Jump to content

Bu yazıyı okuyunca artık Allah'ı inkar etmeye yüzünüz kalmayacak pis kafirler

Recommended Posts

Birgün Muhiddin-i Arabi hazretleri oturmuş yarenleriyle sohbet ediyordu. Sohbet iyice koyulaştı ve evliyanın kerameti - enbiyanın mu'cizatı meselelerine geldi. Mecliste bir de mütefekkirlik taslayan feylesof vardı. Bu felsefeci kerameti ve mucizeyi inkar ediyordu. Hatta bir ara:

— Avamdan olan insanlar Hazreti İbrahim'i ateşin yakmadığına inanırlar. Bu olamaz. Çünkü ateşte yakma hassası vardır; mutlaka yakar. Halbuki İbrahim Aleyhisselamm hadisesini tevil etmek lazım. O kadar ateş yanar da bir insanı yakmaz mı? Bu şu demektir; İbrahim Aleyhisselam Allah'ın inayetiyle Nemrud'a galip geldi ve Nemrud'un gazabından kurtuldu, demektir. Kur'andaki ayetleri böylece te'vil etmek lazımdır, dedi.

Şeyh-ul Ekber Muhiddin-i Arabi Hazretleri feylosofun konuşmalarını dinledikten sonra şöyle söyledi:

— Siz ateşin yakmayacağını kabul etmiyorsunuz. Bizim maksadımız keramet göstermek değil ama, sizin bu husustaki inkarınızı kaldırmak isterseniz ben Hak Teâlâ'nın Kur'an-ı Kerim'de «Biz İbrahim'e ateşin yakmamasını emrettik ve O'na selam ettik» buyurmasının tevil götürmez doğruluğunu isbat edeyim, dedi ve içi ateş koruyla dolu mangalı tuttuğu gibi feylasofun eteğine boşalttı. Feylasof korkusundan sap - sarı kesilmişti. Muhiddin Arabi Hazretleri ise dileriyle feylasofun kucağındaki ateşi karıştırıyor ateşin bir feylâsofu bile Allah'ın izniyle yakmadığını isbat ediyordu. Bir müddet sonra ateşi tekrar mangala boşalttı ve feylasof'a:

— Elini ateşe yaklaştır, dedi.

Feylasof elini ateşe yaklaştırdı ki, ateş eskisi gibi yakıcılığını muhafaza ediyor.

Şeyh-ül Ekber feylasof a şöyle dedi:

— Ateşin yakıp yakmaması Allah'ın emriyledir. Allah (C.C.) dilerse ateş yakar dilerse yakmaz.

Bu hadise karşısında itiraz edecek bir mahal bulamayan feylâzöf hakikati kabul edip iman tazeleyerek müslüman oldu.

Ya, dine masal diyordunuz. Bakın masal değilmiş işte ateş allahın izniyle adamı yakmıyor. Kanıt istiyordunuz alın size kanıt.

Sitelerde Paylaş
Birgün Muhiddin-i Arabi hazretleri oturmuş yarenleriyle sohbet ediyordu. Sohbet iyice koyulaştı ve evliyanın kerameti - enbiyanın mu'cizatı meselelerine geldi. Mecliste bir de mütefekkirlik taslayan feylesof vardı. Bu felsefeci kerameti ve mucizeyi inkar ediyordu. Hatta bir ara:

— Avamdan olan insanlar Hazreti İbrahim'i ateşin yakmadığına inanırlar. Bu olamaz. Çünkü ateşte yakma hassası vardır; mutlaka yakar. Halbuki İbrahim Aleyhisselamm hadisesini tevil etmek lazım. O kadar ateş yanar da bir insanı yakmaz mı? Bu şu demektir; İbrahim Aleyhisselam Allah'ın inayetiyle Nemrud'a galip geldi ve Nemrud'un gazabından kurtuldu, demektir. Kur'andaki ayetleri böylece te'vil etmek lazımdır, dedi.

Şeyh-ul Ekber Muhiddin-i Arabi Hazretleri feylosofun konuşmalarını dinledikten sonra şöyle söyledi:

— Siz ateşin yakmayacağını kabul etmiyorsunuz. Bizim maksadımız keramet göstermek değil ama, sizin bu husustaki inkarınızı kaldırmak isterseniz ben Hak Teâlâ'nın Kur'an-ı Kerim'de «Biz İbrahim'e ateşin yakmamasını emrettik ve O'na selam ettik» buyurmasının tevil götürmez doğruluğunu isbat edeyim, dedi ve içi ateş koruyla dolu mangalı tuttuğu gibi feylasofun eteğine boşalttı. Feylasof korkusundan sap - sarı kesilmişti. Muhiddin Arabi Hazretleri ise dileriyle feylasofun kucağındaki ateşi karıştırıyor ateşin bir feylâsofu bile Allah'ın izniyle yakmadığını isbat ediyordu. Bir müddet sonra ateşi tekrar mangala boşalttı ve feylasof'a:

Feylasof elini ateşe yaklaştırdı ki, ateş eskisi gibi yakıcılığını muhafaza ediyor.

— Ateşin yakıp yakmaması Allah'ın emriyledir. Allah (C.C.) dilerse ateş yakar dilerse yakmaz.

Bu hadise karşısında itiraz edecek bir mahal bulamayan feylâzöf hakikati kabul edip iman tazeleyerek müslüman oldu.

Ya, dine masal diyordunuz. Bakın masal değilmiş işte ateş allahın izniyle adamı yakmıyor. Kanıt istiyordunuz alın size kanıt.

Bu saçmalığa ben de şahit olsam ben de orada Müslüman olurdum.

Yine de bu gibi yalanlar aslında inanmazları Müslüman yapmak için değildir.

Müslüman'ların İslam'dan uzaklaşmasını önlemek içindir.

Her yıl çok sayıda benzeri yalanlar uydurulmakta ve Müslüman'ları hizada tutmada kullanılmaktadır.

Zavallılar demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

Sitelerde Paylaş

Eeeee sonra ne olmus,7 basli canavar da kosede belirmis mi?

Anlat anlat heyecanli oluyor.

Hakkaten,sonra ne olmus?

La bunu 10 yasindaki cocuga anlatsan kiciyla guler.

Bu mu yani simdi senin ispatin?

Hakkaten,sonra ne olmus?

Sitelerde Paylaş
Eeeee sonra ne olmus,7 basli canavar da kosede belirmis mi?

Anlat anlat heyecanli oluyor.

Hakkaten,sonra ne olmus?

La bunu 10 yasindaki cocuga anlatsan kiciyla guler.

Bu mu yani simdi senin ispatin?

Hakkaten,sonra ne olmus?

Emin misin ?

Okullarda din derlerinde anlatmazlar mı böyle hikayeleri ?

Sitelerde Paylaş

İşte ibret alınacak milletimiz insanın hali.

21nci yüzyılda birakınız insan haklarını hayvan haklarının tartışıldığı bir devirde yaşarken bu olay gülünecek değil ağlanacak bir durumdur ve bir an önce tedbir alınacak zamandır.

Antimaymun arkadaş sen bu forumu takip etmeye devam et burda kafir diye hitap ettiğin kişiler inan kötü kimseler değil.

Sana tavsiyem burda hikayeler anlatma sen soru sor yeter.

Esenlikler

Sitelerde Paylaş

Bu ne yaa...

Gülücek organ bile bulamadım :lol:

Maalesef böyle hikayeler yığınla var

Bu mucizevi olaylar şimdi neden olmuyor?

50 sene sonra....

Hz. Fetullah Gülen bir gün rüyasında........... diye başlayan, bir yerlerinden uydurdukları hikayeler de olucaktır.

tarihinde Haciye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bu ne yaa...

Gülücek organ bile bulamadım :lol:

Maalesef böyle hikayeler yığınla var

Bu mucizevi olaylar şimdi neden olmuyor?

50 sene sonra....

Hz. Fetullah Gülen bir gün rüyasında........... diye başlayan, bir yerlerinden uydurdukları hikayeler de olucaktır.

Oyle bir hikaye oydurmaya baslarsa biri,o uydurdugu yere geri sokar bugun ki bilim.

Bi ara cok muhterem Hasan mezarci ( Rafah partili ) "ben isayim" diyerek altin sarisi elbisesiyle ve elinde asasiyla gelmisti yurtdisindan,ama kimse duduklememisti.

Bu donemde birileri cikipta boyle masallar anlatma curetini gosterirse 10 dakikada madara ederler adami/kese kagidi gibi burusturup atarlar bir kenara.

Ama yazik ki hala bu tur masallara bazi salaklar inaniyor.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Korktunuz dimi, "ya varsa " dediniz, hadi itiraf edin.

http://www.firaset.net/hikaye_detay.php?&Hikaye_ID=176

Burada daha çok ibretlik hikaye var.

http://www.firaset.net/hikayeler.php?kat_id=2&ad=Dini Hikayeler

ben korkmadım korkacak bişeyim yok zaten senin bizden olduğunu biliyorum ama fazla tanımadığım için sana bunu sordum kardeşim ok

tarihinde everest tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...