Jump to content

Hıristiyanlar Neden Topluca Müslüman Olmuyor?

Recommended Posts

Müslüman arkadaşlara soru:

Yahudiliği biraz üstün tuttuğunuzu sezmek mümkün, ne de olsa ilk tektanrılı dindi; o kalsa da olur.

Ama size göre Hıristiyanlık saçma sapan kuralları olan, mantıksız ve bozulmuş bir din... Üçlübirlik inançları yanlış ve Allah'a şirk koşmak. İsa çarmıha gerilmedi, Allah onu yanına aldı. Bunlar artık bilindiğine göre, artık tüm Hıristiyanların son ve hak din olan İslam'a geçmeleri gerekir.

Acaba neden geçmiyorlar? Onların da sizin kadar aklı yok mu? Düşünemiyorlar mı?

(Rica: Lütfen 'papazlar engelliyor' demeyin. Hangi devirdeyiz?)

Sitelerde Paylaş

Yahudiliği biraz üstün tuttuğunuzu sezmek mümkün, ne de olsa ilk tektanrılı dindi; o kalsa da olur.

Ama size göre Hıristiyanlık saçma sapan kuralları olan, mantıksız ve bozulmuş bir din... Üçlübirlik inançları yanlış ve Allah'a şirk koşmak. İsa çarmıha gerilmedi, Allah onu yanına aldı. Bunlar artık bilindiğine göre, artık tüm Hıristiyanların son ve hak din olan İslam'a geçmeleri gerekir.

Sen olsaydın, uçaktan inip eşekle seyahat etmeyi ister miydin?

Sitelerde Paylaş

allah insana akıl fikir vermiş ama kafirler kullanamıolar işte akıllarını başka şeylerde kullanıolar yarabbim şükürler olsun ki müslüman ana babadan dünyaya geldim ne kadar şanslıyım yüce allahım kafileride hidayete erdisin inşallaah

Sitelerde Paylaş

Evet akıllarını hiç kullanmıyorlar görkemcim. Akıllarını kullanmıyarak marsa gitti bu adamlar. Aya daimi bir üs yapmak için çalışmalarada başlamışlar su arıyacakmış bu salaklar. Ne gerizekalı insanlar var değilmi. Yüce allah onları akıl versin inşallah. Bize vermesin zira bizde fazlası ile var :D

Sitelerde Paylaş

yoo derim ,Müslümanlarin basinda kilise gibi bir örgüt yok

düsün her hiristiyan 35-45 euro(almany.) her ay kiliseye vergi veriyor

ruhban sinifi isi gücü yok ancak miletti fisekliyorlar , 2000 yilik bir teror örgütü

öbür tarafda Müslümanlara bak atilan iftiralari birak canlarini koruyamiyorlar

Sitelerde Paylaş
Evet akıllarını hiç kullanmıyorlar görkemcim. Akıllarını kullanmıyarak marsa gitti bu adamlar. Aya daimi bir üs yapmak için çalışmalarada başlamışlar su arıyacakmış bu salaklar. Ne gerizekalı insanlar var değilmi. Yüce allah onları akıl versin inşallah. Bize vermesin zira bizde fazlası ile var :D

hepiniz yanacaksınız allah u tealanın huzurunda ne demek oluomus aya çıkmak allaha şir mi koşuo bu batılılılar yazık çok yazık biz cennetle hurilerle eglenirken siz kafirler yanacaksınız

Sitelerde Paylaş
Aslında onlar Muhammed'in allahın elçisi olduğunu biliyolar ama gurur yapıyor,birde kıskançlık B)

tıpkı senin çekememezliğin gibi değilmi?? :) düşünme genleri ayıklanmamıştır : S

tarihinde Kahharulazam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ruhban sinifi isi gücü yok ancak miletti fisekliyorlar , 2000 yilik bir teror örgütü

sağlam kapak :good:

Sitelerde Paylaş

Almanyada hristiyan olmayanlarda kiliseye vergi veriyor mu?

Biz burda diyanete vergi vermiyor muyuz?

Burdakiler hristiyanlara karşı fişeklemiyor mu?

Hristiyanlar terör eylemlerine karşı canlarını nasıl koruyor?

Bu 4 sorunun cavabını istiyorum.

saygılar...

Sitelerde Paylaş
Almanyada hristiyan olmayanlarda kiliseye vergi veriyor mu?

Biz burda diyanete vergi vermiyor muyuz?

Burdakiler hristiyanlara karşı fişeklemiyor mu?

Hristiyanlar terör eylemlerine karşı canlarını nasıl koruyor?

Bu 4 sorunun cavabını istiyorum.

saygılar...

-almanyada hiristiyan olmayan tabiiki vergi vermiyor , ama tek almanyada katolik yok italya ,franca, .. ......

sen hesapla

-senin verdiyin vergilerler Müslümanlari frenliyorlar ( 5 vakten baska ne yapabiliyorsun camilerde )

kilsilerede Müslümanlar dämon(seytan) diye tanitiliyor ben kendim sahit oldum .

- her Müslüman ülkede hiristi, var , maruni , kipti.,asürler , vs. -...

bunlarin sahip oldugu haklar bize hic bir bati devletinde yok .

-gecmis 15 yili hesapla bakiyim kac Müslüman kac hirist. öldü ,

3-4 milyon Müslüman 3000 hiristiyan öldü kim kimi katlediyor ,

birde atesitler süpheci olur derler , sen bu akila ateist olduysan yazik sana

tarihinde enNazzam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
hepiniz yanacaksınız allah u tealanın huzurunda ne demek oluomus aya çıkmak allaha şir mi koşuo bu batılılılar yazık çok yazık biz cennetle hurilerle eglenirken siz kafirler yanacaksınız

ahirette hatırlat para verim takarsın hurilere oynarken

olum altıma işicem lan yazma yeter

Sitelerde Paylaş
allah insana akıl fikir vermiş ama kafirler kullanamıolar işte akıllarını başka şeylerde kullanıolar yarabbim şükürler olsun ki müslüman ana babadan dünyaya geldim ne kadar şanslıyım yüce allahım kafileride hidayete erdisin inşallaah

hah işte, sen de müslüman ana babadan olmasan, kafanı kullanamayacaksın demek islama dönmek için.

ya da neydi o gariban kafirlerin suçu ki allah onları -hem de kafalarını kullanmayacaklarını bile bile- müslüman ana babadan doğurtmamış?

ps: pardon, şaka yaptığını -ya da ziyadesiyle salak olduğunu- anlayamamışım...

tarihinde crossfox tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hıristiyanlar Neden Topluca Müslüman Olmuyor?

Yahudiler neden hristiyan olmuyor?

Ya da atlayıp direk müslümanda olabilirler.

En güzeli hepsinin evrim geçirip ateist olması galiba :o

Bence kısaca insanlarda güven problemi var :friends:

Darwin'in son peygamber ve genlerin resulu olduğuna inanmıyorlar bu yüzden :nea:

Sitelerde Paylaş

hıristiyanlar asla topluca müslüman olmazlar. çünkü radikalleşme bir dinin kalıcı olması ve üye sayısının korunması açısından çok önemlidir.

radikalleşme nedir?

günümüzde bilim ve teknoloji hızla ilerledikçe yeni buluşlar bulgular edinildikçe insanların tanrı ile arasındaki bağlar da zayıflamakta. herşeyin olduğu gibi dinlerin de belli bir popüleritesi var. ilerleyen teknoloji karşısında yanıtlanamayan sorular dine olan güveni azaltır. ve dolayısıyla dinin popüleritesini de azaltır.

bu noktada benim düşüncem olan dünyadaki yöneten sınıfın yönetilenleri kullanması için en büyük araç olan dinin popüleritesini yitirmesi yönetenler tarafından istenmeyen bir durumdur.

yakın geçmişte Papa'nın Darwinden özür dilemesi en göze batan radikalleşme hareketidir ki yarın gün evrim %100 kanıtlanmış olsa (ki son bulunan Ida adlı fosilden sonra evrim çalışmaları tekrar hız kazanacak) Hıristiyanlık yaptığı bu özür dileme hareketi ile (her ne kadar tüm dinler yara alacak olsa da) alacağı hasarı en aza indirecektir bence.

kısacası Hıristiyanlık daha radikal ve daha bilinçli bilime ve teknolojiye açık olduğu için üye kayıpları en az seviyededir. (tabi bu yazıya yahudiliği dahil etmiyorum. :))

şimdi bu yazıma alıntı yapacak müslümanlar olacaktır. okuduktan sonra "yok efendim dünyanın % bilmem kaçı müslüman" " yok efendim dünyada şu kadar müslüman yaşıyor" "müslümanlık hızla yayılıyor" gibisinden iddaalar gelecektir. Aynı Türkiye'nin %98'inin Müslüman olduğu iddaaları gibi. kendilerine biraz araştırma yapmalarını öneriyorum.

Sitelerde Paylaş
-senin verdiyin vergilerler Müslümanlari frenliyorlar ( 5 vakten baska ne yapabiliyorsun camilerde )

kilsilerede Müslümanlar dämon(seytan) diye tanitiliyor ben kendim sahit oldum .

Benim verdiğim vergiler müslümanları frenliyorlar mı ? O nedemek??

Hacılar, hocalar hiç hristiyanlara karşı fişeklemiyor değil mi? Hristiyanlara ve yahudilere karşı fişeklediklerinede ben şahit oldum. Hele hele yahudilere çok daga fazla fişekliyorlar. Bu konuda sende bilirsin belki hadiste çoktur. Ağaç dile gelecek, kafalarını keseceksiniz falan...

- her Müslüman ülkede hiristi, var , maruni , kipti.,asürler , vs. -...

bunlarin sahip oldugu haklar bize hic bir bati devletinde yok .

İşte buna gülerim :D Yahu batı ülkelerinde adamlar kaldirimda namaz kılıyor.Hristiyanlar burda ayin yapsa linç edilir :) Daha çok olmadı belgesel için anadoluda bir kaleye haç astılar diye halk galeyana geldi.Karikatür çizdiler diye müslümanlar dünyayı ayağa kaldırmadı mı? o olaylarda yüzden fazla insan öldü.Ya kısa film çekti diye öldürülen yönetmen? Müslümanlar pankarta ''islam will dominate world'' yazıp ingiltere gösteri yapabiliyorlar burda böyle birşeyin olduğunu hayal etsene. Sivasta insanları yakanlar böyle bir durumda naparlar sence? Bol keseden sallama istersen ben satürnde yaşamıyorum.

-gecmis 15 yili hesapla bakiyim kac Müslüman kac hirist. öldü ,

3-4 milyon Müslüman 3000 hiristiyan öldü kim kimi katlediyor ,

Eeee bu gün güç hristiyanların elinde. Bu tablonun tam tersi islam güçlüyken vardı.Osmanlı viyana kapılarındayken hristiyanların durumu şimdiki müslümanlar ile aynıydı. Osmanlının barış ve huzur götürdüğünü söler hep müslümanlar ama hikayedir zaten amerikada demokrasi götürüyor :) Kelle kuleyi araştır ne demek istediğimi anlarsın.

birde atesitler süpheci olur derler , sen bu akila ateist olduysan yazik sana

Müslümanlar geri olur derleri sen bu akılla müslümansan aferim sana :)

(Not: Hristiyanları savunduğum falan yok bence dinlerin hepsi aynı terane)

tarihinde BooKLeSS tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...