Jump to content

Tanrı vs Mantık

Recommended Posts

• İleti 272
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Biz demiyoruz; Eser sahibi olan ZAAT diyor... Ne diyor; "Bu Kainat benim mülkümdir ve Maliki benim" diyor...

Nasıl diyor, İnsanlığa gönderdiği elçisi vasıtası ile diyor...

Nerde diyor, Kur'anda diyor...

Buna döngüsel çıkarım denir. Allah'ın kanıtı olarak kuranı gösteriyorsun, kuranın allah kelamı olduğunu da, varlığı ve nitelikleri yine o şüphe edilen kitap tarafından tanımlanmış Allah kavramının vasıflarını kant olarak gösteriyorsun.

"Allah var çünkü kuranda yazıyor. Kuran allah kelamı çünkü kuranda öyle yazıyor." diye zırvalıyorsun özetle.

Sitelerde Paylaş
Buna döngüsel çıkarım denir. Allah'ın kanıtı olarak kuranı gösteriyorsun, kuranın allah kelamı olduğunu da, varlığı ve nitelikleri yine o şüphe edilen kitap tarafından tanımlanmış Allah kavramının vasıflarını kant olarak gösteriyorsun.

"Allah var çünkü kuranda yazıyor. Kuran allah kelamı çünkü kuranda öyle yazıyor." diye zırvalıyorsun özetle.

Allah var çünkü sen yok diyorsun.

Sitelerde Paylaş
Allah var çünkü sen yok diyorsun.

Ben Odin'e de yok diyorum, o da mı var şimdi?

Tanrıların varlığı benim fikirlerim üzerinden mi belirleniyormuş? Ne kudretliymişim ben yahu? Koltuklarım kabardı.

Dip: "Kafirlerin inkarı kehaneti" argümanını dört gözle beklemekteyim... cübbeli sana laflar hazırladım :)

Sitelerde Paylaş
IFeelGood;

Size diyorum hep Allah'ı yanlış yerde arıyorsunuz.... Hariçte ararsanız bulamazsınız; kendinizde arıyacaksınız....

Kuru lakırtı...

Cem yılmazın anlattıgı birşey vardı şovunda. Bu hindistana gitmiş. Orda soruyorlar diyor "Sevgi nedir? ordaki guru cevap veriyor "sevgi içimizde"

Cem yılmaz diyor "ulen 8.000 km yolu içimde mi geldim, hava alanında x-ray'de de çıkmadı" :crazy:

tarihinde nestor tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
IFeelGood;

Size diyorum hep Allah'ı yanlış yerde arıyorsunuz.... Hariçte ararsanız bulamazsınız; kendinizde arıyacaksınız....

Mask,

Biz Allah'ı aramıyoruz ki... Arayanlara ya da var olduğunu sananlara "yok" diyoruz. Çünkü gerçekten yok.

Harici ya da dahili hiçbir yerde yok Mask. "Kendiniz" dediğin şey de akıldan, mantıktan, bilinçten, duygudan vs. ibaret. Kısacası beyinden.

Onlar sağlıklıysa eğer, orada da Allah'a rastlamak mümkün değil ne yazık ki.

Allah yok.

Ne içeride, ne de dışarıda...

Sitelerde Paylaş
Mask,

Biz Allah'ı aramıyoruz ki... Arayanlara ya da var olduğunu sananlara "yok" diyoruz. Çünkü gerçekten yok.

Harici ya da dahili hiçbir yerde yok Mask. "Kendiniz" dediğin şey de akıldan, mantıktan, bilinçten, duygudan vs. ibaret. Kısacası beyinden.

Onlar sağlıklıysa eğer, orada da Allah'a rastlamak mümkün değil ne yazık ki.

Allah yok.

Ne içeride, ne de dışarıda...

heryere baktınızmı ? bu kesinlik nerden ?

allah; aşikar olarak öbür taraftayım diyor !

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
  • 11 years later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...