Jump to content

Neden ZİNANIN ispatı için 4 ŞAHİT gerekli?

Recommended Posts

bu akılsızatom da aynen fetö mantığı var. koy gizli kamerayı tecessüs yap 4 şahit yerine geçsin:)

oysa Allah islam Kur'an kusur ayıp araştırmayı tecessüsü haram kılar

kaldı ki beşeri hukuk bile gizli kamerayı meşru delil saymıyor delilin meşru olması lazım

bu cahiller aynı kaynaktan beslendiği için makyavelist mantıkla amaca giden her şey meşrudur deyip insanlara tuzak kuruyorlar soru çalıyorlar

bir parti reisi bu gizli kamera olayı yüzünden istifa etti

hukuken hiç bir kıymeti yok

ama toplumsal baskıdan kendisi istifa etti

bu abd kuklası taife   patronun ipleri oynatması ile adamı koltuğundan etti resmen siyaset dizayn edildi

her türlü yalan pislik bunlarda mevcut

has halis müslümanlar zaten bunlardan uzak duruyor.

hz ömer için anlatılan bir olay var  tecessüsün nasıl yasak olduğu açıktır:

"

Hz. Ömer r.a. bir gece yarısı Medine’yi gezerken, evin birinde şarkı söyleyen bir erkek sesi duymuş ve duvardan atlayarak içeri girmişti. Adamın yanında bir kadın ve bir de şarap sürahisi vardı. Hz. Ömer r.a.:

"Ey Allah’ın düşmanı, diye gürledi. Sen günah işlerken, Allah seni gizleyecek mi sanıyorsun?"

Adam: "Haklısın efendim, diye cevap verdi. Evet, ben bir günah işledim, fakat siz üç günah işliyorsunuz: Allah c.c. “Başkaların gizli ve ayıp hallerini merak edip araştırmayınız” (Hucurat,12) buyuruyor, siz tecessüs ediyorsunuz. Allah c.c.“ Evlere kapılardan giriniz” (El-Bakara, 189) emrediyor, siz duvardan atlıyorsunuz. Allah c.c. “Kendi evlerinizden başka evlere, sahipleri sizi bilmeden, selam verip izni olmadan girmeyiz” (Nur, 27) buyuruyor, siz izinsiz giriyorsunuz."

Hz. Ömer r.a. adamın bu cevabı üzerine "Ben sizi affedersem siz de beni affeder misiniz?" diye sormuş ve adamın kabul etmesi üzerine onunla helalleşmiştir.

"

tarihinde nogodbutAllah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 221
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...