Jump to content

T.C. ye İsim Değiştirme Davası

Recommended Posts

Evet benim derdim din... Yeni mi anladın? Ben dinler karşı savaş veriyorum.

Din insanlığın başındaki en büyük beladır. Ben dünya bu beladan kurtulmadan ya da ölmeden durmayacağım.

Sen şimdilik çoğunluk olmanın tadını çıkar, sen olmasan da çocukların ateist olacaklar... Onlar değilse torunların ateist olacaklar.

Marks,lenin,stalin,mao ve benzerleride öyle diyorlardı ama fazla yaşamadılar.

Sitelerde Paylaş
Kendini Türk hissetmiyorsan Türk adı koyma... Ben ne demişim; "Türksen Türk adı koyacaksın." Türk değilsen ne istersen onu yap... Sen istersen Vladimir felan koy örneğin... Nasıl istersen... Senin de neslin AntiKafir'in ki gibi tükenecek nasıl olsa. Son numunelerdensin sen. :) :)

Eee, demekki adam da Türklükten önce başka aidiyetleri olduğuna inanıp Muhammed, Murtaza, Zeynep, Abdullah gibi isimler koyabiliyor. Sense yasaktan bahsediyorsun :) Mesela Mehmet adını da yasaklayacak mısın? Malum, o da arap kökenli? Hatta bundan sonra ordunuza da ''mehmetçik'' değil de ''Metecik'' dersiniz :D

Benim son numunelerden olduğumu nereden çıkardın? Türkiye'de yaşamadığın belli :D Ooooo, benden çoook var :D

Sitelerde Paylaş
Eee, demekki adam da Türklükten önce başka aidiyetleri olduğuna inanıp Muhammed, Murtaza, Zeynep, Abdullah gibi isimler koyabiliyor. Sense yasaktan bahsediyorsun :) Mesela Mehmet adını da yasaklayacak mısın? Malum, o da arap kökenli? Hatta bundan sonra ordunuza da ''mehmetçik'' değil de ''Metecik'' dersiniz :D

Benim son numunelerden olduğumu nereden çıkardın? Türkiye'de yaşamadığın belli :D Ooooo, benden çoook var :D

Ya AlbatosS... Doya doya bir despotluk yaptırmadın ya... Müslümanlara olta atıyorum sen çıkıyorsun... Olmaz ki... Albatros dostum, ben libertertenim. Yani yasak formüle edecek son kişiyim. "Muhammed'e dava açılsın" gibi bir öneri getirdiğim iletiyi neden bu kadar ciddiye aldın anlamıyorum.

Ayrıca, evet, Türkiye'de yaşamıyorum, ama seçim sonuçları Internet'ten öğreniliyor.

Sitelerde Paylaş
Ya AlbatosS... Doya doya bir despotluk yaptırmadın ya... Müslümanlara olta atıyorum sen çıkıyorsun... Olmaz ki... Albatros dostum, ben libertertenim. Yani yasak formüle edecek son kişiyim. "Muhammed'e dava açılsın" gibi bir öneri getirdiğim iletiyi neden bu kadar ciddiye aldın anlamıyorum.

Ayrıca, evet, Türkiye'de yaşamıyorum, ama seçim sonuçları Internet'ten öğreniliyor.

Yaw tamam, sen de doya doya gırgır yaptırmıyon şurda; bahh DENİZLİ de attı bi tane; Lailaheillallah şampiyon mu oluyo ne :D

Sitelerde Paylaş
Yeni ismin ne olacak peki? Bence "Demir" olsun.Metalci gence yakışır=)

Olabilir =) Ama daha düşünmedim. Bir Türk ismi seçeceğim.

Mahkemenin ikna olabilmesi için yeterli sebebin olmalıdır, hakim sorduğunda şey kem küm edersen ismini değiştiremezsin. Ailenin mahkemeye katılma zorunluluğu yoktur, zaten kendileri tanık da olamazlar. Neden korkuyorsun ki inanmadığını söylemekten? Mahkeme özgür, hür iradenin mekanıdır...

İlk iletiyi düzgün okusaydın keşke. Mahkemeden çekinmiyorum zaten. Ailem inanmadığımı bilmesin istiyorum.

Sitelerde Paylaş

yaklasik 50 tl masrafi olmak kaydi ile nufus mudurlugune dava aciyorsun, adliyeler onunde yazicilar var onlara yazdirmalisin.

(daha sonra o yazinin bir kopyasini elinde bulundurmani oneririm)

sonra bunu senden isteyecekleri pullar ile birlikte adliyeye veriyorsun.

sonradan evine mahkeme kagidi geliyor.

mahkeme gunu mahkemeye gidince hakim ne icin ismini degistirmek istedigini soruyor.

eger kisiler tarafindan o isminle tanminiyorsan ikinci bir mahkeme tarihi verip senden 2 tanik getirmeni istiyor.

bu surec icinde hakkinda sorusturma yapiliyor.

sabika kaydindan adres teyidine kadar onlari emniyet hallediyor sen karismiyosun.

ama evine polis geliyor o isimle taninip taninmadiginizi cevrenize soruyor.

ve daha sonra mahkemenin onayi ile yaklasik 15 gun sonra alacagin belgeyle nufus mudurlugune gidip yeni isminin yazili oldugu kimligine kavusuyorsun.

tabiki uzerinde bulunan butun yasal duzenlemeleri de bu yeni ismine uyarlamak icin harekete gecmen gerekicek.

capito?

Sitelerde Paylaş
  • 5 years later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...