Jump to content

Allah gereksizdir

Recommended Posts

Bu çok doğru bir yaklaşım...Neye göre o zaman, neye göre bu zaman? Heva ve hevesinize göre mi?...

ben seni durduk yere öldürmemde ne heva hevesim olabilirki.sen savaş diye birşey duymadınmı.savaşta ölmekte mldürmekte yokmu.bedir uhud hendek savaşlarında sadece müşriklermi ölmüştür müslümanlardan ölen yokmudur?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 8 years later...

Dünyada en çirkef tanrı allahtır. Bir yanda muhammed'in adını bir bebeğin anlına yazarken, diğer yanda 2 bebeği birbirine yapışık doğurtarak marifet yaptığını sanır. Şimdi o 2 bebek tüm yaşamlarını yardıma muhtaç ve sıkıntı içerisinde geçirecek. Oysa aklını kullanan bir tanrı, muhammed'in adını yazdığı 1 bebek üzerindeki becerisini, 2 bebeğe yönelterek, yapışık doğmalarını engelleyebilirdi. Ve böylece 3 bebeğin yaşamını da karartmamış olurdu. Doğal olayları allah yapıyorsa 2 hatalı 1 doğru var ortada. Demekki hatalı imalatların sahibi de allah o zaman.

13600153_1623961534598465_34964520106902

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, KokTurk said:

Siz de sağlıklı bireyler olarak,  toplumda sağlıksız veya engelli doğmuş insanları görerek ibret alın. 

Halinize şükredin. Hiçbirşey amaçsız değildir. 

Bu ne sakat bir bakış açısı! O sakat doğanlar senin ibret alma aracın mı? Sen ibret alasın diye bazı insanların sakat mı doğmalı yani?

Peki o sakat doğanlar sağlıklı doğanlara bakıp ne düşünmeli? 

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, KokTurk said:

Siz de sağlıklı bireyler olarak,  toplumda sağlıksız veya engelli doğmuş insanları görerek ibret alın. 

Halinize şükredin. Hiçbirşey amaçsız değildir. 

Sen engelli misin? Ya da hiç bir engelliyle empati yaptın mı? Bir felçliyle, dilsizle, görme engelliyle, down sendromluyla?

Bir felçli çocuk hayal et ki akıl sağlığı tamamen yerinde. Koşmak, arkadaşlarıyla oynamak, gezmek, okumak, yaşı geldiğinde evlenmek istiyor. Git bu çocuğa anlat. "Allah seni  ben bakıp irkileyim günah işlemeyeyim diye böyle yarattı ama merak etme o seni çok seviyor" de.

Sitelerde Paylaş
12 hours ago, sağduyu said:

Bu ne sakat bir bakış açısı! O sakat doğanlar senin ibret alma aracın mı? Sen ibret alasın diye bazı insanların sakat mı doğmalı yani?

Peki o sakat doğanlar sağlıklı doğanlara bakıp ne düşünmeli? 

Sağduyu ne alakası var ? Sakat doğan kişi de yine de yaşadığı için şükretmeli. Allah'ın takdirine birşey diyemeyiz. Bilmediğimiz hikmetler vardır. 

yaratılmış tüm canlılar kusurludur. bana göre sen de, kendini beğenmiş ve kibirli birine benziyorsun. bu da çok büyük bir kusur !  

Sitelerde Paylaş
11 hours ago, 1234 said:

Sen engelli misin? Ya da hiç bir engelliyle empati yaptın mı? Bir felçliyle, dilsizle, görme engelliyle, down sendromluyla?

Bir felçli çocuk hayal et ki akıl sağlığı tamamen yerinde. Koşmak, arkadaşlarıyla oynamak, gezmek, okumak, yaşı geldiğinde evlenmek istiyor. Git bu çocuğa anlat. "Allah seni  ben bakıp irkileyim günah işlemeyeyim diye böyle yarattı ama merak etme o seni çok seviyor" de.

Empati zaten benim hayatımdır. Engelli olsun veya olmasın, herkese karşı saygılıyımdır. Sen Allah'a hesap soramazsın. Çok basit mantık yürütüyorsun. 

kötünün de kötüsü vardır. Halinize şükretmeniz lazım.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, KokTurk said:

Sağduyu ne alakası var ? Sakat doğan kişi de yine de yaşadığı için şükretmeli. Allah'ın takdirine birşey diyemeyiz. Bilmediğimiz hikmetler vardır. 

yaratılmış tüm canlılar kusurludur. bana göre sen de, kendini beğenmiş ve kibirli birine benziyorsun. bu da çok büyük bir kusur !  

Sakat doğan insanları kendisi için ibret aracı gören birisi bana kibirli diyor, işe bak! Yahu sizler ne biçim bir insanlarsınız ki, sakat doğan insanlar bizlerin ibret alması için yaratılmıştır diyebiliyorsunuz? 

Açıklayamadığınız her bok için putun bir hikmeti vardır demekten başka bir şey bildiğiniz de yok. Taptığınız arapların zırvaları hiç bir boku açıklayamıyor işte, bunun farkına varacağınıza papağan gibi putun bir hikmeti var deyip duruyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

allaha hesap soramaz mıyız? neden soramayalım? evreni yaratanın allah olduğunu iddia ediyorsunuz ve hayata dair olumlu şeylerle ilgili olarak allaha hamd etmemizi söylüyorsunuz. öyle ise evrendeki olumsuzluklardan da allah sorumludur, dolayısıyla da hesap sorulacak merci allahtır. sakatlıklardan, hastalıklardan, adaletsizliklerden vs allah sorumludur. allah mükemmel olmaktan çok uzak.

Sitelerde Paylaş

İslamdaki allah, insanları kusursuz yarattığını iddia etmeseydi belki bu denli sorun çıkmayabilirdi ama allah insanı kusursuz yarattı deniliyor bir çok ayette. Bu kusursuz yaratmaya rağmen sakat doğanlar islami tefsirlerde, ahirete kefaret yapmakla allahı sakat doğumlulardan kurtarma giirişimi, müslümanlara zoraki bir cevaplama olmuştur ama gerçek midir? Yani sakat doğan bir bebek, hangi günahın kefareti olabilir ki, var mı böyle bir saçmalık.

Sitelerde Paylaş

Uzaktan gazel okumak güzeldir. :D

Özellikle dindarlar, sakat doğup yaşamak zorunda kalan canlılar hakkında en son fikir yürütecek insanlardır bence.

Sakat doğan insanlar Tanrılarının yumuşak karnıdır. Bunu dindarlar da bilirler, ama onu eleştirmeye dilleri varmaz nedense.

Benim zihinsel engelli kardeşim 15 yaşına kadar, affedersiniz, altına sıçıp işerdi. Ben ve bilhassa annem bunun ne demek olduğunu gayet iyi biliriz.

Bu dünyada uydurulan Tanrıların hiçbirisi bunun hesabını veremez.

Evet, uzaktan gazel okumak kolaydır, bilhassa kendisinin ve ailesinin buna benzer bir sıkıntısi yoksa.

Sitelerde Paylaş
On 09.07.2016 at 11:43, kavak said:

Uzaktan gazel okumak güzeldir. :D

Özellikle dindarlar, sakat doğup yaşamak zorunda kalan canlılar hakkında en son fikir yürütecek insanlardır bence.

Sakat doğan insanlar Tanrılarının yumuşak karnıdır. Bunu dindarlar da bilirler, ama onu eleştirmeye dilleri varmaz nedense.

Benim zihinsel engelli kardeşim 15 yaşına kadar, affedersiniz, altına sıçıp işerdi. Ben ve bilhassa annem bunun ne demek olduğunu gayet iyi biliriz.

Bu dünyada uydurulan Tanrıların hiçbirisi bunun hesabını veremez.

Evet, uzaktan gazel okumak kolaydır, bilhassa kendisinin ve ailesinin buna benzer bir sıkıntısi yoksa.

Geçmiş olsun, çok üzüldüm.Soylediklerinize katılıyorum. Bir de bazı dindarlar; sakat insanlar diger insanlar için ibret derler. Ibret almamiz gerekiyormus falan. Şu kafa yapısına bakın.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Yaşamda var olmanın gerekli çalışmalarını devlet yapıyor. 8 temel ihtiyaç hiyerarşisini devlet karşılıyor. Barınmak, ısınmak, ulaşım, haberleşmek, beslenmek, giyinmek, eğitim, sağlık hizmetleri masraflarının yarısını veya daha azını/çoğunu, bazı devletler, bireyden para almadan devlet bütçeleriyle karşılıyorlar. Eskiden 8 temel ihtiyaç hiyerarşisini Tanrı yapıyordu veya yaptığına inanılıyordu. Eskiden tanrı çerçevesinden yapılan kamu hizmetleri şimdi devlet çerçevesinden yapılıyor. Devletler tanrıların yerlerini almaya aday oldular artık.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...