Jump to content

Müslümanlar neden diğer dinlerdeki herkesi cehenneme doldururlar?

Recommended Posts

• İleti 83
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tam bir saçmalıktır. Bu nedir ya

Sen nasıl olur da senle beraber nefes almayan senle beraber senin su içmen gibi su içmeyen,

Senle beraber senin gibi eğilip kalkmayan,

Senle beraber senin gibi yemek yemeyen, bağdaş kurmayan, senin gibi giyinmeyen

ve senin gibi düşünmeyen insanları CEHENNEME doldurursun.

Nerde senin Allah'ın nerde? Hani nerden adil Allah. Tam bir sapıklık ya.

Sitelerde Paylaş

Allah bunu söyleyenleri CEHENNEMİN dibine gömsün ya.

Küçücük çocuk Hristiyan doğuyor, çocuğu hesaba katan yok, hesap olgunlar üzerinden yapılıyor ve hoop CEHENNEME. Al benden de bir ayet:

'O diri diri Cehenneme atılana sorulduğunda günahı neydi de atıldı diye'

O zaman Rabbin hepsinin öcünü alır geride zalim bırakmaz.'

Al.... Fıstık gibi bak.

Sitelerde Paylaş
müslümanlar kimseyi cehenneme doldurmazlar..kafirler kendi kendilerini cehennneme atarlar

Hadi yaw. Öyle mi? Ben müslümanım beni de mi kandırıcaksın. Oğlum ben müslümanım ya. Ateistle mi konuşuyorsun ki kandıracaksın hey... Alırım paçanı aşağıya. :D

Sitelerde Paylaş

bu sadece islamda değil hemen hemen tüm dinlerde böyledir.yani gelmiş geçmiş yaklaşık 2000 tane din olduğu söyleniyor.bunların tamamı da kendilerinin cennete diğerlerinin cehenneme gideceğini söylüyor.yani tutturma şansınız 1/2000.bol şans diliyorum.

(abartılı bir genelleme olabilir ama ne demek istediğim anlaşılmıştır sanırım.)

Sitelerde Paylaş

Müslümanların diğer din yahut farklı mezheplerdeki kişileri cehenneme atmaları hüsnükuruntudur.Narsizmin söylettiği bir iddiadır.

Kuran'sa müslümanlardan farklı düşünür.

2/62 Şu bir gerçek ki, iman edenlerden, Yahudilerden, Hıristiyanlardan,Sabiılerden Allah'a ve ahiret gününe inanıp barışa ve hayra yönelik iş yapanların, Rableri katında kendilerine has ödülleri olacaktır.Korku yoktur onlar için, tasalanmayacaklardır onlar.

5/69 Şu bir gerçek ki, iman edenler, Yahudiler, Sabiiler ve Hıristiyanlardan Allah'a ve ahiret gününe inanıp hayra ve barışa yönelik iş yapanlar için korku yoktur. Tasalanmayacaklardır onlar.

Diğer dinlerdekilerin cehenneme gideceği düşüncesi uyduruktur.

Selam.

Sitelerde Paylaş

bu sizin cennetinize pis araplar afganlar pakistanlı pislikler endonezyanın aptal müslümanları gitsin

ben eski bir müslüman olarak gitmiyorum gidene güle güle

iddia ediyorum bu pislikler aynı dünyanın içine ettikleri gibi cennetinde anasını beller

nerde pislik varsa ne deniyor burda ortadoğu politikası var

Sitelerde Paylaş

islamdan başka dine inananların cehenneme gidip gitmeyeceğiyle ilgili çeşitli görüşlerde kurandaki bimek bilmeyen çelişkilerden kaynaklanıyor.

biri gelir islam peygamberine soru sorar o anda o duruma göre cevap verir.başka bigün yahudilere kızgındır mesela.sert cevap verir.ruh haline göre yani.

bu nasıl kitap ya parça parça.bi dediği başka diğeri başka gelde çık işin içinden.

Sitelerde Paylaş
Ben bir müslüman olarak cevap verebilir miyim?

Veriyorum <_<

Sana öyle davranan kim olursa olsun herkesin içinde haykır, Allah sana faksmı çekti nerden biliyorsun diye... Çok samimi söylüyorum aynen bunu yap o kişiye. Ben aynısını yapıyorum, çok etkili oluyor...

Ve bu düşüncenin en büyük nedeni kibir ve ego'dur. Dini bilmeyenin kibiri ve egosu maalesef çok yüksek olur ve neye hizmet ettiğini bilmez, bilmesine de gerek yoktur, o sadece kendini kurtarmıştır ve niyeyse cennete de kendinden başka kimseyi layık göremez...

Sevgiler...

bana pek müslümanlığın inandırıcı gelmedi.Allaha inanmayanlar tabikide Allahın vaadettiği gibi cehenneme gidecek.neyin savunuculuğunu yapıyosun anlamadım.

Sitelerde Paylaş
  • 9 years later...

Hadi oradan  siz müslümanlar cennete gitseniz ben kaçar ceheneme giderim. beyinsiler bu dünayı zaten cehennme çevrdiniz. kimse düşüncesini açıkca söyleyemez nasıl dindir bu bir şey söylersen herşeyi hakaret olarak alıglar zora baş vurlar.  hiç kimseye tahmileri yok alın cennetiniz sizin olsun siz cennetinde içine edrsiniz.

Sitelerde Paylaş

Sebebi basit, çünkü bu cehennem doldukça daha var mı diye bağırır dururmuş. İşte o yüzden müslümanlar cehennem iyice dolsun da bize sıra gelmesin diye herkesi cehenneme göndermek istiyorlar. Hepsi de ya dolmazsa, ya sırada biz olursak diye kaygı ve endişe içindeler. Üstelik taptıkları putun ne kadar sapık ve sadist olduğunun onlar da farkında bilinçaltlarında.

Kaf/30. O gün Cehenneme, “Doldun mu?” deriz. O da, “daha var mı?” der.

Sitelerde Paylaş

Bence allah kimseyi cennete filan koymayacak. Bu kadar kıskanç psikopat bir allah sonsuzluk verir insanları tanrıcıklar yapar mı hiç!

Üstelik 11/108 nolu Kuran pasajında gökler ve yer durdukça kalacakları cennet diye yazmış!

Bu saftirikler şimdi kimi allah yolunda şehit olduk, kimi beş vakte geceyi de ekleyip namaz kıldık, kimi bir ay oruca hafta oruçlarını ekledik kimi bilmem başka ne ettik diye doluşacaklar. Allah da kusura bakmayın kıyamette ne yer kaldı ne gök, ben size açıkça yazmıştım, anlamadıysanız ben ne yapayım hadi şimdi ikileyin diyecek! :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...