Jump to content

ALLENDE OLAYI

Recommended Posts

Ben müslümanlara diyorum "din bitti"

Çok kızıyorlar.

Sen de kızıyorsun.

Üstelik demediğim bir şey için.

İdeolojiler BİTMEZ.

Çünkü çobanların akıl defterine ihtiyacı vardır. İdeolojiler çobanların pusulalarıdır.

Ön yargı ile okuyor gibisin yazdıklarımı. Sakinleş biraz. Lütfen.

Sağcılar solcu olmakla suçlarlardı hep beni. Solcularda sağcı olmakla. Şimdi bir de düşman olmakla suçlandım tam oldu. (Tam süper oldu :P)

Ben herhangi bir dine izme iste "inanmam". Ben bir şeyi ya "biliyorum"dur, yahud "bilmiyorum"dur. İnanmak bilginin olmadığı yerde başlar. Umut bile beslemem.

Bu kişisel girişten sonra...

Öyle olduğuna, öyle olacağına, daha güzel olduğuna, daha iyi olduğuna "inanmak"tan başka nedir ideolojilerin sunduğu?

Din bir ideoloji değil midir? İman etmeyi gerektirmez mi?

Önüne "bilimsel" koyunca bir ideoloji bilimsel olur mu?

Bilimsel islam ile bilimsel sosyalizm arasında ne gibi farklar vardır?

Hörmetle.

Sitelerde Paylaş
Sizin dininiz de emperyalizm uşaklığı yapmak, sol düşmanlığı yapmak.

Degerli arkadasim,ben o yollardan cok gectim,iceri de girdim ciktim,cok iyi teorisyenimdir bilmedigim halt yoktur okumadigim kitap yoktur,das capital den tut materyalizm ve ampiriokritisizme kadar hatmetmisimdir,o yuzden suclaman yersiz,ayrica tam tersine sol u destekleyenlerin basinda hep ABD geldi,komunizm heyulasini canli tutarak her istedigini yaptirmistir,simdi islam kartini oynuyor,eskiden solcu coktu,simdi Islamci cok tek fark ,komunizmin yerine ,radikal islami koydu !!

Sitelerde Paylaş

sevgili Seza.

Senin şaşırtıcı biri olduğunu tahmin ediyordum.

şaşırmadım :)

Unutmayalım ki bazı klikler kendi iktidarlarını meşrulaştırmak için gerekli ortamı yaratmak isteyebilirler.

Kenan Evren ve kliğinin ülkeyi o hale getirmek için hiç mi çabası olmadı acaba.

Ülke karışsın darbeye zemin olsun!

Ergenekon oprasyonu da böyle okunabilir.

Allah'ın ulusalcısı nasıl oluyor da cumhuriyet gazetesine bomba atıp türban sorunu nedneiyle danıştay başkanını öldürüyor!

çok ilginç.

Sitelerde Paylaş
Unutmayalım ki bazı klikler kendi iktidarlarını meşrulaştırmak için gerekli ortamı yaratmak isteyebilirler.

Kenan Evren ve kliğinin ülkeyi o hale getirmek için hiç mi çabası olmadı acaba.

Ülke karışsın darbeye zemin olsun!

Bu iddia hep var zaten,peki ne menfaatleri olmus olabilir veya ne yaptilar,iktidara yapisip diktatorluk mu kurdular,memleketi ABD ye mi sattilar,neden iktidari almak istediler sence????

pinochet gibi 17 sene dikta mi kurdular,2.5 senede secim yaptilar ve memleket yukselise gecti,egitim ve uretim devam etti

Sitelerde Paylaş
Bu iddia hep var zaten,peki ne menfaatleri olmus olabilir veya ne yaptilar,iktidara yapisip diktatorluk mu kurdular,memleketi ABD ye mi sattilar,neden iktidari almak istediler sence????

pinochet gibi 17 sene dikta mi kurdular,2.5 senede secim yaptilar ve memleket yukselise gecti,egitim ve uretim devam etti

estağfurullah satarlar mı..

gerçi densiz abd liler yanlışkla bizim çocuklar yaptı demiş darbse için ama boşverin...

ya ben bir yende 12 eylülde başka bir cumhuriyette yaşıyordum demiştim ya ben başka bir cumhuriyette siz ise başka bir gezegende yaşamışsınız megersem

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Sevgili Seza

Bu sorunun pek çok cevabı olabilir.

Kenan Evren'in cumhurbaşkanlığını da unutma.

24 Ocak kararlarına açop bir daha bakabilirsin.

Onları uygulamak için sendikaların bellerinin kırılması, örgütlülüklerin dağıtılması, ülkede ithal ikamecilikten büyük çıkar sağlayan kliklerin egemen olan siyasetlerinin tasfiye edilmesi gerekiyordu mesela.

Ayrıca Kenan Evren düzeyindeki bir generalin tarihe mal olmak istemesi bile bir neden olabilir. Şahsi ihtiraslar bile pay sahibi olmalıdır. Churchill'in hayatını biliyorsun.

Tabi bu sSadece bir parçası nedenin.

Hacı

haklısın.

Manüple edilenlerin de en az edenler kadar suçlu olduğunu düşünüyorum.

Mesela Sünni islamcı kesim/basın, sivas olaylarında mesela provakasyon yapıldı deyip duruyor.

Hangi provakasyon onlarca insanı yakmaya bahane olabilir ki!

Zaten bunların zeminleri müsait olmasaydı o olaylar gerçekleşmezdi.

Kitlelerin koyunlar gibi hareket ettiğini iddia eden bir araştırmanın haberi düşmüştü basına.

infial anlarında yalnızca %5'lik bir kesim bütün bir kitleyi yönetebiliyor.

Sitelerde Paylaş

Başlıkla ilgisi yok ama...

Allah'ın ulusalcısı nasıl oluyor da cumhuriyet gazetesine bomba atıp türban sorunu nedneiyle danıştay başkanını öldürüyor!

Benim işim soru sormak

DANIŞTAY saldırısını gerçekleştiren katil eylemini, mahkemede "türban kararını alan yargıçları cezalandırmak" olarak açıkladı.

Yargılama süreci boyunca annesi ve kız kardeşi ile babası nasıl bir zihniyet içinde olduklarını sergilemekte tereddüt etmediler.

O günlerin gazetelerine bir göz atmak, bunu görmek için yeterli.

Katilin babası, İBDA-C’ye yakın bir haftalık dergide, oğlunun Ergenekon çetesi ile ilişkilendirilmesine duyduğu kızgınlığı anlatıyor.

Söyleşiden de açıkça anlıyoruz ki karşımızda radikal İslamcı bir baba var.

Ben buna dikkat çektim diye 2. Cumhuriyetçilerin gazetesinde ve İslamcı basında bir tek "Ergenekon’un medyadaki yeni uzantısı" ilan edilmediğim kaldı.

Ergenekon Çetesi’nin iyice soruşturulması gerektiğini ve iş kime kadar uzanıyorsa oraya kadar gidilmesi gerektiğini bu köşede yazdım.

Danıştay katilinin bu çeteyle ilgisi olduğu iddiaları, polisin sızdırdığı bilgilere dayanıyor.

Ve bunca yıllık gazetecilik yaşamımdan sonra biliyorum ki polisten her sızdırılan bilgi, bilgi değildir.

Ortada katilin en yakınlarının ve kendisinin beyanları var. Bir de polisin içinden bir grubun sızdırdığı "bilgiler".

Gazeteci olarak bundan kuşku duymamdan daha normal bir şey olamaz.

Çünkü polisin içindeki o grubun, bir tarikatın ülkede egemen olması için oraya yerleştirilip, zaman içinde palazlandırıldığını da biliyorum.

2. Cumhuriyetçilere ve din tüccarlarına şunu hatırlatayım: Beni terörize edemezsiniz. Benim işim soru sormak, sizin misyonunuz benim sorduğum sorularla uyuşmuyor diye bundan vazgeçecek de değilim.

Gazetecilik, polisin sızdırdığı her bilgiyi doğru kabul edip, üzerine atlamak değildir.

Bir çeteyle ilgili olarak nasıl bir gazetecilik faaliyeti yapılması gerektiğinin örneğini arıyorsanız, Susurluk Kazası sonrası Radikal’lerini tekrar okumanızı öneririm.

Mehmet Y.Yılmaz, 28 Şubat 2008 Hürriyet

Sitelerde Paylaş

Fuzuli ve Hallac,

yorumlariniz cok zorlamali,belki soyledir,su sunu dedi vs.

Degerli arkadaslar ABD Turkiye ye Evren ile girmedi,zaten en kuvvetli sekilde vardi,24 Ocak ile 12 Eylul un arasinda 9 ay var alakasini kuramadim,O donem 1.MC,2.MC hukumetlerini hatirlayiniz,Yaw hukumet te Demirel vardi yani en baba Amerikan,darbe sol iktidara karsi olsa bir derece,Kenan Evren in kisisel cikarlari da inandirici degil,cunku adam hala orada mutevaziyen duruyor,ayrica GKBaskanlarinin Cumhurbaskani olmasi da zaten var olan bir olgu biliyorsunuz,ordu da Kenan Evren in kisisel ihtiraslarina alet olacak kadar mi cukurdadir,12 Eylul de orduda tek catlak ses yoktu,Aydemir olaylarini vs hatirlatirim.Kenan Evren in seriat uyarilarini da hatirlatmak isterim,.

ben size diyorum ki gunde 25 kisi oluyordu ve hukumetler onleyemiyordu,polis bolunmustu,egitim yapilamiyordu,uretim yoktu,ekonomi iflas etmisti,can guvenligi yok,yag ve tup de yok,kurtarilmis bolgeler,mezhep catismalari ve ic savas provalari

hadi darbe edebiyatini birakin somut cozum gosterin bana !!!!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...