Jump to content

Allah gereksizdir

Recommended Posts

neresi gereksizdir aslında sen gereksizsinde neyse allah seni yarattı şükret halinden hhaa olafı ölünce görürsün allah gereksizmidir gereklimidi ins lah sizle karsılasırımda gülerim yanında olup yüzünüze türkürmek isteridim

aferin delikanlı.senin yaşlarındayken bende senin gibiydim.şimdi 25 yaşındayım halen aynıyım.islamın temeli bu yaşlarda atılır.temelin sağlam olursa islam baki kalır içinde.aferin gittiğin yol doğru yol.sakın şaşma bu yoldan koçum benim

Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

tanrı bir paradokstur.tanrının var olduğunu kabul edelim.yaratma sebepleri(tapınılmaya ve bir sanatçı gibi eserlerini görmeye ihitiyaç duyması) ve yaratma sınırları (tanrı kaldıramayacağı bir taş yaratabilir mi?) neresinden bakarsanız bakın paradokstur.yani tanrının varlığı ona atfedilen özelliklerle çelişir.

Sitelerde Paylaş
neresi gereksizdir aslında sen gereksizsinde neyse allah seni yarattı şükret halinden hhaa olafı ölünce görürsün allah gereksizmidir gereklimidi ins lah sizle karsılasırımda gülerim yanında olup yüzünüze türkürmek isteridim

De get len ,daha klavye'yi bile kullanamıyorsun,kendini bi şey sanıyorsun :angry::angry::angry::angry:

Sitelerde Paylaş
tek güvenmediğim kesim satanistlerdir.

Bir noktada aynı fikirde sayılırız (hayret :) )

Bende satanistlere güvenmem,

ancak,

ben hiristiyanlarada aynı oranda güvenmem ve yahudilere ve müslümanlara

sonuçta bunların hepsi kendi gibi düşünmeyenlere düşmanlık beslerler

yani hepsi beni düşman görür

:mellow:

Sitelerde Paylaş
Bir noktada aynı fikirde sayılırız (hayret :) )

Bende satanistlere güvenmem,

ancak,

ben hiristiyanlarada aynı oranda güvenmem ve yahudilere ve müslümanlara

sonuçta bunların hepsi kendi gibi düşünmeyenlere düşmanlık beslerler

yani hepsi beni düşman görür

:mellow:

yok kardeş.Allahı ın bildiğini kuldan saklayamam.itiraf etmenin insan ruhuna iyi geldiğini söylerler.ben ateistlerle satanistleri bir küfeye koyamam..satanistler çok tehlikelilerdir.kesinlikle güvenilmez.ateistlere ise güvenilir.ateist olmalarına rağmen aklı başında insanlardır.ha düşman meselesine gelince sen erzuruma gel misafir ediyim seni anlarsın müslümanlar düşmanmı dostmu.

Sitelerde Paylaş
ha düşman meselesine gelince sen erzuruma gel misafir ediyim seni anlarsın müslümanlar düşmanmı dostmu.

İyide harun ben bir ateistim yani kafir yani küfürde olan yani allahı inkar eden biriyim ve kuranın kesin emridir, beni öldürmek zorundasın :D

Oysa bana böyle bir emir verilmediği için sen benim düşmanım değilsin ancak ben senin düşmanın olmalıyım (kurana göre)

Eğer beni öldürmezsen kuranda sana emredileni yapmamış olursun, allahın emrini yerine getirmemiş olursun, öyle değil mi? (cidden soruyorum)

Hem o devirde hem bu devirde müslümana emredilen şey budur..

Sitelerde Paylaş
İyide harun ben bir ateistim yani kafir yani küfürde olan yani allahı inkar eden biriyim ve kuranın kesin emridir, beni öldürmek zorundasın :D

Oysa bana böyle bir emir verilmediği için sen benim düşmanım değilsin ancak ben senin düşmanın olmalıyım (kurana göre)

Eğer beni öldürmezsen kuranda sana emredileni yapmamış olursun, allahın emrini yerine getirmemiş olursun, öyle değil mi? (cidden soruyorum)

Hem o devirde hem bu devirde müslümana emredilen şey budur..

yav hocam ne öldürmesi ne asması ne kesmesi.kuranda bana harun kulum git rasyoneli öldür mü diyor.lüften objektif olalım.öldür ayetlerini açıklamıştım sanırım ozamanki müslümanlara inen nefsi müdafa savaş ayetleridir.durduk yere ne öldürmesi yav.ben seni durduk yere öldürdüğüm an dinden çıkmış olurum ve ebedi cehennemliğim.fakat cehennem tehtidi olmasaydı gene kimseyi haksızca öldürmezdim.bu seferde vicdanım devreye girerdi.insan olmanın bi faziletidir.vicdan.

Sitelerde Paylaş

Türkiye`de herkesi islami yoketmeye davet ediyorum, müslüman insanlarimizin icindeki gereksiz allah ve muhammed inancini yok edip bütün camileri havaya ucurmanin cözüm oldugunu düsünüyorum. Icimizdeki o kahrolasi (icine sicilasi) islam dinini yoketmek... Camilerin yerine felsefe kurumlari acmak, insanlari düsünmeye, tarafsizliga davet etmek. Iste hayalimdeki sosyalist Türkiye...

Sitelerde Paylaş
Türkiye`de herkesi islami yoketmeye davet ediyorum, müslüman insanlarimizin icindeki gereksiz allah ve muhammed inancini yok edip bütün camileri havaya ucurmanin cözüm oldugunu düsünüyorum. Icimizdeki o kahrolasi (icine sicilasi) islam dinini yoketmek... Camilerin yerine felsefe kurumlari acmak, insanlari düsünmeye, tarafsizliga davet etmek. Iste hayalimdeki sosyalist Türkiye...

çok hayalcisin kardeş.

Sitelerde Paylaş
yav hocam ne öldürmesi ne asması ne kesmesi.kuranda bana harun kulum git rasyoneli öldür mü diyor.lüften objektif olalım.öldür ayetlerini açıklamıştım sanırım ozamanki müslümanlara inen nefsi müdafa savaş ayetleridir.durduk yere ne öldürmesi yav.ben seni durduk yere öldürdüğüm an dinden çıkmış olurum ve ebedi cehennemliğim.fakat cehennem tehtidi olmasaydı gene kimseyi haksızca öldürmezdim.bu seferde vicdanım devreye girerdi.insan olmanın bi faziletidir.vicdan.

Harun bazı ayetler o zamanki duruma göre geldiyse niye hepsini o zamana göre yorumlamıyorsun.

Kuran diyorki kafirleri öldür ama sen öldürmek istemediğin için "o zamana aitti" diyorsun

O halde bir çok ayet o zaman göre indi neden şimdi kendine baz alıyorsun.

Kuranın emri kesindir ve her zaman için geçerli olmalıdır. Yani o zamanki sahabeye inen emir sanada inmiştir kardeş kaytaramazsın yapacaksın.

Sitelerde Paylaş
Harun bazı ayetler o zamanki duruma göre geldiyse niye hepsini o zamana göre yorumlamıyorsun.

Kuran diyorki kafirleri öldür ama sen öldürmek istemediğin için "o zamana aitti" diyorsun

Kuranın emri kesindir ve her zaman için geçerli olmalıdır. Yani o zamanki sahabeye inen emir sanada inmiştir kardeş kaytaramazsın yapacaksın.

usta o ayetler bana hitap etseydi bu ayet olmazdı

nisa93.Kim bir insanı kasıtlı olarak (taammüden) öldürürse cezası, içinde ebedi kalmak üzere cehennemdir. Allah ona gazaplanmış, onu lanetlemiş ve ona büyük bir azap hazırlamıştır.

işte ben seni kasten öldürürsem varacağım yer.ama en önemlisi bi insanın cehennem korkusuyla değil Allah sevgisi ve vicdanıyla hareket edip iyi bi insan olmasıdır

Sitelerde Paylaş

Sevgili uzayınelementi:

Cümlen başladığı andan itibaren okumaya başlayınca, hah, tarafsız, yansız birşeyler geliyor diye sevindim, ancak en sonunda kullandığın sosyalist terimi senin de bir yanlı olduğunu gösteriyor, insanlar ille de bir yandan olmak zorunda mı, sadece insan olduğu için insani değerler en üstte tutulamaz mı?

Sevgili rasyonel:

O ayetler arkadaşların da dediği gibi savaş yani müdafaa söz konusu olduğunda, bir saldırı halinde geçerlidir. Sen bir gün inanan birine silah çeksen öldürme amaçlı, o senden önce davranıp seni öldürse, seni ateist olduğun için değil, kendi yaşam hakkını korumaya çalıştığı için öldürecektir. Ancak din adına yapılan hiçbir savaşı, daha doğrusu hiçbir savaşı onaylamayan, bütün güzellikler canlılar içindir ve insan, insan olmanın onuruyla yaşamalı, sevgi esas alınmalı gibi değerler insanlarımıza kazandırılmadığı sürece maalesef bunlar olacaktır ve ben bir inanan olarak istemesemde -ki bana göre bizler karşı karşıya değil yanyanayız- ancak sisteme göre karşı karşıya gibi duruyoruz, maalesef....

Selametle....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...