Jump to content

Müslümanlar neden diğer dinlerdeki herkesi cehenneme doldururlar?

Recommended Posts

ben peygambere inanmıyorum deyipte her türlü iyiliği yapan kişi işte buna benzer...

pastöre inanmıyorum deyip onun dediğini yapan kişi gibi...

peygamberler aracılığıyla allah insanları iyiliğe çağırır ve zulumleri bırakın der...

kişi ben inanmıyorum dese bile iyiliklere devam edip zulmu bırakıyorsa aslında o davranışıyla allahı tasdik ediyor demektir...

önemli ve geçerli olanda davranışıyla kişini ne olduğunu göstermesidir...

Yukarıda ayetleri verdik. Ama aynı şeyleri tekrar ediyorsun sevgili kardeşim. İnanmayan cennete Gİ-DE-MEZ.

Kuran insanı iyiliğe teşvik etmiyor. Tevhide teşvik ediyor. Yukarıda ayetleri verdik. Çürüteceksen onlar üzerinde çürüt.

Bak sadece şu ayet yeter bunun için:

Enam 88:İşte bu, Allah'ın hidayetidir ki, kullarından dilediğini buna iletip yöneltir. Eğer onlar da Allah'a ortak koşsalardı bütün yaptıkları boşa gitmişti.

Hidayet verilenler lütuflandırılmışmış. Ama şirk koşanların tüm yaptıkları BO-ŞAY-MIŞ.

tarihinde Gucistenci01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 83
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hayır, senin dediğin gibi değil işte. Sen yine aklını, mantığını kullanıp, hümanist bir bakış açısıyla değerlendiriyorsun olayı. İslamın asıl istediği (Kuran'ı tam anlamıyla okursan bunu görürsün zaten) iyi bir insan olman değil; Allah'ın birliğine ve Muhammet'in de onun elçisi olduğuna inanmandır. Bunu yapmıyorsan, ağzınla kuş tut istersen, cehennemliksin demektir.

Yani, tüm hayatını çalışıp didinerek, islama göre helal kazanç sağlayarak ve bu kazancı da tamamen hayır işlerine harcayarak geçiriyorsun; yoksulları doyuruyor, cahilleri eğitiyor, sakatlara yardım ediyorsun; insanlara tatlı dil ve güler yüz gösteriyor, kalp kırmıyor, fakında olmadan kırınca da üzülüp hemen bunu telafi yoluna gidiyorsun; Eline, beline diline sahip biri olarak, asla çalmıyor, çırpmıyor, iftira atmıyor, yalan söylemiyor, dedikodu yapmıyor, başkasının namusuna asla yan gözle bakmıyorsun. Ancaaaaak...

Allah veya herhangi bir tanrı kavramını da aklın almadığı nedenle, Allah'ın varlığına inanmıyor ve Muhammet'i izlemiyorsun. CEHENNEMLİKSİN KARDEŞİM, CEE-HEEN-NEEEM-LİİİİİİİK!!!

ah ah...

çakırcalı...

ben seni sevmiyorum sana inanmıyorum diye basbas bağrıyorum diyelim...

ama gel gör ki yaptığım her hareket senin hoşuna gidecek şeyler...

ve senin sevmediğin yanlış bulduğun davranışları da hiç yapmıyorum...

senin bana bakışın nasıldır...

ya bu adam tam benim istediğim gibi hareket ediyor ama bana inanmadığını söylüyor...

demek ki beni doğru bilmiyor yanlış tanıyor...

olsun önemli olan doğru davranması ...

demez misin...

ve seni yanlış tanıtanlara olur gerçek öfken...

Sitelerde Paylaş

Sevgili kirec,

Ben seni çok iyi anlıyor ve takdir de ediyorum. Keşke islamiyet, senin düşündüğün gibi iyilikler, güzellikler üzerine kurulmuş olsa ve müslümanlar da senin gibi düşünüyor olsa. Ancak bunun böyle olmadığını sen anlayamıyorsun, anlamak istemiyorsun. "Benim tanrım kötü olamaz" demekle "Benim Allahım kötü olamaz" demek, aynı şey değildir.

Birinde, insani duygularla kafanta oluşturup nitelediğin ve akıl ve bilim çerçevesinde gelişim ve değişim gösterebilecek bir tanrı, diğerinde ise 1400 yıl önce oluşturulup nitelenmiş ve asla değişmeyecek bir Allah.

Sen, kafandaki o Tanrı ile Allah'ı özdeşleştiriyorsun ki, çok ciddi bir çıkmazdasın. Kafandaki tanrı, senin gibi düşünüyor; çünkü sen, onun gibi düşünüyorsun. Oysa Allah, senin gibi düşünmüyor; kafandaki tanrı da, ona göre şirktir zaten...

Sitelerde Paylaş
Sevgili kirec,

Ben seni çok iyi anlıyor ve takdir de ediyorum. Keşke islamiyet, senin düşündüğün gibi iyilikler, güzellikler üzerine kurulmuş olsa ve müslümanlar da senin gibi düşünüyor olsa. Ancak bunun böyle olmadığını sen anlayamıyorsun, anlamak istemiyorsun. "Benim tanrım kötü olamaz" demekle "Benim Allahım kötü olamaz" demek, aynı şey değildir.

Birinde, insani duygularla kafanta oluşturup nitelediğin ve akıl ve bilim çerçevesinde gelişim ve değişim gösterebilecek bir tanrı, diğerinde ise 1400 yıl önce oluşturulup nitelenmiş ve asla değişmeyecek bir Allah.

Sen, kafandaki o Tanrı ile Allah'ı özdeşleştiriyorsun ki, çok ciddi bir çıkmazdasın. Kafandaki tanrı, senin gibi düşünüyor; çünkü sen, onun gibi düşünüyorsun. Oysa Allah, senin gibi düşünmüyor; kafandaki tanrı da, ona göre şirktir zaten...

tamam öyle olsun ...

ben sizi bu anlayışa davet ediyorum...

allah var...

iyileri sever kötüleri sevmez...

ona tabi olmanın ve ona inanıyorum demenin tek şartı iyi bir insan olmak ve yapabildiğin kadar iyilik yapmak...

bunu söylemenize onun ihtiyacı yok zaten her yaptığınızı görüyor...

Sitelerde Paylaş
tamam öyle olsun ...

ben sizi bu anlayışa davet ediyorum...

allah var...

iyileri sever kötüleri sevmez...

ona tabi olmanın ve ona inanıyorum demenin tek şartı iyi bir insan olmak ve yapabildiğin kadar iyilik yapmak...

bunu söylemenize onun ihtiyacı yok zaten her yaptığınızı görüyor...

Hayır işte, olay öyle de değil. Ben her ne kadar iyi bir insan olmak için elimden geleni yapıyor olsam da, bir tanrının varlığına inanmıyorum, inanmam da. İyi bir insan olmak için tanrıya ihtiyacım yok benim. Faraza varsa ve sırf ona inanmadım diye beni cehenneme atacaksa, kendisinin cehennemin dibine kadar yolu var.

Sitelerde Paylaş
cehennemi yaratan Allahtır....kendisine de inanır..çünkü vardır....sorun olan bizim ona inanmayıp inanmamız...

tabi ki öyle. Allah bile inançlı biri. Belki o da tanrıya inanıyordur. Yoksa Allah ateist mi? :lol:

Ayrıca burası forum çet sayfası değil. Yazacaklarınıo taksit taksit yazmazsan daha güzel olacak...

tarihinde Gucistenci01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hayır işte, olay öyle de değil. Ben her ne kadar iyi bir insan olmak için elimden geleni yapıyor olsam da, bir tanrının varlığına inanmıyorum, inanmam da. İyi bir insan olmak için tanrıya ihtiyacım yok benim. Faraza varsa ve sırf ona inanmadım diye beni cehenneme atacaksa, kendisinin cehennemin dibine kadar yolu var.

yaw tamam sen iyi olduğun halde seni sadece ona inanmadığın için cehenneme atacak tanrıya inanma...

sadece insanları davranışlarına bakıp iyilikleri mükafatlandırıp kötülükleri cezalandıracak olanı kabul edebilir misin...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...