Jump to content

Neden ZİNANIN ispatı için 4 ŞAHİT gerekli?

Recommended Posts

Valla boynuzlamış mı boynuzlamamış mı orasını bilmiyorum ama bir ara baya dedikodu çıkmış.

Şimdi muhammed savaşa gidiyormuş. Gitmeden kura çeker ve kurada çıkan karısını yanına alırmış.Kurada aişe çıkmış.Sonra yolda bunlar giderken aişe ortadan kaybolmuş.Ordu tabi aişenin olmadığını farkedemeyince basmış gitmiş.Aişe daha sonra adamın biri ile muhammedin yanına gelince ortalık karışmış.

Dedikodular alıp başını gittiğinde aişe babasının evine gitmiş.Muhammed epey süre eşinden ayrı kalmış.Daha sonra allah muhammede ne olduğunu anlatmış ve olay çözülmüüüüüş.

İşste ayetler;

11. (Peygamber'in eşine) bu ağır iftirayı uyduranlar şüphesiz sizin içinizden bir guruptur. Bunu kendiniz için bir kötülük sanmayın, aksine o, sizin için bir iyiliktir. Onlardan her bir kişiye, günah olarak ne işlemişse (onun karşılığı ceza) vardır. Onlardan (elebaşlık yapıp) bu günahın büyüklüğünü yüklenen kimse için de çok büyük bir azap vardır.

12. Bu iftirayı işittiğinizde erkek ve kadın müminlerin, kendi vicdanları ile hüsnüzanda bulunup da: "Bu, apaçık bir iftiradır" demeleri gerekmez miydi?

13. Onların (iftiracıların) da bu konuda dört şahit getirmeleri gerekmez miydi? Mademki şahitler getiremediler, öyle ise onlar Allah nezdinde yalancıların ta kendisidirler.

14. Eğer dünyada ve ahirette Allah'ın lütuf ve merhameti üstünüzde olmasaydı, içine daldığınız bu iftiradan dolayı size mutlaka büyük bir azap isabet ederdi.

15. Çünkü siz bu iftirayı, dilden dile birbirinize aktarıyor, hakkında bilgi sahibi olmadığınız şeyi ağızlarınızda geveleyip duruyorsunuz. Bunun önemsiz olduğunu sanıyorsunuz. Halbuki bu, Allah katında çok büyük (bir suç) tur.

16. Onu duyduğunuzda: "Bunu konuşup yaymamız bize yakışmaz. Hâşâ! Bu, çok büyük bir iftiradır" demeli değil miydiniz?

17. Eğer inanmış insanlarsanız, Allah, bir daha buna benzer tutumu tekrarlamaktan sizi sakındırıp uyarır.

18. Ve Allah âyetleri size açıklıyor. Allah, (işin iç yüzünü) çok iyi bilir, hüküm ve hikmet sahibidir.

19. İnananlar arasında çirkin şeylerin yayılmasını arzulayan kimseler için dünyada da ahirette de çetin bir ceza vardır. Allah bilir, siz bilmezsiniz.

20. Ya sizin üstünüze Allah'ın lütuf ve merhameti olmasaydı, Allah çok şefkatli ve merhametli olmasaydı (haliniz nice olurdu)!

21. Ey iman edenler! Şeytanın adımlarını takip etmeyin. Kim şeytanın adımlarını takip ederse, muhakkak ki o, edepsizliği (yüzkızartıcı suçları) ve kötülüğü emreder. Eğer üstünüzde Allah'ın lütuf ve merhameti olmasaydı, içinizden hiçbir kimse asla temize çıkamazdı. Fakat Allah dilediğini arındırır. Allah işitir ve bilir.

22. İçinizden faziletli ve servet sahibi kimseler akrabaya, yoksullara, Allah yolunda göç edenlere (mallarından) vermeyeceklerine yemin etmesinler; bağışlasınlar; feragat göstersinler. Allah'ın sizi bağışlamasını arzulamaz mısınız? Allah çok bağışlayandır, çok merhametlidir.

23. Namuslu, kötülüklerden habersiz mümin kadınlara zina isnadında bulunanlar, dünya ve ahirette lânetlenmişlerdir. Onlar için çok büyük bir azap vardır.

24.O gün dilleri,elleri ve ayakları, yapmış olduklarından dolayı aleyhlerinde şahitlik edecektir.

25. O gün Allah onlara gerçek cezalarını tastamam verecek ve onlar Allah'ın apaçık gerçek olduğunu anlayacaklardır.

26. Kötü kadınlar kötü erkeklere, kötü erkekler ise kötü kadınlara; temiz kadınlar temiz erkeklere, temiz erkekler de temiz kadınlara yaraşır. Bu sonuncular, (iftiracıların) söylediklerinden çok uzaktırlar. Kendileri için bağışlanma ve güzel bir rızık vardır.

Durumu toparlamak için bayağı kasmış. Şimdi siz diyebilir misiniz ki bu çaba takdire şayan değil :lol:

tarihinde AntiMaymunTimi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 221
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

öncelikle kurandaki her ayetin allahtan olduğuna iman eden arkadaşlara şu soruyu sormak istiyorum...

NEDEN ZİNANIN İSPATI İÇİN 4 ŞAİT GEREKLİ.... YANİ BU SAYI NEDEN 3 DEĞİL 5 DEĞİLL.. 6 DEĞİLDE .. DÖRT???????

ben bu sorunun cevabını çözdüğüme inanıyorum... ve sırf bu sorunun cevabından kuranda bir çok insan yazımı ayet olduğunu delillendiriyorum...

ama öyle yağma yok... öyle hazıra , beleşe konmak yok...

ben iddamı burda delillendireceğim ama önce müslüman arkadaşların bu soruya biraz kafa patlatmalarını istiyorum..

evet sevgili müslüman( kurandaki her sözün allahtan olduğuna inanan ) arkadaşlarım..söylermisiniz bana

neden 3 değil 5 değil 6 değilde... dört şait gerekli.. dört şahidin hikmeti nedir...???? madem bu emir allahtan

buyurun şu işin hikmetini açıklayıverin...bekliyorum

Günümüzde artık DNA testleri ile kimin ne olduğu belli oluyor.

DNA'da adenin,guanin,sitozin,timin olmak üzere 4 nükleotid vardır.

:)

Sitelerde Paylaş

Anti iyice şaşırdınız artık siz...

Ne alakası var DNA ile şahitlerin...

Babalık testini sormuyorlar !!

Hadi 4 sayısını tutturdunda bu erkek olmaları gerektiği meselesini ne yapacaksın?

Bu nükleotidlerin cinsiyetleri mi var?

Sitelerde Paylaş

Evet, aynen öyle. Bir yılda da 4 mevsim var ya; onun da etkisi var tabii. Zaten bir yıl da, üç tane 4ayın toplamı... Ondan yani, 4 olması. :crazy:

Sitelerde Paylaş
Erkek oldugu nerde yazıyor.

Yahu her konu başlığında, mutlaka bu soru soruluyor: "Erkek olduğu nerede yazıyor?.. Cehennem için yarattığı nerde yazıyor?... Öyle dediği nerde yazıyor?.."

Kardeşim, bir zahmet gösterin de, şu inandığınız ve burada da canhıraş savunduğunuz kitabı okuyun be. :angry:

Sitelerde Paylaş

Sonsuz sayı var ve ordan bir zeki neden dört olmasın diyor.

Ordan bir başkası DNA'dan bahsediyor.

Başka birisi benim zeka seviyem -12109817234971 ben sorgulamam diyor.

Antiateist bu konu altında sana birşey sormak istiyorum Kur'an tamamen Allah sözüdür ve Allah küfüreder sinirlenir Muhammedin işleriyle ugraşır vs..

Nasıl hala Müslüman olabiliyorsun?

Sitelerde Paylaş

Zina suçlamasının kolay yapılmaması için 4 tanık denmiş olabilir.Suçlamaları zorlaştırmak babında.

Bu ayetlerin Ayşe'ye atılan iftiradan sonra ortaya çıktığı rivayet ediliyor.Bu iftiranın önüne geçmek için olabilir.

Sitelerde Paylaş
Gavs bu ara uzun uzun yazamıyorum yav daha sonra seninle detaylı konuşuruz.Şunuda söyleyeyim ben kuran'daki emirleri sorgulamam itaat ederim.Ben bilmem neden 4 şahit neden 4 evlilik yaratan bilir.

kafamı kullanmak istemiyorum diyorsun yani..

kuranda her gün bir kilo bok yeyin dese yine sorgulamadan yerdin kesin..

Sitelerde Paylaş
Doktor bana ilaç yazdığı zaman neden o yazdığı ilacı kullanmam gerektiğini hiç bir zaman sormadım.O bana kullanmam gerektiğini söyler o kadar.

ben kuran'daki emirleri sorgulamam itaat ederim.Ben bilmem neden 4 şahit neden 4 evlilik yaratan bilir.

Tipik bir müslümansın aferin... Böyle devam et; hiçbir şey sorma hayatta... Nakli hep aklın önünde tut, sonra da "bizim ne eksiğimiz var gavurlardan" de...

Sitelerde Paylaş
Erkek dedi Muhammed.

Bende nerde erkek yazıyor dedim.

Bildiğimden değil hani.

Getirsin bakalım.

Erkek filan diyorsa benim dna yorumun yanlış olur.

Benim aklıma bir anlık o geldi ve ilginç bence.

merhaba

İslamda şahidliğin sistemi bellidir

1 erkek şahide karşılık 2 hanım şahit gereklidir

Mantık kurarsak 4 şahit x 2’şer kadın şahit = 8 şahit demektir

Şahitlerden 1’ri erkek olursa kadınlardan 6 şahit gereklidir = 7

Erkeklerden 2 şahit olursa kadınlardan 4 şahit gereklidir =6

Erkeklerden 3 şahit olursa kadınlardan 2 şahit = 5

gereklidirki islamın öngörtdüğü şahitlik sistemi işlesin

eğer hepsi erkek olmazsa Bu toplamların hiç birinde 4 şahidi bulamazsınız

Bu sebeble 4 erkek şahit kuranın esasıdır

Sitelerde Paylaş
Gavs bu ara uzun uzun yazamıyorum yav daha sonra seninle detaylı konuşuruz.Şunuda söyleyeyim ben kuran'daki emirleri sorgulamam itaat ederim.Ben bilmem neden 4 şahit neden 4 evlilik yaratan bilir.

İşte müslümanın gerçek sorunu bu sorgulamaz itaat eder, müslümanı ne güzelde 2 cümleyle açıklamışsın.

Birdahada aklımız var veya bize akılsızsınız diye yazmayın. Çünkü siz itaat etmekle sorgulamamakla gurur duyup düşüncelerinizi kitlemişsiniz.

Sitelerde Paylaş
İşte müslümanın gerçek sorunu bu sorgulamaz itaat eder, müslümanı ne güzelde 2 cümleyle açıklamışsın.

Birdahada aklımız var veya bize akılsızsınız diye yazmayın. Çünkü siz itaat etmekle sorgulamamakla gurur duyup düşüncelerinizi kitlemişsiniz.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtop...mp;#entry372811

Sitelerde Paylaş
DNA testiyle zinayı kanıtladık; 4 şahit gerekir mi yine de?... Kur'an "gerekir" diyor... Bu da bir başka yönü olayın... Antik bir kitaptan hüküm çıkartmaya çalışınca sorunların sonu gelmez...

DNA Testine neymiş şeytan icadı onlar.. :)

Sitelerde Paylaş

Sevgili cübbeli, senin araştırma yaptığını çok okuduğunu biliyorum, allahın varlığını ispat etmek için birçok örnekler veriyorsun.

Ancak tek taraflı sorgulama taraflı sorgulamadırki sağlıksızdır. Olaylara hakim olabilmek için tarafsız gözle sorgulamalısın ki gerçeğe ulaşılabilsin.

Esenlikler.

tarihinde erosa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...