Jump to content

Son Zamanlarda Müslüman Olan Var mı?

Recommended Posts

Son yıllarda hiç Müslüman olan yabancı haberi okuyor musunuz? Ben görmüyorum.

Eskiden 'Yeni evlendiği eşiyle birlikte Alanya Müftülüğüne gelen İngiliz asıllı .... kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu' yollu haberler olurdu gazetelerde.

Arada bir de, 'Filanca ünlü "Müslümanlığa çok ilgi duyuyorum, Kuran'ı okumaya başladım" dedi' haberleri çıkardı.

Ama artık bunlar yok.

İslam'ın 'tebliğle' yayılma süreci duraklamış görünüyor. Belki de yeni bir cihat dalgasının eşiğindeyizdir de, onun sessizliğidir ortalıktaki. Bu da pek mümkün görünmüyor ya, neyse ..

Ne dersiniz?

Sitelerde Paylaş
hergün isa yaşamış mı yaşamamış mı tartışıyorlar.

hristiyan ülkelerde ateist kaynıyor.

Fransa çok güzel örnek bu konuda. :good:

Ateizmin galiba şu an beşiği oldu Fransa, değil mi?

Yanlış mı biliyorum?

Yaşlılar genelede kiliseye gidiyor.

Gençler bara... :lol:

Sitelerde Paylaş
Yok bence budist o çocuklar.. Müslümanlıkla ilgisi yok(!)

benim müslümanlık anlayışım biraz farklı...

müslüman allaha teslim olan demek...

allaha teslim olamak ta allahın istediği şekilde yaşamak demek...

allahın istediği şekil de yaşamak ise tek kelimeyle özetlenirse iyi insan olmak demek...

yani dünyadaki tüm iyi insanlar allahınistediği gibi olan yani onun emirini yerine getiren yani ona teslim olan demektir...

bu teslimiyet bilinçli yada biliçsiz olabilir...

yani tüm iyi insanlar müslüman tüm kötü insanlarda kafirdir...

doğan çocukların hepsi özünde iyi olarak dünyaya gelir...

ama bazıları kötülüklere bulaşıp kötü olarak kalırlar...

kötülüklere çok fazla bulaşmadan iyiliğini koruyarak hayatına devam edenler için korku ve üzüntü yoktur...

Sitelerde Paylaş
Son yıllarda hiç Müslüman olan yabancı haberi okuyor musunuz? Ben görmüyorum.

Eskiden 'Yeni evlendiği eşiyle birlikte Alanya Müftülüğüne gelen İngiliz asıllı .... kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu' yollu haberler olurdu gazetelerde.

Arada bir de, 'Filanca ünlü "Müslümanlığa çok ilgi duyuyorum, Kuran'ı okumaya başladım" dedi' haberleri çıkardı.

Ama artık bunlar yok.

İslam'ın 'tebliğle' yayılma süreci duraklamış görünüyor. Belki de yeni bir cihat dalgasının eşiğindeyizdir de, onun sessizliğidir ortalıktaki. Bu da pek mümkün görünmüyor ya, neyse ..

Ne dersiniz?

ünlü rapcı snoop dogg müslüman oldu mesela ve amerikadada hızla yayıldıgı söyleniyor

Sitelerde Paylaş
Müslümanlığın akın akın yayılması bana saçma geliyor.

Kuran'a ters bir durum.

bence de ters.

çoğunluğun müslüman olup cennete gitmesi

allahın tükürdüğünü yalaması demek.

malum cehenneme adam lazım. :)

Sitelerde Paylaş
baba biz nereden geldik dedemde mi maymundu baba biz neden degersiziz neden beni yaptınız sonradan yok olmayacak mıyım derse ne diyeceksin

Çocuğun yok olma diye bir derdi olmayacak. Hele evrimle hiç olmayacak. Din sizi bu kadar mı körleştirdi ki çocukluğunuzu bile hatırlamıyorsunuz.

Çocuğun en büyük derdi dinozorlar kaç metreydi, arabalar kaç rpm gibi şeyler olacak. Müzik ve pastel boyalar olacak. Dinle ne ilginiz vardı çocukken?

Hadi oradan.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...