Jump to content

sizce gelecek nasıl olacak?

Recommended Posts

malum insan var olduğundan beri gelecek ile ilgili fikirler öne sürer ,hemen hemen her devirde "dünyanın sonu geldi" veya "yeni nesil iyice bozuldu biz gençken böylemiydik" sözü eksik olmadı.

bugün dünya var oldupundan beri en kötü çağını yaşıyor geçmişteki felaket söylemleri belki biraz fazla abartılmış olabilir ama bugün gerçektende hiç abartmayada gerek yok dünyanın geleceği karanlık

dün k.kore nükleer deneme yapınca bu konuyu açmaya gerek duydum (dünya nereye gidiyor).bir taraftan hızla artan silahlanma nükleer teknoloji ve silahları ,bir taraftan kaynakların hızla azalması ,inasanlar buğday ekmek yerine kanola bitkisini ekiyor yağı için ,onlada biyo yakıt elde ediliyor son yıllarda tüm dünyada eğlim bu yönde zaten gıda krizi kapıda açlık patlama yapacak öyle görünüyor. enerji kaynakları dünyaya yetmiyor.küresel ısınma (artık bıktım bu cümleden ama malesef gerçek) dünyanın başına çorap örecek, aşırı ısı artışına bağlı kuraklık susuluk kapıda bunlar dünyanın başına bela birkaç konu daha bir sürü sayılabilir.böyle bir dünyanın geleceği nasıl olacak ? izlediğim bir belgeselde, bu konuda uzman gelecek tahmincilerine göre 4 gelecek var dünyanın önünde

1. teknolojik devrim :bunlara göre büyük bir teknolojik devrim yapacak insan oğlu bu teknolojik devrim sayesinde küresel ısınmaya bağlı problemler susuluk,açlık ,salgın hastalık gibi sorunlar ortadan kalkacak, enerji sıkıntısı yenilenebilir kaynaklarla çözülecek,vs.

2.mad-max geleceği:bunlara göre dünya dahada kötüye gidecek ve gelecekte dünya mad-max filimindeki gibi bir yer olacak anarşi, kaos,zayıf devletler,belirsizlik kıtlık vs.

3.yönetim biçimlerinin değiştiği gelecek:bunlara göre bugünkinden çok daha baskıcı kuralcı devlet yönetimleri ortaya çıkacak demokatik ve özgürlükcülük ortamı kısmen ortadan kalkacak çünki bunlar tüketimi ve savurganlığı aşırı derecede artırarak kaynakların tükenmesine neden oluyor, o yüzden her insan su tüketiminden, elektrik tüketimine,gıda tüketiminden çocuk sayısını belirlemeye kadar belli bir devlet kontrolü altında olacak buda tüketim çılgınlığına dur diyecek nüfusta kontrol altına alınınca kaynaklar dünyaya yetecek vs.

4. tahmin :belirsiz ne olacağını bilmiyoruz geleceği !

bunlardan 1. gelecek, gercekleşme olasılığı az ama en çok umulan. 2.gelecek,gercekleşme oranı ilkine göre fazla ama önlemler alarak engellenebilir. 3.gelecek,gerçekleşme olasılığı en yüksek gidişat o yönde 4.gelecek,yorum yok (çümle düşüklüğü ve imla hataları için özür dilerim)

sizlerin fikri neler arkadaşlar.saygılar.

Sitelerde Paylaş

Katılmıyorum :)

Benzer konuları tartıştığımız bir başlı açmıştım, oradaki tartışmalara göz atmanı tavsiye ederim.

Sitelerde Paylaş

M.Ö. bilmemkaçta taş tablete yazı yazan adam M.S bilmemkaçta da teknolojik hedehödö zıbıdısına yazı yazmaya devam edecek.

M.Ö. bilmemkaçta ailesini ve köpeğini döven adam M.S. bilmemkaçta hal 9000 destekli güneş enerjili yeşil çatılı evinin arka odasında aynı şeye devam edecek.

Hiçbirşey değişmedi, değişmeyecek.

Sitelerde Paylaş

eski bi film vardı komunizme karşı propaganda amaçlı yapılmış

insanlar aynı giyiniyor aynı şeyleri yiyor sırayla mal gibi aynı işlere gidiyor aynı şeyleri yapıyorlardı

robotlaşmışlardı

mallaşmışlardı

işte gelecek böyle olacak :D

herkes farklı giyinse de

farklı saatlerde farklı şeyler yapsada

mallaşacağız

alışkanlıklarımızın kölesi olacağız

Sitelerde Paylaş

"buğday ekmek yerine kanola bitkisini ekiyor yağı için "

bence kanola ekmenin bir zararı yok her yer sapsarı oluyor hoş bir görüntü

ayrıca kanolaların yanında buğday ve arpada ekilyor sen görmüyorsun

bu yıl bahar tam olarak baharlığını yaptı her yer mis gibi

bol yağmur yağdı.barajlar doldu

tvde doluluk oranı verme işlemleri bitti

küre ısınyor olabilir ama bizim burda işler yolunda

dolayısıyla gelecek bildiğin gibi

şu internet fiyatları ucuzlasın ve hızlar artsın

ayrıca her yere trenle ulaşım mümkün olsun

otobüsçülerden bıktık artık.

Sitelerde Paylaş

Dünya'daki kıtlık oranı milyonda ooooooooooo.1 azalırken BM ve ultra liboş merkezler ''ahanda bakın, dünya iyiye gidiyor'' diyecek...

İsrail, filistin, lübnan halklarının hepsini, suriye ve iran'ın yarısını yok ederken emperyalist medya kodamanları ''orantısız güç kullanımı'' diyecekler...

Futbolcular ve şarkıcılar milyarlarca dolar kazanırken, tplumlara örnek olmaya devam edip ''sosyal sorumluluk projeleri'' üretecekler; bizim ACUN da bastonlu haliyle '' yer misin yemez misin'' programıyla sokaklardan ve çöplerden topladığı kimsesiz üçbeş gencin hayallerini gerçekleştirerek(!) buna katkıda bulunacak...

Nano teknoloji, genetik kopyalama ve yapay zeka kullanımlarının senteziyle partiler ''yandaş'' seçmen doğurtacaklar

Eskiden ''kitap, cd, çanak-çömlek'' promosyonu yapan gazeteler ''nano teknolojik şişme bebekler, geciktirici ve büyütücü spreyler, kadınlara da süper titireşimli zenciler'' dağıtacaklar...

Haydar Abi, Türkiye'de ''vajinismus''u olan kadın bırakmayacak...

Posta gazetesindeki adını hatırlayamadığım o sarışın kadın Türkiye ve dünyada yatmadığı çeşit adam bırakmayacarak, daha da tecrübelenmiş ve olgunlaşmış halde ''süper grup seks hikayeleri, hayvanlı seks'' gibi yeni ''açılımlar'' sunacak

Ali Kırca'dan sonra M. Ali Birand, Uğur Dündar ve Reha Muhtar'ın da seks skandalları patlak verecek...

Muhammed'in ayşe'yle ''9'' değil de 10 yaşında yattığı müthiş bilimsel keşfi yapılarak İslam aleminin şerefi kurtarılacak...

Saadet Partisi de ''milli görüş'' gömleğini çıkarıp İslam'i liboşluğunu perçinleyerek AKP'nin sonunu hazırlayacak...

Devlet Bahçeli renkli çorap açılımından sonra '' pembe çorap'' açılımıyla ''ırkçı eşcinsel''lere de partisinde yer olduğunu söyleceK...

Murat Belge vakit gazetsinde yazmaya başlayacak

Kılıçdaroğlu ''vakit''in de isim hakkını mahkeme kararıyla alacak ve Türk yayın hayatı ''NAKİT'' gazesiyle tanışacak...

Melih Gökçek, bir oy farkıyla ANKARA'yı tekrar alacak...

dp ve anap birleşmek için 130. denemesini yapacak, başkanlığına da Demirel gelecek...

Zorunlu askerlik kalkacak; askerlik yapmak istemeyenler 15 ay, ''maden ocaklarında, lağım işlerinde, mayın temizlemede ve kot taşlama ilerinde'' çalıştırılacak...

AB ile müzakereler sürecek, AB komisyonu Orhun Abidelerindeki antidemokratik ifadelerin değiştirilmesi talebinde bulunacak...

Başka bir forumda buna benzer bir başlığa verdiğim cevaptı, buraya asmayı da uygun gördün :D

Sitelerde Paylaş
Dünya'daki kıtlık oranı milyonda ooooooooooo.1 azalırken BM ve ultra liboş merkezler ''ahanda bakın, dünya iyiye gidiyor'' diyecek...

İsrail, filistin, lübnan halklarının hepsini, suriye ve iran'ın yarısını yok ederken emperyalist medya kodamanları ''orantısız güç kullanımı'' diyecekler...

Futbolcular ve şarkıcılar milyarlarca dolar kazanırken, tplumlara örnek olmaya devam edip ''sosyal sorumluluk projeleri'' üretecekler; bizim ACUN da bastonlu haliyle '' yer misin yemez misin'' programıyla sokaklardan ve çöplerden topladığı kimsesiz üçbeş gencin hayallerini gerçekleştirerek(!) buna katkıda bulunacak...

Nano teknoloji, genetik kopyalama ve yapay zeka kullanımlarının senteziyle partiler ''yandaş'' seçmen doğurtacaklar

Eskiden ''kitap, cd, çanak-çömlek'' promosyonu yapan gazeteler ''nano teknolojik şişme bebekler, geciktirici ve büyütücü spreyler, kadınlara da süper titireşimli zenciler'' dağıtacaklar...

Haydar Abi, Türkiye'de ''vajinismus''u olan kadın bırakmayacak...

Posta gazetesindeki adını hatırlayamadığım o sarışın kadın Türkiye ve dünyada yatmadığı çeşit adam bırakmayacarak, daha da tecrübelenmiş ve olgunlaşmış halde ''süper grup seks hikayeleri, hayvanlı seks'' gibi yeni ''açılımlar'' sunacak

Ali Kırca'dan sonra M. Ali Birand, Uğur Dündar ve Reha Muhtar'ın da seks skandalları patlak verecek...

Muhammed'in ayşe'yle ''9'' değil de 10 yaşında yattığı müthiş bilimsel keşfi yapılarak İslam aleminin şerefi kurtarılacak...

Saadet Partisi de ''milli görüş'' gömleğini çıkarıp İslam'i liboşluğunu perçinleyerek AKP'nin sonunu hazırlayacak...

Devlet Bahçeli renkli çorap açılımından sonra '' pembe çorap'' açılımıyla ''ırkçı eşcinsel''lere de partisinde yer olduğunu söyleceK...

Murat Belge vakit gazetsinde yazmaya başlayacak

Kılıçdaroğlu ''vakit''in de isim hakkını mahkeme kararıyla alacak ve Türk yayın hayatı ''NAKİT'' gazesiyle tanışacak...

Melih Gökçek, bir oy farkıyla ANKARA'yı tekrar alacak...

dp ve anap birleşmek için 130. denemesini yapacak, başkanlığına da Demirel gelecek...

Zorunlu askerlik kalkacak; askerlik yapmak istemeyenler 15 ay, ''maden ocaklarında, lağım işlerinde, mayın temizlemede ve kot taşlama ilerinde'' çalıştırılacak...

AB ile müzakereler sürecek, AB komisyonu Orhun Abidelerindeki antidemokratik ifadelerin değiştirilmesi talebinde bulunacak...

Başka bir forumda buna benzer bir başlığa verdiğim cevaptı, buraya asmayı da uygun gördün :D

acayip agresif ve kompleksli bir yazı namaz yerine kolbastıyı tercih ediyorum desen yeter.

Sitelerde Paylaş
acayip agresif ve kompleksli bir yazı namaz yerine kolbastıyı tercih ediyorum desen yeter.

Ben yazarken acaip eğlenmiştim halbuki :) E, mizahın dili keskindir biraz; beğenmemenize saygı duyarım duymasına da ''agresif ve kompleksli'' olduğu kanısına nasıl vardınız onu anlamadım :)

Sitelerde Paylaş
Ben yazarken acaip eğlenmiştim halbuki :) E, mizahın dili keskindir biraz; beğenmemenize saygı duyarım duymasına da ''agresif ve kompleksli'' olduğu kanısına nasıl vardınız onu anlamadım :)

yazından tabi nerden olacak acundan falan söz edince ister istemez oluşyor bu kanı

alışkanlık işte.doğal olarak öyle düşünyoruz,çekemiyor falan

oysa onunda embesileşmemizde toplumsal sorumluluğu var dimi?

Sitelerde Paylaş
yazından tabi nerden olacak acundan falan söz edince ister istemez oluşyor bu kanı

alışkanlık işte.doğal olarak öyle düşünyoruz,çekemiyor falan

oysa onunda embesileşmemizde toplumsal sorumluluğu var dimi?

Bu ara herkeste yanlış anlama potansiyeli var; yaz geliyor ondan sanırım :) Bana ne adamın kazandığı paradan, ben orda bambaşka bir şeye gönderme yaptım :) O kadar parayı sana verseler hayır mı diyeceksin :) Tabiki orada başka bir durum var; ''sosyal sorumluluk'' diye lanse ettikleri bazı kıvırmaca olayları dönüyor, olay budur canım kardeşim :)

Sitelerde Paylaş

Ateist Forum üyeleri gelecekte nerde olacak?

Bence 3. Dünya savaşı çıkacak, bu garanti.

Bunun sonucunda tüm dünyada nükleer bombalar patlayacak ve bildiğimiz tüm sistem çökecek, devlet ve para diye birşey kalmayacak.

Ecosystem, sadece doğal enerjiyi kullanan, nükleer enerjiyi tamamen reddetmiş ve yeni bir dünya anlayışı yaratmaya çalışan bir gruba katılacak.

Forumumuzdaki müslümanların bir çoğu, amerikadan sonra en çok nükleer patlamanın gerçekleştiği arap ülkelerinden kaçan ve türkiyenin doğusunda ve iç anadoluda hala tarım yapan bir avuç çiftçiden faydalanmaya çalışan "El-Ittifak" isimli, dünyadaki kaosdan istifade her ne pahasına olursa olsun dünyadaki herkesi müslüman yapmaya karar veren başka bir gruba katılacaklar.

Antiateist bu kargaşada ne olup bittiğini anlamadan tek başına bir dağa kaçacak.

Kluke misyoni gizli ancak fişek gibi yayılan bir türk tarikatın öncüsü olacak. Bu tarikat Ecosystem'in katıldığı grubun iyi bir müttefiği olacak.

Huysuz Karadenizde patlak veren ve ellerindeki su rezervleri sayesinde çok büyük bir öneme sahip olan sadece kadınlardan oluşan feminist bir topluluğa katılacak

Murteddd sadece erkeklerden oluşan ve Bankaları aynı anda patlatıp dünyadaki para sistemini yıkarak 3. Dünya Savaşına neden olmuş bir kulübe katılacak.

Ve daha niceleri...

tarihinde Prozak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gelecek ama ne kadar bir zaman sonrasi? :D

1 sene sonra: Pek degisen bir sey yok her alanda iyilestirmeler sürecek.

10 sene sonra: Uzaya seyahetler baslayacak

100 sene sonra: Glaksiler arasi arastirmalarda sonuclar alinacak ve evrende yanliz olmadigimiz kesinlik kazanacak.

1000 sene sonra: Evrim teorisi kesin ispatlanacak ve canlilar istendigi an yaratilacak. Hücrelerin ömrü uzatilacak ve emekli yasi 250 olacak.

10000 sene sonra: Bir cok üstün insan klonlanacak ama istenen sonuc alinmayacak.

100000 sene sonra: Dünyaya tas carpacak ve 3 milyar insan ölecek. Zenginlerin bir cogu Marsa yerlesecek.

1 000 000 sene sonra: Sempanzeler okuma yazmaya baslayacak. Bir cok hayvanin nesli tükenecek ama bir cokda yeni canli türleri ortaya cikacak.

Bakalim ne kadari tutacak?

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
İletişim sayesinde zamanla dünyada işbirliği hakim olacak.

Bu dediğine uydudan nokta koordinatları alıp insan kıyımları yapmak dahil midir?

Bu arada Rochader;

Cehennemden veya Kabir Azabı'ndan görüntü ve ses kalitesi nasıl olacak onu da yazsana ...

:acute:

tarihinde Believer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
...

Bu arada Rochader;

Cehennemden veya Kabir Azabı'ndan görüntü ve ses kalitesi nasıl olacak onu da yazsana ...

Orasi sadece Araplar icin. Türklere oraya girmek yasak olacak. Disariyada bilgi Al-latin izniylen sizmaz onun icin elimizde hic bir bilgi yok.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
gelecek Astur'un dediği gibi olacak

ben de bi ilave yapim

gelecek dindar olacak..

dindar ve zengin bir gelecek var önümüzde..

ateistler çok sıkboğaz edilecek))

Zengin derken? Kaynak bakımından mı? Afilli yazıları olan 1,20,100 yazan kağıt parçaları bakımından mı? Camiler bakımından mı? Gerizekalılar sayısı bakımından mı? <- Favorim budur..

Muhtemelen;

Oksijenimiz ve tatlı suyumuz azalacak, bu yaşlıların öldürülmesine yol açacak :crazy:

Bir kaç kişi İnsan Hakları Beyannamesiyle bir yerlerini silip, tuvalete atıp sifonu çekecek.. :lol:

Astur'da gelip bu konuları tartışmaya açacak, Dünya hala iyiye gidiyor diyecektir.. İstatistiklerle önümüze sunarak bizi döt edecek ve daha az öldürdük diye mastürbasyon yapacaktır.. :lol:

Umarım teknolojik bir devrim yaparak birlikte çalışırız insan olarak.. Herkes istediğine inanmaya devam edecek, kimse kimseye baskı kurmayacak, sınırlar kaldırılıp herkes istediği yere gidebilecek, heryerde gezebilecek.. Gereksiz yere insanlar ölmeyecek bunu sınav olarak değerlendirmeyecek, doğaya zarar vermeden yaşamayı öğrenip birlikte yaşadığımız hayvanlara saygılı olmamız gerektiğini görecek, etik davranmayı öğrenerek parayı 1. sırada tutmayacak, belki kaldıracak.. Şimdilik hayal olarak görülsede umarım hayallerdeki cenneti Dünya'da yaşayacağız.. Kim istemez ki? :) Astur bile ister.. :lol:

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Yakin glecegimiz'de cok SAVAS , Goz yasi, milyonlarca goc, finansal kirizler, fanatik bireyler ve fotografi eskimeye iyice yuz tutmus , sevimli tebessumu ile Kizil sacli bir Kiz cocugu goruyorum!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...