Jump to content

Müslümanlar neden diğer dinlerdeki herkesi cehenneme doldururlar?

Recommended Posts

uzun zamandır bu siteye çok nadir giriyorum.insanlarlada çevremdede pek din muhabbeti yapmıyorum.bu müslüman arkadaşlar ne zaman biraz hoşgörülü ve de karşısındaki insanıda adam yerine koymayı öğrenecekler doğrusu çok merak ediyorum.

geçen bi pilavcıdan pilav alıyım dedim.sonra bi yerden konu açıldı.adam müslümanlardan başka tüm hristiyan,yahudi,budist,ateist tüm dinlerdeki trilyonlarca insanı cehenneme doldurdu.müslümanlardan başka herkes cehenneme gidecekmiş.cennete sadece müslümanlar gidecek.

ya bu nasıl mantık cennet sizin babanızın malımı arkadaşlar.

bu nasıl allah ki müslümanıda kendi yaratmış diğer dinlerden olanlarıda ama müslüman olmayanlara cehennemde türlü türlü işkence yapacakta müslümanlara cennette binbirtürlü safa sürdürtecek.

nasıl bir anlayış hoşgörü varki trilyonlarca insanı cehenneme dolduracak diyorsunuz allah.birçok müslüman bunu söylüyor.bi tanesiyle daha bugün tanıştım:)

biraz insaf biraz vicdan biraz anlayış biraz hoşgörü kendi dininizden olmayanı niye böyle hor hakir aşağıda görürsünüz.

gavurun yaptığı tüm teknoloji harikalarını kullanırsınız sonrada adamları cehenneme doldurursunuz ikiyüzlüler sizi.ulan onlar insan diilmi anası babası kızkardeşi abisi halası yokmu onun için üzülcek ,onlar insan değilmi ateş değdimi acı çekmeyeceklermi.sizi biri inancınızdan dolayı cehenneme atsa sonra ağzınızdan kan kusana kadar işkence yapsa ne düşünürsünüz.durum böyleyken trilyonlarca insanı cehenneme doldururken gözünüzü bile kırpmazsınız can bu can hayvana bile saygı duyacaksın iyi davranacaksın değilki insana.

durun düşünün biraz belki birşeyler anlarsınız.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 83
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

uzun zamandır bu siteye çok nadir giriyorum.insanlarlada çevremdede pek din muhabbeti yapmıyorum.bu müslüman arkadaşlar ne zaman biraz hoşgörülü ve de karşısındaki insanıda adam yerine koymayı öğrenecekler doğrusu çok merak ediyorum.

geçen bi pilavcıdan pilav alıyım dedim.sonra bi yerden konu açıldı.adam müslümanlardan başka tüm hristiyan,yahudi,budist,ateist tüm dinlerdeki trilyonlarca insanı cehenneme doldurdu.müslümanlardan başka herkes cehenneme gidecekmiş.cennete sadece müslümanlar gidecek.

ya bu nasıl mantık cennet sizin babanızın malımı arkadaşlar.

bu nasıl allah ki müslümanıda kendi yaratmış diğer dinlerden olanlarıda ama müslüman olmayanlara cehennemde türlü türlü işkence yapacakta müslümanlara cennette binbirtürlü safa sürdürtecek.

nasıl bir anlayış hoşgörü varki trilyonlarca insanı cehenneme dolduracak diyorsunuz allah.birçok müslüman bunu söylüyor.bi tanesiyle daha bugün tanıştım:)

biraz insaf biraz vicdan biraz anlayış biraz hoşgörü kendi dininizden olmayanı niye böyle hor hakir aşağıda görürsünüz.

gavurun yaptığı tüm teknoloji harikalarını kullanırsınız sonrada adamları cehenneme doldurursunuz ikiyüzlüler sizi.ulan onlar insan diilmi anası babası kızkardeşi abisi halası yokmu onun için üzülcek ,onlar insan değilmi ateş değdimi acı çekmeyeceklermi.sizi biri inancınızdan dolayı cehenneme atsa sonra ağzınızdan kan kusana kadar işkence yapsa ne düşünürsünüz.durum böyleyken trilyonlarca insanı cehenneme doldururken gözünüzü bile kırpmazsınız can bu can hayvana bile saygı duyacaksın iyi davranacaksın değilki insana.

durun düşünün biraz belki birşeyler anlarsınız.

Ben bir müslüman olarak cevap verebilir miyim?

Veriyorum <_<

Sana öyle davranan kim olursa olsun herkesin içinde haykır, Allah sana faksmı çekti nerden biliyorsun diye... Çok samimi söylüyorum aynen bunu yap o kişiye. Ben aynısını yapıyorum, çok etkili oluyor...

Ve bu düşüncenin en büyük nedeni kibir ve ego'dur. Dini bilmeyenin kibiri ve egosu maalesef çok yüksek olur ve neye hizmet ettiğini bilmez, bilmesine de gerek yoktur, o sadece kendini kurtarmıştır ve niyeyse cennete de kendinden başka kimseyi layık göremez...

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş
Ben bir müslüman olarak cevap verebilir miyim?

Veriyorum <_<

Sana öyle davranan kim olursa olsun herkesin içinde haykır, Allah sana faksmı çekti nerden biliyorsun diye... Çok samimi söylüyorum aynen bunu yap o kişiye. Ben aynısını yapıyorum, çok etkili oluyor...

Ve bu düşüncenin en büyük nedeni kibir ve ego'dur. Dini bilmeyenin kibiri ve egosu maalesef çok yüksek olur ve neye hizmet ettiğini bilmez, bilmesine de gerek yoktur, o sadece kendini kurtarmıştır ve niyeyse cennete de kendinden başka kimseyi layık göremez...

Sevgiler...

ÂLİ IMRÂN suresi 85-Ve her kim İslâm'dan başka bir din ararsa elbette ondan kabul edilmez ve o ahirette hüsrâna uğramışlardan olur.

Sitelerde Paylaş

Evet güzel bir konuya değinmişsin arkadaşım.

Malesef bizler cehennem'İn odunlarıyız.Allah kendi kitabında böyle diyor ve 'cubbeliali'de ayetle bunu desteklemiş bulunmakta:D

Allah,annenin çocuğa olan sevgisinden daha çok sever insanları ama o'na inanmayanı cehennemde ki en berbat yere atmaktan,onu aşağılamaktan da aşağı kalmaz.Ne kadar merhamet doluymuş(!).Ben annemi reddetsem dahi bana bunu yapmazken ,beni annemden bile çok sevdiğini söyleyen allah bunu yapabiliyor way canına ....

Buradan da görülebiliyor ki;

Allah sadistlerin en sadist'idir.Basit duygulara sahip insan gibi hareket etmektedir.Üstün ve bilge bir yaratıcıya hiç yakıştıramadım doğrusu....:D

Sitelerde Paylaş

benim annemde dindardır ama çamaşır makinesini icat edene çok dua eder aynen:)

ayrıca kuran çelişkilerle doludur.bi yerde islamdan başka hiçbir din kabul edilmeyecektir der.bir yerdede

yahudilerden,hristiyanlardan,sabiilerden her kim inanır ve güzel amel işlerde onu altlarından ırmaklar akan cennete koyacağız der...

şimdi hangisine inanalım bunların.bu nasıl kuran ya bi öyle diyo bi böyle diyo kafamı buluyo bizle...

Sitelerde Paylaş
Evet güzel bir konuya değinmişsin arkadaşım.

Malesef bizler cehennem'İn odunlarıyız.Allah kendi kitabında böyle diyor ve 'cubbeliali'de ayetle bunu desteklemiş bulunmakta:D

Allah,annenin çocuğa olan sevgisinden daha çok sever insanları ama o'na inanmayanı cehennemde ki en berbat yere atmaktan,onu aşağılamaktan da aşağı kalmaz.Ne kadar merhamet doluymuş(!).Ben annemi reddetsem dahi bana bunu yapmazken ,beni annemden bile çok sevdiğini söyleyen allah bunu yapabiliyor way canına ....

Buradan da görülebiliyor ki;

Allah sadistlerin en sadist'idir.Basit duygulara sahip insan gibi hareket etmektedir.Üstün ve bilge bir yaratıcıya hiç yakıştıramadım doğrusu....:D

CÂSİYE 22 Allah, gökleri ve yeri, hak ve hikmete uygun olarak, herkese kazandığının karşılığı verilsin diye yaratmıştır. Onlara zulmedilmez.

ANKEBÛT 40-Bunların her birini kendi günahları yüzünden yakaladık. Onlardan taş yağmuruna tuttuklarımız var. Onlardan o korkunç sesin yakaladığı kimseler var. Onlardan yerin dibine geçirdiklerimiz var. Onlardan suda boğduklarımız var. Allah, onlara zulmediyor değildi, fakat onlar kendilerine zulmediyorlardı.

ENBİYÂ suresi 23- O, yaptığından dolayı sorgulanamaz fakat onlar sorgulanırlar.

47- Kıyamet günü için adalet terazileri kuracağız. Öyle ki hiçbir kimseye zerre kadar zulmedilmeyecek. (Yapılan iş) bir hardal tanesi ağırlığınca da olsa, onu getirip ortaya koyacağız. Hesap görücü olarak biz yeteriz.

ENFÂL suresi 22- Şüphesiz, yeryüzünde yürüyen canlıların Allah katında en kötüsü, akıllarını kullanmayan (gerçeği görmeyen) sağırlar, dilsizlerdir.

23- Allah, onlarda bir hayır (hakka yöneliş) olduğunu bilseydi, elbette onlara işittirirdi. Onlara işittirseydi dahi mutlaka yine yüz çevirerek dönüp giderlerdi.

ENFÂL suresi 38- Ey Muhammed! İnkâr edenlere söyle: Eğer (iman edip, düşmanlık ve savaştan) vazgeçerlerse, geçmiş günahları bağışlanır. Eğer (düşmanlık ve savaşa) dönerlerse, öncekilere uygulanan ilâhî kanun devam etmiş olacaktır.

FATIR suresi 8- O halde, işlediği kötü, çirkin fiillerin cazibesine kapılıp (sonunda) onları güzel gören biri (Şeytan'ın adamlarından başkası) olur mu? Kuşkusuz Allah, (doğru yoldan sapmak) isteyenin sapmasına izin verir, (aydınlığa ulaşmak) isteyeni de aydınlığa ulaştırır. O halde (ey müminler,) onlara üzülerek kendinizi perişan etmeyin! Allah, onların yaptıklarını çok iyi bilir.

İNSÂN suresi 2- Şüphesiz biz insanı, karışım hâlindeki az bir sudan (meniden) yarattık ve onu imtihan edeceğiz. Bu sebeple onu işitir ve görür kıldık.

3-Gerçek şu ki, Biz ona yolu/yöntemi gösterdik; şükredici, ya da nankör (olması artık kendisine kalmıştır).

Sitelerde Paylaş
benim annemde dindardır ama çamaşır makinesini icat edene çok dua eder aynen:)

ayrıca kuran çelişkilerle doludur.bi yerde islamdan başka hiçbir din kabul edilmeyecektir der.bir yerdede

yahudilerden,hristiyanlardan,sabiilerden her kim inanır ve güzel amel işlerde onu altlarından ırmaklar akan cennete koyacağız der...

şimdi hangisine inanalım bunların.bu nasıl kuran ya bi öyle diyo bi böyle diyo kafamı buluyo bizle...

(KURAN'I KERİM GELMEDEN ÖNCE) yahudilerden,hristiyanlardan,sabiilerden her kim inanır ve güzel amel işlerde onu altlarından ırmaklar akan cennete koyacağız ..

Sitelerde Paylaş

Kardeşim, Kuran'ı ve özellikle cennet-cehennem tasvirlerini okursan, neden kendilerinden başka herkesi cehenneme attıklarını kendin de görürsün.

Cennettekiler, etraflarında tomurcuk memeli kızlar ve yumurta gibi oğlanlar dolaşırken, kendileri de atlas ve mücevherat döşeli tahtlarında oturup, lezzetli şaraplarını yudumlarlarken, cehennemdekileri seyredecekler, onların acı çekişlerini görecekler, kendilerine yalvarmalarını görecekler, onlara yüz vermeyecekler, aşağılayacaklar, bu durumdan haz alıp onlar gibi olmalarına izin vermediği için tanrılarına şükredecekler...

Bu sahneyi, cennet gibi uyduruk, sözde bir mekandan al ve dünyada bir mekana taşı bakalım:

Bir odada, eli kolu bağlı halde işkence gören insanlar var; tırnakları sökülüyor, etleri yolunuyor, saçları yolunuyor, dilleri, parmakları kesiliyor, dişleri sökülüyor, jiletle çiziliyor, başlarından aşağı kaynar su ve yağ dökülüyor, kezzap atılıyor, dışkı yediriliyor, idrar içiriliyor... Kısaca, üç-beş psikopatın eline düşmüş bir takım insanlar, psikopat bir yaratığın aklına gelebilecek her türden işkenceye tabi tutuluyor. Aradaki bir camekanın ardında ise, güven içinde oturmuş, tüm bu vahşeti huşu içinde izleyen, kırığını kucağına oturtmuş bir halde içkisini yudumlayıp purosundan çeken birilerini düşün şimdi...

Gerisini söylemeyeyim. İçerde o işkenceyi yapanlar ve bu işkenceyi izleyip orgazm olanları, forumdaki psikolog ve psikiyatrlara bırakıyorum.

Sitelerde Paylaş
İki Ayet var, farklı Sure'lerden;

Tevbe-31 'Onlar Allah'ı bırakıp hahamlarını, papazlarını ve Meryem oğlu Mesih'i rableri olarak kabul ettiler. Halbuki olara da ancak tek Allah'a kulluk etmeleri emredilmişti. Ondan başka tapacak tanrı yoktur. O, onların eş koştukları şeylerden münezzehtir.'

Enbiya-98 'Hiç şüphe yok ki siz ve Allah'ın dışında taptıklarınız cehennemin odunusunuz. Oraya gireceksiniz.'

Hesapsız İslam tanrısı hepsini alıp cehenneme sokmuşken, İslam inanırının diğer dinlere inananların cehenneme gitmesini düşünmesinin önündeki engel nedir?

Allah C.C. herkese lâyık olduğu şeyi vermiştir.Kedinin kanadı olsaydı,serçenin soyu tükenirdi.

Sitelerde Paylaş
insanlara zarar vermeyen kötülüklerden uzak duran her keş in sonu iyi olacaktır...

daha iyi olmasını istiyorsa o kadar iyilik yapsın...

yanlış.

Bakara 39:İnkâr edenler ve âyetlerimizi yalanlayanlara gelince, işte bunlar cehennemliktir. Onlar orada ebedî kalacaklardır.

Al-i İmran 116:İnkar edenlerin ne malları ne evlatları, onlara Allah'a karşı bir yarar sağlar. İşte onlar cehennemliktirler. Onlar orada ebedi kalacaklardır.

Al-i İmran 151:Hakkında hiçbir delil indirmediği şeyleri Allah'a ortak koştuklarından dolayı; inkâr edenlerin kalplerine korku salacağız. Barınakları da cehennemdir. Zalimlerin kalacakları yer ne kötüdür.

Nisa 145:Şüphesiz ki münafıklar, cehennem ateşinin en aşağı tabakasındadırlar. Onlara hiçbir yardımcı da bulamazsın.

Daha bunun gibi sürüsüyle ayet var. Kuran için iyilik kötülük diye bir kıstas yok. İnanan, inanmayan diye bir kıstas var...

Sitelerde Paylaş
insanlara zarar vermeyen kötülüklerden uzak duran her keş in sonu iyi olacaktır...

daha iyi olmasını istiyorsa o kadar iyilik yapsın...

yanlış.

Bakara 39:İnkâr edenler ve âyetlerimizi yalanlayanlara gelince, işte bunlar cehennemliktir. Onlar orada ebedî kalacaklardır.

Al-i İmran 116:İnkar edenlerin ne malları ne evlatları, onlara Allah'a karşı bir yarar sağlar. İşte onlar cehennemliktirler. Onlar orada ebedi kalacaklardır.

Al-i İmran 151:Hakkında hiçbir delil indirmediği şeyleri Allah'a ortak koştuklarından dolayı; inkâr edenlerin kalplerine korku salacağız. Barınakları da cehennemdir. Zalimlerin kalacakları yer ne kötüdür.

Nisa 145:Şüphesiz ki münafıklar, cehennem ateşinin en aşağı tabakasındadırlar. Onlara hiçbir yardımcı da bulamazsın.

Daha bunun gibi sürüsüyle ayet var. Kuran için iyilik kötülük diye bir kıstas yok. İnanan, inanmayan diye bir kıstas var...

:clapping:

Sitelerde Paylaş

şimdi adamın biri çıkıyor ve ilan ediyor...

ey ahali...

kötülük yapıp durmayın ...

bunların hesabını vereceksiniz....

iyiliklerde yarışın ...

çok mükafat göreceksiniz...

bana inanın...

bazıları diyor ki adam doğru söylüyor ben inanıyorum ...

ve daha iyi bir insan olmaya çalışıyor...

bazıları da ...

hayır ben inanmıyorum hesap mesap yok ...

ve ne kötülükten kaçınıyor ne de iyiliğe yanaşıyor...

zulmune devam ediyor...

Sitelerde Paylaş

ey ahali...

iyiliklerde yarışın ...

bana inanın...

bazıları da ...

zulmune devam ediyor...

kim o adam yoksa Muhammed mi hahaha

Bu ayetten şu sonuç çıkıyor:

İnkar edenler cehenneme gidecek.

Cehennem kötü bir yer.

Zalimler cehennemde kalacak.

Demek ki zalimler inkar edenler.

Peki tüm inanmayanları zalim diye niteleyen bir kitap var. İnanmayanın zalimi de olabilir. Olmayanı da. İnanmayanların hepsi zalim değil. Kuran yine uçmuş.

Sitelerde Paylaş

ey ahali...

iyiliklerde yarışın ...

bana inanın...

bazıları da ...

zulmune devam ediyor...

Hayır, senin dediğin gibi değil işte. Sen yine aklını, mantığını kullanıp, hümanist bir bakış açısıyla değerlendiriyorsun olayı. İslamın asıl istediği (Kuran'ı tam anlamıyla okursan bunu görürsün zaten) iyi bir insan olman değil; Allah'ın birliğine ve Muhammet'in de onun elçisi olduğuna inanmandır. Bunu yapmıyorsan, ağzınla kuş tut istersen, cehennemliksin demektir.

Yani, tüm hayatını çalışıp didinerek, islama göre helal kazanç sağlayarak ve bu kazancı da tamamen hayır işlerine harcayarak geçiriyorsun; yoksulları doyuruyor, cahilleri eğitiyor, sakatlara yardım ediyorsun; insanlara tatlı dil ve güler yüz gösteriyor, kalp kırmıyor, fakında olmadan kırınca da üzülüp hemen bunu telafi yoluna gidiyorsun; Eline, beline diline sahip biri olarak, asla çalmıyor, çırpmıyor, iftira atmıyor, yalan söylemiyor, dedikodu yapmıyor, başkasının namusuna asla yan gözle bakmıyorsun. Ancaaaaak...

Allah veya herhangi bir tanrı kavramını da aklın almadığı nedenle, Allah'ın varlığına inanmıyor ve Muhammet'i izlemiyorsun. CEHENNEMLİKSİN KARDEŞİM, CEE-HEEN-NEEEM-LİİİİİİİK!!!

Sitelerde Paylaş

rabbim dilimin bağını çöz...

güzel kardeşim...

başka bir örnek vereyim...

kuran kendini bir şifa olarak tanımlar...

aynı anlamdan yola çıkarak bizde bir ilaca benzetelim...,,

mesela penisilin...

pastör rahmetli penisilini insanlığın kullanımına sun muş...

bu ilacı içerseniz mikrobik hastalıklarınızdan kurtulur iyileşirsiniz demiş...

şimdi onun zamanında bile ona inanmayanlar olmuş...

ama ilacı içen gerçekten faydasını görmüş...

şimdi biri kalksa ve dese ki ben pastöre inanmıyorum üç kağıtçının biridir...

ama hasta olduğunda penisilin kullansa iyileşir mi ...

iyileşir...

ben peygambere inanmıyorum deyipte her türlü iyiliği yapan kişi işte buna benzer...

pastöre inanmıyorum deyip onun dediğini yapan kişi gibi...

peygamberler aracılığıyla allah insanları iyiliğe çağırır ve zulumleri bırakın der...

kişi ben inanmıyorum dese bile iyiliklere devam edip zulmu bırakıyorsa aslında o davranışıyla allahı tasdik ediyor demektir...

önemli ve geçerli olanda davranışıyla kişini ne olduğunu göstermesidir...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...