Jump to content

Hem laik, hem müslüman olunur mu?

Recommended Posts

İran'da faiz konusunda söylenenlerse terminolojik bir karmaşadan yararlanılarak islam karşıtı propaganda üretmekten ibaret. İran'da faiz yasak.

Kardeş İranda faiz şer'en yasak,resmen yasaldır.Yukarıda ki linke gözatarsan Ekonomi Bakanı Davoud Danesh Jafari ve Merkez Bankası Başkanı Ebrahim Sheibani’nin faiz oranlarının aynı kalacağı yönündeki açıklamalarını,aşağıda ki linkte de Ahmedinecat'ın % 14 den 12ye indirilen faizi %10'a indirmekten bahsettiğini okursun.

http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/449311.asp

Ayrıca bazı sebeplerden İran oldukça iyi bildiğim bir ülke,internetten tanımıyorum.

21. yüzyıl ekonomisi demek sömürü ve vahşet demektir. Dünyaya bu kadar egemen olması haklı olduğunu göstermez.

21.YY.ekonomisini övmüşüm gibi konuşuyorsun,ekonominin rengi önemli değil,kapitalizm ya da sosyalizm...Piyasada dönen milyarlarca dolarlık mal ve hizmetten sözediyoruz,sosyal adalet ve faizle ilgili birkaç ayet ve hadis günümüz ekonomisine yol göstermek bir yana,İran örneğinde ki gibi uygulanamaz bile.

İranda devrim olalı 30 sene oldu ve petrolden gelen paraya rağmen hala faizi kaldıramadılar bile.Faiz yerine kar ortaklığı gibi projelerse ortada.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 95
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben de onu kast etmiştim. İran İslam Cumhuriyeti Anayasası Kur'an esaslarına göre düzenlenmiştir. Mükemmel bir anayasadır.

Mükemmellik kıstaslarımız çok farklı seninle !

Merhamet sahibi bir Allah'tan ibret olması için hırsızlık yapınca elinin kesilmesi mükemmel bir yasa değil "hayvanlıktır" "insanlık dışıdır"

Zina eden erkeği,inanlardan oluşan bir topluluk önün de kırbaçladığın halde hala zinâ o toplumda görülüyorsa burda da bir "mükemmellik" yoktur.Hayvanlık vardır.

EEE ne demişler "Eşşek olursan semer vuran çok olur" ve " Alışmamış g.tte don durmaz" derler .

Size "laiklik" "demokrasi" "insanlık" "hak" "özgürlük" çok bile

Semerlenmeye ihtiyaç duyuyorsunuz.

Aklıma bir haci'nin sözü geldi ;

"Ne acı"

tarihinde CasTRo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sizden öncekiler şu sebeple helâk oldular: Onlar, itibarlı bir kimse hırsızlık yaptığı zaman, hırsızı serbest bırakırlar; güçsüz bir kimse hırsızlık yapınca da, ona ceza uygularlardı.

Hırsızlık deyince fırından ekmek çalan jean val jean mı geliyor aklına sadece.

Bankaları bir gecede hortumlayıp milyonlarca insanı mağdur edenlerin ellerinin kesilmemesi asıl insanlık dışı olan.

Sitelerde Paylaş
Sizden öncekiler şu sebeple helâk oldular: Onlar, itibarlı bir kimse hırsızlık yaptığı zaman, hırsızı serbest bırakırlar; güçsüz bir kimse hırsızlık yapınca da, ona ceza uygularlardı.

Hırsızlık deyince fırından ekmek çalan jean val jean mı geliyor aklına sadece.

Bankaları bir gecede hortumlayıp milyonlarca insanı mağdur edenlerin ellerinin kesilmemesi asıl insanlık dışı olan.

1400 yıl öncesined uygulanan ve hayvanlık derecesi olan kurallarını şirin göstermek için bu yola başvurmayın.

Allah'ın emri de geç yada sus.

Sitelerde Paylaş

Yol mol... mantıklı sonuçta. Hırsızın eli kesilmeli. Ama hırsız kavramı tartışılabilir.

Kur'anın idam emri 1400 yıl sonra en azılı kur'an düşmanı olan devlette bile uygulanabiliyorsa, her emri her zaman uygulanabilir demektir.

İdam cezası da mı insanlık dışı ?

Bana göre değil. Ölüm de hak edilebilir bir şeydir.

Sitelerde Paylaş
Yol mol... mantıklı sonuçta. Hırsızın eli kesilmeli. Ama hırsız kavramı tartışılabilir.

Kur'anın idam emri 1400 yıl sonra en azılı kur'an düşmanı olan devlette bile uygulanabiliyorsa, her emri her zaman uygulanabilir demektir.

İdam cezası da mı insanlık dışı ?

Bana göre değil. Ölüm de hak edilebilir bir şeydir.

Bu dünyada ceza sistemi zaten İslam'la çelişen bir sistemdir.

Öbür tarafta "kısa çöp uzun çöpten" hakkını soracaksa ,

Zerre kadar iyiliğin ,zerre kadar kötülüğün karşılığı öbür tarafta varsa

İslam bu düşünceyle beraber bu dünyada Allah'tan ibret olmak üzere el kesilmesini emretmesi,inananlardan oluşan bir topluluk önünde kırbaçlamayı emretmesi

başlı başına bir çelişkidir.

Bu çelişkinin ortadan kalması içinde ya cehennemi ortadan kaldıracaksın, Allah'ın gücünü bu dünya da göstereceksin,

Ya da bu dünya ki ceza sistemini kaldırıp "Allah'ından bul" diyeceksin

Ha sanmayın ki ben ceza sistemini kaldıralım diyorum, sadece islamla ceza sisteminin saçmalığını göstermek istedim.

Ayrıca evet idam ' da insanlık dışıdır.

ve bir katile verebileceğin en iyi kurtuluştur.

Sitelerde Paylaş

anadolu insanı hem laik hem müslümandır:

* erkekleri namazdan çıkar, düğüne gidip rakı içer.

* kadınları mevlitte ağlar, sonra yan evdeki eğlencede göbek atar.

* muhammed'i sever, atatürk'ü de sever.

* ne kadar propaganda yapılırsa yapılsın, arapların dost olmadığını bilir.

* hacca gider, çanakkale'ye de gider.

* cennetten söz ederken 'aslı varsa' diye şüphe belirtir.

* softalığa pirim vermez, tasavvuf erbabını sever.

* türbanlı kızlar, 'evlenince kocam isterse başımı açarım' der.

umutsuz olmayın, ham arap şeriatı bu topraklarda kök salamaz.

saygılarımla.

Sitelerde Paylaş

İslam dini sonuna kadar laiktir ve laikliği savunur.

Siyasal islam söylemi ne zaman ve hangi şartlarda bu ülkeye sokuldu, bir düşünün derim....

Ve ayeti unutmayalım.

Sakın o yaman aldatıcı, sizi Allah ile aldatmasın!

Ve bu arada satsuma doğrulara parmak basmış, teşekkürler ediyorum kendisine...

Sevgiler...

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Necip Fazıl'ın başından geçen bir olay

Evet, sevgili gençler, daima benim gibi konuşmaya çalışın. Çünkü davamız çeşm-i bülbül kadar naziktir, yere düşürüp kırmayalım. Bir gün, mahkemede bana hâkim sordu. Dedi ki:

“-Kuzum Necip Fazıl, zapta geçirmeyeceğim, hükümde de esas teşkil etmeyecek, şahıs olarak, dost olarak, dostluğa kabul ediyorsanız, bir sual soracağım.”

“-Buyursunlar.”

Dedim.

“-Siz lâik misiniz, değil misini?”

Dedim ki:

“-Efendim, böyle sual olur mu? Ben belki bunun için huzurunuzdayım. Ve şimdi anlayacaksınız lâik miyim, değil miyim! Fakat bir şartla cevap veririm. Hem zapta geçmesi hem de hükme tesir etmesi şartıyla...”

Ve devam ettim:

“-Ben Allah’a inanıyorum, yani Halik’a... Bütün âlemlerin Rabbına... Nasıl istersiniz ki, Allah’ı ve onun emirlerini dünyanın dışında kabul edeyim. Şimdi ben lâik miyim, değil miyim, siz karar verin!”

Dikkat edilirse burada bir incelik var; lâik miyim, değil miyim, sen karar ver!..

Sitelerde Paylaş

Şu anda bizim sizinle tartıştığımız nokta asla ve asla kesinliği bizler tarafından sabitlenmiş olan bu sosyal bir rastlantıdan ibaret İslamın gerçekliğii değil, direk bizzat sizin kafanızdaki fikirlerinizdir.

Biz o Kuran ile ya da onun yayıcısı ya da onun doğruluğuna inanıp Peygamberi Peygamber yapanlar ile değil, Şu an tarih 2009'u gösterirken dahi, Tarihi araştırmayıp, kendi az ve kıt bilgileri ile yetinip kendi ve çevresindeki insanların ve küçük kızların ve küçük erkeklerin hayatlarını kendi kıt bilgileri ile YÖENTMEYE çalışanlar ile savaşıyoruz.

Yani yaptığımız size yardım etmektir. Hatta yardım edemeyiz sizi öğrenmeye teşvik etmektir. Sadece okuyun.

Sitelerde Paylaş
Peki soruyu şöyle soralım Laik bir ülkede laik olmama hakkına sahip olmak şuç mu?

Bireysel bazda dinini yaşayabilirsin ama devletsel bazda ve devlet kurumlarının işleyişinde görevliysen senin dinini dayatamazsın.Anayasayı ihlal edersin ve suç olur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...