Jump to content

İslam teslim olmaktır. Sorgulamadan emirleri yerine getirmektir.

Recommended Posts

İlrtinizin bu kısmı benim için faydalı oldu.Allah,herşeye kadir ve neyin iyi ve kötü olduğunu biliyorsa ve peygamber de vahiy sebebiyle onun kontrolu altında olursa yukarıdaki tespitleriniz doğrudur.Genel olarak da islami hükümlerin gayeleri böyle açıklanır.Fakat,Allah ve peygamberi emrettiği halde vicdanına yediremeyen sahabelere ne demeli?Zeyneb bu bilinçte değilmiydi ki zorla zeyneb ile evlendirildiğinde razı olmadı da huzursuzluk çıkardı.?Bu kadar imanı zayıf birisini mi Allah özel olarak peygamberi ile evelndirmeyi uygun buluyor?Allah ne zaman nikah memuru oldu?

Bu sorularım size de değil bir yerden sonra..Sadece vicdanımı rahatsız ettiğini söylemek istiyorum.

İşte bunlar hepsi kafamı kurcalıyor açıkçası..

İşte belirtmek istediğim tehlike buydu. Bas bas bağırdım ama ilk önce kendini müslüman zannedenler bana kızdı. Sorguladıkça, çekiştikçe, akıl mantık yürüteceğim diye kendini zorladıkça olacak olan , kaçınılmaz son budur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 225
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

>>> Belki de yaşasa ileride kötü bir insan olacaktı...

Peki benim kabahatim neydi, yaşadım ve kafir oldum, aha şimdide cehennemde yanıcam.. Benide bebekken öldürseydi ya!

Yada, Hitler'in hali neydi? Kötü adam olacaktıysa, neden bebekken alıpta hem onu, hemde kan kusturduğu insanlığı kurtarıvermedi?

"Yok seni öldürmediyse vardır bir bildiği; hem mülk onun... "

"Bir deniyim bakiim" dedim müslümanlığı bugün; kolaymış... :good:

Sitelerde Paylaş

Yani müslümanlar boşa tomurcuk memeli sübyan hayalleri kuruyor demek..

Zira, allah "Ula sıkıldım sizin günahınızı hesap etmekten, keyf benim değil mi, hadi hepiniz cehenneme, siz le mi uğraşacam birde.. Hem siz şimdi kesin cennette birde silikon memeli huri filan istersiniz, işim mi yok birde ona uğraşacam?"

Diyerek keyfi öyle istediği için hepsini cehenneme toptan atıverir bakarsın, eh, bu dünyada adaletli olmayan öbüründe neden öyle olsun ki?

Sitelerde Paylaş
İşte belirtmek istediğim tehlike buydu. Bas bas bağırdım ama ilk önce kendini müslüman zannedenler bana kızdı. Sorguladıkça, çekiştikçe, akıl mantık yürüteceğim diye kendini zorladıkça olacak olan , kaçınılmaz son budur.

İyi niyetiniz için çok teşekkür ederim,Allah razı olsun.Fakat şöyle bir durum var.Biz burada metafizik olan,Allahın zatı ile ilgili ve gayb alanına dahil olan bir konuyu konuşmuyoruz.Gyab konusunda aklın yetersiz kaldığını biliyorum.Aklın metafizik konularda doğruyu bulmak için yegane kaynak olduğunu hiç düşünmedim ve düşünmem de.Ama şu sorduğumuz soru,bu alan ile ilgili değil.Muhkem,sosyal hayatın içinde,tarih ile beraber akan,son derece net bir konu.Ve bu konunun teori ile olan çelişkisi ortaya çıkıyor.Muhkem konularda akıl yürütme olmazsa olmaz bir yöntemdir.Aklı selim,gerçeğe giden yollardan biridir.Biz,selim aklı kullanmaya çalışıyoruz.Bunu yaparken ne kimseye inad,ne de kimseye hakaret etmiyoruz.Canımızdan çok sevdiğimiz dinimizin,vicdanımızın sevgilisi diye gönüllerimize aşkını koyduğumuz peygamberin bu kadar basit gündemlerin içinde olmasını,en basit aklın dahi kabullenemeyeceği bir işe girmesini o tiplemelere yakıştıramıyoruz.Onun için vicdanımızı rahtlatana kadar bu sorunlu rivayetleri tartışacağız.Bu dinen de gerekli.Ta ki kalbimiz yatışsın.

Sitelerde Paylaş

>>> İşte belirtmek istediğim tehlike buydu. Bas bas bağırdım ama ilk önce kendini müslüman zannedenler bana kızdı. Sorguladıkça, çekiştikçe, akıl mantık yürüteceğim diye kendini zorladıkça olacak olan , kaçınılmaz son budur.

Valla cübbeli, inan seni bir kere daha takdir ettim, helal olsun sana..

Kıvırmadan, gayet açıkca, akıl mantık işlemeye başlanınca dinin gerçeğinin hemencecik görülüvereceğini, nasıl bir kepazelik olduğunun ayan olacağını ne güzel ifade etmişsin.. Elbette buna paralel olarak, müslümanların akıl ve mantıkla işlerinin olmayıp, o melekelere sahip olmadığını da.. Hep söylemiyor muyuz, akıl ve mantığa sahip adam, allah masalına kanmaz, vicdana sahip adamda dini içine sindiremez..

Sen akıl ve mantık yoksunu olup allah masalına kananı, özedönüş ise, vicdana sahip olup dine "ne lan bu rezalet?" diyebileni temsil ediyor bak..

Sitelerde Paylaş

Canımızdan çok sevdiğimiz dinimizin,vicdanımızın sevgilisi diye gönüllerimize aşkını koyduğumuz peygamberin bu kadar basit gündemlerin içinde olmasını,en basit aklın dahi kabullenemeyeceği bir işe girmesini o tiplemelere yakıştıramıyoruz.Onun için vicdanımızı rahtlatana kadar bu sorunlu rivayetleri tartışacağız.Bu dinen de gerekli.Ta ki kalbimiz yatışsın.

TARTIŞMANIN YERİ BU FORUM DEĞİL. BURDA ÖNYARGILI, GERÇEKLERİ YANILTARAK İNSANLARA KILÇIK ATMAYA ÇALIŞAN ATEİSTLERLE DOLU. KAFANDAKİ SORULARI İSLAMİ FORUMLARDA SOR, ÖĞREN.

Sitelerde Paylaş
>>> İşte belirtmek istediğim tehlike buydu. Bas bas bağırdım ama ilk önce kendini müslüman zannedenler bana kızdı. Sorguladıkça, çekiştikçe, akıl mantık yürüteceğim diye kendini zorladıkça olacak olan , kaçınılmaz son budur.

Valla cübbeli, inan seni bir kere daha takdir ettim, helal olsun sana..

Kıvırmadan, gayet açıkca, akıl mantık işlemeye başlanınca dinin gerçeğinin hemencecik görülüvereceğini, nasıl bir kepazelik olduğunun ayan olacağını ne güzel ifade etmişsin.. Elbette buna paralel olarak, müslümanların akıl ve mantıkla işlerinin olmayıp, o melekelere sahip olmadığını da.. Hep söylemiyor muyuz, akıl ve mantığa sahip adam, allah masalına kanmaz, vicdana sahip adamda dini içine sindiremez..

Sen akıl ve mantık yoksunu olup allah masalına kananı, özedönüş ise, vicdana sahip olup dine "ne lan bu rezalet?" diyebileni temsil ediyor bak..

Özedönüş nikli kardeşimiz yeterli donanıma ve yakin bir imana sahip olmadan bu foruma girerek imanını büyük bir tehlikeye sokmuştur. Gavsla çok benzerlikleri var. İnşaAllah akıbeti onun gibi olmaz.

tarihinde cubbeliali tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cümbüllü sadakallahulazim, sen bu foruma katılmakla da o işi yapıyorsun; sorguluyor, çekişiyor, mantık yürütüyorsun, fakat dinden çıkacağım korkusuyla bunların da hakkını veremediğin için, hem dinden hem insanlıktan çıkıyorsun.

Acınacak haldesin vesselam...

Sitelerde Paylaş
Canımızdan çok sevdiğimiz dinimizin,vicdanımızın sevgilisi diye gönüllerimize aşkını koyduğumuz peygamberin bu kadar basit gündemlerin içinde olmasını,en basit aklın dahi kabullenemeyeceği bir işe girmesini o tiplemelere yakıştıramıyoruz.Onun için vicdanımızı rahtlatana kadar bu sorunlu rivayetleri tartışacağız.Bu dinen de gerekli.Ta ki kalbimiz yatışsın.

TARTIŞMANIN YERİ BU FORUM DEĞİL. BURDA ÖNYARGILI, GERÇEKLERİ YANILTARAK İNSANLARA KILÇIK ATMAYA ÇALIŞAN ATEİSTLERLE DOLU. KAFANDAKİ SORULARI İSLAMİ FORUMLARDA SOR, ÖĞREN.

İslamiforumlarda cevap verenlerin benim kadar dini bildiklerini sanmıyoruum.Bu bir kibir değil,gerçeği söylemektir.Ama sorularımı ateistforum dışında başka bir yerde sormadığım doğru değil.Din işleri yüksek kurulu üyelerine,ilahiyat fakültesi öğretim üyelerine de çok sorular gönderiyor,güzel cevaplar da alabiliyorum.Hiçbir yerde cevabını bulamadığımı genelde bu forumlara taşıyorum.

Gerçekleri yanıltanların olduğu bir forumda gerçeği aramak elbette zor.Ancak burada gerçeği yanıltmayanlar da var.Dikkat ederseniz,daha çok bunlarla muhatap olmaya çalışıyorum.Her başlığa koşup bas bağırrark ben de buradayım diyenlerden değilim.Bana faydası olduğuna inandığım başlığa yazar veya böyle bir konuyu gündeme getirir ve güzel sonuçlara da ulaşırım.Bu yöntem dine göre de en iyi yöntemdir.

Öte yandan sn cübbeli.Müslümanlar tek bir yapıda değil.Bence bu forum bizden çok sizin gibi tasavvuf erbabı için uygun değil.

Sitelerde Paylaş
İslamiforumlarda cevap verenlerin benim kadar dini bildiklerini sanmıyoruum.Bu bir kibir değil,gerçeği söylemektir.Ama sorularımı ateistforum dışında başka bir yerde sormadığım doğru değil.Din işleri yüksek kurulu üyelerine,ilahiyat fakültesi öğretim üyelerine de çok sorular gönderiyor,güzel cevaplar da alabiliyorum.Hiçbir yerde cevabını bulamadığımı genelde bu forumlara taşıyorum.

Gerçekleri yanıltanların olduğu bir forumda gerçeği aramak elbette zor.Ancak burada gerçeği yanıltmayanlar da var.Dikkat ederseniz,daha çok bunlarla muhatap olmaya çalışıyorum.Her başlığa koşup bas bağırrark ben de buradayım diyenlerden değilim.Bana faydası olduğuna inandığım başlığa yazar veya böyle bir konuyu gündeme getirir ve güzel sonuçlara da ulaşırım.Bu yöntem dine göre de en iyi yöntemdir.

Öte yandan sn cübbeli.Müslümanlar tek bir yapıda değil.Bence bu forum bizden çok sizin gibi tasavvuf erbabı için uygun değil.

Allahu Teala bütün müslümanları kafirin tuzaklarından korusun. Bizlere kamil iman ve daim iman nasip eylesin. İçimizi de dışımızı da temizlesin. Amin.

Sitelerde Paylaş
Özedönüş nikli kardeşimiz yeterli donanıma ve yakin bir imana sahip olmadan bu foruma girerek imanını büyük bir tehlikeye sokmuştur. Gavsla çok benzerlikleri var. İnşaAllah akıbeti onun gibi olmaz.

Kardeşlik duygularınız için Allah razı olsu güzel kardeşim.Fakat dinden çıkma sebeplerini Allahtan başka kimse bilemez.Burada söylediklerim,Mutezilenin söyledikleri,İbni Sina,Farabinin söyledikleri ve sordukları şeyler yanında bir hiçtir.Ama hepsi de birer samimi müslüman idiler.Hakşkate giden yoların hangisinin doğru olduğunu Allah bilir.

Ama Kuran hakkındaki tereddütlerim,peygamber uydurması veya Allahın olmamması ile ilgili değil.sadece kuranın değiştirilmesi ihtimaline yöneliktir. Ama bu konuda emin değilim.Akıl yürüttüm diye beni ateşe atacak,korkudan birşey söylemeyenleri de ödüllendiren bir Allahın olacağını sanmıyorum.

Zaten islamda tahkiki iman geçerlidir,taklidi iman gücü olan için geçerli değildir.Belki de ben tahkiki iman için uğraşıyorum.Bunun için rahat olunuz.Gerekirse bu uyarınızı bundan sonra özel mesaj ile de gönderebilirsiniz.Lütfen bu şekil müdahaleleri açıkça yapmalayım.

Neyse şimdilik çıkıyorum.

Sitelerde Paylaş

Ama Kuran hakkındaki tereddütlerim,peygamber uydurması veya Allahın olmamması ile ilgili değil.sadece kuranın değiştirilmesi ihtimaline yöneliktir. Ama bu konuda emin değilim.Akıl yürüttüm diye beni ateşe atacak,korkudan birşey söylemeyenleri de ödüllendiren bir Allahın olacağını sanmıyorum.

KURAN HAKKINDA TERDDÜTE DÜŞTÜĞÜN AN 4 MEZHEBİN DE FETVASI AYNIDIR. ALLAH CÜMLEMİZE HİDAYET NASİP ETSİN.

Sitelerde Paylaş
Allahu Teala bütün müslümanları kafirin tuzaklarından korusun. Bizlere kamil iman ve daim iman nasip eylesin. İçimizi de dışımızı da temizlesin. Amin.

Cümbüşlü aleyhivesellem,

Sen artık fikir mikir hak getire; forumu dua etmek için kullanır hale geldin. Burası da bir nevi ibadethane mi oldu senin için? :fool:

Sitelerde Paylaş

sayın özedönüş...

ahzab suresinde bilhassa zeyd ve zeyneble alakalı olayların çoğunu bilemediğimiz gibi bir de elimizdeki bilgilerin bir çoğununda ne derece güvenilir olduğunu esbit etmekte bile zorlanıyoruz...

ama bir hususa dikkatinizi çekmek isterim...

eğer zeyd ve zeynebin evlenmesi ilahi bir emir ile oldu ise ve peygamber zeyde eşini boşama ve allahtan kork dediği halde zeyd eşinden nasıl boşanıyor...

bu kararlarından dolayı da hiç bir kınanma görmüyorlar...

allah ve peygamberi ısrarla bu evliliğin olmasını ve devam etmesini istediği halde bunlar boşanabiliyor...

Sitelerde Paylaş
Ben biliyorum da bilmeyenler senin ağzından duysunlar istedim.

Hani çok barışçı bir din ya, o bakımdan.

Hani çok barışçı bir din ya....

Yanlış, herzaman savundum yine savunurum, İslam dini barışçı bir din değildir. Hakedene hakettiğini veren bir dindir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...