor.

Bu vahim durumun peşini asla bırakmayacam :)

Benim jeton dustu,antiateist kardes!

Jeton dustu ve karsi taraftan bir ses geliyor,

'Ben deliyim,ben deliyim" diye.

Bakirkoy'den mi yaziyorsun,kacinci kogustasin?

Sitelerde Paylaş

Benim anlattıklarımı sadece aklı olanlar anlar.

Embesiller anlamaz, o yüzden fazla kasmayın derim :)

Aklı olanlar anladı itiraz etmiyor zaten.

Şurda anlamayan 3 cahil var sadece.

Biz burda miras dağıtıyoruz.

Belediyeye bağış yapmıyoruz.

Yada kırtasiyeden kalem satın almıyoruz.

Antiateist yaptığın hesap doğru.

Mesala şu arkadaş kesinlikle ateist olamaz. Zira anlamış soruyu :)

Siz ise tam bir aptal sürüsü.

Herkes size gülüyor :)

:D

Sitelerde Paylaş
Benim anlattıklarımı sadece aklı olanlar anlar.

Embesiller anlamaz, o yüzden fazla kasmayın derim :)

Aklı olanlar anladı itiraz etmiyor zaten.

Şurda anlamayan 3 cahil var sadece.

Biz burda miras dağıtıyoruz.

Belediyeye bağış yapmıyoruz.

Yada kırtasiyeden kalem satın almıyoruz.

Mesala şu arkadaş kesinlikle ateist olamaz. Zira anlamış soruyu :)

Siz ise tam bir aptal sürüsü.

Herkes size gülüyor :)

:D

Ecosystem'in geri kalan yazisini da alinti yapsaydin ya,cimbizci.

Bak ne demis ecosystem : "Kuran'in hesabi yanlis"

Bir insan kensidisini hem bu kadar salak hem de sahtekar duruma anca bu kadar dusurebilir.

Sitelerde Paylaş
Kutlarım. 1000. mesajı attınız ve hala hiç bir ateist problemleri anlamadı.

Kutlarım

:D :D :D

sen kendni kutla ilk iletiden beri senin gibileri eğitmeye çalışıyoruz. beyin özürlü olduğunuz için anlamıyorsunuz. ama önemli olan okuyucu. sen sadece piyonsun B)

Sitelerde Paylaş

Avliye(Antiateistin çözümü avliye zaten) çözümü mirasın belediyeye gitmesini engelliyor.

4/11 ALLAH size çocuklarınız hakkında öğütte bulunuyor. Erkek, kadının iki katı pay alır. Mirasçılar sadece kadın olup iki kişiden fazla iseler terekenin üçte ikisi onlarındır. Çocuk sadece bir kadınsa terekenin yarısı onundur. Ölen kişi ardında çocuk bırakmışsa, ana ve babasının her birisine altıda bir düşer. Çocuğu yok da kendisine sadece ana ve babası varis oluyorsa bu durumda annesine üçte bir pay düşer. Kardeşi varsa bu durumda annesine altıda bir düşer. Tüm bu paylaşma oranları, ölenin yaptığı vasiyetten ve borçların ödenmesinden sonra gelir. Analarınız, babalarınız ve çocuklarınızdan hangisinin size daha yararlı olduğunu bilemezsiniz. Bu ALLAH'ın yasasıdır. ALLAH Bilendir, Bilgedir.

Anti koyu kısmı sorayım sana ölen adamın 4 kızı 120 bin tl için mirasçı oldu sadece ayette verilen 2/3 burada neye yarayacak.

Sitelerde Paylaş
Avliye(Antiateistin çözümü avliye zaten) çözümü mirasın belediyeye gitmesini engelliyor.

4/11 ALLAH size çocuklarınız hakkında öğütte bulunuyor. Erkek, kadının iki katı pay alır. Mirasçılar sadece kadın olup iki kişiden fazla iseler terekenin üçte ikisi onlarındır. Çocuk sadece bir kadınsa terekenin yarısı onundur. Ölen kişi ardında çocuk bırakmışsa, ana ve babasının her birisine altıda bir düşer. Çocuğu yok da kendisine sadece ana ve babası varis oluyorsa bu durumda annesine üçte bir pay düşer. Kardeşi varsa bu durumda annesine altıda bir düşer. Tüm bu paylaşma oranları, ölenin yaptığı vasiyetten ve borçların ödenmesinden sonra gelir. Analarınız, babalarınız ve çocuklarınızdan hangisinin size daha yararlı olduğunu bilemezsiniz. Bu ALLAH'ın yasasıdır. ALLAH Bilendir, Bilgedir.

Anti koyu kısmı sorayım sana ölen adamın 4 kızı 120 bin tl için mirasçı oldu sadece ayette verilen 2/3 burada neye yarayacak.

evet bu yöntemle allahın hatasını düzeltiyoruz.

Sitelerde Paylaş

ayette "sadece" lafı varsa şu ayete göre dağıtım yapılır.

Miras bölüşümünde, akrabalar, yetimler ve yoksullar da hazır bulunursa güzel sözler söyleyerek onlara da verin. 4/8

tarihinde deicide tarafından düzenlendi
Bu forumda kimlik açıklanmaz
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...