Jump to content

Şu meşhur matematik hatası ve nisa suresi :)

Recommended Posts

Allah allah arkadaşım tefsir ve meal doğru , siz sadece orada payda bicmeyi bilmiyorsunuz arapçada bu yüzden işi matematiğe vuruyorsunuz anlatamıyormuyum??

200 e 300 kişi örneği verdim ordada tefsir nasıl doğruysa burdada doğru sizin anlamamanız arapçadan kaynaklı..Arapçayıda araştırmamanızdan kaynaklı o tefsircilerden kime mail atsanız size bu cvbı verecektır..

Hadi ordan. Ayet doğruysa matematik hatası var. Mealcilerin çevirisinden bunu anlıyoruz.

O zaman şöyle bir sonuç çıkıyor. Ya mealciler yanlış çevirmiş. Ya sen yanlış anlıyorsun. İkisi birbiriyle çelişkili. Eğer yanlış çeviri yaptılarsa açıkla diyecem de yukarıda mealler doğru dedin..

Bak Bundan 4000 kadar sene önce Hammurabi bile güzel mias hukuku çıkarmış.

adam kendisine bir çocuk veren karısından ya da kendisine bir çocuk veren kadından ayrılmak isterse, o zaman karısına çeyizini geri verir ve çocuklarına baksın diye tarlanın, bahçenin ve malların bir kısmının kullanım hakkını verir. Çocuklarını büyüttüğü zaman çocuklara verilenlerden bir parça, oğlanınkine eşit olan bir parça da ona verilir. Ondan sonra kalbinin erkeği ile evlenebilir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Hammurabi_Kanunlar%C4%B1

tarihinde Gucistenci01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,3k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

neyse şimdilik çıkıyorum hepınız buyrun sorularınızı sorunuz bizde gerekli cvpları veririz..tatmin olup olmamak sizin elinizdedir..Herkese iyi akşamlar tartışma sertliği nedeni ile kırıdıgım olduysada affetsin.. İsteyen arkadaş msn nıne ekleyebılır pm atıp..Foruma gündüz pek takılamıyorum medenıce tartışırız CAKIRCALI HARİC :) o daha evrilmemiş : s

Bu foruma daha sık uğraman dileğiyle maestro. Nasıl da ağızlarını payını aldı ama allahsızlar, hehe :lol:

Sitelerde Paylaş
neyse şimdilik çıkıyorum hepınız buyrun sorularınızı sorunuz bizde gerekli cvpları veririz..tatmin olup olmamak sizin elinizdedir..Herkese iyi akşamlar tartışma sertliği nedeni ile kırıdıgım olduysada affetsin.. İsteyen arkadaş msn nıne ekleyebılır pm atıp..Foruma gündüz pek takılamıyorum medenıce tartışırız CAKIRCALI HARİC :) o daha evrilmemiş : s

Müslüman da olsan, hıristiyan da, dindar da olsan, dinsiz de... önce insan olduğunu gösterecen. "Bir kılıç darbesiyle bu dinsizlere haddini bildiririm" diyerek Malkoçoğlu gibi ortaya don-gömlek atlamayacaksın. Karşındaki insanın aklına zekasına hakaret etmeyecek; düşüncesine katılmasan bile insan olduğunu unutmayacak; 500 kere açıklaması yapılmış bir konuyu hiç gündeme gelmemiş gibi açıp, abuk subuk fikirler ileri sürmeyeceksin (bu başlıkta olduğu gibi mesela); ondan sonra saygı bekleyeceksin. Emin ol, cuma namazına gittiğinde gördüğün saygı ve samimiyetten fazlasını bulursun burda, yeter ki bu dediklerime dikkat et, müslüman aklınla ateistlerin aklıyla alay etmeye kalkma.

2 ile 2'yi toplamayı beceremiyorsunuz daha, aklımla-zekamla alay etmenize göz yumar mıyım, kahmarulkazma?

Sitelerde Paylaş
deyip ben yokken evrazora saldırmışsın :)

Şimdi ben öldüm arkadaşım tamam? ardımdan o zamanki arap adetine göre miras yapılacak kurana göre :)

bende kalanları sayayım süt veren bir keçi,sütvermeyen bir keçi , bir tam kılıç ,3 yarım kılıç, bir seccade bir tesbih bir tanede kilim kaldı..

şimdi senın şu matematik hesabına göre bunları varislerime dağıtırmısın hakkaniyeti sağlamak yüzde yüzü tutturmak adına :) bekliyorum hic eveleme geveleme..

yani mesela sen bi din kursan ve yüzde yüze denk getirmeye çalışsan bunları bi dene bakalım nasıl hakkaniyetle yüzde yüzü tutturacaksın merak ettim bende..bunları borcum olarakta düşünebilirsin.. yalnız kovalamaca hikayesine döndürmeden dağıt :) sonra arkadakilerde kanatlanmasın : S

kahhar, kurandaki o matematiksel işlemi söyleyen allah, tabii ki %100 doğru olması lazım... burda sıradan bir insana %100 olsun demen saçmalıktan başka birşey değil.. sen burdaki bir insanla süper zeki tanrıyı bir mi tutuyorsun?? allah da %100 hesabını tutturamamış mı diyorsun?? allahın acizliğini kabul ediyorsun farkında değilsin...

Sitelerde Paylaş

kahhar kendini çok fena rezil etmişsin, ne diye açtın ki bu başlığı, ayıkla şimdi pirincin taşını hadi :crazy:

oranlardaki yanlışlığı kabul ettiğin için, orda oran yoktur mecaz vardır diye saçmalıyorsun... miras paylaşımında mecaz mi olur be?? 6da biri derken biri çıkıp da ord mecaz var, aslında yarısıdır o derse napıcaksın??? ömer de miras paylaştırırken bu problemi görmüş demek ki, o da kafasına göre bi hesap yapmış, ayeti bi kenara bırakmış tabi.. gerç o da batırmış ama.. şimdi sen de yeni bi hesap çıkarıyorsun, ama sen de batırmışsın, hem de fena batırmışsın...

Sitelerde Paylaş
Yüzdeye göre paylaştırıldıgını nereden çıkardın ? orada denmışkı bak cocuga iki veriyorsan kadına bir vereceksin çocuk ölüyse şu kadar olacak denmiş..

sana yüz üzerinde 25ona 65 ona 23 onamı denmış körmüyüz yoksa görmekmi istemiyoruz

Ya angutaleyhisselam,

Ben de seni sıradan, cahil bir müslüman sanıp ciddiye alıyor, cevap veriyordum. Sen ne yontulmamış bir kütükmüşsün de, haberim yokmuş.

Matematiğin en basit kurallarını bile bilmiyorsun daha. 100'de dememiş de, 3'te demiş, ne farkeder? 300'de 200 dememiş de, 3'te 2 demiş; 100'de 50 dememiş de, yarısı demiş.

Ne rezil biriymişsin sen yahu!!!

Sitelerde Paylaş
kahhar kendini çok fena rezil etmişsin, ne diye açtın ki bu başlığı, ayıkla şimdi pirincin taşını hadi :crazy:

oranlardaki yanlışlığı kabul ettiğin için, orda oran yoktur mecaz vardır diye saçmalıyorsun... miras paylaşımında mecaz mi olur be?? 6da biri derken biri çıkıp da ord mecaz var, aslında yarısıdır o derse napıcaksın??? ömer de miras paylaştırırken bu problemi görmüş demek ki, o da kafasına göre bi hesap yapmış, ayeti bi kenara bırakmış tabi.. gerç o da batırmış ama.. şimdi sen de yeni bi hesap çıkarıyorsun, ama sen de batırmışsın, hem de fena batırmışsın...

iyi iste diyorum bende gidersin araplara mekkeyle medine arasındaki yol farkını sorarsın tamam???

Sitelerde Paylaş
Bu foruma daha sık uğraman dileğiyle maestro. Nasıl da ağızlarını payını aldı ama allahsızlar, hehe :lol:

Yo öyle pay verme gibi bir düşüncem olsa buraya kuranın ebced hesabını dökerim sen ve senin gibiler mavala koyunu gibi bakakalırsınız :)

Sitelerde Paylaş
Ya angutaleyhisselam,

Ben de seni sıradan, cahil bir müslüman sanıp ciddiye alıyor, cevap veriyordum. Sen ne yontulmamış bir kütükmüşsün de, haberim yokmuş.

Matematiğin en basit kurallarını bile bilmiyorsun daha. 100'de dememiş de, 3'te demiş, ne farkeder? 300'de 200 dememiş de, 3'te 2 demiş; 100'de 50 dememiş de, yarısı demiş.

Ne rezil biriymişsin sen yahu!!!

işte o ayette matematik arayacak kadar evrim geçirmişzin..sana ne dedim önce terbiye geninii ayıklatacaksın sen yani evrilicen sana öyle cvp var yoksa sana cvp yok :)

Sitelerde Paylaş
kahhar, kurandaki o matematiksel işlemi söyleyen allah, tabii ki %100 doğru olması lazım... burda sıradan bir insana %100 olsun demen saçmalıktan başka birşey değil.. sen burdaki bir insanla süper zeki tanrıyı bir mi tutuyorsun?? allah da %100 hesabını tutturamamış mı diyorsun?? allahın acizliğini kabul ediyorsun farkında değilsin...

iyi okuyacaksın anlayacaksın söylediklerimi tartışıcaz faramirciğim.aslında anladın ama daha henüz aranızda bir tane delikanlının işine gelmedi..bakalım kimin işine gelecek önce :)

Sitelerde Paylaş
iyi okuyacaksın anlayacaksın söylediklerimi tartışıcaz faramirciğim.aslında anladın ama daha henüz aranızda bir tane delikanlının işine gelmedi..bakalım kimin işine gelecek önce :)

Ya angutaleyhisselam,

Senin kitabının birçok yerinde, yine birçok konuyla ilgili çeşitli rakamlar veriliyor. Örneğin, zina ve şahit konusu; zinanın gerçekleştiğine dair 2 erkek veya 4 kadın gibi rakamlar var. Veya ahirette Allah'ın üzerinde oturduğu tahtı taşıyan 8 melek. Veyahut, 4 günde dünyayı, 2 günde gökleri yaratması. Ya, ganimet paylaşımında peygambere düşen 5'te 1 pay? Ya da, yoksullara dağıtılacak sadaka miktarı?.. Bunlar da aslında mecazi rakamlardır, öyle değil mi?

Keşke bu konularda bizleri ışığından mahrum etmesen, aydınlatsan; Kuran'daki rakamların aslında hiçbir anlamının olmadığını, laf olsun diye yumurtlanmış (elif, lam, mim gibi) saçma sapan sözcükler, heceler, ünlemler falan olduğunu söylesen mesela, daha eğlenceli olmaz mı?

Bektaşi ısrar üzerine cuma namazına gitmiş. Bakmış hoca vaaz veriyor: "Allah, gözle görülmez, elle tutulmaz, kokusu yoktur, sesi yoktur, ne yerdedir, ne göktedir..." diye saydırıyor. Bektaşi dayanamamış kalkıp dışarı yönelmiş "Ulan yok diyeceksin de, dilin varmıyor deyyus" diyerek çıkıp gitmiş.

Sitelerde Paylaş
Ya angutaleyhisselam,

Senin kitabının birçok yerinde, yine birçok konuyla ilgili çeşitli rakamlar veriliyor. Örneğin, zina ve şahit konusu; zinanın gerçekleştiğine dair 2 erkek veya 4 kadın gibi rakamlar var. Veya ahirette Allah'ın üzerinde oturduğu tahtı taşıyan 8 melek. Veyahut, 4 günde dünyayı, 2 günde gökleri yaratması. Ya, ganimet paylaşımında peygambere düşen 5'te 1 pay? Ya da, yoksullara dağıtılacak sadaka miktarı?.. Bunlar da aslında mecazi rakamlardır, öyle değil mi?

Keşke bu konularda bizleri ışığından mahrum etmesen, aydınlatsan; Kuran'daki rakamların aslında hiçbir anlamının olmadığını, laf olsun diye yumurtlanmış (elif, lam, mim gibi) saçma sapan sözcükler, heceler, ünlemler falan olduğunu söylesen mesela, daha eğlenceli olmaz mı?

Bektaşi ısrar üzerine cuma namazına gitmiş. Bakmış hoca vaaz veriyor: "Allah, gözle görülmez, elle tutulmaz, kokusu yoktur, sesi yoktur, ne yerdedir, ne göktedir..." diye saydırıyor. Bektaşi dayanamamış kalkıp dışarı yönelmiş "Ulan yok diyeceksin de, dilin varmıyor deyyus" diyerek çıkıp gitmiş.

bak süper örnekler bulmuşsun paydalara :) ama bir o kadar körsün allahın işi yok 3.5 melek arşı tutuyor..arapçayı öğren deyyus :)

Sitelerde Paylaş
ULAN arapçayı nasıl öğrensin bütün millet? Dalga mı geçiyosun bizimle?

ingiliz hatuna asılacam die ingilizce öğrenirsin ama : S yada fifty cent vs? hı?

tarihinde Kahharulazam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...