Jump to content

Kadın erkeğini boşamak isterse..

Recommended Posts

>>> günümüz medeni kanunua göre evliligin imam nikahı ile hiçbir farkı olmadıgını söyler dinciler

İmam nikahında:

Kadını koca canının çektiği zaman boşayabilir. Eğer kadın gebeyse, doğurur, ondan sonra boş olur.

Kadın nafaka vs. talep edemez, evlenirken aldığı mehirden başka hiç bir şey isteyemez. Öyleki, çocukların tamamı babaya kalır.

Kadın kocasını boşayamaz.

Koca karının üstüne bir sürü karı daha alabilir..

Daha var aslında bir sürü fark, ama onlarıda sen bul.. Bak bakalım dayak yeme hakkından başka hangi "hakları" vermiş allah, kuma olma hakkı gibi mesela?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 105
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Saçmaladığının kendinde farkındasın da, iftira ve pislik atmak için başka çarende yok zaten.

Sana cevapları yukarda gayet basit bir şekilde verdim. Zaten adet görmeyen bir kız için 3 ay beklenilmesinin bir manası yoktur. 3 Ay beklemek için bir sebep varsa o da bir kadının hamile olup olmadığının anlaşılabilmesi içindir. Bunu Ortaokuldaki cinsellik eğitimi alan çocuklar bile bilir vesselam...

avel herif.. 3 ay bekleyin demesinin nedeni şu.. eğer bir kızın buluğa erip adet görebilecek durumda olduğundan emin değilseniz 3 ay bekleyin, bakalım adet oluyor mu, bakalım ergenliğe ermiş mi...

yani kız çocuğu daha önce adet olmuş mu, adet olabiliyor mu onu öğrenmek için 3 aylık bir gözlem süresi veriyor...

elmalılı bile bunu söylüyor.. ama kıvırmak sizin misyonunuz olmuşş.. ben şahsen bunu kabul etmeni de beklemiyorum..

ayrıca, kurana göre adet görmeye başlamamış bir kız çocuğuyla cinsel ilişkiye girilebiliyor... boşamak için adet görüp görmediğini anlamaya çalışma meselesi durumu daha da vahimleştiren rezilleştiren çirkefleştiren bişeydir sadece... siz de bunları savunacak kadar rezilsiniz işte...

bir de allaha karşı yüzünüz kalmaz diyorsun, ulan ben o allahı görsem yüzüne tükürürüm sen neden bahsediyorsun be????

Sitelerde Paylaş
28- Ey Peygamber! Hanımlarına şöyle de: Eğer siz dünya hayatını ve süsünü istiyorsanız, gelin size boşanma bedellerinizi vereyim ve hepinizi güzellikle salıvereyim.

kapak olsun!

burda öbür dünyayı unutun diyor kadınlara.. açıkça tehdit ediyor... bir de hak diye savunuyorsun, utanmaz herif...

tarihinde Faramir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
burda öbür dünyayı unutun diyor kadınlara.. açıkça tehdit ediyor... bir de hak diye savunuyorsun, utanmaz herif...

Kardeşim konu ne? İslam'da kadının isteğiyle kocasını boşama hakkı var mı yok mu? Bu ayette bunun mümkün olduğunu zorla güzellik olmayacağını anlıyoruz. Uslubunu da bozma.. Klavye delikanlısı olmak kolaydır.

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...