Jump to content

''Burası Sevişme Yeri Değil Tokadı'' Ve Bir Skandal Daha,

Recommended Posts

zannetmiyom öle olduğunu

karı koca omza yaslanıp

sarmaş dolaş gidiyor kimse bişey demiyor..

bunlar belli ki uzun süreli öpüşmüş...

dikkat çekmiş..

kimse sesini çıkarmıyor bazen bu olaylarda

zaten örnek olay üzerinden yorum yapıyoz

şoför sarılana o tepkiyi vermişse embesildir zaten..

biz şoförün pablik bi araçta sevişen çiftlere karşı aldığı tutumu değerlendiriyoz..

kapı dışarı atmalıydı

en iyisi buydu..

çünkü genç erkek şoförü dövebilirdi de,

nitekim olmuş böle olay:)

Halamın Tshkları olsa amcam olurdu:D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 117
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kardeşim uzun uzun öpüştüklerini nereden biliyorsun? Bu hanzoların onu bunu rahatsız etmesi için herhangi birinin öpüşmesine ihtiyacı mı var? Bu ülkede kadınların yarısından fazlası cinsel tacize uğruyor :)

Başlığı açan da sensin üstelik :)

Bak ne demişin başlıkta. "Burası sevişme yeri değil"

Bıraqqq sen de biliyosun masum bi öpücükten bu olayın çıkmayacağını,küçük bi memlekette yaşıyorum çok şahit oldum sokakta öpüşene koklaşana ama hiç tepki görmüyolar, bu olay büyükşehirde oluyor.

Üstelik şöförlerin bi süre izlediklerini de sen yazmışın.

Eee daaa ne konuşuyon?

Önce size ne isteyen istediği yerde sevişir diyodunuz, şimdi nerden biliyonuz seviştiklerini diyosunuz.

Küçük bi öpücükse yapılanı anormal,büyük öpücükse normal mı buluyorsunuz?

Öyleyse artık konuşmayalım çünkü video kayıtlarını izlemedik büyük mü küçük mü bilmiyoz,büyükse hemfikiriz der susarız.

Sitelerde Paylaş
Ulan adam bu kadar haklı olduğunu düşünüyorsa niçin kaçmış ? O an otobüste duruma müdahale eden Halkevleri Başkanıyla gitseymiş ya polise götü bütünse? İki satır haberi dahi doğru düzgün okumaktan aciz misiniz?

niye kaçmış?

bak sana bi olay anlatim

yıl 1997

28 şubat dönemleri:)

Eminönü otobüs durağı

kuyruğa biri geldi

azman bişey

en öne geçti

orta sıradan bi cücük adamı uyardı

"geç sıraya" diye..

"geçmezsem nolurlan" tepkisinin ardından tırsıp oturdu yerine

ben başka kuyruktayım

kadının biri şoför kapıyı açaçcakken o adamı işaret ederek şikayet etti

şoför geçz sıraya kardeşim dedi

azman adam "geçmem ulan, belayım ulan, belanızım ulan"

kelimesi kelimesine böle dedi ve adamın üzerine yürüdü

şoför nasıl topukladı görsen:)))

ne polis aradı ne başka bişey..

kimsede çıt yok tabi..

kaçması haksız olduğunu göstermez..

başka sebepleri de olabilir..

Sitelerde Paylaş

Bıraqqq sen de biliyosun masum bi öpücükten bu olayın çıkmayacağını,küçük bi memlekette yaşıyorum çok şahit oldum sokakta öpüşene koklaşana ama hiç tepki görmüyolar, bu olay büyükşehirde oluyor.

Eee daaa ne konuşuyon?

Önce size ne isteyen istediği yerde sevişir diyodunuz, şimdi nerden biliyonuz seviştiklerini diyosunuz.

Öyleyse artık konuşmayalım çünkü video kayıtlarını izlemedik büyük mü küçük mü bilmiyoz,büyükse hemfikiriz der susarız.

bingo, bıravo..

mütüşsün macc:)

Bıraqqq

züper, umursamaz tavır:)

tarihinde KARUN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet, allahın hanzosu godoş bir sapığın davranışına ironik bir başlık atmışlar. Haberin ayrtınlarında böyle bir şey olduğunu görüyor musun? Kamera kayıtları sizde mi? :)

Sokak ortasında güpegündüz kızları taciz eden hanzoların herhangi bir ''tahrik''e ihtiyacı yoktur :)

Eee daaa ne konuşuyon?

Madem haklı olduğunu düşünüyordu niye kaçmış HANZO?

Atma, benim öyle bir sözümü nerde gördün?

Gayrı hukuki bir iş mi var ortada? İnsan hak ve özgürlükleri açısından tanımlanan haklar bellidir; teşhircilik olmadığı sürece kimseye karışma hakkınız yok. Kaldı ki gençlerin ne yapıp ne yapmadıklarını bilmiyorsunuz, havada konuşuyorsunuz. Ne biliyorsun Alah'ın hanzosunun kızda gözü olmadığını ? :)

Gören de memleket ''insanlar çok seviştiği ve öpüştüğü'' için batıyor sanacak :) Yoksulluğun, rüşvetin ve savaşların kaynağı da çok sevişmemiz değil mi :D Yok mudur arkadaşım bu insanların başka işi gücü?

Sitelerde Paylaş
Gayrı hukuki bir iş mi var ortada? İnsan hak ve özgürlükleri açısından tanımlanan haklar bellidir; teşhircilik olmadığı sürece kimseye karışma hakkınız yok. Kaldı ki gençlerin ne yapıp ne yapmadıklarını bilmiyorsunuz, havada konuşuyorsunuz. Ne biliyorsun Alah'ın hanzosunun kızda gözü olmadığını ? :)

olom,

sözlü olsan da yapamazsın o hareketi..

buna hakkın yok bi kerem:)

kimseyi takmadan öpüşmek zaten birşeyleri teşhir etmektir.

bakın biz öpüşüyoz demektir..

Gören de memleket ''insanlar çok seviştiği ve öpüştüğü'' için batıyor sanacak :) Yoksulluğun, rüşvetin ve savaşların kaynağı da çok sevişmemiz değil mi :D Yok mudur arkadaşım bu insanların başka işi gücü?

bu başlıkta işimiz gücümüz bu albatros

ya etraftakilerin canı çekerse?

istediklerinde verecek mi o kız?

otobüste ateşli, erotik öpüşmeye izin yok

bu böle biline:)

tarihinde KARUN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muğlak ifadelerle tartışma falan olmaz. Sevişmek ile kastedilen nedir? Zamane gençliğinin kullandığı yiyişmek, yani öpüşme küçük tensel temas mı kastedilmektedir, yoksa cinsel birleşme öncesi cinsel uyarılma mı?

Kastedilen yiyişmek ise, iki gencin bu işi otobüsün arkasında yapması rahatsız edici olmamalıdır, sonuçta bu amaçla tenha bir yere gitmişler. Yiyişmek diye tabir edilen uzun süreli öpüşmeler toplum içinde yapılmamalıdır, ama toplum içinde yapılmaması gereken pek çok konu, "gençler işte" denilerek hoşgörülmektedir ve bu da diğer hoşgörülenler göz önüne alındığında hoşgörülmesi gereken bir durumdur. Ve burada çıkışan pek kişi de otobüs veya topluma açık alanların tenha alanlarında aynı işi yapmıştır.

Aslında buradaki asıl konu, gençlerin öpüşmesi değil otobüs şöförünün verdiği orantısız tepkidir. Otobüsü durdurup müdahale etmesi bile aşırı tepkiyken, bir de üstüne gence tokat atmıştır. İnsanlar üstünde böyle bir hakimiyeti kendinde hak gören haddini bilmezliğin kaynağı mutlak bilgi sahibinden edinildiği zannedilen ahlak anlayışlarıdır. Nasıl ki kolluk kuvvetleri kuralları uygulamdaki meşruyiteni yerel otoritelerden alıyorlarsa, bu gibi eylemler yapanlar meşruyetini semavi otoriteden aldığına inanması buna neden oluyor. Sözkonusu haddini bilmezliği yapanlar için ortada tartışmalı gri bir alan yoktur, olsaydı bu kadar ileri gitmeye cesaret edemezdi, ama semavi mutlak bilgi sahibinin sınırlarını kesin olarak bildirdiğine dair inancı bu yaptığını kendinde hak görmesine neden oluyor. O otobüs şöförü, şahsi görüş veya ahlak anlayışı nedeniyle değilde, tartışılmaz ahlak kaynağının kesin hükümlerini ihlalinin ona bu hakkı verdiğini düşünüyor.

İşte asıl ahlaksızlık, bu mutlak ahlak anlayışının dayatılmasıdır; çocukların öpüşmesi ikincil bir konudur.

Sitelerde Paylaş

Bu tartışma çok çirkin bir hal almış.

Kimsenin kimseye karışmaya hakkı yoktur, ahlak kuralları barındıran bir kitapta en başta bu yazılmalı.

Eğer bir suç işleniyorsa yapılması gereken gerekli kuruluşlara haber vermektir.

Gelelim bazı yerlerde nasıl davranılması gerektiğiyle ilgili konuya.

Macc işyerine bir adam berberle gelseydi Ona nasıl davranacağını anlatmış.

Tokat atmak, yani bir insana agresif bir şekilde Onu zor duruma düşürecek şekilde bir davranışta bulunmak, birçok hayvanda çok güzel gözlemleyebileceğimiz, kendinden zayıf gördüğü birine umursuzca saldırma psikolojinden ibaret

İş yerini kendi çöplüğü olarak gören ve orda istediğini yapma gücünü kendinde gören birinin ya da genç ve kendine karşılık veremeyeceğini düşündüğü için ona istediğini yapabileceğini düşünerek ona tokat atan birinin ahlaki olarak bir hayvandan daha üstün olduğunu söylemesi çok komik olur.

Dediğim gibi olay kendini egemen görmek ve karşıdakini bu şekilde cezalandırmaktan ibaret, bunu şöyle kanıtlayabilirim:

O berberin ve adamın elinde silah görseydin aynı şekilde tokat atmaktan bahsedebilir miydin?

İşin doğrusu bu değil.

Eğer bir işyeri sahibi ya da bir ortamdaki yetkili sizseniz, önceliğiniz insanlara hizmet olduğu için tabii ki başkalarının huzuru için bazen müdahale edebilirsiniz.

Eğer otobüs yaşlı doluysa ve ordaki gençlerin bağırışıp onları rahatsız ettiğini görüyorsanız, bu duruma müdahale etmelisiniz.

Ama sorda öpüşüldüğüne dair bile bir kanıt yok. Bakınız size tekrar alıntılıyorum, iyi okuyun:

Genç erkek, sevgilisinin omzuna başını yaslamış. Ve belli ki birbirlerine sevgilerini anlatıyorlardı.

Burda öpüşmekten bile bahsedilmezken siz sevişmekten bahsediyorsunuz.

El ele tutuşmak bile sevişmektir aslında ve çirkin birşey değildir.

Siz ne olursa olsun buna karışamazsınız.

Benim midemi bulandıran ve çirkin olan inlemekten, yiyişmekten, ön sevişmeden bahsetmek.

Ortada böyle birşey yok ve bu sözleri ilk söyleyen sizsiniz.

O zaman bu sizin hayal gücünüz.

Eğer yukarıda alıntıladığım şeyi okuduğunuzda aklınıza ilk ve tek gelen şey bunlarsa çok ciddi derecede ahlaksızsınız demektir.

Otobüs şöförü bazı durumlarda müdahale edebilir,

Ama yapması gereken onları nazikçe uyarmaktır,

Eğer olmuyorsa gitmelerini istemektir.

Bundan fazlası, bir köpeğin işeyerek belirlediği alana birinin geldiğini görünce önce havlayıp sonra ısırmasından farksızdır.

tarihinde Prozak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Benim midemi bulandıran ve çirkin olan inlemekten, yiyişmekten, ön sevişmeden bahsetmek.

Ortada böyle birşey yok ve bu sözleri ilk söyleyen sizsiniz.

O zaman bu sizin hayal gücünüz.

Eğer yukarıda alıntıladığım şeyi okuduğunuzda aklınıza ilk ve tek gelen şey bunlarsa çok ciddi derecede ahlaksızsınız demektir.

Başlığa bak bakalım ne yazıyor.

"Burası sevişme yeri değil" bu cümleden siz ne anlıyorsunuz?

Birinin bu cümleyi kurabilmesi için ortada birilerinin sevişmiş olması ya da buna benzer birşey yapmış olması gerekiyor.

Sanki el ele tutuşan,sarılan,öpüşen insanlar sürekli bu şekilde tepki alıyormuş gibi konuşuyorsunuz.

Şöför ve yedek şöför bir süre kameradan izlemiş,neyi izlemiş?

El ele tutuşmalarını mı?

Sizce o otobüste ilk defa mı birileri el ele tutuşuyo?

Hesap edin bakalım günde 10 defa sefer yapsa ve her seferinde en az 10 kişi taşısa bu adamın otobüsüne haftada kaç kişi biniyor?

700 kişi arasında hiç mi çıkmamış el ele tutuşan,sarılan fln.

Tamam adamın verdiği tepki aşırı biraz,ama o gençlerinde bu şekilde tepkileri göze almış olması gerekiyor.

Şöförün yaptığı anormal diye,gençlerin yaptığını normal mi sayalım?

Hayvansak hayvanız,üfff.

Sitelerde Paylaş
Başlığa bak bakalım ne yazıyor.

"Burası sevişme yeri değil" bu cümleden siz ne anlıyorsunuz?

Birinin bu cümleyi kurabilmesi için ortada birilerinin sevişmiş olması ya da buna benzer birşey yapmış olması gerekiyor.

Sanki el ele tutuşan,sarılan,öpüşen insanlar sürekli bu şekilde tepki alıyormuş gibi konuşuyorsunuz.

Şöför ve yedek şöför bir süre kameradan izlemiş,neyi izlemiş?

El ele tutuşmalarını mı?

Sizce o otobüste ilk defa mı birileri el ele tutuşuyo?

Hesap edin bakalım günde 10 defa sefer yapsa ve her seferinde en az 10 kişi taşısa bu adamın otobüsüne haftada kaç kişi biniyor?

700 kişi arasında hiç mi çıkmamış el ele tutuşan,sarılan fln.

Tamam adamın verdiği tepki aşırı biraz,ama o gençlerinde bu şekilde tepkileri göze almış olması gerekiyor.

Şöförün yaptığı anormal diye,gençlerin yaptığını normal mi sayalım?

Hayvansak hayvanız,üfff.

Hala gençlerin yaptığını normal mi sayalım diyorsun ancak onların uygunsuz davrandığına dayandırdığın tek gerekçe şöförün tokat atması.

Şöför o tokatı kimsenin iyiliği için atmadı, onun o tokatı atmasının hayvani bir dürtüden kaynaklandığını tokat attığı çocuğun 1.90 boyunda ve iri yarı olsaydı atamayacağını söyleyerek tekrar altını çiziyorum.

Ben senden güçlüyüm herşeyi yaparım psikolojisi bu, çocukların hiç neden yokken karıncalara işkence etmesi gibi birşey yani.

Ben hergün en az iki defa otobüse biniyorum.

Otobüs şöförlüğü stresli bir iş, kadının biri düğmeye basmıştı, düğme çalışmıyor üstelik, adam "koyayım ışık yanmıyor diye niye bakmıyorsun, başka düğmeye bas!" diye bağırdı, üstelik son durağa kadar söylendi.

Benzeri olayları hergün yaşıyorum.

Kızlara yiyecek gibi bakan, her el ele tutuşan çifte "şunlara bak" diye laf atan bir zihniyet, hele ki otobüs ya da metrobüs şöförüyse sadece el ele tutuşuyorlar ve birbirlerine karşı samimiler diye böyle saldırganlaşabilir mi, evet...

Ayrıca birbirimizi kandırmayalım,

Bundan sonrası haremlik selamlık bulunan otobüsler.

Kim neye inanırsa inansın, gelecekleri hepimiz görüyoruz.

Bundan sonrası o çiftin linç edilmesi.

Erbakan benzeri bir uygulamayı yaptı, yavaş yavaş geliyorlar, hadi bakalım.

İnsanlıktan çıkmaya az kaldı...

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=194258

Sitelerde Paylaş

Ben de sevmem öyle karşımda yiyişen çiftler.Göz zevkimi bozuyorlar.Bir de böyle ben modernim ayaklarındaki kişilerde bunlara bakmamaya çalışır falan,gayet doğal bişey bu,en iyisi camdan bakayım ben diyerek..=))

Gidin evinizde sevişin.Olaydaki kişileri kastetmiyorum.Onlar ne yapmış o bile belli değil zaten.Benim derdim heryerde vıcık vıcık sevgi gösterisi yapan çiftlerle.İnsanı ilişkilerden de soğutuyor bunlar.Değil mi efenim?

Bakma kardeşim sen de,diyecek olanlara da şunu diyorum.Ben onlara bakmıyorum,onlar baktığım yerde duruyorlar hep.=P

Sitelerde Paylaş
Kızlara yiyecek gibi bakan, her el ele tutuşan çifte "şunlara bak" diye laf atan bir zihniyet, hele ki otobüs ya da metrobüs şöförüyse sadece el ele tutuşuyorlar ve birbirlerine karşı samimiler diye böyle saldırganlaşabilir mi, evet...

Daha önceki iletilerimden birinde küçük bir şehirde yaşadığımı ve artık küçük şehirlerde bile el ele tutuşma,sarılma,öpüşme tarzı eylemlerin bu şekilde tepki görmediğini söyledim.

Olayın yaşandığı yer büyük şehir.

Ve bu adam şöför.

Hergün yüzlerce adam görüyor,herkesten çok şahit oluyor sarılıp-öpüşmelere.

Bu şöförün işe yeni başladığını ve 1 aylık şöför olduğunu düşünelim.

En az günde 200 kişi ile karşılaşıyor diyelim.

Ve bu 200 kişiden en az 4 çiftin sarılmasına şahit olduğunu düşünelim.

Bu 4 kişiden en az 1 tanesi şöföre göre daha ufak tefek olduğunu varsayalım.

Yani bu şöför hergün en az bir kişiyi dövüyor.

Peki 1 ayda dövdüğü 30 kişi içinden hiç mi şikayette bulunan olmadı?

5 tanesi bile şikayet etmiş olsa adam bu işi yapamaz.

Ayrıca dediğim gibi sarıla,öpüşme tarzı şeylere en çok şahit olan bir hayvan olarak diğer hayvanlara göre daha geniş olmalı şöförler.

Otobüsü durdurup tokat atmış ise sadece el ele tutuşmuyodur gençler,saf mısınız nesiniz anlamadım.

Ayrıca birbirimizi kandırmayalım,

Bundan sonrası haremlik selamlık bulunan otobüsler.

Kim neye inanırsa inansın, gelecekleri hepimiz görüyoruz.

Bundan sonrası o çiftin linç edilmesi.

Erbakan benzeri bir uygulamayı yaptı, yavaş yavaş geliyorlar, hadi bakalım.

İnsanlıktan çıkmaya az kaldı...

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=194258

Ya tamam,bi git saçma sapan konuşma.

Konuşcaksan da benden cevap bekleme,yazmam daha.

Sıcak zaten,

Canım da sıkkın.

Tamam bak işine,heaa şeriat gelcek haremlik selamlık günler yakın.

Heaa,heaa...

tarihinde Macc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
al bi pokemon daha..

eşcinselden nefret edene "kesin gizli eşcinsel" demeye benzemiş..

birşeyden nefret etmek bilinç altının eseri değildir..

sen annenle yatmaktan nefret edersin mesela..

yoksa seviyor da bastırıyor musun aktifus?:)

zannetmiyom..

demek ki bilinç altından yola çıkıp

böle ipe sapa gelmez laflar etmemek lazımmış..

al bi sorunlu daha.

gün geçmiyorki ileti yazarken hakaretle veya dalga geçerek düşük özgüvenini ikame etmeye çalışan biri çıkmasın.

maksat muhabbet değil mi bu forumda ne bu havalar herkese posta koymaya çalışmalar yahu?

yeni tanrımız sen misin?

birşeyden nefret etmek için birçok sebep vardır. çoğunluğu öğrenme sürecimizle ve bu süreci etkileyen toplumsal kabullerle alakalıdır.

ben bu şöför olayında ve buna benzer oruç vb olaylarda genel bir gözlem olarak kendisi yapmak istediği halde yapamama veya tutmak istemediği halde tutmak zorunda kalmanın verdiği gerginliği görüyorum.

bütün nefret duygularını bilinçaltına bağlamıyorum.

dediğim gibi nefret duygusu genelde toplumsaldır neyden nefret edeceğimiz genlerimizde değildir. eşcinselliğin normal karşılandığı eski yunanda doğsaydık nefret etmezdik. bizim ülkemizde ise eşcinsellike genellikle hakaret ve aşağılama mevzusudur ve dolayısıyla kendi içinde eşcinsel eğilim farkeden insanlar bu aşağılanmaya maruz kalmamak için aşırı tepki, nefret, toplum içinde eşcinsellikle alakalı olmama hatta heteroseksüelliğin uç noktalarında olma şovları yapabilirler. ama yine de genellemiyorum çünkü duygu basit bi mekanizma değildir.

bu olaya bağlı kalmak üzere ve bir gözlem olarak konuştum.

sagyılar

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...