Jump to content

bir gerzekliğin kronolojisi

Recommended Posts

eski ahidde gerek yaradılışta gerek hoşea bölümlerinde bir zattan(yakup) bahsedilir yaradılışta adını birisi israil olarak değiştirir vs, yaradılış bölümünde yahudilerin neden uyluk kemiğinin üzerindeki siniri yemediklerini anlatırvs...

şimdi gerzeklikte tarihe geçmiş bu kronolojiye beraber dikkatle dalalım efendim ;

önce yakup yiğidin dogusu ve gelişimi;

1 Efrayim rüzgarı güdüyor, Doğu rüzgarının ardına düşüyor bütün gün; Yalanı, zorbalığı artıyor. Asur'la antlaşma yapıyor, Mısır'a zeytinyağı gönderiyor.

2 RAB'bin davası var Yahuda'yla, Yakup soyunu izlediği yola göre cezalandıracak, Yaptıklarının karşılığını verecek.

3 Yakup ana rahminde kardeşinin topuğunu tuttu, Büyüyünce Tanrı'yla güreşti.

4 Melekle güreşip yendi, Ağladı, kutsanmak istedi. Tanrı'yı Beytel'de buldu, RAB, Her Şeye Egemen Tanrı bizimle orada konuştu, O RAB diye anılır.

hoşea

................................

sonra tanrıyla güreşen bu zatın yahudilerin neden sinir yemedeği an'a dönelim;

25 Yakup'u yenemeyeceğini anlayınca, onun uyluk kemiğinin başına çarptı. Öyle ki, güreşirken Yakup'un uyluk kemiği çıktı.

26 Adam, "Bırak beni, gün ağarıyor" dedi. Yakup, "Beni kutsamadıkça seni bırakmam" diye yanıtladı.

27 Adam, "Adın ne?" diye sordu. "Yakup."

28 Adam, "Artık sana Yakup değil, İsrail denecek" dedi, "Çünkü Tanrı'yla, insanlarla güreşip yendin."

29 Yakup, "Lütfen adını söyler misin?" diye sordu. Ama adam, "Neden adımı soruyorsun?" dedi. Sonra Yakup'u kutsadı.

30 Yakup, "Tanrı'yla yüzyüze görüştüm, ama canım bağışlandı" diyerek oraya Peniel adını verdi.

31 Yakup Peniel'den ayrılırken güneş doğdu. Uyluğundan ötürü aksıyordu.

32 Bu nedenle İsrailliler bugün bile uyluk kemiğinin üzerindeki siniri yemezler. Çünkü Yakup'un uyluk kemiğinin başındaki sinire çarpılmıştı.

yaratılış

.......................................

arkadaşlar gülmeyin bunların hepsi masal degil sözde kutsal sanılan mavallar

düşünün bunlara inanan arkadaşlar var ve aramızda doktor arkadaslar var

bunu ciddiye alıp savunanlara ne önerirler acaba ?

gerzeklikte son nokta tanrıyla güreşen zat!

Sitelerde Paylaş

İstediğin kadar başlık açabilirsin benim için sorun yok..

Her başlığa gerzekler, dingiller, pezevenkler gibi ifadeler koyarak hakaret ediyorsun açıkça..

Ancak bu senin seviyesizliğini gösteriyor sadece..Ciddi bir konuyu tartışmak istersen her zaman tartışabiliriz..Ancak bu şekilde seviyesizliklerle bir yere varamazsın..

Bunun dışında Kutsal Kitap'ta yanıtı verilemiyecek herhangi bir soru yoktur..

İnan bana boşuna kürek çekiyorsun..

Kendine güveniyorsan hakaret ve aşağılama içermeyen tutarlı bir tartışma konusu aç konuşalım..Ama hiç bilgin olmayan bir kitabı sırf Müslüman dostlarını korumak için konu açarsan bunlar zaman kaybı..

Sitelerde Paylaş

ben buradayım yıllardır...

tanrıyla güreşen bir adam ben tanrıyı güreşte yendim derse

requiem tepkisi ;

yürü lan gerzektir.

seviyeyi kutsal kitaba göre ayarlıyorum sen niye üstüne alındın ki

konumuz ; gen bencildir olsaydı o na göre seviye belirlerdim.

Sitelerde Paylaş
İstediğin kadar başlık açabilirsin benim için sorun yok..

Her başlığa gerzekler, dingiller, pezevenkler gibi ifadeler koyarak hakaret ediyorsun açıkça..

Ancak bu senin seviyesizliğini gösteriyor sadece..Ciddi bir konuyu tartışmak istersen her zaman tartışabiliriz..Ancak bu şekilde seviyesizliklerle bir yere varamazsın..

sapık muhammed...tarzı başlıklara aynı tavrı göstermiyorsunuz ama , seviye meyive dinlemiyor allah ne verdiyse dalıyorsunuz.Bu forumda sizin hakkınız yok başlıktan şikayet etmeye.

Sitelerde Paylaş
sapık muhammed...tarzı başlıklara aynı tavrı göstermiyorsunuz ama , seviye meyive dinlemiyor allah ne verdiyse dalıyorsunuz.Bu forumda sizin hakkınız yok başlıktan şikayet etmeye.

Evet bizde öyle başlıklar açmış olabiliriz haklısın..Ancak bunlar yok denecek kadar az..Genelde direkt olarak bu şekilde yaklaşmıyoruz..

Requiem sürekli bu şekilde konuştuğu için bunu söyledim sadece..Seviyesiz bir tartışmanın sonu belli ..O bana hakaret ederse ben de ona ederim..Sonuna kadar tüm sülalesine varıncaya kadar gider..Ancak o zaman tarışma forumu olmaktan çıkar burası..Bunu söylemek istemiştim..

Nasıl biliyorsanız öyle yapın..Hiç umurumda değil.. <_<

Sitelerde Paylaş

benim senin hakkında en ufak bir söylemim yok senin gerzek oldugunuda düşünmüyorum sadece bu kutsal bellediğin konuların senin beyninde bir gram mantık bırakmadıgını düşünüyorum son derece akıllı biride olabilirsin,zaten sana yapılmıs bir tespit yok...

evet konumuza dönelim ;

tanrı tuş mu olmustur?

belden mi yakalanmıstır yakupa?

cevap beklemekteyiz.

Sitelerde Paylaş
benim senin hakkında en ufak bir söylemim yok senin gerzek oldugunuda düşünmüyorum sadece bu kutsal bellediğin konuların senin beyninde bir gram mantık bırakmadıgını düşünüyorum son derece akıllı biride olabilirsin,zaten sana yapılmıs bir tespit yok...

evet konumuza dönelim ;

tanrı tuş mu olmustur?

belden mi yakalanmıstır yakupa?

cevap beklemekteyiz.

Soru soruya benzemiyorki yanıt verelim..Hiçbir derinliği olmayan saçma sapan şeyler.. :P

Sitelerde Paylaş

kardeşim soru şu kutsal kitaptan ögrendigimize göre;

yakup tanrıyla güreşmiştir.

buraya kadar tamam miyiz?

derin soru şu ; tuş mu olmus yoksa hakem kararıyla mı?

eger bir gram abukluk varsa manertim ?

tamamen kutsal!

Sitelerde Paylaş
kardeşim soru şu kutsal kitaptan ögrendigimize göre;

yakup tanrıyla güreşmiştir.

buraya kadar tamam miyiz?

derin soru şu ; tuş mu olmus yoksa hakem kararıyla mı?

eger bir gram abukluk varsa manertim ?

tamamen kutsal!

Tamamen cıvıtıyorsun..Çok anlamsız..Böyle şeylerle zamanımı harcayamam kusura bakma..

Biraz oku incele..Daha derin ve önemli çelişkiler ve saçmalıklar getir..Bunları enine boyuna tartışalım..Ama önce eleştirdiğin Kitabı iyice oku..Anlamaya çalış..Sonra görüşürüz..

Sitelerde Paylaş
Tamamen cıvıtıyorsun..Çok anlamsız..Böyle şeylerle zamanımı harcayamam kusura bakma..

Biraz oku incele..Daha derin ve önemli çelişkiler ve saçmalıklar getir..Bunları enine boyuna tartışalım..Ama önce eleştirdiğin Kitabı iyice oku..Anlamaya çalış..Sonra görüşürüz..

Bizi eğit o zaman...

Sitelerde Paylaş

Su kitabi okumus olsan boyle gerzek bir soru sormaz tanriyla guresmenin ne anlama geldigini bilirsin..

Cok komik sorular bunlar..Guresmek derken ne saniyorsunuz,kirkpinar guresleri mi canlaniyor gozunuzun onunde

Once bir kitabi okuyun da acmis oldugunuz konulara hakim olabilesiniz.. Cevap vermeye bile degmez bu sacma sorulara

Sitelerde Paylaş
Su kitabi okumus olsan boyle gerzek bir soru sormaz tanriyla guresmenin ne anlama geldigini bilirsin..

Cok komik sorular bunlar..Guresmek derken ne saniyorsunuz,kirkpinar guresleri mi canlaniyor gozunuzun onunde

Once bir kitabi okuyun da acmis oldugunuz konulara hakim olabilesiniz.. Cevap vermeye bile degmez bu sacma sorulara

sevgili cutie, can yoldaşım.. gözünün yağını yiyim sen anlat bize.. görsün requiem gerçekleri..

Sitelerde Paylaş

Kuran'da hristo ve atolarca dalga geçilen ama aslında anlaşılamamış tabirler gibi bir tabir mi.. onu mu demek istiyorsun? ;)

Sitelerde Paylaş

tanri ile guresmesi israrci duakar kisiligidir. Kutsal kitapta her olayda bir mecaz anlam yatar. ki senin gibilerinin agzina dahi alamayacagi en onemli derin anlam tasiyan bir kitaptir. kimse dusunemedi bunu sen dusundun..kendini cok mu akilli saniyorsun.. tanriyla guresmis, kim yenmis falan filan.. tesbih sanati

Sitelerde Paylaş

Ben bir şeyi çok merak ediyorum, gerçekten; neden heryerde mecaz mucaz teşbih vs var. allah biz aciz kullarıyla eğleniyor mu yani. Gerçekten anlayamıyorum neden direk açık seçik söylemiyor da lafı dolandırıp duruyor. Anlayan anlar gerisi ne halt ederse etsin mi? Ben bu durumda anlamadığım için cehennemde zebanilerle cinsi munasebete mi gireceğim yani :huh: ama bu haksızlık :unsure:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...