Jump to content

İslam teslim olmaktır. Sorgulamadan emirleri yerine getirmektir.

Recommended Posts

• İleti 225
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hani çok barışçı bir din ya....

Yanlış, herzaman savundum yine savunurum, İslam dini barışçı bir din değildir. Hakedene hakettiğini veren bir dindir.

Helal sana cübbeli, bu samimi yönünü gerçekten çok seviyorum. Bu forumdaki tek gerçek müslüman sensin bence.

Sevgiler, saygılar.

Sitelerde Paylaş
>>>Bu dünyada adaletli olmayan öbüründe neden öyle olsun ki?

Adaletli olmadığına nerden karar verdiniz ki?

Bir hiristiyan veya x dinindeki şahısta sorgulamadan itaat ediyorsa sen hangi hakla onun müslüman olmadığı için sonsuza kadar yanmayı hakettiğini söylersin?

Temelde senden farklı bir şey yapmıyorken neden kendisine öğretilen dinini sorgulayıp müslüman olmak zorunda?

Ha unutmuşum sen bu adaletsizliğide sorgulayamazsın ya zaten:)

Sitelerde Paylaş

Bir hiristiyan veya x dinindeki şahısta sorgulamadan itaat ediyorsa sen hangi hakla onun müslüman olmadığı için sonsuza kadar yanmayı hakettiğini söylersin?

BUNU BEN SÖYLEMİYORUM. KURAN'DA YAZIYOR.

Temelde senden farklı bir şey yapmıyorken neden kendisine öğretilen dinini sorgulayıp müslüman olmak zorunda?

Ha unutmuşum sen bu adaletsizliğide sorgulayamazsın ya zaten:)

http://www.dailymotion.com/user/lafons7275...lyytadyr_people

Sitelerde Paylaş

BUNU BEN SÖYLEMİYORUM. KURAN'DA YAZIYOR.

''Adeletli olmadığına nasıl karar verdiniz?'' diye sormadın mı? :lol:

Cevabın ''bunu ben iddia etmiyorum,kuranda öyle savunuluyor'' olacaksa zaten belirtiğim gibi allahın adaletinide sorgulayamazsınki neden tartışmaya giriyorsun

Senin sorgulamadan itaat etmen sonsuz cenneti kazandıracak kadar büyük bir beceriyse,hiristiyanlara neden sorgulaması için yanlışlarını gösteriyorsun? :lol:

tarihinde TylerDurdenn tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
''Adeletli olmadığına nasıl karar verdiniz?'' diye sormadın mı? :lol:

Cevabın ''bunu ben iddia etmiyorum,kuranda öyle savunuluyor'' olacaksa zaten belirtiğim gibi allahın adaletinide sorgulayamazsınki neden tartışmaya giriyorsun

Evet,senin sorgulamadan itaat etmen sonsuz cenneti kazandıracak kadar büyük bir beceriyse,hiristiyanlara neden sorgulaması için yanlışlarını gösteriyorsun? :lol:

Ben Hristiyan doğsaydım eğer Müslümanlık diye bir dinin varlığını öğrendiğim an o dini araştırırdım. Sonra kendi dinimle kıyaslardım ve Allah'ın izniyle İslam'ı seçerdim. Bu şekilde Hristiyanlıktan Müslümanlığa geçen çoktur.

Sitelerde Paylaş
Hani çok barışçı bir din ya....

Yanlış, herzaman savundum yine savunurum, İslam dini barışçı bir din değildir. Hakedene hakettiğini veren bir dindir.

Hah işte bu söyle be yav! Siz, üçü-beşi bir araya geldiğinde arslanı bile boğacak sırtlan zihniyetine sahipsiniz. Azınlık olduğunuzda da süt dökmüş kediden farkınız yok.

Onun için kitabınız, azınlık olduğunuz dönemlerde "Senin dinin sana, benim dinim bana" ayaklarıyla kıvırıyordu, yeterince çoğaldıktan sonra "Onları yakaladığınız yerde öldürün, size cihad yazıldı..." türünden zırvalıklar savuruyordu, değil mi

Sitelerde Paylaş

Ben sana çirkin bir lakapla hiçbirzaman hitap etmem. Çünkü dinim bunu bana yasaklıyor. Bence sen de insan olmak ve kendine saygı duyulmasını istiyorsan karşındakine kötü sözler kullanma.

tarihinde Andromeda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hah işte bu söyle be yav! Siz, üçü-beşi bir araya geldiğinde arslanı bile boğacak sırtlan zihniyetine sahipsiniz. Azınlık olduğunuzda da süt dökmüş kediden farkınız yok.

Onun için kitabınız, azınlık olduğunuz dönemlerde "Senin dinin sana, benim dinim bana" ayaklarıyla kıvırıyordu, yeterince çoğaldıktan sonra "Onları yakaladığınız yerde öldürün, size cihad yazıldı..." türünden zırvalıklar savuruyordu, değil mi ?

yağcılığa erken başlamışsın çakırcalı... :fool:

diğer yandaşlarınıda beklemelisin...

not:cübbeli sende şu yaptığın yorumları dikkatli yap.Her şeyin içine ediyorsun resmen.. :fool:

tarihinde Andromeda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ben Hristiyan doğsaydım eğer Müslümanlık diye bir dinin varlığını öğrendiğim an o dini araştırırdım. Sonra kendi dinimle kıyaslardım ve Allah'ın izniyle İslam'ı seçerdim. Bu şekilde Hristiyanlıktan Müslümanlığa geçen çoktur.

Yine başa döndük:)

1-Senin dinin sorgulamadan itaati emrediyorsa,hristiyan bir aile verdiği kişiye sorgulamayı hangi hakla farz kılar?

2-Sen yeryüzündeki her dini araştırdın mıki hristiyan olsaydım müslümanlığı kesin araştırırdım diyebiliyorsun?

3-Müslümanlığı duymamış hatta sana tebliğ edildiği kadar ''tarafsızca'' değerlendiremeyecek insanlar neden bu mesuliyetten kayırılıyor?

Sitelerde Paylaş
Ben sana çirkin bir lakapla hiçbirzaman hitap etmem. Çünkü dinim bunu bana yasaklıyor. Bence sen de insan olmak ve kendine saygı duyulmasını istiyorsan karşındakine kötü sözler kullanma.

Cübüş sen insanlıktan tamamen çıkmışsın, bunun farkında değilsin. Üstelik, insan olmak ve insan kalmakta kararlı olan müslümanları da kendine benzetmek için elinden geleni yapıyor, takla üzerine takla atıyorsun.

Sen insanlığa, insanlık onuruna, insanlık aklına, insanlık ahlakına başlıbaşına bir hakaretsin. Kendinden başka kimseye yaşam hakkı tanımıyor, sözde inancın, özde bakire sübyanlar uğruna tüm insanlığı gözünü dahi kırpmadan katledecek, gözü dönmüş bir sapıksın.

Ne saygısından bahsediyorsun ki? Saygı bekleyeceksen, kendin ve kendinden başka herkesin "ÖNCE İNSAN" olduğunu hatırlayacaksın...

Sitelerde Paylaş
Evveeettt. Bütün dinleri araştırdım.

Öyleyse bütün dinler hakkında en az müslümanlık kadar bilgin vardır değil mi?

Sorguya çekilmeye hazır mısın?:)

Yukarıda 1 ve 3. şıklarıda pas geçtiğine göre verebilecek cevabın yok demekki sende ortada açıklayamadığın bir adaletsizlik görüyorsun ama

sorgulayamadığın için koşulsuz itaat ediyorsun:)

Sitelerde Paylaş
yağcılığa erken başlamışsın çakırcalı... :fool:

diğer yandaşlarınıda beklemelisin...

not:cübbeli sende şu yaptığın yorumları dikkatli yap.Her şeyin içine ediyorsun resmen.. :fool:

Yağcılıktan sözedene bak. Senin de cübüşten bir farkın yok. Allaha'mı tapıyorsun, cübüşe mi tapıyorsun, önce ona karar ver, don lastiği!

Sırf kendi dininden olmayanlara muhalefet edecen diye cübüş gibi insanlıktan çıkıyorsun. Hadi müslümansın, anladık; hiç mi utanma arlanma kalmadı sende, ar damarın bu kadar mı yırtıldı ki, cübüş gibi bir sapığın yalakalığını yapıyor, onunla aynı kefeye giriyorsun? :angry:

Sitelerde Paylaş
Hangi yorumum herşeyin içine etmiş?? Gerçekleri söylemek birşeyin içine etmek değildir. Yanlış sözüm varsa getir buraya koy.

:fool:

tarihinde antilaik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

antilaik kafana vurup durma. İslam dini barış dini değildir diyorum. Hakedene hakettiğini veren bir dindir. Beni Kurayza yahudilerinin kafaları kesilmiştir. Ya bu dini olduğu gibi kabul et ya da bırak. Sen dine uyacaksın. Dini kendine uydurmaya çalışma.

Son olarak Hz. Ali'nin bir sözü: "Şahsınıza yapılan kötülüğü affedin ama dininize yapılanı asla..."

Sitelerde Paylaş

sorgulamadan denileni yapan adam her zaman için tehlikelidir...

bana ne emredilirse yaparım diyen bir adam aslında en çok aranan adam tipidir...

her kese lazımdır...

teröristler mafya babaları bu tip adamları buldular mı hazine bulmuş gibi sayarlar kendilerini...

al şu bombayı bağla kendini çarşının içinde patlat allah böyle emrediyor dedin mi yeter ona...

gider patlatır...

al şu silahı çoluk çocuk demeden katlet desen onu da yapar...

sorsan emir böyle yerine getirdim der...

emir almış olmak mazeret değildir...

yaptığımız her şeyin hesabını tek tek vereceğiz...

ister emir le yapmış olalım ..

ister biz emir vermiş olalım...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...